7.12.2023 | Svátek má Ambrož, Benjamin


POLITIKA: Legrační pšouk na Hradčanech

31.10.2020

Šéfové ODS, lidovců a TOP 09 zjevně ještě v rauši nad výsledky ve volbách do krajských zastupitelstev pateticky před sochou T.G.M. na Hradčanském náměstí představili vyjevené veřejnosti memorandum o koalici v příštích volbách do Sněmovny.

Petr Fiala znovu jako na klíček vypustil hlášku o tom, že chtějí vyhrát volby (sic!) a že mají odvahu přijímat odvážná řešení. To je pravda, je odvážné si myslet, že získají 15 % bodů. To má prof. Fiala z toho, že moc mluví a sčítá čísla z průzkumů. Ještě se mu orosí ustarané čílko, jak mu právě předpovídám. Markéta Pekarová Adamová se také rozjela a zjevně unesená sama sebou a sochou tatíčka zakladatele v pozadí slíbila s nad rouškou zářícími kukadly, že ve Strakovce zavládnou konečně kompetence a jasné vize namísto amatérismu a papaláštví. To zní dobře od šéfové partaje, jejíž členská základna nepřesahuje hrstku poslanců.

Ale úplně natvrdo se odvázal šéf lidovců bratr Marian Jurečka. Ten uvedl, že „v celé historii 102 let Československa a České republiky nedošlo k situaci, aby se tři politické strany s takovou silou, kterou za sebou mají, dokázaly dohodnout na společném postupu pro volby do Poslanecké sněmovny“. Takto to řekl a já se rozeštkal a nebyl jsem k utišení. Manželka mně musela dávat náčinky, abych se uklidnil. Ten patos a ta síla sdělení, že podle výsledků posledních voleb v roce 2017 je ta síla v zádech u ODS 11,32 %, u lidovců 5,80 % a TOP 09 má 5,31 %, přičemž v řadě průzkumů se lidovci ani topka nedostávají do Sněmovny vůbec! To úplně překonává každou volovinu, kterou kdo kdy řekl na politickém poli. A jestli 102letá historie této republiky nepoznala větší událost, než tento legrační pšouk, pak ani nevím, proč ta republika vůbec vznikala.

Ten člověk musel mít buď nějaký výpadek, nebo drhal delší dobu levanduli, anebo něco musel hulit. A jestli ano, snad to nesklízí kombajnem. Jinak se to prostě nedá vysvětlit.

Ale zatím by možná mohl vysvětlit nám jednodušším pan prof. Fiala, co má údajně konzervativní strana s euroskeptickými geny společného s eurohujery z TOP 09 a naopak Markéta Pekarová Adamová by mohla objasnit, co co společného má městský spolek přátel duhových vztahů, LGBT, milovníků EU a pražského kavárensko-politického provozu s křesťanskou stranou založenou na tradičních rodinných hodnotách. Pan Marian Jurečka nemusí vysvětlovat nic, už nás pobavil dost a stačilo.

Pražské samosprávě veřejně doporučuji přejmenovat Hradčanské náměstí na náměstí Memoranda 28. října.

A pak že se době zlovolného koronáče v téhle zemí nic legračního neděje.