31.3.2020 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

POLITIKA: KSČM – nespokojený vítěz

Že vláda jedné strany dříve nebo později skončí, bylo jasné už dávno před ním. Český zvrat ale na rozdíl od rumunského proběhl prakticky bez jediné kapky rudé krve.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 20.11. 2019 23:45, přehled diskusí

P. Burda 20.11.2019 7:06

Není to tak, že třetina lidí přes 40 let si MYSLÍ, že bylo lépe. Té třetině SKUTEČNĚ BYLO lépe - a 2/3 bylo hůř.

Ta třetina měla to, co v demokracii mít nebude - MOC. Moc domovní důvěrnice rozhodovat o tom, kdo z vchodu pojede na dovolenou k moři. Moc zdravotní sestry (spíše nositelky uniformy) rozhodnout, kdo půjde na operaci. Moc vyvážeče špon rozhodovat o výrobě. Prostě moc neumětelů a hlupáků rozhodovat o životě tech lepších.

V. Kolman 20.11.2019 7:12

Však to také komunisté měli jako heslo. Jednalo se přece o:

"DIKTATURU PROLETARIÁTU"

V. Církva 20.11.2019 8:15

Ano takoví byli, a to jsou ti dnešní skalní komunisté. Těch je ale tak pod 10 procent. Zbytek jsou protestní hlasy. Každý vývoj má i stinné stránky. Někomu vadí nebezpečí na ulici, tunelování i exekuce kvůli nezaplacení lístku na tramvaj. A hlavně, není lehké se smířit s tím, že firma kde někdo 30 let pracoval krachla, a člověk se musel v předdůchodovém věku učit nové, a byl i bez práce. Že je to důsledek komunismu je těžké si připustit. Navíc, když tu firmu vytunelovali nějací darebáci, co se smějí jim i soudům do obličeje. Že takové excesy po převratu byly očekávatelné je jiná věc. Nicméně že 30 let po převratu tlačíte Rathy 7 let do vězení a Rittigy propouštíte kvůli neplatným odposlechům, to není normální a že proti tomu lidé protestují je dobře. Jen řešením nejsou komunisté i když se to tehdy nedělo.

A někdo si jen podsunul myšlenku, že bylo líp.

R. Langer 20.11.2019 9:16

Tehdy se to nedělo? To máte pravdu, tehdy se totiž děly mnohem horší věci. To je ještě potřeba k tomu dodat. ;-)

J. Kolomaznik 20.11.2019 9:35

Pane

Církva Rad zapominate kdyz pisete o nepotrestanych mafianech na jednoho z nejvetsich co desitky tech nejvetsich okradacu lidi a cele nasi CR moznost bez trestu ujit spravedlnosti V.Klaus pri jeho zlocinecke amnestii ;-O

Š. Hašek 20.11.2019 9:47

Nesledujete data a cloumají Vámi pocity, stran amnestie.

Při amnestii presidenta Václava Klause, byly vyřešeny případy -neodsouzení a vláčení médii po dobu i více než pěti let-. Být vláčen a neodsouzen (tedy člověk zatím nevinný) po dobu delší, než hrozící (hrozící až po odsouzení!!!!) trest, je grandiózní lumpárna.

Zřejmě se potácíte mezi neznalostí našich zákonů, římské tradice, hysterické krvelačnosti a pozorným sledováním televize.

Měl byste vědět, že mnozí gaunerští soudci si zahrávali s promlčením (přišli by o práci) - tak zas po roce poslali nějakou obsílku a prodloužili obstavení majetku. A frčelo se další rok!

Přeji Vám několikaleté soudní tahanice, možná byste získal jiný náhled.

J. Ptáček 20.11.2019 12:41

Aha, trestní řízení se neúměrně táhlo a proto Klaus amnestoval osoby obžalované či trestané za hospodářské zločiny. Jenže Klaus byl léta ministrem, premiérem a také prezidentem. Kdo jiný mohl mít vliv na délku trestního řízení, než právě on. Vy nebo já ???

Š. Hašek 20.11.2019 13:50

Jasně, pane Ptáčku!!!!

Premiérovi, presidentovi Klausovi ležely denně na stole stohy soudních případů a jeho přímou povinností bylo je vyřídit! Rozsoudit! Do večera!!! Jak vidno, Václav Klaus se flákal a vykvajznul se na to. Nic nového, místo toho mi odpověděl písemně na blahopřání k jeho narozkám ........ Mimo jiné také president přímo odpovídá za zpoždění vlaků a výšku mořských vln na Hvaru.

Tak nějak, pane Ptáčku ....... unter uns gesagt ....... je mi to trapné psát ...... no, víte, ....... nechává Vás manželka samotného přecházet ulici??? Zahrává si! A nebo děti chtějí dědit.

J. Ptáček 20.11.2019 18:20

Klaus byl nadřízený ministra spravedlnosti i vnitra. Ve firmě také generální ředitel zodpovídá za kopance jeho pořízených. To je pravidlo pyramidy. Jinak vaše invektivy samozřejmě vypovídají o vás, nikoli o mě.

Š. Hašek 20.11.2019 20:45

Je mi to jasné. Za jízdu řidiče MHD na křižovatce odpovídá ministr dopravy. Přímo a hned.

Předpokládám, že za trojku Vaší vnučky (z trojčlenky) ve škole odpovídáte Vy. Přímo a hned. Chlapče nelogický ......

Připomíná mi to situaci, když za Husáka byly sníženy premie i kuchařkám v kantýně ...... protože nastala zima a "kotelníkovi praskla trubka v kotli". Soudružka špatně myla nádobí!

A uznávám, že Klaus si nenašel čas, aby denně kontroloval několik set soudců, jako nadřízený ministra spravedlnosti. Klaus se zcela vykašlal na všechno!

Pokud nic jiného, je s Vámi docela veselo.

R. Langer 20.11.2019 9:48

A kteří to jako prosím byli, jmenovitě...?

P. Lenc 20.11.2019 10:32

A pane Kolomazníku,Havlova amnestie kdy byli puštěni i vrazi a amnestovaných bylo kolem 22000, bylo co?Vím, blbost je neléčitelná...

T. Kočí 20.11.2019 12:02

často a to i dnes s vámi souhlasím

J. Kolomaznik 20.11.2019 9:28

P. Burda R^R^

V. Církva 20.11.2019 8:04

Tak komunisté můžou být rádi, že je lidé nepobyli. Na druhé straně si přiznejme, že je dost frustrovaných lidí, kteří se mají relativně hůř. Ale hlavně si lidé rádi stěžují a zapomínají na to špatné.

Tak jako tak, nechtěli jsme komunismus, ani jeho paskvil, chtěli jsme kapitalismus, řekněme západoněmeckého typu. Ale třeba Havel zdůrazňoval sice prozápadní orientaci, ale především svobodu a demokracii. Byl sice liberál, ale ne dogmatik. Proto přes dnes moderní kritiku i zbožňování mám Havla kriticky rád. A nevěřme svazačce Merklové, že současný modernistický liberalismus je poslední a jediná nejvyšší forma vývoje. Demokracie a svoboda nám umožňuje odstraňovat přežité formy ekonomiky.

P. Kmoníček 20.11.2019 8:39

".......zem řídí majetková oligarchie.....". A chce se dodat, kterou podporuje KSČM pod vedením náčeníka Falmera.

P. Kmoníček 20.11.2019 9:01

Promiňte, myslel jsem samozřemě náčelníka Falmera.

Š. Hašek 20.11.2019 9:39

Pane Jelínku,

počítáte mezi vítěze i současné nespokojence - komunisty s lidskou tváří, členy KSČ do roku 1969, činné v politice po r. 1989?

Je jich již méně, jsou také nespokojení a fest nespokojení. Přitom dost toho vyhráli a stále místy vyhrávají.

J. Schwarz 20.11.2019 9:57

Možná komunisti zmoudřeli, narozdíl od socanů kteří převzali jejich dřevní demagogicko-populistické postoje. Nejspíš si uvědomují že "bankovní daň" i "boj proti závislostem" jsou podvod, který jen vytáhne prachy z kapes těch chudších, aby bylo na dotace elektromobility a "pasivního bydlení" bohatým. Banky zdraží hypotéky a vynulují úroky, přitom transferů zisků do ciziny prostřednictvím "obchodů a služeb" mezi "matkami a dcerami" se to nedotkne. Tohle pohlídat by nebylo "proevropské".

Š. Hašek 20.11.2019 13:42

Není to až tak složité ....... jsou programové body KSČ/KSČM, pár, několik, které osamoceně možno přijmout - ostatně - byly jaksi zakukleně přijaty snad všemi stranami. Jen se mlčí (a mlží).

Problém přišel s tím, že novobolševici moderní se snaží ještě vylepšovat program starokomunistů a dotáhnout ho s pomocí "moderních poznatků" k dokonalosti.

Myslím si, že současní nejhorší bolševici sídlí ve štrasbrusele a místní bolševici si jim stěžují, že "to u nás nemohou vzít řádně do rukou". Já bych řekl "vzít do pařátů lupičskopirátských".

J. Ptáček 20.11.2019 10:15

Druhý nejvyšší sovětský komunista L. Trockij:

Bořil se měšťácký stát, boříš vždy raději o kousek víc. Zboříme a vystavíme lepší.

První nejvyšší V. I. Lenin:

Velké ideji je možno, ba nutno obětovat třeba 9 miliónů lidí.

Zatím vám to, soudruzi, chybí. Zatím. Mně to opravdu nechybí!

P. Lenc 20.11.2019 10:34

Ano pane Ptáčku, ani mně.Ikdyž patřím k těm, kteří si mnohých komunistů, ba i nacistů vážím.To jsou ti, kteří jsou tři metry pod zemí.

M. Valenta 20.11.2019 10:50

To je psina, podle bolševiků zemi řídí majetková oligarchie, kterou ovšem ten samý bolševik drží spolu s pro-kremelským vrtichvostem u moci.

Š. Hašek 20.11.2019 21:15

Na mě moc složité! A to jsem Pražák.

Bolševik je kdo, oligarcha jest kdo, ten samý/nesamý bolševik je kdo, pro-kremelský vrtichvost je kdo/co?

Ještě se nám tady poflakují pro-bruselští grétaři. V televizi i pětiprocentní stanaři by chtěli všechno ....

Maglajs.

Já snad nebudu spát.

J. Brunner 20.11.2019 23:45

SuperR^

J. Fridrich 20.11.2019 10:53

Pan Jelínek má pravdu - bohužel.. Komunisti nejprve hrdinsky zalezli a když viděli, že ani jejich špičky nebudou vedeny k odpovědnosti za jejich zločiny a devastaci naší země a lidu - tak zčerstva vylezli a otravují zde naši společnost a bohužel i mladé lidi dodnes....

Š. Hašek 20.11.2019 13:30

Stále přetrvává problém nerozlišování mezi komunisty "KSČM" a komunisty "charta, Havel, zeleno, námořní lupiči, štrasbrusel".

Mě to dost zajímá. Obě skupiny otravují společnost.

Jde jen o to, zdy Vy vidíte několik skupin komoušů, nebo jen tu jednu.

J. Fridrich 20.11.2019 13:52

Velké díky za váš zájem o moje vidění Světa, ale to máme velmi rozdílné.... Je to dáno více vlivy - studiem, ale mnohdy rozdílné historiografické literatury, výchovou v rodině a v různých typech škol i profesorů, osobním poznáním situace v různých částech Světa a zemích atd. atd.

Jinak vidí současnost v rodinách komunisty zavražděných hrdinů z druhé světové války, např. generála Heliodora Píky a jinak např. komunistka Katka Konečná, vychovaná v rodině komunistického papaláše, která se ještě nedávno divila, že bylo za rudých velké množství nedostatkového zboží a nesvoboda bez reálné demokracie...

Tak asi tak...

Š. Hašek 20.11.2019 17:21

Zapomněl jste na svazáckou funkcionářku Moniku Pajerovou a její rodinu ...... předpokládám, že víte něco malinko o její dceři. I mladý Ruml byl vychováván. I mladý Rakušan.

Předpokládám, že něco víte o životopisech. Proč se kladl za Masaryka/vždy dříve ...... důraz na ručně psaný životopis, tedy životopis, který samozřejmě potom koncipient zkontroloval. S pomocí jiných listin.

Hlavně nedávejte do mixéru pana Heliodora Píku a zoufalce Hutku. Z toho nic nebude.

Dále nebudu zdržovat.

J. Fridrich 20.11.2019 19:59

Vaše rady jsou úžasné - máte ještě nějaké další, aby bylo veselo ?