10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

POLITIKA: Kouzlo Babišovy oblíbenosti

Mnohokrát jsem za bezesných nocí uvažoval o tom, jak může být ten člověk tolik oblíbený u široké veřejnosti, když vlastně nikomu nic dobrého neudělal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 22.3.2017 17:45

Bude to asi jinak.

V dobách blahobytu, za klidu před bouří vítězí politikové, kterým se podaří slepit mišmaš neukotvených/středových nespokojenců (viz složení poslanců firmy ANO). Tyto potom volí podobně založení voliči. Od kavárny až po starokomunistu. Viz všechna dostupná data.

A vůbec - student Sobotka a mišmaš Bělobrádek (jinak slušněji - lidovec) se po volbách líbali s Andrejem - aby to dali dohromady (v zájmu rozumných občanů)........ Frčelo to v TV!

A teď nám plácají/předvádějí celonárodní povstání (proti jedné osobě). Ať zkusí červené kartičky nebo postavit jinou výrobnu salámů, bioesteru řepky - jestli to ovšem dokážou.

Skočil jste na špek, pane Franci.

I. Babková 22.3.2017 15:40

Znám jednu paní v důchodu,

která ho bude volit, protože se všichni ostatní proti němu spikli a házejí mu klacky pod nohy. Paní sleduje denně ČT, která se prý velmi často do A.B. naváží. Já to nemohu posoudit, televizi nemám. Že jsou tomu pánovi důchodci "u spodních svalů zádových" té paní nedochází. Pokud by nevolila jeho, tak by volila komunisty, protože se v současném politickém dění neorientuje. Celý život pilně pracovala, pořád šetřila, aby zajistila základní potřeby své rodiny. Teď se má dobře, ale jen proto, že žije velmi skromně. Vážení diskutující, té paní, o které píši prosím nenadávejte, spíš se zamyslete nad motivací jejího jednání, pokud Vám to stojí za to.

M. Prokop 22.3.2017 15:43

Re: Znám jednu paní v důchodu,

To je nejspíš neléčitelné. Ledaže by nějaký jí hodně blízký člověk tomu věnoval hodně času.

I. Babková 22.3.2017 16:46

Re: Znám jednu paní v důchodu,

Ono je to taky o tom, že nepřízeň politika u "redaktorů" ČT je jistým ziskem ve volbách. To těm redaktůrkům bohužel/bohudík nedochází. Takže naopak jejich přízeň je zase určitým polibkem smrti.

M. Prokop 22.3.2017 18:38

Re: Znám jednu paní v důchodu,

Což o to, možné to je, ale já se nepohybuji mezi lidmi, dělající si obrázek o světě dle redaktorů a redaktorek ČT, takže je mi setkání s něčím podobným docela exotické.

J. Vintr 22.3.2017 16:29

Re: Znám jednu paní v důchodu,

Tohle je příklad toho, že všeobecné volební právo je pitomost. Bohužel takových lidí, kteří se vůbec neorientují a volí podle zcela nesmyslných motivaci, je většina. Takže hlasy lidí, kteří se při volbě rozhodují racionálně, nemají absolutně žádnou váhu.

I. Babková 22.3.2017 16:49

Re: Znám jednu paní v důchodu,

Nejhorší je, že té paní nedokážu poradit, koho by měla volit. Sama tápu. Nejsem volič jedné strany, komouše, socany - ne, ods - ne, ano - ne, top - ne, zelení - ne, Tomio je roztomilý, ale hlas mu nedám. Realisté - ???

J. Vintr 22.3.2017 17:12

Re: Znám jednu paní v důchodu,

Ono je to propojené. Zákon nabídky a poptávky. Nabídka politických stran je přizpůsobena té voličské většině. V tomhle stavu se nikdo rozumný ani nepokouší kandidovat.

V. Novák 22.3.2017 18:07

Re: Znám jednu paní v důchodu,

A proč byste jí měla radit?

Je už dospělá, dosud svéprávná - je její věc, koho zvolí.

A připomeňte si - Kalousko-číkoli vlády jí nepřidaly k důchodu ani brďol. Pokud byla ještě ke všemu pracující důchodkyně, Kalousek jí zařídil zdanění navíc. Za současné vlády je jí líp.

Proč by neměla volit někoho z nich a naopak proč by měla volit pravicové strany? Že by jim uvěřila, že tentokrát to oni zvládnou lépe, jak neustále vykládá Fiala? Nebo že by zase Mádr s Issovou "přesvědčili bábu s dědkem"? Nebo má uvěřit někomu, kdo všemi voliči ANO (tedy i jí) pohrdá a slintá si pentli s koblihou? To by byla kandidát na zbavení svéprávnosti.

A co bude "po letech, snad v pětiletce páté", jí může být ajncvajdraj. Světlé zítřky jí naslibuje každý.

M. Prokop 22.3.2017 18:41

"Světlé zítřky jí naslibuje každý."

Hlavně levičáci, obvykle na dluh. A kvůli jejich dluhům pak střed (pravice zde žádná není) nemůže "přidat k důchodu ani brďol".

V. Novák 22.3.2017 18:55

Re: "Světlé zítřky jí naslibuje každý."

Jistě - Kalousek toho ušpóroval!

Pravda, hlavně českou ekonomiku do recese, ale šetřil a šetřil!

M. Moravcová 22.3.2017 21:30

Re: "Světlé zítřky jí naslibuje každý."

A že byla světová krize jste si nevšiml. Ne. A s takovým materiálem my musíme pracovat.

J. Lepka 22.3.2017 21:51

Re: "Světlé zítřky jí naslibuje každý."

Vidím, že jste makroekonom a hódně tomu rozumíte. Tak si ještě pro zpestření přečtěte tohle :

http://echo24.cz/a/iZwjX/babis-se-me-snazil-lakat-ke-spolupraci-tvrdi-kalousek

M. Prokop 22.3.2017 18:39

Re: Znám jednu paní v důchodu,

Škrtejte nepřijatelné, nebojte se malých stran a uvidíte, třeba vám něco zbude.

P. Bolec 22.3.2017 17:14

Re: Znám jednu paní v důchodu,

Ti, co se neorientují k volbám nejdou.

V. Novák 22.3.2017 18:17

Re: Znám jednu paní v důchodu,

Co je na její motivaci nesmyslné?

ANO - jí JE líp. To je motivace zcela racionální.

V. Novák 22.3.2017 15:13

Proč je Babiš oblíbený? Protože ANO - je líp!

Za Kalouska šla ekonomika do kopru, nezaměstnanost rostla a mzdy klesaly. Důchody nerostly a pracující důchodce Kalousek zdanil ještě zvlášt.

No - a Kalousek je v řiti a ANO, je líp...

J. Lepka 22.3.2017 15:32

Re: Proč je Babiš oblíbený? Protože ANO - je líp!

ANO, koblihy jsou návykové a blbne se po nich.

P. Bolec 22.3.2017 15:45

Re: Proč je Babiš oblíbený? Protože ANO - je líp!

Běžte už s těmi koblihami do perrdele. Žrali je stejně jen pražáci v metru. Vy se asi posserete do výšky, jestli vám Babiš nakope perrdel. Už za ty blbé a nejapné řeči a podrazáckou kampaň vám a všem podobným to přeji.

V. Novák 22.3.2017 18:14

Re: Proč je Babiš oblíbený? Protože ANO - je líp!

Vám ovšem už zblbnutí nehrozí, lepkavý pane...

J. Lepka 22.3.2017 21:55

Re: Proč je Babiš oblíbený? Protože ANO - je líp!

Au, to zabolelo! A rozhodně mě to přesvědčí tu sektu na podzim volit.

A mimochodem, něco lepšího by nebylo?

M. Prokop 22.3.2017 15:44

Re: Proč je Babiš oblíbený? Protože ANO - je líp!

ANO, prostší povahy to nejspíš vidí takhle jednoduše.

V. Novák 22.3.2017 17:58

Re: Proč je Babiš oblíbený? Protože ANO - je líp!

I prostší povahy mají 1) volební právo a 2) někdy i pravdu.

Pravda nemusí být vždy složitá jak teorie superstrun. Dost často se za "složitost" schovává vychcanost a neochota měnit to, co vychcanému vyhovuje.

M. Prokop 22.3.2017 18:43

Re: Proč je Babiš oblíbený? Protože ANO - je líp!

Jistě, to je společné levici i pravici.

Rozdíl je, že levičáci i pravičáci občas osobně kradou, levice ovšem navíc krade ještě i institucionálně.

J. Macků 22.3.2017 14:54

Babišovy sliby.

Je pozoruhodné, že každý národ má řadu tupohlavých jedinců, kteří například zvolí ČSSD, když jim slíbí zrušení poplatku u lékaře v hodnotě 1 piva, nebo komunisty když jím slíbí zářnou budoucnost, nebo Hitlera když slíbí vítězství Německa, nebo Babiše za slib, že bude líp. Nikdo to nikdy nedodržel (kromě poplatku u lékaře), nikdy to nepřineslo nic dobrého, spíš utrpení, tupohlavý lid si libuje v tom být klamán, asi se s tím nedá nic dělat.

P. Bolec 22.3.2017 15:39

Re: Babišovy sliby.

Tupohlavý jste zřejmě především vy. Srovnejte tuto vládu a její skutky s konáním vlády s Kalóskem. Pikantní je také mudrování o dotacích. Tupohlavče, zjistěte si praxi poskytování dotací zemědělcům v ČR a EU. Nebo chcete poslat naše zemědělství do kopru? No a k těm poplatkům vám v každém špitále sdělí, že se nevyplatily ve vztahu k zatížení personálu. Zjistěte si vy pitomče co dala tato vláda do zdravotnictví. Nic vám asi nezbude, než přesvědčit ty tupohlavce, aby volili ty vaše matadory !

J. Macků 22.3.2017 16:14

Re: Babišovy sliby.

Jsem rád, že jste se přihlásil k tupohlavému davu Burešových příznivců. Já nevidím v činnosti současné vlády nic pozitivního, snad s výjimkou prosazení zákona o omezení kouření. Jinak samou šikanu, buzeraci, samochválu, plýtvání (Bureš se tváří, že mu brání, ale nic pro to nedělá), vlezdoprdelkovství k EU. Nejsem Kalouskovo příznivec, mám problém si vybrat racionálně se chovající stranu, vím že to Bureš nebude. A k těm poplatkům. Nevím jak to zatížilo personál v nemocnicích, ale vím, že když jsem potřeboval k lékaři před poplatky, bylo to na hodiny čekání, po poplatcích to bývalo skoro bez.

V. Novák 22.3.2017 18:12

Re: Babišovy sliby.

Jen si plácejte po ramenou, jak vy jste Ten Chytrý a každý kdo volí jinak než mu Vaše Nadřazenost nalajnuje, je tupohlavec.

A až to v příštích volbách projedete ještě hůř než v minulých - tak vám zbyde aspoň ten komplex vícecennosti. Samozřejmě vám nedocvakne, jak jsou vaše výroky odpuzující a jak doslova volají po tom, aby to člověk hodil někomu, proti komu nasazujete...

M. Prokop 22.3.2017 15:45

Re: Babišovy sliby.

Klasika, inteligence je v populaci rozložena přibližně podle Gaussovky.

M. Prokop 22.3.2017 13:20

Kdo umí, umí.

http://archiv.ihned.cz/c1-65667520-operace-afeed-cz-babis-vyvedl-majetek-z-agrofertu-do-sve-firmy-kterou-soucasne-holdingu-prodal-zpet

:-P