1.12.2022 | Svátek má Iva


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
prouky 17.12.2007 17:31

Zlatá slova

Ale vidím problém:

Debyrokratizace se, pokud je mi známo (ale nejsem historik, jsem technik) povedla mírumilovně pouze dvakrát v historii. Claudius a Josef II. Jinak vždycky válkou. Ale je pravda, že strana, která měla horší byrokracii měla významný válečný handicap, takže vlastně mizerná byrokracie spíš prohrávala no a méně mizerná spíš vítězila.

Když tak na to koukám, tak nevím, zda je to útěcha.

tse tse 16.12.2007 23:53

Re: Re: Re: Cesko je pro Kazachy raj

vystudovala prý obor "diskriminace sexuálních menšin",nebo něco podobného na moskevské univerzitě

Tomáš Jasný 16.12.2007 23:34

Aby se koza nažrala a vlk zůstal celý

Tím vlkem nemíním autora článku, s kterým tentokrát úplně souhlasím, ačkoliv z jeho jiných témat mi občas vstávají vlasy na hlavě.  V tomto případě vlkem je nestvůra byrokracie, která roste čím dál tím víc z překrmení, zatímco koza, čili lid obecný, je krmen hlavně lákavými slogany a jinými zvratky z tlam byrokracie, včetně sloganu lidských práv. To co západní demokracie v současné době zažívají ve jménu ochrany lidských práv je přesný opak původního smyslu, i když ten původní smysl je jaksi sám o sobě podezřelý, zvážíme-li, že byl formulován ve stínu gilotin francouzské revoluce.

  

Příklad z minulého týdne, kdy vyvolal jeden z poctivějších republikánských kandidátů na amerického prezidenta, do té doby neznámý baptistický kněz Huckabee, údiv prohlášením, že konstituční právo amerických občanů nosit zbraň já na obranu lidu před vlastní vládou.  Po mnoho let se obě politické strany s vedoucí rolí ve vládě Spojených států přely, jestli to právo je dopřáno stvořitelem od pravěku daným právem na lov a obranu před zlými medvědy nebo jestli to má něco dělat s dost omezeným právem na sebeobranu v případě napadení občana nějakým kriminálníkem, třeba s úmyslem loupeže nebo znásilnění.  Stanovisko demokratů je, že zbraň může ochránit právo občana na život a majetek, případně právo občanky na zachování panenství, pokud tam ještě nějaké je k zachování, ale jenom pokud kriminálník je caucasian a ne jiné barvy pleti.  Právo používat výraz „černý“ se nepovažuje za politicky korektní a hanlivé slovo „n.....“ už bylo dávno zrušeno z amerického slovníku, bez ohledu na zastaralé právo svobody slova.

 

Takže na doplnění Vlkova článku chci zdůraznit, že lidská práva by měla být chráněná všemi prostředky, včetně ozbrojenou silou, hlavně proti zlovůli vlád a snahám vlka vládní byrokracie omezit skutečná práva lidí pod maskou zkorumpovaných hesel.   Vlk s malým „v“ se už nažral dost.  Aby zůstala koza celá, musí vytrkat vlka do lesa kam patří. 

marek 16.12.2007 21:56

Re: Re: Big Brother

Honzíčku, uklidni se, vem si bombónek a už s hačni. Tohle třeba není tak nesmyslný nápad udělat si pobočku Echelonu (apod.)uprostřed Evropy. Hlídat Irán a spol. by se přeci dalo dělat lépe třeba z Turecka. Tak si opravdu raději vemte cukrátko a už se nezlobte.

Libor 16.12.2007 21:28

Ben Franklin

Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both.

Lea 16.12.2007 19:49

Re: Re: A co milí Romové?

Přesně tak.

X 16.12.2007 18:15

Proč tolik emocí?

U nás na vsi se říkávalo: "Kdo se bojí,  s e r e  v síni a ohání se sekerou". Pokud vám vadí, že jste součástí lidské společnosti, která může fungovat jen tehdy, pokud všichni její členové dodržují stanovená pravidla, odstěhujte se na neobydlený ostrov a staňte se soběstačným. A to, že poměrně velká část lidí pravidla dodržuje jen pokud je kontrolována a případně za jejich porušení trestána, snad není třeba vysvětlovat.. Pokud by tuhle kotlinu obývali pouze slušní a vychovaní lidé, nebylo by ani toliké kontroly zapotřebí. Že?

X 16.12.2007 18:11

Re: Re: Tak závažná otázka pro nás, lidi, jakou jsou ta naše lidská práva - a nikdo nic? A to je pět hodin.

U nás na vsi se říkávalo: "Kdo se bojí,  s e r e  v síni a ohání se sekerou". Pokud vám vadí, že jste součástí lidské společnosti, která může fungovat jen tehdy, pokud všichni její členové dodržují stanovená pravidla, odstěhujte se na neobydlený ostrov a staňte se soběstačným. A to, že poměrně velká část lidí pravidla dodržuje jen pokud je kontrolována a případně za jejich porušení trestána, snad není třeba vysvětlovat.

X 16.12.2007 18:00

Re: Re: Šlo to říci i stručněji

Nenechávejte prchlivost cloumati Vašim majestátem! K čemu kazašský klobouk? Paní Džamila kazašsky neumí. Ruštinu už zapomíná, čeština jí ještě moc nejde.  Tato dáma je neřízenou střelou, částečně ovládanou vlastní rozkolísanou hormonální hladinou. A vy po ní chcete vyřešení kvadratury kruhu nebo výrobu zlata z olova. Buďte taky trochu uznalej!

honzak 16.12.2007 17:56

Re: Big Brother

Stanislave, ty jsi blbej jak ručně dlabaný necky! Nemáš nejmenší tušení o šíření elektromagnetického vlnění v milimetrové a submilimetrové oblasti, ale musíš se vykecat, co? Zkus se spláchnout do záchodu - asi to nepůjde. Stejného výsledku dosáhneš se sledováním lidí pomocí jakékoliv technologie, zaměřené cca 1 - 2 úhlové stupně nad obzor.

Pan Batista doporučoval omývání přirození vlažnou vodu. Zkus to, třeba se ti uleví.

honzak 16.12.2007 17:52

Re: Šlo to říci i stručněji

jako velký nepřítel multikulti a melounistů musím konstatovat, že ta paní není kráwa. Má akorát propláchnutý mozek. Zato fest!

Jak jsem již byl několikrát pravil/napsal - nechť ta dáma jde úřadovat do Předlic/Chánova/. Ať nechá svoji inteligenci pracovat a přemluví tu sebranku narkomanů, zlodějů, kuplířů a kurew ke slušnému životu. Jako první krok bych navrhoval (vzhledem k panujícímu počasí) přemluvit obyvatele, aby NEKRADLI ERÁRNÍ radiátory ústředního topení.

Pakliže se jí to povede, projdu v kazašském klobouku Václavské náměstí v době, kterou si paní Džamila bude přát. Ten klobouk mi přivezl syn z Pamiru. Doufám, že malá díra od molů nebude vadit.

Milda 16.12.2007 17:06

Šlo to říci i stručněji

Džamila je ve svém úřadě neschopná.

(sprostější a kratší verze: je to krá/va)

J. Ryba 16.12.2007 11:55

Re: Osobně se domnívám, že

R^R^R^

xxx 16.12.2007 10:18

Re: Re: Re: pane vlku

No zamyslete se Vy, nechte interpunkce stranou a na svou chybu v tomto článku se podívejte. To je hrůza.

jk-jiny 16.12.2007 10:15

Re: Big Brother

A nekomu Salichov zastavi stihani a nekomu ne. Inu pravni stat jako idea, monarchie jako provedeni.

Standa 16.12.2007 9:10

Big Brother

nás vidí, všichni jsme mu podezřelí a proto nás musí ještě více a lépe sledovat.  Tipněte si co je správně: a)  v radaru bude více než jen technologie na sledování  raket a letadel b) radar bude sledovat jen letadla a rakety. Logický předpoklad: a) je správně. Je třeba mít také Evropany pod větší kontrolou a čipy pod kůži se na nás také brzy dostanou. Bojujeme přeci proti terorismu nebo snad ne?

68 16.12.2007 4:12

Re: Ó tempora, ó moresi

Vážená paní Matto, opravdu se na základě pouhých Vašich průměrných zkušeností v podfukářství domníváte, že se jedná o rafinovanost dotyčného? A že nějaké pofidérní a trapné clouseauovské převleky, či nějaká na uchu naštelovaná náhražka za pravého holuba, nebo dokonce pouhá obezřetná, plíživá chůze, z pouhé vyčůranosti z rytmu vyšinutá, pomůže váženému panu Vlkovi, jak ho správně titulujete, opravdu uniknout tomuto našemu nebezpečnému státnímu systému nejhrůznějších nástrah, nepředstavitelných fíglů a rozličných hrubých chytáků, nastražených na prostého občana, byt i zdělaného? A kam uniknout? Do Rakous přes Cmundu? Co tam? Není to tak jednoduché, nemyslete. Všechno je v hajzlu!

Miro 15.12.2007 17:53

Re: Re: Ještě napřišel čas.

Když hodíme žábu do teplé vody, bude vyskakovat ven. Když ji hodíme do studené a budeme pomalu ohřívat, tak ji klidně uvaříme a ona neuteče. Generace vychovaná v postupné nesvobodě nebude mít s čím tu nesvobodu srovnávat a bude naprosto klidná. 

Jan Kočí 15.12.2007 17:50

Práva a povinnosti

Práva jsou krásná věc, ale nikdy jsem od vás nečetl nic také o povinnostech. Psát o právech je fajn, ale jsou i práva jiná než práva vlastníků a to se vám asi nechce moc komentovat, že ? A svoboda bez poslušnosti je zmatek (poslušnost bez svobody otroctví. B. Franklin).   

PetrK 15.12.2007 16:29

Re: Re: pane vlku

On vůbec nemyslý, protože tolik chyb v interpunkci neudělá snad ani dítě ze zvláštní školy.

Halama 15.12.2007 15:12

Re: pane vlku

No,že byste zrovna myslel se říct nedá.....myslÝm,že jste blbec sám ......:-D

Geronimo 15.12.2007 14:36

Re: Žel, lidská práva

Stačilo by minimalizovat státní sociální podpory a zavést si dobrovolné skupinové. Nefachčenky  a "nepřízpůsobivé" by nikdo do své solidární grupy nevzal a museli by se živit sami. Státní podpory a záruky, to je mor. Ale lidi si říct nedají, spoléhají na stát a ten pak musí rozdávat všem. Ještě sem nechme nastěhovat nějakej kmen ze Somálska a ti pastevci si  budou myslet že jsou v Edenu. tak by se doma neměli, ani kdyby se prací strhali.

Matta Hari 15.12.2007 13:44

Ó tempora, ó moresi

Vážený pane Vlku,  jsem rád že neupadáte do trudnomyslnosti a s důvěrou hledíte ke světlým zítřkům. Ona doba je taková, že je furt stejná. Státy už jsou takové, že pečují o své ovečky a snaží se je neustále ochraňovat.  Tuto doktrínu  zpochybňují snad jenom anarchisté. Na poli ochrany občanů se proslavil už nejeden zasloužilý občan. Od Josefa Vyskočila z Putimi , přes civilního strážníka Bretschneidera  až  po současné mediální hvězdy. Pravda je, že kromě uvedeného strážníka se nikdo z nich nenechal sežrat vlastními psy. Pokud chcete tomuto systému uniknout ,  používejte převleky jako inspektor Clouseau. Místo mobilu používejte poštovního holuba. Při chůzi měňte rytmus kroků . Ale hlavně , nebuďte moc rafinovanej ,nebo budete ztracenej. Vím svoje. Vaše M.H.          

magor Milda 15.12.2007 13:38

Re: Re: Re: Re: Osobně se domnívám, že

nepomlouvejte muslimy. Kazachové dokonce udělili našemu tatíčkovi presidentovi titul doktora ekonomických věd. To je od země, která platí za kolébku světové kultury, nepochybně velmi hezké. Jak dalece naše Dr. Džamila tomu Dr. Klausovi a předtím Dr. Václavovi Havlovi s tím doktorátem pomohla, prozatím moc nevíme. Obávám se, že Dr. Džamila umí trochu lépe česky, než pan president kazašsky, já osobně bych se tam domlouval nejspíš rusky, nebo německy (byli tam deportováni ruští Němci za Stalina ) případně anglicky.

janoryna 15.12.2007 13:02

Re: Žel, lidská právaznamenají šikanu prováděnou

menšinami na většinu která jim vydělává na podpory. a co je nejhorší, prostřednictvím našicj úřadů. někdy si myslí, že některá práva by měla být omezena, na př, volební. kdoneplatí nevolí. jako acionáři v podniku, kdo nemá nehlasuje.

Kiki 15.12.2007 12:53

Re: Ještě napřišel čas.

Že čas nastane až pro příští generace je mi houby platné

Kiki 15.12.2007 12:47

Re: Lidská práva...

S tou Čínou máte pravdu. Na lidská práva kašlou a všichni se jim klaní. Celý svět včetně Američanů se může přetrhnou aby získal jejich přízeň. Je jich přes miliardu a tak se jich všichni bojí.

Vana 15.12.2007 11:47

Re: Re: Re: připomínka, že

Akorát, že měsíc ČSSP (československo sovětského přátelství) končil až 12.12. Jinak je to dobře - byla podepsána smlouva v Moskvě ČSR - SSSR.:-P

Čert Rohatý 15.12.2007 11:40

Ještě napřišel čas.

Je zřejmé, že historie se opakuje, avšak zatím nevidím žádnou skutečnou opozici těm, kteří nás každým dnem zbavují našich občanských svobod. Zdá se, že zatím nenadešla doba, kdy větší část lidí odmítne současnou (snad lze říci i "globální") ideologii a propagandu. Myslím, že ten čas nastane až s "příchodem dalších generací", generací nepostižených (resp. méně postižených) minulostí i současností.

hrouzekp 15.12.2007 11:36

pane vlku

když vidím jak občané nadšeně souhlasí se svým vlastním sledováním tak si myslým,že jsme márod blbů a vůbec má to šmírování nějakou oporu v ústavě?