1.6.2023 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

POLITIKA: Luxus přímé volby zbytečně rozděluje společnost

Tak máme to za sebou, nový prezident České republiky je zvolen. Pro pořádek nutno připomenout, že nový (další) prezident Petr Pavel složí svůj prezidentský slib až 9. března 2023. Z čehož plyne, že dosluhující hlava státu pan Miloš Zeman má ještě do 8. března všechny své pravomoci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tichý 4.2.2023 12:48

Jsem proti neprime volbe.

Klidek a teplicko na praci fakt neni nejdulezitejsi. Zakulisni hratky, uplatky a z toho plynouci podezreni obyvatelstva a jeho rostouci neduvera v politiky jsou vyrazne horsi, nez "ferova bitka". Po te muze prijit zklidneni.

K. Vojtíšek 3.2.2023 21:28

Pan Kolman má pravdu. Co je lidem do toho. koho ji určí elita za preidenta? Lid má držet hubu a krok a nechat tu snobskou sebranku ať si dělá co chce. Kam bychom došli, kdyby si každý volil jak ho napadne?

P. Čech 3.2.2023 21:01

Jakákoliv nepřímá volba, pane Kolmane, je volbou nedemokratickou. Přímá volba prezidenta republiky je vedle voleb senátorů jedinou demokratickou volbou v ČR Vracet se k nepřímé volbě je návrat mimo demokracii, návrat do diktatury menšiny. Návrat do systému, který postrádá základní demokratické principy. Konkrétně takové, kde se v zastupitelské demokracii volí konkrétní zástupci občanů - fyzické osoby a ne zástupci politických stran a hnutí. Ono totiž zde neplatí a nemohou platit zásady "chytré" horákyně, kdy je systémem budována "demokracie" a zároveň potírány základní demokratické zásady. Rezumé - je nutno zachovat přímou volbu prezidenta a změnit systém. Změnit jej na skutečně demokratický, kdy jsou voleny všechny státní funkce přímo a ve většinovém dvoukolovém systému.

J. Řezníček 3.2.2023 18:47

Takže podle autora " Všechnu moc politickým stranám a Parlamentu !" Ti to umí lépe než občané ? Když už chtějí něco volit ( od slova vůl ?), tak jednou za čtyři roky nám to tam vhoďte- my už se nějak domluvíme.

Děkuji pěkně.

V. Pavelka 3.2.2023 18:01

To není volbama ? To je práce spojených médií ?! Které štvou lidi ,proti sobě ! Ale vždy je to nakonec tak že ti Bruselští vyhrají ! Jako ukázka Manipulace je Britská Královská Rodina , Potažmo odplata EU médií za Johnsonův Brexit! Ted Rusko s obrovskou mediální štvanicí ! ! S Rozumem v hrsti ? Johnsona zničila média , za prohřešky neskutečně hloupé a Lidsky pochopitelné , kterých se dopouští skoro každy !Rozmazáno švavými medii z celkem veselého premiéra Vyrobila média zrůdu která je zralá na pověšení ? Královská Rodina je neskutečný úděl ! Zralý na minometný protiútok na Mediální svinské domy !S dorážením prchajíciho novinářstva !O Svatouškovské nevinosti USA a Bruselu v infiltraci do Ukrajiny , a Ruska už od Berlínské zdi ani Nemluvě ! Nespolupráce vědomá s Rusy, je dohnala až k podivné válce kdy padli tisíce Rusů ,kteří nemohli opětovat střelbu Ukrajinců na Ruské kolony pro mnoho domů a civilistů kteří byli podel Silnic a kde byli i Rusové stříleni jak na Honu ! První týden záběrů z TV CNN Prima !To je práce dnešní Mediální smečky na západě !Žádný strom neroste do nebe !

L. Novák 3.2.2023 19:37

A co vám na to MUDr. Chocholoušek předepsal? :-)

P. Čech 3.2.2023 21:08

Zkuste to panu Pavelkovi vyvrátit pomocí argumentů. To asi neumíte, že? Pan Pavelka má naprostou pravdu. Lidi proti sobě štvou jen média a jejich prodejní novináři. Je to jednoznačně vidět na všech předvolebních kampaních kde se tito na té či oné straně do štvaní zapojují. Každá debata v jakékoliv televizi je vysoce tendenční a záměrně štvoucí lidi proti sobě.

L. Novák 3.2.2023 22:34

A co na to berete vy? ;-)

J. Hrazdil 3.2.2023 17:57

Trochu pokory, pane kolego. Obcane jsou suveren, nikoliv universitni ucitele.

Pro historickou ilustraci: Adolf Hitler zmanipuloval parlament, ale nezmanipuloval vetsinu volicu. Volebni pravo v rukach obcanu je proste bezpecnejsi...

J. Bujnoch 3.2.2023 15:08

Naopak, měli bychom se inspirovat a nechat o poslanecké mandáty soupeřit lidi a ne strany. Pak snad zvýšíme zájem lidí o politiku a každý poslanec si dá více pozor na to co dělá. Dnes stačí být dobrý straník a místečko v parlamentu mám jisté i když jsem jinak kopyto, viz. M Benda ml.

P. Pepax 3.2.2023 17:24

:-) ahoj Joko.

M. Šurgot 3.2.2023 14:30

Autor utrpel ucelovou ztratu pameti.

Obe volby Vaclava Klause, zvlaste ta druha, byly jednim hnusnym divadlem, k tomu je nutno pripocist i Sladka, umisteneho pro jistotu v kriminalu u jedne volby Havla.....

Nicmene autor svou “vetickou” ku konci sve uvahy silne pripomnel Klause : Volit kompetenčně slabého prezidenta v dramatické dvoukolové volbě bylo a je systémově naprosto, ale naprosto špatně! “ Sranda, co ?! Jenze to sranda neni, autor mluvi stejne, jako Klaus, ktery primou volbu napada uz delsi dobu...

Nicmene vsadim krk, ze diky vyhre vladniho kandidata prestanou primou volbu zpochybnovat vladni politici v cele s jestrabem Rakusanem... to kdyby vyhral protivnik, to by byl teprve řev 😂😂

Holt ucel sveti prostredky i u tech, co se prihlasuji za nejvetsi aktualni demokraty...

J. Majzlík 3.2.2023 16:02

Z bezradnosti nad výsledky přímých voleb posledních dvou presidentů se zde vyrojila a namnožila zoufalá obhajoba tohoto drahého, nic neřešícího špásu. Spočívá v poukazech na podivné údajné praktiky při posledních nepřímých presidentských volbách v kuloárech PS, které byly plné vyhrůžek a podplácení. Jejich prokazatelnost přitom již tehdy narážela na zpochybnitelnost tvrzení proti tvrzením. Mimo to se jednalo o zbytečně rozdrážděnou náladu v parlamentu, o záměnu tajného hlasování za otevřené, o rozlomení soudržnosti vlády. Proradně se chovala především vnitřní i vnější opozice, neboť sama neměla po ruce oproti V. Klausovi žádného přijatelného protikandidáta. Problémem dneška není způsob volby presidenta, ale stav společnosti, ve které se nacházíme. Její sestupný trend se nám s každými dalšími volbami nemilosrdně potvrzuje.

H. Rybnická 3.2.2023 14:16

Ale jen klid. Proč bychom měli něco měnit na přímé volbě prezidenta? Je to přece švandy kopec, co se děje, takovou zábavu lec tak kdo nemá. A teprve až - nejpozději v přespříštích předvolbách dojde k občanské válce - no je dobře že se toho asi nedožiji.

H. Lukešová 3.2.2023 15:57

Máte pravdu. :-)

J. Jurax 3.2.2023 13:06

Aha.

No tak vrátíme volbu prezidenta poslancům, aby se o správné volbě navzájem přesvědčovali na toaletách; koneckonců přesvědčit pár poslanců vyjde celkem levně, rozhodně o několik řádů levněji než masově ovlivnění všeholidu. A taky funguje spolehlivěji.

Nebo, když už je prezident volen přímo všeholidem, rozšíříme mu kompetence, aby se vůle lidu mohla víc projevit. Nakonec poloprezidentský (Francie) či prezidentský (třeba USA) systém taky funguje.

P. Brich 3.2.2023 13:27

Ale kočkopes, jak známo, není ani kočka, ani pes.

M. Boháček 3.2.2023 13:01

Občan Pavel už škodí.

https://pravyprostor.net/?p=155803

L. Novák 3.2.2023 19:40

Dezindformační slovenský Putinův troll Boháček škodí... Rv

J. John 3.2.2023 12:47

Klid a řád, Klid na práci, Řád a pořádek. V minulých 90 letech to bylo možné poslouchat již třikrát, pokaždé pod jinak barevnými prapory.

P. Brich 3.2.2023 13:28

Je to obvyklé heslo totalitářů.

J. Majzlík 4.2.2023 17:40

Určitě nechcete tvrdit, že boj o vedoucí postavení ve společnosti, vedený systémem "každý s každým" vede k řešení všech problémů, které nás tady všechny zneklidňují. Vždyť bez předem přijatých pravidel by se nemohl hrát ani okresní přebor a bez technologických norem, všemi výrobci dohodnutých by se nedalo zhotovit ani kolečko ke trakaři. Smiřme se již s tím, že anarchie a příliš široký a volný výklad pojmu demokracie jen urychlují rozpad společnosti. Je to nepříjemný fakt, ale co naplat.

J. John 4.2.2023 20:07

Odpověď ukazuje na nepochopení. Demokracie je diskuse (Masaryk). Pávek spolu s vládou chtějí jiné názory umlčet. To je návrat do totality, pouze technologie moci se zjemnila, takže se nestaví gulagy a černokošiláci nemlátí oponenty obušky. Nahradili je aktivisté neziskovek a dotace.

J. Černý 3.2.2023 11:56

Chtělo by to zrušit volby.

J. Jurax 3.2.2023 13:08

Stařičký bonmot praví, že mohly-li by volby něco podstatně změnit, už by je dávno zrušili.

T. Novy 3.2.2023 11:28

O zasypání pochybuju.

Koblihové děti stále kňučí, ničí bábovičky i kyblíčky.

J. Černý 3.2.2023 11:58

Zatím kňučíte vy, místo abyste se radoval a pral trenky se stopami vašich orgasmů ;-D;-D

F. Hasek 3.2.2023 11:26

p.Kolman svádí vinu na politiky . Ano , politici mají svůj díl viny , TA HLAVNÍ vina však leží na sdělovacích prostředcích všeho druhu . Vlastně nikoli sdělovacích prostředcích , to je pojem , ale konkrétně na identifikovatelných novinářích

Politik řekne myšlenku,větu,názor , to ano ale NOVINÁŔI to rozpitvávají a roznáší a dokáží nafouknout do obludných rozměrů .Právě v této prezidentské kampani se tímto svým pisálctvím vyznamenali.

Tak co p.Kolmane,co třeba také zacílit do vlastních řad!!!

V. Novak 3.2.2023 11:21

A co to rozšířit na "luxus jakýchkoli voleb zbytečně rozděluje společnost"?

R. Gramblička 3.2.2023 11:54

trefa! Jako kdyby parlamentní nerozdělovaly