31.3.2020 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

POLITIKA: KSČM – nespokojený vítěz

Že vláda jedné strany dříve nebo později skončí, bylo jasné už dávno před ním. Český zvrat ale na rozdíl od rumunského proběhl prakticky bez jediné kapky rudé krve.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 20.11. 2019 23:45, přehled diskusí

J. Kolomaznik 20.11.2019 9:28

P. Burda R^R^

R. Langer 20.11.2019 9:16

Tehdy se to nedělo? To máte pravdu, tehdy se totiž děly mnohem horší věci. To je ještě potřeba k tomu dodat. ;-)

P. Kmoníček 20.11.2019 9:01

Promiňte, myslel jsem samozřemě náčelníka Falmera.

P. Kmoníček 20.11.2019 8:39

".......zem řídí majetková oligarchie.....". A chce se dodat, kterou podporuje KSČM pod vedením náčeníka Falmera.

V. Církva 20.11.2019 8:15

Ano takoví byli, a to jsou ti dnešní skalní komunisté. Těch je ale tak pod 10 procent. Zbytek jsou protestní hlasy. Každý vývoj má i stinné stránky. Někomu vadí nebezpečí na ulici, tunelování i exekuce kvůli nezaplacení lístku na tramvaj. A hlavně, není lehké se smířit s tím, že firma kde někdo 30 let pracoval krachla, a člověk se musel v předdůchodovém věku učit nové, a byl i bez práce. Že je to důsledek komunismu je těžké si připustit. Navíc, když tu firmu vytunelovali nějací darebáci, co se smějí jim i soudům do obličeje. Že takové excesy po převratu byly očekávatelné je jiná věc. Nicméně že 30 let po převratu tlačíte Rathy 7 let do vězení a Rittigy propouštíte kvůli neplatným odposlechům, to není normální a že proti tomu lidé protestují je dobře. Jen řešením nejsou komunisté i když se to tehdy nedělo.

A někdo si jen podsunul myšlenku, že bylo líp.

V. Církva 20.11.2019 8:04

Tak komunisté můžou být rádi, že je lidé nepobyli. Na druhé straně si přiznejme, že je dost frustrovaných lidí, kteří se mají relativně hůř. Ale hlavně si lidé rádi stěžují a zapomínají na to špatné.

Tak jako tak, nechtěli jsme komunismus, ani jeho paskvil, chtěli jsme kapitalismus, řekněme západoněmeckého typu. Ale třeba Havel zdůrazňoval sice prozápadní orientaci, ale především svobodu a demokracii. Byl sice liberál, ale ne dogmatik. Proto přes dnes moderní kritiku i zbožňování mám Havla kriticky rád. A nevěřme svazačce Merklové, že současný modernistický liberalismus je poslední a jediná nejvyšší forma vývoje. Demokracie a svoboda nám umožňuje odstraňovat přežité formy ekonomiky.

V. Kolman 20.11.2019 7:12

Však to také komunisté měli jako heslo. Jednalo se přece o:

"DIKTATURU PROLETARIÁTU"

P. Burda 20.11.2019 7:06

Není to tak, že třetina lidí přes 40 let si MYSLÍ, že bylo lépe. Té třetině SKUTEČNĚ BYLO lépe - a 2/3 bylo hůř.

Ta třetina měla to, co v demokracii mít nebude - MOC. Moc domovní důvěrnice rozhodovat o tom, kdo z vchodu pojede na dovolenou k moři. Moc zdravotní sestry (spíše nositelky uniformy) rozhodnout, kdo půjde na operaci. Moc vyvážeče špon rozhodovat o výrobě. Prostě moc neumětelů a hlupáků rozhodovat o životě tech lepších.