19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Šerlok Homeless 8.9.2009 13:17

Re: Re:Zlaté tele

Ústavní soud je superlegislátorem, stojí nad lidem? 8-o8-o8-o

Eva D. 8.9.2009 13:57

Re: Re:Zlaté tele

R^ Jasně! A navíc, v ÚS přeci není nikdo, kdo by byl někdy politikem ani nikdo, kdo by měl byť jeden malinkatý politický názor.

Šerlok Homeless 8.9.2009 14:00

Re: Re:Zlaté tele

Každý má nějaký politický názor. I soudci. Přesto je nutné, aby soudy fungovaly a byly respektovány.

Eva D. 8.9.2009 14:24

Re: Re:Zlaté tele

Ano, s tím nemám problém. Vadí mi jen  jednostrannost - politici hnusní a zištní a soudci jejich pravý opak?  Občas i ÚS, pokud vím,  rozhoduje těsnou většinou.

JaS 8.9.2009 10:41

Myslím, že nedělní rozhovor Václava Moravce

s předsedou ústavního soudu byl užitečný. Politici si sami připravili tuhle patálii tím, že se starají o své zbohatnutí místo aby včas řešili státnické problémy.

pra 8.9.2009 10:52

Re: Myslím, že nedělní rozhovor Václava Moravce

Úpravu ústavy, ke které politiky dotlačuje Melčák, doposud blokovalo souručenství KSČM a ČSSD. Pokusy zde byly od roku 2001, vždy neúspěšné.

Teď toto souručenství má dvě možnosti - buď opět blokovat změnu ústavy - volby budou v červnu 2010, nebo přestat blokovat a volby budou dříve.

V podstatě záleží jenom na tom, kdy dvojjediná komunistická strana  zjistí co je pro ní výhodnější.

Eva D. 8.9.2009 10:38

Jak se stát v Čechách ctihodným a spravedlivým?

Jste politikem. Politici Vás navrhnou na soudce ÚS. Pak Vás další politik jmenuje. Stanete se soudcem ÚS, čili ne-politikem. A JE TO! ;-P

J:K 8.9.2009 16:02

Re: Jak se stát v Čechách ctihodným a spravedlivým?

R^

Jurajda 8.9.2009 10:34

To není nic nového!

To že je v této kotlince kde je vidět z jedné strany na druhou pěknej bordel ví kde kdo už hezky dlouho.

Janula 8.9.2009 10:01

Ústava

Dost hodně se tu okecává Caligulův kůň,ale mohly by přijít na přetřes i jiné římské story.Co třeba Konzulové,hleďte,aby republika neutrpěla škodu?Ty težko uvěřitelné pindy o schopnostech a kompetencích Ústavního soudu by měly pominout za předpokladu větší erudice zde diskutujícího lidu na téma ÚSTAVA JE SVATÁ..Jak dlouho se zde kňučí o pochybnostech stran právního státu?Kolik kauz se nechalo vybublat do ztracena?Nechť jedná ÚS a politici se drží ve světě v těchto situacích osvědcěného Maul halten und weiter dienen.

F. Čech 8.9.2009 9:58

Penmanentní šaškárny Václava Klause

Mezi rozhorlenými hlasy snažící se nerespektovat Ústavní soud a trvat na původním termínu voleb je zvlášť komický hlas Presidentisima Klause. Tento pokrytec a politický demagog a destruktor, přece sám, spolu s Paroubkem zosnoval uprostřed předsednictví Česka EU - už v březnu tohoto roku pád vlády! Posléze se postaral, aby přechodná úřednickíá vláda vládla co nejdéle a řádné volby byly co nejpozději (až po půl roce v říjnu). Teď náhle zatoužil po vládě s mandátem řádně zvoleného nového parlamentu, vládě, kterou český lid, podle vyhlášení tohoto pokrytce, už zcela nutně potřebuje.  Co si má člověk o tomto hradním magorovi myslet? Asi nic - soudruh Klaus zná své spoluobčany a ví, že se může spolehnout na jejich krátkou paměť!  

johnyz 8.9.2009 10:58

Re: Penmanentní šaškárny Václava Klause

Děkuji, to je přesné!!!

Skaut 8.9.2009 11:07

Re: Penmanentní šaškárny Václava Klause

Bohužel přesné

Lucka 8.9.2009 14:41

Re: Penmanentní šaškárny Václava Klause

No, konečně to někdo přesně popsal. Klaus furt kvílí, jak to je nestátotvorné, od Ústavního soudu, takhle nepěkně, ale opravdu nepěkně, to tu zašmodrchat na poslední chvíli !! A to už mohlo být pomalu po volbách a byl by klid na práci, že ?

Ale je to především důsledek jeho (Klausova) chování, teď ještě k tomu sledujeme "Průzkumy souhlasu nebo nesouhlasu občanů" s jednáním  ÚS.  Pojem Kocourkov je slabý......

Lucka 8.9.2009 14:42

Re: Penmanentní šaškárny Václava Klause

P.S. A to jsem jej svého času jako personu respektovala - no, netroufám si posoudit, kdo z nás dvou se to změnil...;-)

vltava 8.9.2009 9:30

Autor

Autor píše: Vrší se neřešené problémy, na které potřebujeme vládu

Ve skutečnosti byly neřešené problémy navršeny předchozími vládami. Takže to co vláda pokazila má najednou vláda napravit? To připomíná rčení "Čím ses zkazil, tím se sprav!".

Bohužel to tak nefunguje. Pokud bude stejný volební systém se stejným systémem politických stran, tak výsledkem bude zase stejná vláda, která nevyřeší nic.

Pavel 8.9.2009 9:26

Jenže ústavní soud si ukradl pravomoci, které mu nepřísluší

Ústavní soud má podle ústavy posuzovat shodu zákonů s ústavním pořádkem. Ústavním pořádkem je ústava a ústavní zákony. Takže posuzování ústavních zákonů ústavnímu soudu nepřísluší. A to, aby parlament neschválil koně senátorm (jak demagogicky straší jistý radobydoktor práv) je zajištěno nutností ústavní většiny ke schvální ústavního zákona.

Je nutné si uvědomit, že kvalita ústavního soudu závisí na kvalitě parlamentu (ústavní souce jmenuje parlament na prezidentův návrh) a pokud si navolíme do parlamentu voly prosazující koně na senátory, tak ten parlament najmenuje stejné voly do ústavního soudu, a ti pak klidně koně senátorem nechají.

Proto je pojistka na ústavní zákony naprosto zbytečná a ústavnímu soudu posuzování ústavních zákonů nepřísluší.

šakal 8.9.2009 9:28

...Konečně!...

...Sláva, konečně po dlouhé záplavě hysterických výkřiků, hospodského nadávání "na ty politikáře" a všeobecné zblbělosti rozumný náhled!  R^

FKus 8.9.2009 13:20

Re: ...Konečně!...

No přeci ten pan "pavel chytrý". Mě se "líbí", jak je všechno zpochybňováno a relativizováno. Parlament parlamentem, Ústavní soud politiky a lid lidmi. Prosím, černá je černá, bílá je bílá, zlodějna je zlodějna, komunisti jsou pakáž a demokraticky zvolené instituce jsou demokraticky zvolené instituce. Pokud toto nechápeme a a priori to zpochybňujeme, pak je politika jen takovým fotbalovým mačem, kde povykují rowdies a kecá do toho každý bez odpovědnosti a mandátu. 

Princ Drsoň 8.9.2009 9:48

Re: Jenže ústavní soud si ukradl pravomoci, které mu nepřísluší

A kdo posoudí, zda ústavní zákon je v souladu s ústavou?

Pavel 8.9.2009 10:01

Re: Jenže ústavní soud si ukradl pravomoci, které mu nepřísluší

Ústavní zákon je součástí ústavního pořádku, tedy ústavy v širším slova smyslu. Proto s ní nemůže být v rozporu. Pokud někde odporuje textu ústavy či jiného ústavního zákona, platí novější čí speciálnější ustanovení, to je běžná právní praxe.

Petr 8.9.2009 9:49

Re: Jenže ústavní soud si ukradl pravomoci, které mu nepřísluší

nemate pravdu a nebavi mne vsude vysvetlovat, ze USTAVNI ZAKON neni ten, ktery oznaci poslanci ale ten ktery je trvale platny a nebyl schvalen pouze k jedinemu ucelu - totiz proto, aby suspendoval na par dnu USTAVU.... 

Ludva 8.9.2009 10:58

Re: Jenže ústavní soud si ukradl pravomoci, které mu nepřísluší

A kdepak v ústavě jste to vyčetl ? Přece taky platí - co není zakázáno, je dovoleno.

šakal 8.9.2009 11:09

...To je přeci ten "duch zákona"!...

...O tom jste neslyšel? Takový Rychetský se pravidelně ráno vzbudí a ještě, než si dá kafe, zpytuje chvíli "ducha ústavy", načež se mu vyrazí "právní názor"... ;-)  :-D

Šerlok Homeless 8.9.2009 13:30

Re: Jenže ústavní soud si ukradl pravomoci, které mu nepřísluší

V článku 9, odstavec 1: "Ústava může být doplňována či měněna pouze ústavními zákony." Ústava může být ústavními zákony doplňována či měněna. Ústavní zákon nemůže suspendovat její platnost.

A co není zákonem zakázáno, to je dovoleno občanovi, nikoli organům státní moci ve vztahu k občanům (či v tomto případě zákonům ve vztahu k Ústavě, ústavním zákonům v to). Článek 9 v podstatě definuje pojmové znaky ústavního zákona: Ústavní zákon je takový zákon,

- na němž se shodne ústavní většina

- a mění či doplňuje Ústavu

- a není v rozporu s demokratickými principy.

Karel. 8.9.2009 9:20

Zlate tele.

Tak jak bibli nepsal buh ale lide tak i ustavu psali lide. To že je ustava plna nesmyslu je evidentni. Naprosto nesmysl je že poslanec  zvoleny za nějakou stranu, za program strany  neni vazany stranou, jejim programem ale mandat poslance se stava na čtyři roky vlastně jeho majetkem. Proto je jasne že poslanec Melčak by byl škodny o par tisic korun. Dalši evidentni nesmysl je že pokud president nepodepiše všemi schvalenu Lisabonskou smlouvu, smlouva nebude platit a to v cele Evropě. To znamena že diky česke ustavě je osud Evropy podřizen jedinemu člověku.

Ludva 8.9.2009 9:30

Re: Zlate tele.

Souhlasím. navíc nepovažuji ústavní zákon za nějaké ohýbání ústavy, spíše se ÚS tlačí někam, kde mu to nepřísluší. Rychetský se pokoušel operovat článkem 9 ústavy, o neměnnosti demokratického režimu, což ovšem není případ zmíněného zákona ani náhodou. A Melčák se měl demokraticky podřídit rozhodnutí ústavní většiny sněmovny. Jestli je z ústavy vůle občanů prvořadá, tak přeběhlíci si z vůle voliče udělali trhací kalendář. Tam by se měl ÚS zaměřit, ne naopak na zájmy těchto bezcharakterních jedinců.

Šerlok Homeless 8.9.2009 13:57

Re: Zlate tele.

A nebylo by ještě lépe, kdyby si politici přestali z Ústavy dělat trhací kalendář? ÚS je k tomu snad přiměje.

Šerlok Homeless 8.9.2009 13:34

Re: Zlate tele.

On totiž programem strany není vázán nejen poslanec, ale ani ta strana. Anebo už se u nás stalo, že by byl do puntíku naplněn volební program některé strany? Pokud vím, utvořily se koalice a pod záminkou koaličních vyjednávání (nebo kvůli nim) šly velké části předvolebních slibů stranou.

f 8.9.2009 9:15

Venezuela je supr !

Venezuela je laboratorní pokus, který nám probíha v realném čase přímo před očima. Že to nefunguje resp. jak jednoduše funguje přechod k totalitní moci je zřejmé. Divím se, že média se tomu tak málo věnují. Něco mi to připomíná - sociální síť financovaná ze státem zvlastněné težby ropy. Co to melu, podpora rodin a důchodců ze zisků Čezu ....