1.10.2020 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

POLITIKA: Milion chvilek je na Babiše krátký!

Z připomínky listopadu devanáct set osmdesát devět se stalo žel víceméně klišé. Líbivá vábnička – něco jako králíček Azurit. (Vy)užívaný nejvíce k sentimentálním společenským obřadům či stvrzování stávajících (ne)pořádků a veřejných pozic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hanzlík 17.11.2019 18:59

Snaha za každou cenu odstavit premiéra Babiše, kterému jsou i po zastavení řízení ohledně známé kauzy z minulosti nadále přisuzovány aktivní vazby na jeho firmu Agrofert přesto, že právně není v jeho osobní správě. Je nad schopnosti těchto kruhů vidět, že výsledný politický profil současného premiéra je formován „nucenou“ spoluprací ANO se sociálními demokraty při formování vlády a tak s podporou komunistů „drancovat“ státní rozpočet.

Stačilo jen odložit hořkost z volební porážky a jít s hnutím ANO do vlády a korigovat jeho program. Například ODS na to měla (a nejen ona). To by ovšem nesměla propadnout mravnímu rozhořčení nad „osobou trestně stíhanou“ a sbírat bezcenné body. Andrej Babiš je zjevně osobou politicky neideologickou, což v dnešní době, kterou ovládá militantní aktivismus, by mohlo být při jiné politické kombinaci výhodné.

J. Vaníček 17.11.2019 11:45

Článek je jako "Chytrá horákyně". S něčím mohu souhlasit a s něčím ne. S čím ale určitě nesouhlasím je "Marie Benešová zintenzivnila přípravy nového zákona o státních zástupcích. Po nich byla žaloba na Babiše odpískána, a tak politické řemeslo přesvědčivě zvítězilo".

To je nefér, nemá to souvislost.

D. Polanský 17.11.2019 9:13

Letná to je jenom odmítání kohosi, nic pozitivního. Jak známo, tohle je velice jednoduché. Připomíná mi to Paroubka, shodil vládu a pak nevěděl, co vlastně chce. Spíš mám pocit, že Letná by chtěla demokracii bez voleb, a aby o tom, kdo bude vládnout, rozhodovala ona. A když už volby, tak je povolen jenom jeden výsledek, ten její. Ovšem měla by nám jasně sdělit, kdo jsou její vyvolení, ti praví.

Š. Hašek 17.11.2019 14:42

Minář je gaunerské malé děcko, lidsky docela vyčůraná s-ině, ...... problémem je, že má finance od gaunerů prvotřídních. Chytrých. Šachistů. I z ciziny. A pokud nemá prachy, má k sobě klaku rodičů, kteří vezmou šestiletého na Letnou a nikoliv do lesa/k babičce/pečení buřtů/do muzea/na kolo, ......

Viz Lenin. Viz Hitler.

Včera 21 minut referovala Goebbelstelevize kterak má uvažovat řádný občan štrasbruseleprostoru. Spíš tedy jen Kalousek, Rakušan, Halík prostoru.

J. Svarda 16.11.2019 20:27

Souhlasím s panem Švecem. Stačí se porovnat výsledky voleb a demonstranty na Letné. Rok 1989 byl demonstrací v podmínkách totality. Ten spolek vlastně stojí v pozici bojovníků proti demokracii. Ony strany tzv.Demobloku prohrály volby a teď by chtěly zneužít Letnou ve svůj prospěch. Minář a jeho spolek klade ultimáta zcela neoprávněně.

Š. Hašek 16.11.2019 20:18

Nějak se domnívám, že schrastit 2.1% oprávněných voličů na palouk. Vítat i nezletilce, které nebaví jezdit v sobotu na kole s kámoši(kami), ale ječet s fotříkem......

Potom dát na krk nůž předsedovi vlády (když i propadající deváťák si vygůgluje, že voličů je tady 8 500 000 duší) .......

........ Vidím to na kombinaci asi pěti duševních chorob a časté absence opasku pana otce (o matčině vařečce ani ....). Možno též spojit s novátory školství typu Valachová/Buzková/láskavciťování se do příčestí minulého.

Ten Minář ...... není to drzý, nevychovaný, nevzdělaný ůl???

Zkráceno.

F. Švec 16.11.2019 17:53

Je to jednoduché, projděte si výsledky voleb v roce 2017. Babiše volilo jeden a půl milionu lidí. Chlívkařům se podařilo na svou demonstraci schrastit cca dvěstěpadesát tisíc lidí. To je o něco méně, než v posledních volbách dostala KDU-ČSL. Jestli si opravdu myslí, že s tímto výsledkem mohou diktovat vládnoucím politikům a zároveň přitom mluvit o demokracii, je někde něco moc špatně. Vládě menšiny nad většinou se rozhodně neříká demokracie. Vcelku chápu, že nemusí být spokojení se současnou situací, ale to, jak si pořád berou do úst svobodu, demokracii, pravdu a lásku , vypovídá o tom, že nemají ani v nejmenším v úmyslu něco takového respektovat. Ona ta svoboda neznamená jen možnost veřejně do světa proklamovat svoji nespokojenost (čehož se jim dostává a pan premiér to také tak správně zhodnotil). Ono to znamená uvědomit si, že stejné právo na existenci má i jiný názor než můj a máme-li pokračovat dál, musíme se domluvit - to je podstata politiky. Rýsování nepřekročitelných linií při faktické síle milionů chlívků, se tak dostává do zcela jiného, než demokratického prostředí. Správně se tomu říká diktatura.

M. Ostrihoń 16.11.2019 18:23

kolik lidi ho volilo je dobry k vladnuti ale většina to neni milion a pul volilo šest a pul nevolilo takže žadna většina

L. Písařík 17.11.2019 8:06

Všichni voliči měli možnost volit, že tak někteří neučinili, to je pouze vyjádřením toho, že jim je to jedno. V žádném případě jejich postoj nelze hodnotit, že nechtějí Babiše, nakonec znáte to heslo Kdo mlčí, souhlasí ????

Š. Hašek 17.11.2019 14:34

Nějak mě napadá, pane Písaříku, že jste "volební teoretik/exot". Případně "kdybysář". "Kdyby sloni lítali, poštolky by měly žábry".

Uznávám (jako to platí v našem Společenství vlastníků) že volby jsou platné, pokud přijde počet definovaný a ten počet odhlasuje definovaně výsledek.

To mi místy chybí v té naší demokracii.

Jen Vám připomínám, že Andrej Babiš/Miloš Zeman byli zvoleni jasně/elegantně/demokraticky/férově. Politicky, kdy Minář měl hlas stejné váhy jako já, nebo Vy. Něco Vám nesedí??????

Mě nezajímá hlupáček Minář. Stejně, jako mě nezajímá nemocná Greta.

D. Polanský 17.11.2019 9:14

Doufám, že budete takto argumentovat i když vyhraje pravice, tedy, že vlastně nemá většinu.

F. Jaroslav 16.11.2019 15:00

Koho nechcete, už jsme několikrát slyšeli, ještě řekněte, koho by jste chtěli, ať se alespoň zasmějeme !!!

M. Ostrihoń 16.11.2019 18:24

PUTINA

O. Zuckerová 16.11.2019 14:38

Moudrý pane Flenere, který vždycky volíte tu správnou stranu, rozptylte své chmury a mrkněte na telku, na Letnou právě přijel další cirkus, třeba byste tam mohl pronést nějakou věčnou pravdu, tam by vás slyšelo víc lidí (a zvířat, samozřejmě, těch je tam víc než dost).

J. Kolomaznik 16.11.2019 16:17

Kdyby tam byl cirkus ,tak verim ze tam vystupujete vy jako prevleceny klaun

Zuckerová

J. Vlček 16.11.2019 18:10

Vy byste tam mohl vystupovat jako klaun bez převleku. Hubu na to máte.

P. Flener 16.11.2019 11:17

Musím souhlasit, že Babiš má většinovou podporu díky impotenci pravicového opozičního bloku a díky faktu, že tento blok nemá žádného charismatického nad ostatní vyčnívajícího politika, který by veřejnost získal na svou stranu. Tento blok se také díky Klausovi a ODS silně ztrapnil. Politika opozice spočívá dnes v tom, že když něco řekne vládnoucí blok, opoziční blok to kritizuje a vyvrací, s ničím vlastním a zajímavějším nepřijde, a to už lidi nudí, to je politická impotence. Smutné každopádně je, že lidi volí estébáka a komunistu Babiše, což svědčí o jejich politické negramotnosti. Stejní negramoti volí Zemana. Pokud někomu stačí, že se zlevní jízdné pro důchodce a už volí Babiše, jde o stádo blbů. Babiš to ví a na této vlně se nese. Myslím, že bude dlouho trvat, a zda je to vůbec reálné, než se na pravici najde vize a politik, který by si veřejnost většinově získal. Lidé půjdou vždy spíše za sociálním populistou.

V. Čermák 16.11.2019 13:02

KSČ a STB již 30 let neexistuje a lidi volí schopného a pracovitého Babiše právě pro jeho schopnosti a pracovitost. To, že opozice je dlouhodobě nedůvěryhodná a navíc Impotentní je další z důvodů. A menšinoví voliči vašeho typu, navíc vulgární se jen frustrovaně vztekají, eventuelně pofňukávají. Rv Toš tak, Elitní Důchodče...

J. Kolomaznik 16.11.2019 16:20

Čermáku vam se hodi Babis spolupracovnik STB kovanej komunista a urcite podraznik ,protoze ty milardy neziskal cestne Toš tak elitni komousi

J. Vlček 16.11.2019 18:08

Zato vy jste, pane Kolomazníku, ten nejčestnější Mirek Dušín. Neumíte nic jiného, než rozdávat nálepky. Narvěte si je za klobouk, vy novodobý bolševiku. Tohle je vám podobné. ;-O

I. Schlägel 16.11.2019 13:56

Nemyslím si, že velkou část jeho voličů tvoří volič pravicový. Pravicového je v ANO nemnoho.

F. Navrátil 16.11.2019 14:07

Pokud se nezbavíte primitivního vidění politických procesů, pak bude Babiš i nadále vyhrávat volby. Mimochodem, jízdenky byly zlevněné i studentům a občanům se zdravotním postižením. To si opravdu myslíte, že vysokoškolští studenti šmahem volí ANO, protože jim zlevnil jízdenky?

V. Kain 16.11.2019 14:25

Jeho základna jsou důchodci.I kdyby ho nevolil nikdo jiný,tak oni stačí aby vyhrál.

J. Štipák 16.11.2019 15:52

Jsem důchodce a znám jich dost. Jak jste došel k tak brilantnímu závěru?

F. Navrátil 16.11.2019 16:59

Já vám vaše přesvědčení neberu, ale můžete uvést nějaký seriózní výzkum, který by vaše tvrzení podpořil. Podle mých zkušeností volí důchodci velmi podobně jako ostatní věkové vrstvy s výjimkou mládeže, která ještě nepracuje. Ta volí anarchisty od Pirátů. Vaše tvrzení platí spíše pro lidovce a komunisty, kde důchodci tvoří opravdu podstatnou část elektrorátu.

J. Jurax 16.11.2019 21:46

Z čeho tak soudíte? Je na to nějaký výzkum, o nějž byste své tvrzení mohl opřít?

Babiše nevolím, ač jsem důchodce. Ale uznávám, že tím Vás nepřesvědčím ... :-)

J. Jurax 16.11.2019 21:41

Inu, ti, jejichž politické sympatie nekorelují s mými, nemohou být než političtí negramoti, není-liž pravda?

D. Polanský 17.11.2019 9:16

Jak vypadá pravicová nepopulistika? Migranti?

Š. Hašek 16.11.2019 10:43

Už ten nadpis máte docela dementní/"moderní"!

Článek má znaky úžehu, opilosti, snění o "novodemokracii", kousnutí klíštětem, .....

Milion chvilek má zálusk na to, že by se sešel nějaký jejich výbor obecního blaha a silou nějakého ječení a zpívání (účastníci i ve věku mateřské školky) "povedou republiku".

Jako bych slyšel "občanskou společnost". Volby se budou přepisovat ultimáty nějakých tisícovek zapálených křiklounů. Poslední neví, co by rád první. Děkujeme, odejděte, atd.

J. Kolomaznik 16.11.2019 16:23

Hašku zase ty vase paplaniny co vzdy sem rozepisujete uz vas zde znaji jako netoveho šašoura;-D;-D