16.1.2022 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

POLITIKA: Krásný nový kvótovaný svět

Některá témata jsou jako komár za letní noci: pětkrát jej zaženete a on se pošesté vrátí a začne vám znovu bzučet u ucha. Obdobně se objevily dříve odmítnuté kvóty pro ženy v dozorčích radách, které naše vláda nyní chce podpořit. Gender tématika je v kurzu a místa v dozorčích radách jsou dostatečně atraktivní, nicméně obvykle nezasahují do výkonného řízení

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 12.12.2014 17:58

Re: Ne stát. Socialisté !!!

I ti z ODS... :-P

J. Jurax 11.12.2014 0:25

Re: Zábavný článek.

No, HIV pozitivní moc pozitivní není - a s pozitivní diskriminací je to nemlich to samé ...

B. Rybák 10.12.2014 23:50

Re: Zábavný článek.

Ano! Oni to nazývají "pozitivní diskriminace" a tu postupně prosadí všude, protože je "pozitivní"!

J. Jurax 10.12.2014 23:40

Re: Toto je jedno ze skutečných a reálných nebezpečí.

Souhlas

J. Jurax 10.12.2014 23:39

Re: Jak je to s pohlavím?

Pardon, místní redakční systém komolí - to jméno mělo být Nguyen Thu Anh Thi ...

J. Jurax 10.12.2014 23:38

Re: Jak je to s pohlavím?

No, ono se to obvykle pozná podle fotky, zpravidla podle křestního jména a v našich končinách taky podle přechýleného příjmení - je jen málo nepřechýlitelných příjmení (Janů, Pavlů třeba) a kromě tuzemských extravagantních dam, co chtějí být světové, si ženy jméno přechylují.

Nicméně poznáte podle jména Nguyen Thị Anh Thư, zda jde o chlapa či dámu? On by to personalista přece jen měl vědět ...

J. Jurax 10.12.2014 23:25

Re: Zábavný článek.

No, prototyp jelimana - nevím ... kvóty jsou jistě druhem diskriminace, ale to pachatele dobra neodradí - a když je dobrá vůle, věc se podaří. A když se to správně podá, lid nebo aspoň jeho nemalá část bude radostně tleskat.

Nařizovat soukromým firmám kvóty nelze. Zatím. Tedy - nějaké kvóty nařizovat lze - třeba kolik se smí vyrobit cukru z řepy, že, ale to je trochu vedle diskutovaného tématu personálních kvót. Ale platí co píšu výše - ve jménu nějakého vyššího Dobra s velkým D jistě lze i všeliké personální kvóty - a i přes ÚS to proleze. Koneckonců už dnes platí, že firmy musí zaměstnávat jisté procento zdravotně handicapovaných nebo to nějak kompenzovat - a všichni s tím souhlasí (já taky). Též třeba matky samoživitelky jsou mírně pozitivně diskriminovány. No a stačí jenom dodat další okruhy handicapovaných, spíš "handicapovaných" - zkouší se to s ženami a co napadne pachatele dobra příště je ve hvězdách - třeba cikáni, pardon Romové či vůbec sociálně vyloučení, starší nad pětapadesát nebo mladí do pětadvaceti, lidé bez kvalifikace, dlouhodobě nezaměstnaní - fantazii se meze nekladou. A jistě naleznete ty nejlepší důvody, proč právě tyto skupiny pozitivně diskriminovat ...

I progresivní daň je diskriminace ... a díky odpočtům je naše "rovná" daň taky nerovná už teď ...

J. Schwarz 10.12.2014 22:05

Re: Jak je to s pohlavím?

Jo, to bych považoval za rozumné... V pracovních smlouvách bych zase vyžadoval pouze výkon a za ten taky platil...

K. Janyška 10.12.2014 19:38

Ne stát. Socialisté !!!

Proč to neoddělujete ? Dzp.

P. Skřivan 10.12.2014 18:28

Zábavný článek.

Autor je klasický prototyp jelimana: buď předstíraného za peníze nebo skutečného. Pokud trochu zná naši politiku, tak by mohl vědět, že plamenná témata politika zvedá ne proto, že by je chtěla uskutečnit, ale hlavně proto, že na ně nachytá jelimany, kteří se budou zajímat o ten nesmysl a nebudou jim koukat na prsty.

Nařizovat soukromým firmám kvóty nelze. Pokud to zkusí, neprojde to přes ÚS. Tak proč se tím zabývat a diskutovat o tom ? :-) Kvóty jsou druhem diskriminace a ta je snad zakázaná, ne ? :-)

P. Papež 10.12.2014 18:00

Re: Toto je jedno ze skutečných a reálných nebezpečí.

Už jsem četl v několika vašich příspěvcích "euroatlantský autor", případně "euroatlantský štváč". Hurá, našel jste nepřítele, hrrrrrrrrrrrrr na něj. A pěkně po bolševicku.

V. Mlich 10.12.2014 16:27

Re: Jak je to s pohlavím?

Jo? Tak nam popovídejte, komu by to chybělo, kdyby se na osobních kartách vůbec neuváděl obsah rozkroku...

V. Venc 10.12.2014 13:54

Re: Toto je jedno ze skutečných a reálných nebezpečí.

Ad Alda Datum: 10.12.2014 8:27

Bezvadný a velmi případný komentář! Bohužel, nové náboženství je propagováno velkou silou, což ale není samo od sebe, má to své euroatlantické autory!

A. Alda 10.12.2014 11:41

Ve státním už sedí.

Všechny státní úřady i soudy jsou totálně feminisované.

J. Hejna 10.12.2014 11:28

Re: Jak je to s pohlavím?

Genderově správné možná ano, ale stejná kravina jako kvo-kvo-kvóty.

J. Kozohorský 10.12.2014 10:08

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej -

inu někteří jsou raděj potichu a nechají si vše líbit. mohlo by totiž na ně dojít a příště žádná státní zakázka.  by byl to jejich konec, protože se bez pomoci státu (zakázky a dotace) snad ani nev..... v našem městečku je jich převážná většina a dík výše popsanému se jim daří v tomto socializmu velmi dobře.

J. Fleiszner 10.12.2014 9:54

Zbytečné ministerstvo i ministr

Podobné kraviny u nás prosazuje ministr bez portfeje (který se stará o lidská práva a rovné příležitosti) Dienstbier. Je to naprosto zbytečný úřad a momentálně ho řídí naprosto zbytečný člověk. Vše, co z Dientbiera vyzelze jsou kraviny, které jen otravují život.

V. Mlich 10.12.2014 9:48

Jak je to s pohlavím?

Není to náhodou, podobně jako národnost nebo věrovyznání nebo sexuální orientace, dobrovolné, co si kdo nechá do té rubriky napsat? Anebo to jako u rasy musí doložit rozbor DNA? Anebo se to dává podle obsahu rozkroku? Pak je potřeba připravit se na případy, kdy si někdo pro funkci nechá ufiknout ptáka. Některé státy už zavedli i třetí pohlaví "neurčeno", tito jedinci se pak asi počítají do té skupiny, kde to genderově vyhovuje víc, v kuchyni nebo ve škole za chlapa, v dole za ženskou. Ale jediné genderově správné řešení je ZAKÁZAT sledovat tento údaj, doufám, že paní Jourové se to podaří prosadit.

Ś. Svobodová 10.12.2014 9:37

Naprostý souhlas

Jestli si chce stát šplhnout v Bruselu, nechť si dosadí ženy do státního a nestrká pařáty do privátního.

J. Pernica 10.12.2014 9:34

Ale žádné kvóty

Nejde tady tady o kvóty, ale o rozšíření korupčních možností. Je to stejné jako v USA, kde jsou kvóty na černochy. Pokud firma nezaměstnává dostatečný počet toho nebo onoho, tak musí platit výpalné různým spolkům a úředníkům. A o to výpalné zde běží. O žádné kvóty zde nejde.

R. Jonák 10.12.2014 8:59

Jen tak na okraj

Nebude se jednat o další diskriminaci? Jak se bude cítit ta (já nevím kolikaprocetní skupina) jednoduše řečeno co na to lesby a gayové, nebudou časem chtít rovněž poměrné zastoupení v daných orgánech?

A. Alda 10.12.2014 8:27

Toto je jedno ze skutečných a reálných nebezpečí.

Proti tomuto je třeba bojovat, ne proti zastydlým puberťákům hajlujícím na soukromých pitkách nebo blábolům senilnějící soudružky Semelové. Ti naši svobodu neohrožují - naopak ji ohrožují právě všelicí bojovníci za nové formy "lepšího příštího" - zelení a ekoteroristé, feministky a genderovci, regulovčíci "zdravého životního stylu", ochránci lidí proti jejich vlastní hlouposti a především a nejvíce bruselané a multikulturalisté.

J. Hlubek 10.12.2014 4:03

Tendence jsou jasné

Je to výstřel do tmy, stejně jako všelijaké zákazy kouření a příkazy cen v soukromé sféře. Jen se čeká na odezvu. Pokud nebude žádná, zavede se to jako první krok. Pokud bude odezva negativní, přistoupí se rovnou ke kroku druhému. Po Hitlerovsku se firmy nuceně vykoupí nebo po Stalinovsku rovnou znárodní a zavede se to tak jako tak. Pak může stát diktovat vše co se mu zachce. Tím kdo spláče bude svobodný trh a zejména všichni občané.