18.11.2019 | Svátek má Romana


Diskuse k článku

POLITIKA: Krize a dluhy

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
1.2.2009 11:59

Re: Alexandr Tomský: Mamon a Konzum

Státní bankovnictví nebude lepší,pokud budou v čele státu šmejdi jako Klaun a spol!!!

1.2.2009 12:06

Re: Alexandr Tomský: Mamon a Konzum

Teď se jedná hlavně o USA, a tam je, zdá se, o dlouhodobém státním dozoru už rozhodnuto.

31.1.2009 17:24

Krize důvěry

Souhlasím s názorem, že v současné době se jedná o skutečnou krizi důvěry. Důvěry v systém, kterému sice říkáme demokratický, ale svojí podstatou je od demokracie notně vzdálený.

Demokracie může fungovat jen tehdy, jsou-li od sebe přísně odděleny moc zákonodárná, moc výkonná a moc soudní. V současnosti jsou všechny tyto moci propojeny: moc výkonná je odvozena od moci zákonodárné (vláda se sestavuje výhradně z poslanců bez ohledu na jejich odbornost a morální kvality). Soudci pak pracují pro ty, kdo mají moc ekonomickou a výkonnou, ne pro obecnou spravedlnost.

Současné vztahy nedávají lidu obecnému záruku budoucí perspektivy společenské a tudíž ani ekonomické. Následkem toho lid obecný je nucen ustoupit od zabezpečování se na budoucnost (nevěří v ni) a vše spotřebovává ještě dnes a nejlépe na dluh. Proto musíme usilovat o změnu politických poměrů, o návrat ke skutečné demokracii a k budování pozitivní budoucnosti. Lid proto musí převzít iniciativu od politiků, vzepřít se i násilím současným politikům a znovu začít budovat společenskou strukturu postavenou na důvěře k lidem a víře v lepší budoucnost. Lidé už poznávají, že profesionální politik je darmožrout, který jim nepřínáší nic dobrého, neb pracuje jen pro udržení se ve své pozici i další období. Volby nic neřeší: ať je výsledek voleb jakýkoli, v parlamentu vždy zůstane tzv. tvrdé jádro ničeho se neštítících individuí. Dnes to vidíme naprosto zřetelně. Velmi brzy dojde k situaci, v níž budou politici volit sami sebe a budou se ohánět procenty (vítěz podzimních voleb získal 1,2 mil. hlasů pro více než 500 kandidátů, tj. 600 hlasů pro kandidáta). Toto je již dříve zmíněná krize důvěry.

Občané, jimž není osud společnosti lhostejný, se začínají sdružovat mezi sebou a budou hlavní hybnou silou přicházejících změn.  Zbývá odpovědět na otázku, kolik násilí budou muset občané použít na svržení současných vládců. Sám za sebe si přeji, aby ho bylo minimálně.

miroslav.vojta@volny.cz

31.1.2009 18:34

Re: Krize důvěry

Současný systém se od demokracie vzdaluje z jiných důvodů. Demokratické instrumenty, přestávají plnit svůj účel, stávají se jen kulisou hry na demokratůru. Ve skutečnosti vládne globalizovaný kapitál, ten určuje jaká pravidla mají nastavovat zákonodárci a jak je mají vymáhat soudy. Ten ve skutečnosti vodí vlády jak pimprlata. A protože růst Růstu přestává fungovat, dá se očekávat, že se systém překlopí do nějaké formy totality, aby se udržel. Technické možnosti jsou pro ni neskutečné, že....

31.1.2009 19:35

Re: Krize důvěry

Krizi je nejlepši řešit valkou myslim že v globalizovanem světě je problem proti komu.

31.1.2009 19:43

Re: Krize důvěry

Hehe, komunisti už zase bubnují "konec prohnilého kapitalismu"...;-P

1.2.2009 8:05

Re: Krize důvěry

Krize důvěry je vlastně začátek rozpadu systému.Souhlas?

1.2.2009 11:25

Re: Krize důvěry

Krize důvěry v bankovním sektoru může být jedním ze symptomů. Krize důvěry občanů je o nějaký ten level níž, že. Globalizovaný kapitál nezajímá.

1.2.2009 12:04

Re: Krize důvěry

každý systém má svoji sebezničující schopnost, pokud bude upřednostňována jedna sekce (zločinců oproti poctivým) jedinců nad ostaními (ekonomové a právníci x lékaři a učitelé)!!!!

31.1.2009 17:19

Úspory

Každý normální člověk v normální rodině může utratit pouze  tolik kolik vydělá, aby nezadlužil svoje děti. Stát však rozhazuje dlouhodobě plnými hrstěmi  peníze daňových poplatníků a jelikož je to z cizího tak jim to vbec nevadí. Proč máme o 100 % větší státní aparát než byl za celého  Československa ? Všichni ještě dostávají příplatek na stravu, ošacení, zdarma telefon a  internet v práci  a další výhody. Velká řada občanů nedostávají žádné výhody. Stát a politici  asi vůbec  neumí šetřit ani na vlastních výhodách.

31.1.2009 19:45

Re: Úspory

Peníze z cizí kapsy pro cizí užitek prostřednictvím státu jsou ty nejméně efektivně využité. ;-)

1.2.2009 1:52

Re: Úspory

Pravda, ale nevidím snahu ani zprava ani zleva s tím něco udělat. Kolik zaměstnanců má státní aparát dnes, kolik třeba před 2, nebo 10 lety?

1.2.2009 3:59

Re: Kolik zaměstnanců má státní aparát dnes, kolik třeba před 2, nebo 10 lety?

A co způsobuje nárust byrokracie ve státě? Neustálé rozšiřování omezujících funkcí státu a obcí, bujení hloupé legislativy, která ukládá kontrolu omezování občanů. Celý systém pak vede k neefektivitě a odrazuje spoustu lidí, kteří by mohli svou kreativitou a schopnostmi leccos dokázat třeba v malém podnikání. Největší podíl na omezování svobody mají socialisté a komunisté. A tím nemyslím jenom ČSSD+KSČ(M). O metodě žití na dluh ani nemluvě.

Ostatně, z posledních 10 let tady 8 let vládla právě ČSSD. ;-)

1.2.2009 8:11

Re: Kolik zaměstnanců má státní aparát dnes, kolik třeba před 2, nebo 10 lety?

V Americe a jinde na západě za to taky mohou v největší míře socialisti a komunisti?

31.1.2009 15:55

utahování opasků

O utahování opasků se začalo mluvit už téměž před 20 lety. Jenže tehdy se objevily firmy, které

nabízeli úvěry i bez záruky, tak k utahování nedošlo. Nevím jestli to bylo způsobeno také tím že za minulého režimu nebyla v krámech velká nabídka zboží, takže se toho někteří nemohou nabažit a ze supermarketů stále vyjíždějí vozíky naplněné zbožím. Když dojdou peníze, může se vzít úvěr. Ale ten se  musí splácet a to i ten státní. Patřím k těm dříve narozeným, ale vím, že maminka vždy když byla výplata dala prvně na stranu na nájem, na plyn a na elektriku, ze zbytku se mohlo žít. Chápu, že si lidé berou hypotéku na nový byt, dům, nebo auto na leazing. Po splacení půjčky tu zůstanou hodnoty, ale jak si někdo může brát půjčky na dovolenou, nebo na vánoce. Totéž je to u státního rozpočtu - půjčky se mohou zdůvodnit jen když za ně něco je, ne když se projedí. Současný ohromný státní dluh, i když se minulá vláda vymlouvá, že nejsme jediní zadlužení je neodpustitelný. Za předchozích 7 let, kdy se nám údajně dařilo dobře se mohly vytvořit úspory, abychom teď, v době krize měli z čeho dosazovat. Promiňte mi ten příměr

na místo šetření vláda utrácela jako ožralý námořník.

31.1.2009 16:20

Re: utahování opasků

" Vezměme jen burzu, tuto Carmen našeho hospodářského života, které není žádný zákon dán. Před jejími zlými účinky, jež nemohou býti popírány, stojíme až dosud jako hlupáci a čekáme pokorně na nejbližší zlý kousek, který nám provede."      FERDINAND PEROUTKA

A ještě:         " Jedna z Marxových povídek se stává skutečností".vv

31.1.2009 18:11

Re: utahování opasků

Blb si něco přečetl a teď to kopíruje stále dokola jako nezvratnou moudrost. Ale sám, to mu co kopíruje, nerozumí.

31.1.2009 19:48

Re: ad FP 1 ČSR IP: 85.71.69.xxx - Blb si něco přečetl a teď to kopíruje...

 ;-PR^

1.2.2009 3:42

Re: utahování opasků

"na místo šetření vláda utrácela jako ožralý námořník."

a kdo ocekaval ze by to mohlo byt jinak? jen pomateni idealisticti kolektiviste a tech je tu dost a dost, kdyz clovek neco namitne proti deficitnimu utraceni, tak na nej hned prijdou s argumentama ze splacet se bude v dobrych casech, ale jen totalni vul jim to veri a to je vetsina naroda, takze takhle

31.1.2009 14:20

Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

nic jiného nepomůže.Krize je to samotného kapitalismu společně s globalizací.Nejbohatší jedinci na této planetě ovládají svými majetky lobisticky všechný národní vády ,a tím se stratil už jen zájem o to ,jak se bude vyvýjet dál společenství.To je nezvratný fakt.Další problém, který bude následovat, je problém peněz ,jako takových, které současnost vládnoucích nepodložila hodnotami ale pouze důvěrou a tím se peníze tisknou jak noviny(tedy světová měna dolar převážně) a to musí jednou bouchnout.Přidáme k tomu dějiny , že nikdo se ještě dobrovolně nevzdal ani nakradeného majetku natož moci, vyjde nám zákonitě, že zbývá jediné-- viz nadpis.A ti všichni slovutní ekonomové poplatni svými moudry vládnoucím ,ať jdou do háje.Oni moc dobře vědí, že ekonomie je sice z části závislá na důvěře, ale i ta důvěra musí být založena na hodnotách a to reálných.Jedno bez druhého nejde a nebo k záhubě jen. Proto tyto řádky nejsou určeny jim, ale lidem ,kteří žijí obyč. lidské životy a jsou jimi a vládnoucími ždímany .A dolar? ten se bude jednou měnit za malou ruličku t. papíru.

31.1.2009 14:30

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

Není třeba nějakých radikálních řešení. Ty nikdy nic dobrého nepřinesly. Dá se to řešit ekonomickými nástroji, to jest majetkovými daněmi. A sice ve smyslu, aby se odměňoval především výkon jednotlivce a omezovala se možnost bezpracného žití pro další generace. Vyspělé země, třeba Japonsko, to tak dělají. Jiné systémy vedou ke vzniku feudálních rodů s obrovskými dědičnými majetky.

31.1.2009 14:49

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

Dobře.Rád bych od vás slyšel(přečetl si), jak hodláte ty nejbohatší s obrovskými majetky přimět k tomu(jsou totíž u moci a mají vše k dispozici), aby přistoupili na váš systém a nástroje.Víte doufám , že to pro ně bude stráta jak moci, tak příjmu. zisku, a i majetku.Najdeteli pro mne pochopitelný a osvědčený způsob , jiný než můj, jak to provézt , rád se přiučím.

31.1.2009 14:56

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

Není třeba nic vymýšlet. Stačí se podívat, jak to dělají jinde ve světě. Ale vy jste to částečně nepochopil, za vašeho života Vám nikdo Váš majetek nebere, jde o omezení při převodu majetku. Samozřejmě ovšem, že nic nefunguje stoprocentně.

31.1.2009 15:10

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

Vemte ale v úvahu tu globalizaci, nežijte v přesvědčení, že mimo naše hranice je to v základech jiné. Bohužel né, jen jinou formpou ovkivněnou taní situací a ninulostí.

31.1.2009 19:52

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

"... Krize je to samotného kapitalismu společně s globalizací. ..."

Nikdy vás nenapadlo, že hlásáte stejné blbosti, jako komunisti?

31.1.2009 15:05

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

Já hodnotím stádium dnešního kapitalismu a přirovnávám ho k feudalismu z minula, akorát je tady posun o ten vědeckotechnický pokrok a s tím spojenou životní úrovní.Jak jinak lze vysvětlit, že např, v Německu vlastní asi 8% vlastníků 90%veškerého národního majetku a ten zbytek populace necelý zbytek majetku.Chudí se tím stávají stále více zavislý na těch bohatých, což je vidfět na všech výdobitcích naších předků v sociální oblasti od dob feudalismu, které jsou již z větší části .odstraněny a dále se osekávají a o právech pro jednu nebo druhou skupinu je zbytečné mluvit. Nyní začíná období novodobého kapitalismu, kde o demokraciji žvaní pouze jen ti feudálové a troubové. I když půjdete k volbám a někoho si zvolíte , tak ten nebude hájit vaše zájmy,protože buď uplacen nebo pod hrozbou se bude muset podřídít těm feudálům.Je to smuté ,ale je to bohužel tak.

31.1.2009 15:25

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

Víte Loli, že o demokracii žvaní ti feudálové, tomu bych dovedl porozumnět, a s tím nic nenaděláme. Spíše nechápu, zda to té druhé skupině vyhovuje,nebo jestli  je tak jednoduchá.

31.1.2009 15:40

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

Nejsem zastáncem ponižování, ani z toho nemám radost, ale domnívám se , že nemají čas,nebo zájem o dění a jak se říká co a jak a nebo opravdu nemají schopnost kombinace a hodnocení.Je to jako se vším, rub a líc,ale na jednu stranu je dobré ,že nejsme stejní(roboti naprogramovaní),ale obráceně to zase přináší možnosti problémů.Pokud se nehledá řešení , hromadí se a nastane krize atd.Já si zatím dokázal najít přijatelné východisko, ale nikdy na úkor druhého a jeho neúspěchu. Nesmiřuju se s tím zanechat potomkům zbytečné potíže a těškosti a není mi lhostejné jak žijí ti bezmocnější, neprůbojní a ti co mají v životě víc cmůly než my.

31.1.2009 15:44

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

Přji hezký den, štěstí a hodně nápadů a myšlenek.

1.2.2009 0:32

Re: Pořádná revoluce , ale bez přívlastků jen dle definice

"...vlastní asi 8% vlastníků 90%veškerého národního majetku..." Loli? Pokud  (a je fuk, jestli to je jedinec nebo akciovka) někdo vlastní určitá majetek, tak je to majetek privátní, ne národní. takže ta věta je nesmysl! (výjimkou jsou nemocnice jako akciové společnosti vlastněné státem v Česku).