8.12.2019 | Svátek má Květoslava


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Řezníček 20.11.2019 17:05

Pokud si vzpomínám, tak po 17. 11.1989 byli komunisti připraveni na potrestání, zrušení KSČ, vyvlastnění KSČ, ani by necekli a na nic se nezmohli. Ale už po půl roce, když se jim nic nestalo, ožili. Jednoho jsem viděl při volbách v komisi, dělal že nic, ale ještě na podzim 1989 kazil životy lidem. Nevím, zda to od OF byla naivita nebo úmysl, nebo chyba, že KSČ nebyla zrušena a vyvlastněna. Důsledek vidíme : udavač Vojta - Falmer, nebo s. Kováčik nám radí, jak máme tu demokracii dělat.

D. Stirsky 20.11.2019 15:13

Že se neřešily rozpory ve společnosti? To, co to tvrdí, nám ovšem před rokem 89 tvrdili, že v socialismu žádné neřešené rozpory nejsou. Rozpory byly podle nich vlastní společnosti kapitalistické. U socialistické připouštěli tak ještě objektivní, tedy daný rozpor mezi fyzickou a duševní prací nebo mezi městem a venkovem.

L. David 20.11.2019 13:11

Jakkoliv nemám komunisty rád, v jejich kritice polistopadového vývoje jim musím dát za pravdu!

Š. Hašek 20.11.2019 13:33

Rýsuje se názorový/programový rozdíl mezi KSČM a jinými stranami/skupinami, které se KSČM štítí ....... ale přejali mnohé nápady KSČ, štrasbrusele, ....

L. Machala 20.11.2019 12:32

Drzost komunistů, těchto "lidí zvláštního ražení" s krvavýma rukama, je bezmezná a věčná. Komunističtí zločinci nic nezapomněli a nic nového se nenaučili - stále jen pletichaří, lžou, podvádějí a kradou a když jim to umožníme, tak zase začnou utiskovat, věznit, mučit a vraždit.

M. Pivoda 20.11.2019 12:10

Cituji z článku: A co na to sami komunisté? ... prohlášení, ve kterém připouští, že listopad 1989 „byl důsledkem dlouhodobě opomíjených a neřešených zásadních rozporů ve společnosti“. Zároveň ale soustavně hovoří o „mocenském puči“.

----------------

Nebyl jsem členem Komunistické strany, ale všiml jsem si, že do ideologicky založené strany KSČ se houfně nahrnuli různí kariéristé. Takže pokud KSČ připouší v minulosti neřešené rozpory, pak si by si měli také přiznat, že v minulosti evidentně nezvládli svou tzv. kádrovou politiku.

"Mocenský puč" znamenal, že z někdejších komunistů (kariéristů) se stali novodobí kapitalisté. A někteří z nich mají dnes velmi chabou paměť. Například jeden z nich (Andrej) si dnes nemůže ani vzpomenout, že v dobách vlády KSČ se lidem vydávaly výjezdní doložky do zahraničí. Ha!_

J. Fridrich 20.11.2019 10:53

Pan Jelínek má pravdu - bohužel.. Komunisti nejprve hrdinsky zalezli a když viděli, že ani jejich špičky nebudou vedeny k odpovědnosti za jejich zločiny a devastaci naší země a lidu - tak zčerstva vylezli a otravují zde naši společnost a bohužel i mladé lidi dodnes....

Š. Hašek 20.11.2019 13:30

Stále přetrvává problém nerozlišování mezi komunisty "KSČM" a komunisty "charta, Havel, zeleno, námořní lupiči, štrasbrusel".

Mě to dost zajímá. Obě skupiny otravují společnost.

Jde jen o to, zdy Vy vidíte několik skupin komoušů, nebo jen tu jednu.

J. Fridrich 20.11.2019 13:52

Velké díky za váš zájem o moje vidění Světa, ale to máme velmi rozdílné.... Je to dáno více vlivy - studiem, ale mnohdy rozdílné historiografické literatury, výchovou v rodině a v různých typech škol i profesorů, osobním poznáním situace v různých částech Světa a zemích atd. atd.

Jinak vidí současnost v rodinách komunisty zavražděných hrdinů z druhé světové války, např. generála Heliodora Píky a jinak např. komunistka Katka Konečná, vychovaná v rodině komunistického papaláše, která se ještě nedávno divila, že bylo za rudých velké množství nedostatkového zboží a nesvoboda bez reálné demokracie...

Tak asi tak...

Š. Hašek 20.11.2019 17:21

Zapomněl jste na svazáckou funkcionářku Moniku Pajerovou a její rodinu ...... předpokládám, že víte něco malinko o její dceři. I mladý Ruml byl vychováván. I mladý Rakušan.

Předpokládám, že něco víte o životopisech. Proč se kladl za Masaryka/vždy dříve ...... důraz na ručně psaný životopis, tedy životopis, který samozřejmě potom koncipient zkontroloval. S pomocí jiných listin.

Hlavně nedávejte do mixéru pana Heliodora Píku a zoufalce Hutku. Z toho nic nebude.

Dále nebudu zdržovat.

J. Fridrich 20.11.2019 19:59

Vaše rady jsou úžasné - máte ještě nějaké další, aby bylo veselo ?

Š. Hašek 20.11.2019 20:46

Nemám.

Třídím si komouše na "fridrichovské" a "nefridrichovské". Seznam zašlu. Bude veselo.

M. Rozbořil 20.11.2019 23:43

Vy byste asi uschnul, kdybyste se v některém příspěvku neotřel o Havla. Možná už mám sklerózu, ale že by Havel měl něco společného s komunisty, nebo s lidmi "u komunistů", to si vážně nevzpomínám.

M. Valenta 20.11.2019 10:50

To je psina, podle bolševiků zemi řídí majetková oligarchie, kterou ovšem ten samý bolševik drží spolu s pro-kremelským vrtichvostem u moci.

Š. Hašek 20.11.2019 21:15

Na mě moc složité! A to jsem Pražák.

Bolševik je kdo, oligarcha jest kdo, ten samý/nesamý bolševik je kdo, pro-kremelský vrtichvost je kdo/co?

Ještě se nám tady poflakují pro-bruselští grétaři. V televizi i pětiprocentní stanaři by chtěli všechno ....

Maglajs.

Já snad nebudu spát.

J. Brunner 20.11.2019 23:45

SuperR^

J. Ptáček 20.11.2019 10:15

Druhý nejvyšší sovětský komunista L. Trockij:

Bořil se měšťácký stát, boříš vždy raději o kousek víc. Zboříme a vystavíme lepší.

První nejvyšší V. I. Lenin:

Velké ideji je možno, ba nutno obětovat třeba 9 miliónů lidí.

Zatím vám to, soudruzi, chybí. Zatím. Mně to opravdu nechybí!

P. Lenc 20.11.2019 10:34

Ano pane Ptáčku, ani mně.Ikdyž patřím k těm, kteří si mnohých komunistů, ba i nacistů vážím.To jsou ti, kteří jsou tři metry pod zemí.

J. Schwarz 20.11.2019 9:57

Možná komunisti zmoudřeli, narozdíl od socanů kteří převzali jejich dřevní demagogicko-populistické postoje. Nejspíš si uvědomují že "bankovní daň" i "boj proti závislostem" jsou podvod, který jen vytáhne prachy z kapes těch chudších, aby bylo na dotace elektromobility a "pasivního bydlení" bohatým. Banky zdraží hypotéky a vynulují úroky, přitom transferů zisků do ciziny prostřednictvím "obchodů a služeb" mezi "matkami a dcerami" se to nedotkne. Tohle pohlídat by nebylo "proevropské".

Š. Hašek 20.11.2019 13:42

Není to až tak složité ....... jsou programové body KSČ/KSČM, pár, několik, které osamoceně možno přijmout - ostatně - byly jaksi zakukleně přijaty snad všemi stranami. Jen se mlčí (a mlží).

Problém přišel s tím, že novobolševici moderní se snaží ještě vylepšovat program starokomunistů a dotáhnout ho s pomocí "moderních poznatků" k dokonalosti.

Myslím si, že současní nejhorší bolševici sídlí ve štrasbrusele a místní bolševici si jim stěžují, že "to u nás nemohou vzít řádně do rukou". Já bych řekl "vzít do pařátů lupičskopirátských".

Š. Hašek 20.11.2019 9:39

Pane Jelínku,

počítáte mezi vítěze i současné nespokojence - komunisty s lidskou tváří, členy KSČ do roku 1969, činné v politice po r. 1989?

Je jich již méně, jsou také nespokojení a fest nespokojení. Přitom dost toho vyhráli a stále místy vyhrávají.

P. Kmoníček 20.11.2019 8:39

".......zem řídí majetková oligarchie.....". A chce se dodat, kterou podporuje KSČM pod vedením náčeníka Falmera.

P. Kmoníček 20.11.2019 9:01

Promiňte, myslel jsem samozřemě náčelníka Falmera.

V. Církva 20.11.2019 8:04

Tak komunisté můžou být rádi, že je lidé nepobyli. Na druhé straně si přiznejme, že je dost frustrovaných lidí, kteří se mají relativně hůř. Ale hlavně si lidé rádi stěžují a zapomínají na to špatné.

Tak jako tak, nechtěli jsme komunismus, ani jeho paskvil, chtěli jsme kapitalismus, řekněme západoněmeckého typu. Ale třeba Havel zdůrazňoval sice prozápadní orientaci, ale především svobodu a demokracii. Byl sice liberál, ale ne dogmatik. Proto přes dnes moderní kritiku i zbožňování mám Havla kriticky rád. A nevěřme svazačce Merklové, že současný modernistický liberalismus je poslední a jediná nejvyšší forma vývoje. Demokracie a svoboda nám umožňuje odstraňovat přežité formy ekonomiky.

P. Burda 20.11.2019 7:06

Není to tak, že třetina lidí přes 40 let si MYSLÍ, že bylo lépe. Té třetině SKUTEČNĚ BYLO lépe - a 2/3 bylo hůř.

Ta třetina měla to, co v demokracii mít nebude - MOC. Moc domovní důvěrnice rozhodovat o tom, kdo z vchodu pojede na dovolenou k moři. Moc zdravotní sestry (spíše nositelky uniformy) rozhodnout, kdo půjde na operaci. Moc vyvážeče špon rozhodovat o výrobě. Prostě moc neumětelů a hlupáků rozhodovat o životě tech lepších.

V. Kolman 20.11.2019 7:12

Však to také komunisté měli jako heslo. Jednalo se přece o:

"DIKTATURU PROLETARIÁTU"

V. Církva 20.11.2019 8:15

Ano takoví byli, a to jsou ti dnešní skalní komunisté. Těch je ale tak pod 10 procent. Zbytek jsou protestní hlasy. Každý vývoj má i stinné stránky. Někomu vadí nebezpečí na ulici, tunelování i exekuce kvůli nezaplacení lístku na tramvaj. A hlavně, není lehké se smířit s tím, že firma kde někdo 30 let pracoval krachla, a člověk se musel v předdůchodovém věku učit nové, a byl i bez práce. Že je to důsledek komunismu je těžké si připustit. Navíc, když tu firmu vytunelovali nějací darebáci, co se smějí jim i soudům do obličeje. Že takové excesy po převratu byly očekávatelné je jiná věc. Nicméně že 30 let po převratu tlačíte Rathy 7 let do vězení a Rittigy propouštíte kvůli neplatným odposlechům, to není normální a že proti tomu lidé protestují je dobře. Jen řešením nejsou komunisté i když se to tehdy nedělo.

A někdo si jen podsunul myšlenku, že bylo líp.

R. Langer 20.11.2019 9:16

Tehdy se to nedělo? To máte pravdu, tehdy se totiž děly mnohem horší věci. To je ještě potřeba k tomu dodat. ;-)

J. Kolomaznik 20.11.2019 9:35

Pane

Církva Rad zapominate kdyz pisete o nepotrestanych mafianech na jednoho z nejvetsich co desitky tech nejvetsich okradacu lidi a cele nasi CR moznost bez trestu ujit spravedlnosti V.Klaus pri jeho zlocinecke amnestii ;-O

Š. Hašek 20.11.2019 9:47

Nesledujete data a cloumají Vámi pocity, stran amnestie.

Při amnestii presidenta Václava Klause, byly vyřešeny případy -neodsouzení a vláčení médii po dobu i více než pěti let-. Být vláčen a neodsouzen (tedy člověk zatím nevinný) po dobu delší, než hrozící (hrozící až po odsouzení!!!!) trest, je grandiózní lumpárna.

Zřejmě se potácíte mezi neznalostí našich zákonů, římské tradice, hysterické krvelačnosti a pozorným sledováním televize.

Měl byste vědět, že mnozí gaunerští soudci si zahrávali s promlčením (přišli by o práci) - tak zas po roce poslali nějakou obsílku a prodloužili obstavení majetku. A frčelo se další rok!

Přeji Vám několikaleté soudní tahanice, možná byste získal jiný náhled.