26.6.2022 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

POLITIKA: Měl by pravicový volič podporovat Babišovo ANO?

ODS je plná kmotrů. TOP 09 na tom není o mnoho lépe. Jejich vládní politika moc pravicová nebyla. Babiš nabízí změnu. Je to přece podnikatel. Chápe, že se některé věci musí změnit. Abychom prosperovali. Aby tady chtěly žít naše děti. Má pro to vůli. V čem je problém?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 12.10.2013 17:26

Vaše řeč budiž Ano ne.

Pokud pravicový volič podlehne levičácké kmotrománii, pak mu opravdu není pomoci. To, čemu se v naší politice říká "kmotři", to se obvykle např. v "Bruselu" nazývá poradce nebo lobbista. Tvrzení, že jedni nebo druzí stojí před nebo za čarou zákona nelze bez objektivního soudního rozsudku vůbec rozhodnout a použití tohoto pejorativního "termínu" je proto trapnou náhražkou seriozní argumentace a vzhledem k tomu, že se v rozporu s očekáváním rozumu a v rozporu s fakty používá takřka výhradně proti ODS, je to náhražka velmi ubohá.

Pan Babiš nás opravdu nespasí a po svém zvolení by patrně opravdu prospíval především svému podnikání. O svém poměru k DEU (a k euru) veřejně nemluví, takže asi není tak lokajským DEU-hujerem jako např. kníže pán, či pan Sobotka (ČSSD)...Nebude ale ničit dotační politiku ("bruselskou"), díky níž tak snadno zbohatl.

Pozn: Kmotr je u nás definován jako účastník křtu dítěte, za jehož příznivý vývoj pak spoluzodpovídá. Na Sicílii to bylo označení pro příkladně morálního ilegálního bojovníka proti okupantům. Odmítám používat slovo, jehož význam si někdo překrucuje, jak se mu to momentálně hodí.

J. Vintr 10.10.2013 22:24

Celá naše politická scéna je komplot

parlamentní strany spolu nesoupeří, ale hezky si dělí výtěžek ze škubání daňových poplatníků. A když nespokojenost voličů se stávajícími parlamentními stranami hrozí, že by se do tohoto klubu mohl vetřít někdo nežádoucí, předhodí se nespokojeným voličům návnada, která na sebe stáhne většinu jejich hlasů. Minule to byly VVéčka, teď to bude ANOFERT ...

P. Pruner 10.10.2013 21:57

Autor nabízí zúžený pohled.

Například kritizuje bývalé vládní strany, kritizuje i Babiše, ale nenabízí alternativu pro pravicového voliče, který nechce nechat svůj hlas propadnout vzhledem k 5%-sítu.

Populistické fráze najdeme nejen v programu ANO, ale všech stran. Jen je chtít hledat, jen se zamyslet nad body programů. Každá strana spoléhá na to, že vládnout bude vždy koalice a oni tedy nebudou muset skládat účty z nesplněných bodů předvolebního programu.

ANO se snaží alespoň něco změnit oproti minulým 23letům. Parlamentní strany nabízí namnoze politiky minulých let a tím tedy i dosavadní politiku.

P. Gabriel st. 10.10.2013 20:04

velmi moudrá anlýza!

Zvláště pro toho, kdo měl možnost trochu poznat hájemství AB zevnitř. Ostatně  pilotní projekt VV již vnímavým poměrně dost napověděl. Ostatně, komu z těch, kteří dnes kandidují za ANO, dříve kandidovaly za ty či ony, byste svěřili 10 000,- Kč aby se vám o ně staral?

P. Vítek 10.10.2013 16:28

Italsky ano znamena řiť

J. Boleslav 10.10.2013 14:15

Vyčůranou stbáckou stvůru nebrat

T. Kočí 10.10.2013 17:18

Re: Vyčůranou stbáckou stvůru nebrat

Tak . tak. Minulé volby ovlivnily třicetikoruny . Teď to budou koblihy tak za 10 Kč- Pražané prý mu rvou ruce. Je nám pomoci?

A. Reček 10.10.2013 17:45

Mírná oprava

Třicetikorunové poplatky ovlivnily průběh krajských a senátních voleb na podzim r.2008, kdy se po nich hovořilo o vlně tsunami socdem.

J. Kuka 10.10.2013 12:35

po tom ...

Ja bych rekl , ze po tom ,co se vyjadril v tom smyslu , ze jsou male a stredni podniky zbytecne a nedulezite , je jasne o co mu jde . Fasismus ruskeho stylu , no na tom se vlastne shodne se zemanem ... Treba udelaji po volbach koalici .

R. Langer 10.10.2013 13:12

Re: po tom ...

To by mě nijak nepřekvapilo.

J. Boleslav 10.10.2013 14:16

Re: po tom ...

Taky jsem od něj slyšel, opakovaně. Co jiného by od něj člověk ostatně očekával?

J. Matuška 10.10.2013 12:06

Je to jenom detail?

Na otázku, jestli je Babiš Slovák, v telelvizi odpověděl, že je Čech. To, jestli se narodil na Slovensku není důležité. A tak se ptám, byl jeho otec a matka Češi? Na Wiki se píše, že je původem slovenský podnikatel s českým občanstvím. V honbě za hlasy voličů je ochoten zatajit, že je Slovák? Pokud WIKI píše pravdu, tak Andrej Babiš by byl jediným Slovákem, který popírá svůj původ. Mám v tom pořádný zmatek. Kde je pravda? V USA s prezidentem Obamou mají problém s tím, kde se narodil. V případě předsedy ANO by snad nebyla taková dřina, aby naši investigativní novináři si zjistli rodný list rodičů. Pro jistotu uvádím za sebe, že pokud bych byl voličem ANO, absolutně by mi nevadilo, že A. Babiš je Slovák. Hodně by mi vadilo, kdyby se ukázalo, že zalhal. Politici mohou lhát, ale nesmí je nikdo při tom chytit. Tím důvěryhodnost politika dostává pořádně na frak.

M. Varadinková 10.10.2013 13:46

Re: Je to jenom detail?

Čech? Vždyť česky neumí ani tak, jako uměl svého času Husák. Je otázka, jestli umí aspoň slovensky. Protože i na Slovensku se po ž se píše měkké i. A on včera ve své esemesce napsal "Jsou to lžy " s tvrdým y.

Zajímavé, že ten článek stáhli a nahradili ho novým, kde se už o té hrubce nezmiňují, ale stopu po tom původním lze nalézt na googlu když dáte hledat  Babiš lžy. Ve včerejší diskusi pod úvodníkem jsem z něho citovala.

Původní článek byl: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/babis-nam-odpovedel-neodpovedel-jsou-to-lzy/

Nový, vyměněný je: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/babis-nam-odpovedel-jsou-to-provokace-a-lzi-svobodnych/

Babiš má asi hodně dlouhé prsty.

M. Varadinková 10.10.2013 10:38

Proč média nepřipomínají Babišovu minulost?

Spolupráce s STB, kamarádšofty s Grossem a dalšími politiky, lobbování, podivné privatizace, podivné kauzy, styky s podivnými lidmi, např. http://zpravy.idnes.cz/lobbista-z-kauzy-pet-na-stole-vysvetluje-soudu-deset-od-babise-pb9-/krimi.aspx?c=A110118_132549_krimi_cen

Vždyť kdyby takovou minulost měl kdokoliv z ODS, byl by prohlášen za kmotra všech kmotrů a stal by se politickou mrtvolou dříve, než by vůbec stačil někam kandidovat. Ale Babišovu minulost média nijak nerozmazávají a nerozpitvávají. Dá se to jen zčásti vysvětlit tím, že si některá média koupil, ale proč po něm nejdou ani pravdoláskaři (Bakalova média, Česká televize....), když přece Babiš bere hlasy i jejich TOPce?

Odpověď se nabízí sama při pohledu na personální složení jeho skvadry. Spousta pravdoláskařů využívá toho, že se za jeho peníze a po jeho zádech vyšplhají ke korytům. A po volbách, pokud snad nepůjde havlistům na ruku (možná půjde, já nevím), ho hravě odstřelí jako Kočí&Peake  Bártu. Munice na jeho likvidaci mají díky jeho minulosti nastřádáno více než dost, jen ji zatím nechtějí použít.

Také proto - a nejen proto, další důvody jsou absence idejí, prázdný populismus, autokratické sklony (demokratický stát prostě nelze řídit jako firmu) - je ANO pro soudného pravicového voliče naprosto nepřijatelné.

Jediná skutečně pravicová volba jsou Svobodní.

K. Frauknecht 10.10.2013 10:40

:-) asi tak!

M. Pechr 10.10.2013 12:03

Svobodní...

...tak tak...

...srozumitelné otázky a srozumitelné odpovědi...

http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/volebni-special-vase-penize-jak-s-nimi-chteji-hospodarit-petr-mach-a-strana-svobodnych-obcanu/

P. Lenc 10.10.2013 9:08

A koho

autore vlastně chcete volit?Dle vás je ODS a Topka zbírka "mafiánů", Babiše ne(to já také),takže tu jsou ČSSD, tam zřejmně žádní mafiáni nejsou, že, potom komunisti, ti se zatím k lizu nedostali, Okamuru vylučujete, Zelení, o těch se nezmiňujete, co tak monarchisty?Víte, psal jsem o tom nenávno.Lidé jako vy budou za rok za dva poté co zvolí to co zvolí strašně křičet, že zvolení jsou mafiáni.To, že politika není vždy košer se ví přinejmenším tři tisíce let.A posledních sto let se ví, že pokud se podaří rozbít demokratický politický systém, a to pod jakoukoliv záminkou, tak to vždy a bez vyjímky dopadne tragicky.

R. Langer 10.10.2013 13:15

Re: A koho

Kdepak, to o těch mafiánech naopak vždycky křičí lidé jako vy, a přesto si je pořád dokola volí...

P. Lenc 10.10.2013 13:45

Re: A koho

Opravdu?Bude zajímavé pozorovat "nové"tváře ve sněmovně.Za rok za dva si o tom budem moci, pokud to ještě půjde pane Langře popovídat.Nemluvě o tom,  pokud čtete mé příspěvky o nějakém křiku kolem mafiánů není ani stopy.Vy v tom máte samozřejmně jasno, což je samozřejmně dobře.

R. Langer 10.10.2013 14:38

Re: A koho

Ano, mám v tom poměrně jasno, to máte pravdu...

F. Vítek 10.10.2013 8:31

Pod tohle bych se podepsal

Také nerozumím tomu jak někdo může považovat Babiše za pravici. I když já nerozumím ani tomu, že někdo považuje za pravici ODS nebo TOP09 ...

R. Tesařík 10.10.2013 8:49

Re: Pod tohle bych se podepsal

on to sám o sobě říká..někomu to stačí.

K. Frauknecht 10.10.2013 10:46

???

Babiše už nesleduju, ale pokud se nazývá pravičákem tak LŽE.

Začátkem léta jsem byl na jeho "sešlosti" v Benešově. Na můj jednoduchý dotaz jakou má ANO politickou orientaci odvětil, že ANO je "široce rozkročeno" přes celé politické spektrum. Tak jsem šel domů :-).

R. Langer 10.10.2013 13:26

Re: ???

Tak platí známé pravidlo, že kdo tvrdí že není ani pravičák, ani levičák, může být pouze levičák...

J. Heincl 10.10.2013 6:47

Úroveň pana Babiše se dá zjistit z diskuse o zelené

naftě v minulém roce na ČT 1 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/212563230800019/video/. Jako hulvát a primitiv se předvedl zejména v těchto minutách: 10 -15, 23, 31, 39, 46. Musím sice uznat, že p. Babiš se ve svém projevu v poslední době silně zlepšil (výsledky práce jeho PR týmu) a snaží se vystupovat moudře a rozšafně, ale jeho základní politické a ekonomické neznalosti, např. termínu minimální mzda, by ho měly u pravicových voličů naprosto diskvalifikovat.

J. Holiš 10.10.2013 6:40

Koho volit?

       Nejsem pravicový volič, přesto se rozhoduji  mezi Babišem a Okamurou, mám však obavy, aby se neopakovala situace jako s VV. Veverky také naslibovaly řadu věcí, realita pak byla jiná, i když jsem je nevolil, sledoval jsem jejich předvolební kampaň, možná to bylo také tváří R, Johna, jako novinář se mi líbil. Později ve vládě vyhořel jak papír.              Babiše  přirovnávám k T. Baťovi, který vykonal pro tuto republiku a obzvláště pro chudé Valašsko mnoho.  U tohoto Batě pracovala moje maminka v letech hospodářské krize, obdivovala organizaci práce pořádek, vysoké výdělky, vyplácení mzdy každý týden, měla průměrně 300,-Kč/ týden, na tehdejší dobu velké peníze. Nikdy jsem od ní neslyšel, se o Baťovi křivě vyjádřit.  Jsem již řadu let důchodcem, pamatuji totalitní dobu, ani tuto dobu nelze zatracovat, jak činí řada pravicových stran, které neustále straší nebezpečím jejího návratu.  Je nutné připomínat současné mladé generaci podmínky, které v té době panovaly, nemožnost cestování, podnikání, omezená možnost studia, dotované potraviny, chléb a mléko muselo být na pultech obchodů, ale na druhé straně nedostatek  zboží denní potřeby, fronty na kde co.  Neznali jsme však nezaměstnanost, bezdomovce, korupci současného rozsahu a řadu jiných nešvarů současné doby. Na současném stavu ČR republiky, jejím zadlužení májí velký podíl pravicové strany v čele s V.Kausem, které svou nesmyslnou politikou škrtů a ožebračování těch nejslabších přivedly tuto zemi do stavu v jakém nyní je. Sleduji-li dosavadní kroky těchto dvou podnikatelů a pokud to nejsou opět jen předvolební sliby, což se ukáže až po volbách, jeden z nich obdrží i můj hlas. 

                                                                                                                                                                                                                        

    

J. Holiš 10.10.2013 6:50

Re: Koho volit?

Omlouvám se, za chybné zveřejnění mého příspěvku, je zapříčiněno mým nedostatečným ovládáním počitače.

R. Tesařík 10.10.2013 8:50

Re: Koho volit?

to nevadí, není to jenom v ovládání počítače.

V. Mlich 10.10.2013 13:38

Re: Koho volit?

Zde je spravne zalomeny text:

Nejsem pravicový volič, přesto se rozhoduji  mezi Babišem a Okamurou, mám však obavy, aby se neopakovala situace jako s VV. Veverky také naslibovaly řadu věcí, realita pak byla jiná, i když jsem je nevolil, sledoval jsem jejich předvolební kampaň, možná to bylo také tváří R, Johna, jako novinář se mi líbil. Později ve vládě vyhořel jak papír.

Babiše  přirovnávám k T. Baťovi, který vykonal pro tuto republiku a obzvláště pro chudé Valašsko mnoho.  U tohoto Batě pracovala moje maminka v letech hospodářské krize, obdivovala organizaci práce pořádek, vysoké výdělky, vyplácení mzdy každý týden, měla průměrně 300,-Kč/ týden, na tehdejší dobu velké peníze. Nikdy jsem od ní neslyšel, se o Baťovi křivě vyjádřit.  Jsem již řadu let důchodcem, pamatuji totalitní dobu, ani tuto dobu nelze zatracovat, jak činí řada pravicových stran, které neustále straší nebezpečím jejího návratu.  Je nutné připomínat současné mladé generaci podmínky, které v té době panovaly, nemožnost cestování, podnikání, omezená možnost studia, dotované potraviny, chléb a mléko muselo být na pultech obchodů, ale na druhé straně nedostatek  zboží denní potřeby, fronty na kde co.  Neznali jsme však nezaměstnanost, bezdomovce, korupci současného rozsahu a řadu jiných nešvarů současné doby. Na současném stavu ČR republiky, jejím zadlužení májí velký podíl pravicové strany v čele s V.Kausem, které svou nesmyslnou politikou škrtů a ožebračování těch nejslabších přivedly tuto zemi do stavu v jakém nyní je. Sleduji-li dosavadní kroky těchto dvou podnikatelů a pokud to nejsou opět jen předvolební sliby, což se ukáže až po volbách, jeden z nich obdrží i můj hlas.

V. Mlich 10.10.2013 13:40

Re: Koho volit?

Do predchoziho prispevku se nevesel muj nazor:

Komukoliv z tech dvou date hlas, tak propadne. Nekandiduje jen vudce, ale spousta dalsich lidi, kteri sice maji spolecne to, ze se ve vudci zhlizi, ale zadny z nich ho nezna dost dobre, takze kazdy se vlastne zhlizi v nekom jinem - ve sve vlastni predstave vudce. Smysl ma volit jedine stranu, ktera je ukotvena ideove, t.j. clenove se "zhlizi" v jejim programu. Pak nezalezi na konkretnim jednotlivci a jeho pozici, muzete se spolehnout, jak bude rozhodovat. Pochopitelne s rezervou, protoze zvlaste do uspesnych stran se nanosi konjukturaliste, kterym je program ukradenej.