1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

POLITIKA: Má Šumava ještě naději?

Šumava totiž měla a dosud má obrovské zásoby kvalitního dřeva; Šumava také byla významným dodavatelem mimořádně cenného rezonančního dřeva pro výrobu hudebních nástrojů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Eliáš 26.5.2011 17:43

Což kdyby

byli volání tatíci z oněch neziskovek k odpovědnosti? Což kdyby jeden každý maník z hnutí Duha zaplatl pár milónků za škodu, kterou nám způsobil?

P. Rada 26.5.2011 18:07

Re: Což kdyby

Pokud by to způsobili - proč né? Pokud ale jsou primárně na vině současné depozice dusíku které způsobuje růst motorismu, pokud oteplování planety způsobuje růst populační i spotřební při pápení fosilů a pokud onen kůrovec se jen snaží podlomené zdraví monokulturních porostů - jež neprozíravě zasadili předkové -dorazit co nejrychleji a připravit půdu pro novou generaci lesa.... Pak by k odpovědnosti měl být pohnán druh homo jako celek. Co Vy pane Eliáš na takto pojaté odčinění chyb?

Každopádně by ale měli být jedinci tohoto druhu odpovědní sami sobě za své celoživotní  vzdělávání, když už si podmanili jak planetu tak informatiku rozvinuli na úroven nedosažitelnou pro žádný jiný druh.

Nebylo by také na škodu si připomenout jak vnitrodruhově je rod homo sapiens vzájemě až fatálně nebezpečný skrze vlohy sociální agresivity a kolkrát v historii došlo až k masovému vyvraždování jen s politických či náboženských pohnutek.

Nechat proto padnout jen nějaké zalesněné území to mocné tohoto světa zas tak nepálí. Horší pro mocné je, že v této zemičce už skoro co není tunelovat a možnost prodat les nastojato jim ted komplikují jak ochranáři tak kůrovec.