Neviditelný pes

POLITIKA: Mě jenom bolí nožička

24.8.2013

Máme s těma Milošema a Miloušema nějakou smůlu. Jeden si pletl "bojlery" a "brojlery" a stěžoval si, že je "jako kůl v plotě". A že ho nikdo nemá rád. Tedy je. Soudruhy.

Druhý, tedy Miloš, je vzdělaný a sečtělý. Rád cituje klasiky, ovšem zase se mu ve statistice plete Dalmácie s "decimálkou" a pak mu nějak ta čísla a údajná fakta nesouhlasí.

Oba Milošové mají tak nějak myšlenkově blízko k Rusku a zároveň nebaží po penězích. Milouš bývalý žil jen z platu generálního tajemníka. A na své chalupě si sám natíral okna a spravoval plot. Dnešní Miloš si určitě plot nespravuje, spíše objímá stromy a popíjí - dříve becherovku, dnes všechno. Má k dispozici vybranou vlastní knihovnu a skutečně si v ní čte. Což mu všichni věří. Zatímco to, že by si v nějaké knihovně cokoli četl soudruh tajemník Milouš, tomu by tehdy nevěřili ani členové ÚV KSČ.

Srdci prostého lidu, kterému tak srdceryvně zpívá idol paní a dívek Tomáš Klus "Za co, Pane Bože, za co, trestáš tento prostý lid? Za co, Pane Bože, za co, nechals nás se napálit?", jsou oba - a teď nevím, jestli soudruzi anebo pánové - tak nějak blízcí.

Prostý lid miluje lidi, kterým rozumí. Kteří tak jako on pijí pivo, a to nejen na žízeň, a zcela určitě nemají v oblibě k obědu "beef a la Stroganoff". Ale guláš, buřta nebo tlačenku.

To má ovšem jisté dopady. Zdravotní a jiné. Dnešní Miloš předvedl divákům TV a YouTube cosi mezi kozáčkem a vesnickou "vrávoračkou" přímo nad ostatky svatého Václava. Což se určitě zapíše do dějin. Všichni se mu smáli, že prý výmluva na "virózu" byla nejapná. A od té doby se opici nejen po ruské vodce říká "viroza".

Ale já bych ta přísný nebyl. Ono možná nešlo o virózu, ani o nezvládnutí pár ruských "stakanů". Takovou věc by geroj Milošova formátu, trénovaný dlouhými lety malých, ale trvalých dávek, jistě ustál.

Však taky se pak páni "dochtoři" dohodli, že jemu nějakých pár panáků neuškodí. Ale zjistili, že má problémy s nožičkou. Tedy s nervy v ní a tak. No, věk a nárok by na to měl. Ale co s ním a námi bude dál? Když má tu bolavou "nožičku" Jednou je to president "vůlí lidu zvolený", jak říkal Anton Špelec, ostrostřelec.

Takže jednou je to vládce. No ne sice doslova, ještě je tady skutečný vládce, a to parlament, ale ten je daleko – tedy ve schopnostech daleko za Milošem. Asi tak jako byl daleko španělský král od Limy, kde vládl místokrál ztvárněný dokonale ve hře "Kočár nejsvatější svátosti" Janem Werichem. Ten měl taky hrozný problémy. Všichni byli proti němu a zlobili ho a hlavně … měl něco s nohou. Jak sám křičel na své služebnictvo: "Já nemám podágru! Mě jenom bolí nožička!"

A aby ho tolik nebolela, o to se starala halda poskoků, ale vyřídila to nakonec až jistá krásná blondýna. Krásné dámy jsou v politice nezbytné. Nevěřte na morálně a "politicky korektně" vykastrované novináře, co ječí, že milenky do politiky nepatří. A že už vůbec ne blondýny. Já tedy nevím, jaké vlasy měla markýza de Pompadour, která byla milenkou krále Ludvíka XV. Chytrá však byla a i poté, co již s králem neudržovala milenecký poměr, byla stále jeho blízkou a důvěrnou přítelkyní. Možná že díky tomu vládl Ludvík XV. celých šedesát let.

Také stále uctívaný Rudolf II. měl svoji favoritku Annu Marii da Strada (a k tomu ještě pár holek bokem, jak se ví) a jaký to byl velký panovník! Císař Franz Josef I. měl paní Kateřinu Schrattovou a jak to fungovalo, než se do všeho namontoval generální štáb.

Vynechme pro jistotu milenku tatíčka Masaryka a vnořme se do dneška. Doba je nějaká divná. Už ani ty přítulné blondýny nezaručí, že dotyčný vládce zůstane k radosti poddaných ve funkci 68 let. Dneska má Klaus blonďaté letušky a šup, už se ho snaží zlikvidovat. Gross – a blondýna z bufáče. Podle toho to dopadlo. A Jiřík se sexy mozkem a špičonosatá blonďatá překladatelka a hned vypadl jako cukrář. On jej pak následoval Topolánek, který si vzal blondýnu, co vypadala jako dvojče jeho manželky, jenže byla o dvacet let mladší. To je taky trochu zvrhlost. A nakonec katolický panic Nečas a jeho blonďatá festovní dáma s maďarským jménem. A zase byl malér.

V moderní době bylo u nás těch blondýn kolem vládců taky dost. Všechno to zkazili novináři, kteří jim asi ty blondýny záviděli. A když už ne novináři, tak se do toho namontuje prokuratura! Pak má u nás fungovat nějaká solidní a dlouhotrvající vláda!

A Miloš Zeman!? No to je ještě horší! Ten žádnou blondýnu nemá! To je nebezpečný!!! Protože čert ví, co Miloše zase napadne, až ho bude "bolet nožička". A vnadná a chytrá blondýna nikde! Mynář mu ji nenahradí.

Tak si dá pár panáků. A rozpustí parlament, spadne ze schodů, objímá stromy a nechá se vozit v nafukovacím člunu po rybníku. To mi byl nahatý Topolánek s "tááákhle" dlouhým ve vile u Berlusconiho milejší.

Podágra je mrcha. A že ho bolí, tomu věřím! Mě občas nožička bolí taky. A to nejsem president. To pak takový starší pán dělá neuvěřitelné věci, když ho to bolí. A chytrá a přítulná a mazaná blondýna, která by jej utěšila, není na obzoru.

Lze se obávat, že až jej zase chytí "bolavá nožička", tak se jmenuje guvernérem České národní banky, pražské Maniny přejmenuje na Zemaniny a všichni "zemanovci" dostanou legitimaci, aby mohli navštěvovat veřejné záchodky zdarma. Pro starší pány to je při dnešních cenách dost velká úspora.

A dá to do zemanovského volebního programu.zpět na článek