10.12.2022 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

POLITIKA: Kongresové přemítání nad ODS

Jsem zvoleným delegátem ostravského kongresu ODS, ale kvůli zahraniční cestě se jej nemohu zúčastnit. Nic mi však nebrání, abych se o svůj diskusní příspěvek, respektive o svoji úvahu nad současnou ODS, nepodělil touto cestou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 16.1.2016 23:13

Zcela chybná úvaha

Stručně řečeno: Stejně jako M. Thatcherová byl i V. Klaus odstaven od politické moci pouze k vůli svému EU-realismu a z téhož důvodu byly donuceny k EU-neutralitě i jejich strany. Z konzervativců se stali Cameronovi noví(!!!) "zelení" konzervativci a z původní ODS se stala z "mrtvých vstávající" Fialova ODS! U ODS je to jediná cesta, jak využít pracně vybudovanou a od "vyžírků" očištěnou stranickou základnu!

Nečasova vláda měla možná (k vůli svým "koaličním" partnerům odstoupit, jenomže to už bychom nejspíš byli skutečně jenom Euro-protektorátem, který by přijímal všechny přidělené imigranty!

Skutečnost, že Nečasova vláda byla sestřelena masmédii podporovaným protiústavním (ištanovsko-policejním) pučem, se nemohla neprojevit na preferencích ODS. Pan premiér Nečas prostě pochopil, že je proti zvůli "medvědářů" naprosto bezmocný a svým odporem jenom zhorší trápení svých nejbližších (pro něž bude pracovat i čas)!

P. Scheck 17.1.2016 3:47

Re: Zcela chybná úvaha

Myslím, pane Rybáku, že přirovnávání V. Klause k M.Thatcherové je dosti utažené za vlasy, jakkoliv se jedná o pravicové politiky. M.Thatcherová byla skutečným vůdcem i "železnou lady", která by zajisté v pravou chvíli zasáhla, pokud by jí kmotři začali, tak jako u nás, přerůstat přes hlavu. Byla to odvážná žena. To V. Klaus nedokázal a nejspíš ani nikdy nechtěl.

L. Novák 17.1.2016 11:21

Re: Zcela chybná úvaha

Přesné!

V. Vaclavik 17.1.2016 15:57

Re: Zcela chybná úvaha

S tim musim souhlasit. Klaus nikdy neukazal schopnost postavit se proudu, maximalne jen dokazal nejaky cas pasivne vzdorovat proudu, nedokazal v rozhodujicich chvilich vystoupit a rici narodu, jak se veci maji, naplno. To umela jen Thacherova, ktere on nesaha ani po kotniky.

Ozvat se aspon nejak umi az ted, kdyz uz nebuduje politickou karieru.

J. Svoboda 17.1.2016 15:26

Re: Zcela chybná úvaha

Jen pane Rybáku, nezapomínat na různé neexistující donátory, švýcarské konto a další podobné věci. Když si strana ke svému eurorealizmu (podle mne správnému) přibere ještě možnost tu méně, tu masivněji přikrádat, je to cesta do pekla. Je to na jednoho moc.

Říkáte podle mne to, co ukazuje na váš sešup zpět do starých časů. Píšete o starně očištěné od vyžírků. Není vám divné, že jsou tam lidé jako pan Benda, Zahradil, Tošenovský a další a další, kteří ke všem svinstvům po desetiletí politicky korektně mlčeli a různě je omlouvali?

J. Šimek 17.1.2016 15:52

Re: Zcela chybná úvaha

Ano, Tošenovský je místopředseda. Nikdo další ve vedení ODS není...

J. Ptáček 16.1.2016 22:58

ODS a západní demokracie

Pane Štěpánku, západní demokracie byla založena, lapidárně řečeno, na dvou postulátech:

1. Na soutěži v ekonomice i v ideologii.

2. Na rovném přístupu všech k této soutěži, tedy na dodržování zákonů všemi účastníky soutěže.

ODS nějak prosazovala bod 1, zatímco bod 2 zcela zválcovala. Jejich politika byla asi jako kdyby v Ruské federaci vyhlásili soutěž o mistra světa v běhu na 100 m a účast doplnili podmínkami, že běžec může být každý kdo se jmenuje Vladimír Vladimirovič Putin a má 62 let. Je jasné kdo by zvítězil, není ale jasné co by to národu přineslo. Takový byl přínos ODS české společnosti.

K. Janyška 17.1.2016 9:46

Re: ODS a západní demokracie

Já jsem ji spoluzaložil, jsem dokonce autorem impulsu k jejímu založení. Co byste potřeboval vědět... Dzp.

J. Kyselková 17.1.2016 12:40

Re: ODS a západní demokracie

Pane Janyško - pan Fiala ve svém projevu připomínal několikrát učení mistra von Hayeka. Souvislosti mi unikají.

J. Svoboda 16.1.2016 22:36

Dobře

Pan Štěpánek mne někdy dokáže pěkně rozpálit. Tentokrát se mi jeho článek líbí. Myslím, že než bude ODS volitelnou stranou, ještě nějaká voda uteče. Pořád je nebezpečí, že ta voda "poteče dokopce". S autentickou pravicí je to u nás všelijaké, řekl bych bídné. Podle mne by bylo dobré, kdyby ODS a Svobodní spolupracovali a voliči měli mezi nimi na výběr.

J. Kyselková 16.1.2016 19:58

Nesouhlasím.

Pane Štěpánku - Vy vyčítáte ODS kdeco - jako zneuznaný alfasamec, kterých prý bylo v ODS příliž mnoho a nyní moc málo. Petr Fiala je docela zajmavý úkaz.

A. Reček 16.1.2016 18:20

Nejlépe se kritizuje nestraníkům a zvláště předem zaujatým

Jako nečlen který se stýkal často se členy ODS vím, že prvotní chybou bylo Klausovo prosazení toho, aby hned po vzniku strany mohli do ní být přijímání i rychle překabátění komouši. Brzy nato zájem o členství měli ti, kteří viděli svou vizi jen ve vlastní kariéře. Tehdy také média utvrzovala veřejnost o jedině správné cestě našeho hospodářství k reformám jen tu, kterou stanovil Klaus. Krátce řečeno, straníci by měli udělat zpytování svědomí na všech postech. Od místních buněk či organizací až po samé vedení. Zda se jim to podařilo uvidíme v praxi na jejich konkrétních činech.

L. Novák 16.1.2016 15:31

Štěpánka už žádný V. Železný do TV nepustí

Parazit Štěpánek je ostudou ODS a dokud ho nevyrazí z funkcí, nebude pro mě i pro řadu jiných voličů ODS dostatečně věrohodná.

J. Svoboda 16.1.2016 22:44

Re: Štěpánka už žádný V. Železný do TV nepustí

Hlavně, pane Nováku, že bude věrohodná díky soudruhům Řebíčkoví, Šulcovi, chameleonovi Zahradilovi, Bendovi, Oulickému, hlubockému knížeti, zázračně trestanému Novákovi, třem trafikantům a dalším, kteří když se díky těmto strana potápěla drželi politicky korektně zobáky.

L. Novák 17.1.2016 11:36

Re: Štěpánka už žádný V. Železný do TV nepustí

Hmm, pokud se "třech trafikantů" týče, máte na mysli ty, co je ti dva pitomci Šlachta s Ištvanem nechali zavřít do vazby a stát se jim pak musel omluvit? :-)

Zahradila taky nemusím - od doby, kdy v 90. letech po pokusu odstranit Klause z čela ODS po aféře s účetnictvím prohlásil v ČRo, že se jednalo o akci "zahraničních tajných služeb".

V každé straně se najdou lidé slušní a taky darebáci. Ale když se podívám třeba na ČSSD, tam vidím problém najít ty slušné... ;-)

J. Svoboda 17.1.2016 14:46

Re: Štěpánka už žádný V. Železný do TV nepustí

Ale pane Nováku, nejde přece os soutěž, která strana bude horší, která víc krade. Bohužel tady žádnou releventní stranu, která by se neohlížela po jiných a svoji úroveň nesrovnávala, nemáme. Při spravedlivém pohledu je problém najít ty slušné v obbou stranách přibližně stejný.

S těmi třemi trafikanty - omíláte hlavní proudem udržovanou mantru. Podle mne to, co trafikanti provedli, byla korupce a ne že ne! Pro vás jsou pitomci pánové Ištvan se Šlachtou, podle mne jsou pitomci Novák, Řebířek, Oulický, trafikanti atd. Bojíte se uznat, že stát se musel trafikantům omluvit jen a jen proto, že Nejvyšší soud nepřipustil rozhodování ostatních soudů o jejich vině. Jak byste mohl vědět, mnoho renomovaných právníků s rozhodnutím NS tehdy nesouhlasilo. Měl si tedy pan Šlachta hodit korunou, zda se zařídit podle svého právního názoru, nebo podle právního názoru menšiny právnické obce?

J. Šimek 17.1.2016 17:15

Re: Štěpánka už žádný V. Železný do TV nepustí

Máte v tom bordel, protože svůj právní názor si ex-post po pozavírání podezřelých ověřoval u soudu prokurátor Ištván a ne policista Šlachta. Nota bene poněkud oba dluží vysvětlení k několika desítkám kilo zlata a mnoha set miliónům korun zabavených ve "vedlejší kauze Nagyová".

J. Svoboda 17.1.2016 17:29

Re: Štěpánka už žádný V. Železný do TV nepustí

Možná, že v tom mám bordel, na rozdíl od vás, který v tom máte zahnívající "pořádek".

Připouštím, že udělali velkou chybu s tím zlatem a miliony korun. Přesto tvrdím, že zaplať pámbu, že tady aspoň něco funguje, i když nikoliv stoprocentně. Chyb se nedopouští jen ten, kdo nic nedělá!

J. Šimek 17.1.2016 18:40

Re: Štěpánka už žádný V. Železný do TV nepustí

A co funguje? Právní názor měl špatný, milióny a zlato je pod kobercem...

J. Svoboda 17.1.2016 20:24

Re: Štěpánka už žádný V. Železný do TV nepustí

Pan Šmucler by vás asi vyhlásil nejchytřejším Čechem.

Vy jste věděl před rozsudkem NS, jaký bude? Asi máte nějaký extrakontramulti kanál. Já jsem to nevěděl. Kdyby býval byl verdikt NS opačný, což nebylo nic nemožného, věděl už jste předem čí to byla chyba? Nebo se raději mýlíte s většinou, než byste měl pravdu s menšinou?

J. Rojšl 16.1.2016 12:25

ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

"Můžeme se lidem znovu podívat do očí, řekl Fiala...."

Bejvalí zločinci, Klaus, Nečas, Nagyová, Bém, aj., aj., aj., ... kteří během velmi krátké doby dokázali nejen zlikvidovat a rozkrást naše hospodářství ale hlavně i počáteční velkou důvěru lidí, nás tady dole velmi ale opravdu velmi podceňují - bohužel jste a ještě dlouho těmi zločinci zůstanete !!!!

J. Šimek 16.1.2016 12:57

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

On někdo z nich je ještě v ODS nebo ji dokonce nějak reprezentuje? Asi ne, ale vy se potřebujete nenávistně vyventilovat i když napíšete kraviny :o)

V. Kusý 16.1.2016 15:25

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

Zkuste si to vyložit asi takto:"Lidé odcházejí, jejich činy zůstávají." Takže snad ani tak nenávist, jako konstatování.Stran těch kravin, čtete po sobě vždy to, co napíšete?A Váš dojem z napsaného?

J. Šimek 16.1.2016 17:28

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

Autor jen vychlejstnul nenávit.

K vašemu konstatování musím napsat, že obměna tváří v demokratických politických stranách v zavedených demokraciích je normální, tam strany s neúspěchem nezanikají, ale mění své představitele. To je i případ našich Lidovců a teď ODS.

J. Svoboda 16.1.2016 22:55

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

Až příště budete číst Kapitál, čtěte pozorněji!

L. Novák 17.1.2016 11:40

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

Hehe, to jsme kdysi ve škole za komunistické totality museli číst povinně. Leninovy spisy taky. Tolik nesmyslů se učit ke zkoušce... :-D

J. Šimek 17.1.2016 15:46

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

Kapitál jsem v životě nečetl a přesto mám pravdu :o)

J. Svoboda 16.1.2016 22:53

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

Pane Šimku, zdá se, že vaše jediná snaha je jít vždy proti hlavnímu proudu. To, že ti lidé v ODS byli, nechalo na ODS cejch. ODS dnes docela dobře prezentuje např. pan Šulc, myslím, že pánové Bém, bývalý starosta Prahy 5 a další, kteří se drželi židle do poslední chvíle.

L. Novák 17.1.2016 11:44

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

No jo, takových lidí, co v ODS byli, je celá řada. A taky z ODS odešli nebo byli "odejiti". Někteří pak udělali velkou kariéru v ČSSD, než je čapla policie a byli osouzeni k mnoha letům ve vězení...

Mimochodem, kterou stranu plnou "poctivých lidí" volíte vy? :-)

J. Svoboda 17.1.2016 15:14

Re: ještě dlouho těmi zločinci zůstanete

S tím odešli, nebo byli "odejiti" máte částeřně pravdu. Celá pravda je však taková, že odešli ti, jimž došlo, že jim tam už pšenka nepokvete a celá strana k nim do té doby politicky korektně mlčela. Pravda je, že asi někteří byli odejiti, ale ne proto, že by straně nevyhovovali z hlediska programu, ale proto, že strana nahlédla, že ji táhnou ke dnu. Není to podle mne ta nejsprávnější cesta. Pozdě, ale přece se ODS rozhodla předsadit program před svůj porspěch.

Možná, že jste se už atké doslechl, nebo dočetl o Svoboných, ketré volím. Zatím jsem se o žádném podvodníkovi v této straně nedověděl.