11.5.2021 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

POLITIKA: Krátký sen o hejtmanátu

Čtvrteční parlamentní stopka dalšímu pokračování nouzového stavu otevřela dveře chaosu. Dohodu hejtmanů s vládou je proto nutné přivítat, byť třebas jen jako nejméně špatné ze všech špatných řešení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Selinger 18.2.2021 11:27

Čtyři vládní hejtmani chtěli NS za každou cenu a nedali si říct. Aby nebyla republika rozdělena na dvě části, s NS a bez NS, museli hejtmani ostatních stran se skřípajícími zuby na 14 dni NS schválit, i když s podmínkami. Rozhodně nešlo o nějaké spojenectví hejtmanů s Babišovou vládou.

F. Kusák 18.2.2021 14:50

Ale o to snad v tom článku ani nešlo. Hejtmani se spíše snažili, aby fungovala alespoň nějaká koordinace mezi vládou a občany, když už to opozice rozvalila. Tlačit ty problémy do neustálé konfrontace vlády s parlamentní opozicí je naprostá debilita. Nerad se oháním jinými lidmi, protože chci mluvit sám za sebe. Ale ta situace je natolik vážná, že jde přímo o nás občany, nikoliv o nějaké Babiše, Fialy nebo Bartoše. Ani jeden z nich nemá v kapse návod, jak všechny přesvědčit, že to budou dělat mnohem líp. Víte jak to zpívá Jarek Nohavica o té "hanbě a slávě"?