18.5.2022 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
TomRom 13.10.2007 18:06

Souhlas

Vážený příteli,skutečně pravdivé...

marie 29.9.2007 21:18

a v senátu 81

eva 29.9.2007 21:12

vyborny prispevek

s kazdym slovem cestmira hofhanzla lze souhlasit-ten clovek ma vyborny postreh, ale i vyborny charakter, takovych by melo byt v parlamente 200 -eva

jsemmalý 25.9.2007 20:46

Re: nejprve je nutno si uvědomit, co se vs společnosti děje, když zaniká morálka, systém zvykových hodnot a tabu..

Vážená Marie, chtěl bych od Vás po tomto Vašem tvrzení vysvětlit PROČ za 1. republiky

(ya vlády tatíčka Masarýčka) jenom do států jižní ameriky emigrovalo 30-40000 čechoslováků. Že by jim bylo něco zakazováno:, třeba číst bibli, nebo Marxovy či Leninovy spisy nebo Hitlerův Main kampf - (za špatné napsání se omlouvám) , Kámasutru , či Korán????????? Odpovězte, prosím. K tomuto datu se časem vrátím pro odpověď. Děkuji.

šoumen 25.9.2007 18:45

Devastace

http://www.analyza.wz.cz/

I-Worm 25.9.2007 10:23

První desetiletí po převratu

zdevastovalo českou povahu více, než čtyřicet let komunismu. Opoziční smlouva byla po předcházející mobilizaci vyvrcholením úpadku.

Pierre 25.9.2007 9:25

Postkomunismus

Je to bohužel tak. Vezměte vládu, její práci, finance,chování ! Vezměte pana prezidenta Klause jeho sliby, chování, názory a nezdravou asertivitu ! Vezměte Havla, který sliboval, zaprodal a zklamal. Co dále ? Nová revoluce , vyhnání komunistů do exilu do Antarktidy ?

Kolemjdoucí (J.Š.) 24.9.2007 21:34

Re: Re: Zasetá lež se vyplácela, proč by se jí dnes lidé vzdávali?

To prohlášení se požadovalo i po mnohých nekomunistech, vím např.o řadových studentech VŠ (University Karlovy), kteří, pokud chtěli pokračovat ve studiu, ho museli podepsat, přestože žádný z nich nebyl členem KSČ.

Jindřich 24.9.2007 17:34

Re: Re: některé věci se nedělají

EU není celý svět a i EU má nedostatek lidí v některých oborech. To o zákazu volného pohybu se netýká OSVČ, pokud se o "zákazech" mluví v některých zemích EU, v ostatních je volnost úplná. Ale podstatné je - s Evropou nekončí svět a kdo se domluví víc než svojí mateřštinou má větší možnosti než ten, kdo se nedomluví ani tou mateřštinou a nerozumí ani sám sobě (není myšleno na na "jsemmaly", ale obecně). A ještě jedno - v šedesáti pracovní aktivity a život nekončí.

Hrad 24.9.2007 7:09

Re: Zasetá lež se vyplácela, proč by se jí dnes lidé vzdávali?

Lžeš!!Toto prohlášení se požadovalo po členech KSČ. Kdo tento požadavek odmítl, a nebylo jich mál, o matení se pokoušející darebáku, byl vyloučen. Vyškrtnut ze strany byl ten, který nesplňoval další kritéria, stanovené "normalizátory. I těch nebylo málo. Tak se KSĆ ze strany mající kolem 1mil. 600 tis. členů změnila na pořád masovou stranu mající kolem 600 tis. členů. Děti vyloučených komunistů skutečně nesměly navštěvovat některé, především vysoké školy. Sám jednoho takto postiženého komunistu znám. Na protest proti okupaci si nechal narůst plnovous a okázale to demonstroval mezi lidmi. Jako otec, když jeho děti nesměly na vysokou školu, a obtížně na školu střední, z pocitu křivdy dostal žaludeční vředy. Blb řekne, dobře mu tak. Neměl tam lézt. Ještě větší blb uvěří tomu, že je to pravda. Omlouvám se mladým lidem do 30 let. Ti mají pořád právo na radikální názory. Kdybych četl ve  dvaceti Hykovu Cestu do otroctví, musel jsem při mém tehdejším studentském radikalizmu vyletět z vysoké školy. Když jsem ji četl po jejím vyjití v roce 1990, tak jsem při každém dalším čtení s jeho vývody polemizoval. Nebyl mi totiž tak průzračně jasný.  A je stále méně!!   

Petr 23.9.2007 23:43

Dobrý podnět k zamyšlení

Dobrý podnět k zamyšlení. Dík za to autorovi!!!

Hrad 23.9.2007 23:35

Re: Re: Ano, na této cestě půjde o život.

Představte si pane, že ti chudáci "ryby chytat umí". V každé, i té nejjednodušší učebnici ekonomie je uvedeno vaše čínské přísloví. A potom ještě problém veřejné pastviny. Přesto si myslím, aby jste si prohlédl nějakou www stránku  o hladu v Africe. Jsou jich tisíce.  http://faculty.plattsburgh.edu/richard.robbins/legacy/hunger_resources.htm Ještě lepší jsou fotografie z Dárfúru, nebo zemí Sahelu, po případě z nějakého slumu. Vybral jsem Makoko v Lagosu. http://www.msnbc.msn.com/id/19054599/

http://news.independent.co.uk/world/africa/article305736.ece

http://www.guardian.co.uk/pictures/image/0,8543,-10905140983,00.html

Asi vás nepřesvědčím. Ale uvědomte si, že někdy dobré rady jsou pro jisté prostředí radami hraběcími.

BERAN 23.9.2007 23:26

Omluva

Kdo byl v srpnu 1968 plnoletý. Ti mladší to museli tvrdit jen když chtěli vstoupit do té jediné správné strany. Proto a právě proto jsou a zůstanou komunisti včetně těch bývalých vlastizrádci, i kdyby to stokrát popírali.

BERAN 23.9.2007 22:48

Zasetá lež se vyplácela, proč by se jí dnes lidé vzdávali?

Právě proto, že je dnešní společnost založena na lži, může kdejaký vlastizrádce, který veřejně schvaloval okupaci své vlasti cizí armádou dnes beztrestně bojovat proti "americkíé okupaci Brd a celé České republiky".

Pro mladé pomatence, kteří to nezažili:

Kdo nebyl v srpnu 1968 plnoletý, musel veřejně prohlásit, že schvaluje "bratrskou pomoc pěti spojeneckých armád při obraně socialismu  v Československu".  Kdo tuto lež odmítl, nebo dokonce prohlásil, že to byla a je okupace, musel se rozloučit se svým povoláním, jeho děti i rodiní příslušníci byli šikanováni a přesto, že práce byla povinná a nezaměstnanost se trestala jako příživnictví (tak to bylo opravdu definováno, pokud jste si nepodplatili lékaře, aby z vás udělal invalidního důchodce, jak to dělali různí veksláci a podvodníci), práci nesehnal.

Z tohoto pohledu jsou pro mne odpůrci naší spolupráce s USA a ochránci zájmů Ruska v Evropě pátou kolonou cizí mocnosti a vlastizrádci. Stejně jako v sedmdesátých letech. A je jedno, zda to dělají z přesvědčení  nebo z blbosti.

zetB 23.9.2007 21:24

Re: Re: O tom,

To je objektivní tvrzení. Kolik lidí přijde k volbám není podstatné,protože žádná "normální volební účast" u nás neexistuje. A jestli ano,jaká je ta norma?

čtenář 23.9.2007 20:27

Re: Ano, na této cestě půjde o život.

Staré čínské přísloví říká: Chceš-li nasytiti hladového, nauč ho chytat ryby. Samozřejmě, že jiná, nežli taková pomoc, je ekonomický zločin.

čtenář 23.9.2007 20:24

Re: Re: Pohleďte dva - tři tisíce let zpátky.

;-D "...podíl na moci, na rozhodování."  -  hele, a jak to jako vypadá v praxi ?! Já už jsem totiž zažil jednu praxi, kde jsem měl a rovněž všichni ostatní podíl na moci, na rozhodování. Páni, jak já měl obrovský podíl na těch dvou kvalitách !!! A naprostá většina lidí, co jsem znal, jakbysnet.

Hele, "Kolemjdoucí", jak to vypadá v praxi ?!  ;-D

Pavel 23.9.2007 19:43

Re: O tom,

To není objektivní tvrzení. Kolik lidí chodí k volbám do senátu?  Při normální volební účasti ( i já a mé okolí tyto volby ignorujeme), by výsledky vypadaly jinak!

marie 23.9.2007 18:36

nejprve je nutno si uvědomit, co se vs společnosti děje, když zaniká morálka, systém zvykových hodnot a tabu..

"Všude, kde komunismus po delší dobu vládnul, byl výsledkem hodnotový rozklad. Přestalo být špatným lhát, krást a myslet jen na své pohodlí. Na popravištích, ve vězeních a vyhnáním do emigrace zničili a odstranili přirozené elity." ,děkuji. marie

Mír 23.9.2007 15:07

Autor držel hubu a krok, když se rozdávalo a teď je dotčen!

Fuj !

Oteplovač 23.9.2007 13:00

Re: Pohleďte dva - tři tisíce let zpátky.

Skvěle sepsáno - úplně souhlasím. Jen je škoda, že takový názor je v menšině.

třitečky 23.9.2007 12:45

plný souhlas, ostatně jako vždy

Škoda, že tyto články vycházejí o víkendu, kdy je čtenost NP výrazně nižší.

Kolemjdoucí (J.Š.) 23.9.2007 12:39

Re: Re: Re: Asi tak

Díky.

Esmerald 23.9.2007 12:18

Výborný článek.

Děkuji, autore. Jen více takových.

Esmerald 23.9.2007 12:17

Re: autor musí být velmi nešťastný člověk - obklopen samými zločinci a blbci. Hlavně aby se on nebo podobně postižení lidé nedostali k moci - to bychom pak byli nešťastní my ostatní.

Oslo Havrane, sám jste se prozradil jako člen té skupiny, která by byla nešťastná, kdybychom se dostali k moci všichni, kteří s článkem souhlasí tak jako já. Aspoň přestaňte krákat nesmysly.

chytrý horák 23.9.2007 12:04

Re: Re: Pohleďte dva - tři tisíce let zpátky.

tak tak

Esmerald 23.9.2007 11:26

Re: Ty strašné inoviny "Neviditelný pes" ještě existují?????

..Taaak na ně. Zakázat, zavřít ! " Neprofesionální, nahlouplé... " a protisocialistické. I Paroubek to říká a to je nějaký blb. Tatíku, čemu rozumíte a co umíte Vy ? Psát směrnice ?

jsemmalý 23.9.2007 10:33

Díky za Váš článek, pane Hofhanzl

Skutečnost je asi ještě tvrdší, přestože Vy tvrdých výrazů nepoužíváte.

Dovolím si Vám oponovat ve Vašem tvrzení,"Nacismus a komunismus urychlili hodnotový rozklad evropské křesťanské civilizace. Praktický komunismus hlásal rovnost všech na této zemi." Nacismus byl a je založen na nadřazenosti jednoho národa nad jiným (z minulosti: jsi žid,cikán do plynu,jsi slovan tak pracoví lágry na sibiři to v lepším případé).

Křesťanství také hlásalo rovnost všech a v začátcích křesťanství tehdejší mocipáni křesťany házeli lvům jako potravu a jejich ženy a dcery dávali do nevěstinců.Jen se ale křesťanství vzmohlo a do jeho čela se dosadili ti "správní" (když se nedohodli na jednom, byli dva), tak začala vláda a šíření křesťanství hlavně ohněm a mečem. Jak se křesťanské vrchnosti něco nelíbilo, tak našla účinné řešení. Procesy s  čarodějnicemi - těžko dnes zjistíme kolik milionů lidských životů to stálo ( jen na územi dnešního Španělska je odhad 500000 lidí, a kdyby nad Krištofem Kolumbem španělská královna nedržela ochrannou ruku tak skončil na hranici). A Jan Hus by jistě mohl také povídat o křesťanské lásce a jejím uplatňování.Též Jan Amos Komenský a mnoho, mnoho dalších, třeba také ti, kteří nemohli, nebo odmítli  robotovat zadarmo na církevním. Mohli by také být zajímavé příběhy účastníků křižáckých tažení do Svaté země, kde v účetních knihách vedle zisků z naloupenmé kořisti jsou zapsány i výdaje, mimo jiné i za prostitutky.

Nemám nic proti křesťanské ideologii, jen to musí vzít do ruk ti správní. Komunismus bych spíše přirovnal ke křesťanství než k nacismu.Jen připomenu nastoleni fašizmu ve Španělsku (Franko zemřel v r.1975 v "klidu " )ve 30-tých letech min.století a boj proti němu lidmi z celé Evropy, mnozí  z nich byli komunisti. Členství v komunistické straně stačilo k tomu aby se člověk dostal do Hitlerova koncentráku a to i když byl němec, natožpak jiné národnosti.

Ještě jednou Vám děkuji za Váš článek a nedivím se vůbec, když neuvádíte jména. Jde doopravdy o život

zvědavý čtenář 23.9.2007 10:24

zpravodajská mediální hra o dluhu ODA

no a jak ta hra dopadla? Zaplatila už ODA bance ten dluh? Nebo si to někdo z vedení strany odseděl?

anticom 23.9.2007 10:17

Re: Re: Pohleďte dva - tři tisíce let zpátky.

hezka formulace nastesti je vydet ze jsou tady i normalne mislici lidi libi se me take ze se tolik jako driv nepouziva slovicko DEMOKRACIE!!! a lide se zacinaji uvedomovat ze to tady neni v poradku "Moralka Pravo"a nejen ty !! v Polsku a Madarsku lide nesni a nespi ! tady se to zatim uspesne taji! co ze se to tam deje a svadi se to na ekonomiku! ovsem jak znamo vsechno souvisi se vsim !!! jak to byli vroce89? kde to zacalo ? a tehdejsi predposrane CSSR bylo pred posledni !!! a Rumunsku posledni!!! ;-);-P