4.10.2022 | Svátek má František


Diskuse k článku

POLITIKA: Korespondenční volba je dobrá

V prvním kole prezidentských voleb v lednu letošního roku v zahraničí hlasovalo necelých 13 tisíc občanů. Miloš Zeman skončil až jako čtvrtý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 14.8.2018 21:39

Re: Volby musí být naprosto transparentní

Moc to prožíváte. Žádné volby nejsou NAPROSTO transparentní, mimo to, pro jejich relevantnost je důležitá i účast a tu korespondenční volba zvyšuje.

Nic není jen přípustné či nepřípustné, vše má své výhody a nevýhody.

J. Kopis 14.8.2018 20:28

Volby musí být naprosto transparentní

tudíž je nemožné dopustit jakoukoliv možnost jejich zkreslení, nebo zneužití. Korespondenční hlasování nic z výše uvedeného nezaručuje, spíše naopak. Proto je korespondenční volba nepřípustná!

J. Prikner 14.8.2018 17:17

Korespondenčně nevolit .

Volba je osobní , přímá a tajná. Korespondenčně lze různými způsoby realizovat volební podvody. Kdo chce volit, ať zvedne zadek a vhodí svůj hlas osobně do urny v určeném volebním obvodu.

P. Kubáč 14.8.2018 14:21

Záhadně se vynořivší korespondenční hlasy

ve stylu prezidentských voleb v Rakousku jsou asi stále atraktivní. Každý diktátor má pár set tisíc správně vyplněných v záloze. Takže proto raději ne. Ať hlasují jenom ti, kteří případnou chybnou volbu poznají na své kůži.

M. Mikulec 14.8.2018 12:10

Re: Klasika:

:-)) Nebo opakovat volby, dokud se to nepovede- jako referenda v EU.:-)

M. Mikulec 14.8.2018 12:08

Cože?

Cit: "Jde o systém několika vložených a různě odlišených obálek, které volební komise zahrne do sčítání při ověření platnosti i zachování tajnosti." To je vynález: když budou obálky různě odlišeny, bude jasno, kterému voliči připadly, a je po tajné volbě, že?

Lidé, co žijí v zahraničí, by měli volit tam. Ne že budou podle svévole někoho volit "pro nás". Bylo hezké vidět, jak při volbách na podzim vyhrála v zahraničí TOP09. Mají obšancované ambasády, Havlovi kamarádi ještě fungují.To samé s prezidentskou volbou. Je to nebezpečné, zkreslené a nespravedlivé vůči domácímu obyvatelstvu.

J. Uzel 14.8.2018 11:32

Klasika:

pokud nevyhrají ti "naši", je třeba změnit pravidla :-)

V. Pokorný 14.8.2018 11:06

Korespondenční volba

je asi jen docela lehký způsob podvodů. Chceš volit? Přijeď do republiky a odvol. Pokud nežiješ ve státě aspoň pět roků, tak volit nemůžeš. A volby by se měly konat v jeden den. Dva dny je nesmysl a pozůstatek z vlády komunistů. Také možnost volebních podvodů.

Za mne korespondenční volbu nebrat. To si může namlouvat spoluautor návrhu jak chce.

J. Chaloupka 14.8.2018 10:51

Jak může volit někdo, jehož výsledky se ho nebudou

týkat?

K. Janyška 14.8.2018 9:15

3 velká negativa: mír, svoboda a spravedlnost.

Jděte do háje popleto... Dzp.

R. Meišner 14.8.2018 7:28

co je na tom tak dobrého?

...je to jen podhoubí pro těžko kontrolovatelné a ověřitelné podvody, stejně jako "hlasování" na různých ambasádách.....--viz velice podivný vzestup počtu hlasů TOP 09 v závěru voleb, kdy by se bez této "pomoci" vůbec do sněmovny nedostala atd atd. a argumentovat že krajané trvale žijící v zahraničí jsou ochuzeni...pokud trvale žijí v zahraničí, jaký asi mají vztah k naší republice? jak provádějí každodenní drobnou lopotnou práci pro naši společnost? jak se podílejí na řešení problémů země, jaké s tím mají starosti a nebo naopak radosti? neměli by si vybrat co vlastně chtějí? proč by měl někdo v Kanadě zasahovat do života naší země a ovlivńovat jej? kdo chce opravdu volit, dostaví se k urně, tím dokáže skutečný zájem.(samozřejmě s ohledem na nemohoucí a přestárlé osoby, to je jasné). kdo chce spíše škodit většině, hledá důvody jak zřídit jakési korespondenční hlasování.

R. Langer 14.8.2018 6:23

Re: Korespondenční volba je špatná

Souhlas!

V. Šťastný 14.8.2018 6:08

Re: Korespondenční volba je špatná

Přesně, a ještě bych k tomu dodal: pokud si někdo zvolí za svůj životní prostor, ať už dočasně nebo trvale, cizí zemi, ať nadále žije jejím životem a jejími problémy, snaží se je řešit tam a laskavě nekecá do záležitostí, které se ho netýkají a kterými nežije.

J. Novak 14.8.2018 0:57

Korespondenční volbu nejlépe zrušit.

Proč ? To už napsal p. Nový.

K. Nový 14.8.2018 0:31

Korespondenční volba je špatná

V normální volbě je volič povinnen jít za plentu, být tam sám a volební komise je povinna toto kontrolovat. V korespondenční volbě toto nelze zajistit.

V normální volbě kontroluje volební komise občanský průkaz voliče, který jde za plentu volit. V korespondenční volbě toto nelze zajistit - i kdyby obálka byla poslána do vlastních rukou, nikdo nezajistí, že adresát nedá obálku někomu jinému.