15.1.2021 | Svátek má Alice


POLITIKA: Maláčová, Maláčová…

20.12.2019

Ministryně práce a sociálních věcí se odvážně pustila do boje za další utrácení ze státního rozpočtu a podporovala takzvanou „senátní“ verzi rodičovského přídavku. Pak se pohádala v poslaneckém klubu a kapitulovala.

Expozé ministryně Jany Maláčové ve zpravodajství z Úřadu vlády na ČT24 se vyznačovalo „překvapivým“ prohlášením, že ona bude hlasovat pro její „původní verzi“ podpory rodičům, kterou schválil senát. Prohlašovala: „Opozice se přidala na mou stranu, senát se přidal na mou stranu, hospodaření státu za rok 2019 podle Ministerstva financí skončí pouze se schodkem 10 miliard (plánováno 40 miliard), proto 2,5 miliardy na rodičovský příspěvek podpořím i proti vůli hnutí ANO.“

Na tiskové konferenci po jednání vlády se na tento „odvážný“ postoj ptala ČT24 a předseda ČSSD Jan Hamáček sdělil, že se o tom budou poslanci ČSSD „bavit na klubu“. Už to naznačilo, že Maláčová je v menšině. Nakonec se tedy klub poslanců sešel, podle novinky.cz se „pohádal“ a Maláčová uvedla:

  Vedli jsme tu debatu, nebyla lehká, byla velmi upřímná a bohužel hnutí ANO řeklo, že své stanovisko nemění a trvá na podpoře sněmovní verze. Diskutovali jsme o tom na klubu ČSSD a rozhodli jsme se, že sociální demokracie podpoří tu sněmovní verzi, a to z toho důvodu, že soc. dem. dodržuje dohody.”

Maláčová je vystudovaná politoložka a v této souvislosti je zapotřebí sdělit, že politologii studovala - lidově řečeno - z rychlíku. Její spolustraníci jí při „hádce“ vyčítali, že svůj názor na rozšíření rodičovské nepředjednala s hnutím ANO a dokonce ani s nimi, a nakonec se rozhodli podpořit původní verzi rodičovské, tj. jenom pro ty rodiče, kteří budou k 1. 1. 2020 rodičovskou pobírat.

Co se týče údajné nespravedlnosti, že na vyšší rodičovskou nedosáhnout rodiče, kteří si již dosavadní částku stačili vybrat, je to „nespravedlnost“ z řady podobných, které v českých zákonech jsou. Jakýsi „ředitel“ jisté organizace pro lidi v sociální nouzi si v ČT stěžoval na úpravy, které vylučují z dávek osoby, které se dopustí trestného činu, a na další podobné „nespravedlnosti“.

Ministryně je typickým produktem dnešní doby. Všichni vědí, jaká mají práva, o povinnostech se většinou decentně mlčí. Tato dáma se nezatěžuje tím, že zasedá ve sboru, kterému se říká stále ještě vláda a která rozhoduje ve sboru. I kvůli Maláčové se preference ČSSD pohybují na hranici vstupu do sněmovny. Naprosté většině voličů by tato strana v poslanecké sněmovně vůbec nescházela - i kvůli výkonům ministrů za tuto stranu.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czHledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó
Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó

Ochutnejte s námi lahodné polévky Prestó. Stačí je jen otevřít a ohřát, takže jsou na stole raz dva. Přihlaste se do velkého testování a poznejte...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.