15.12.2019 | Svátek má Radana, Radan


Diskuse k článku

POLITIKA: Kongres, který postrádá logiku

23. kongres ODS v Brně postrádá logiku. A to zdaleka ne jen proto, že na něm zazněl i můj kritický projev, ačkoli jsem na něm fyzicky nebyl přítomen, poprvé v jednadvacetileté historii ODS. S o to větším zájmem jsem si po návratu z asijských cest prostudoval jeho průběh. Snad budou postřehy a rozpaky odesáckého pamětníka a zakládajícího člena zajímat i vás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 17.11.2012 12:56

Re: p.s.

To nemá nic společného s pravdou, jen se schopností srovnávat.Už Jonathan Swift napsal:"Nic není malé, ani velké, leč při srovnání." Což platí i v politice.Stačí jen nahradi malé a velké správným a nesprávným, či slušným a neslušným.Konečně i pravicovým a nepravicovým.

V. Venc 17.11.2012 12:04

Re: Kongres, který postrádá logiku ad Kusý

Pane Kusý, Vaše myšlenková konstrukce (10:37) zcela postrádá racionální jádro. Žádná klasicky pravicová strana nemá a ani nebude mít nikdy potenciál, aby při naší celonárodní touze po sociální rovnosti, realizovala pravicovou politiku. Vždycky to bude pravicové, koaliční balancování na okraji socialistického kolegia ve sněmovnách. Tedy vždy půjde o koaliční "hru", kterou současný premiér hraje dobře!

Mimochodem, ten vtip s blinkrem není podařený, poněvadž Dubček vůbec o pravém blinkru nikdy nevěděl a ani nechtěl vědět.

V. Kusý 17.11.2012 12:36

Re: Kongres, který postrádá logiku ad Kusý

Uznávám, že národ s takovými rovnostářskými postoji, jako je náš, lze těžko přesvědčit, zvláště pokud se tomu děje tak krotce jak činila ODS, o správnosti pravicového přístupu.Ani ve chvílích, kdy to konstelace  v politice dovolovala, ani V.K. ani nikdo z jeho tábora se ale nechovali  pravicově. Svoji nechuť riskovat politickou kariéru maskovali bilboardy s mobilizačními hesly, namísto provádění "autenticky pravicové" politiky, jak ji sami licoměrně označovali.Tím a otevřením dveří lidem, pro které pravice je symbolem pro ruku, hlasující o vlastním prospěchu, či podpisující smlouvu přínosnou pro sebe, dali občanům možnost, ne li návod, jak ODS označit za "Modré straky".Odtud je jen krůček k výsedku voleb, takovému, jaký nás potkal nyní.Jakékoliv výlevy politiků vyznívají tak, že oni nám vybojovali lepší zítřek, a pak na dvacet let zmizeli, aby nám dnes četli levity, kam jsme to dopracovali.Ač se sám nepovažuji za bůhvíjaké lumen, to, jakým způsobem z nás politici ODS dělají idioty, mne uráží.Na závěr, ten vtip jsem nyvymyslel já.

                    

J. Vyhnalík 17.11.2012 13:47

Re: Kongres, který postrádá logiku ad Kusý

A Vy si vážně myslíte, že ti lidé, kteří si z politiky dělají nástroj na prosazování vlastních kšeftů nebudou uplácet politiky z jakékoliv strany, která má jenom trochu vliv?

Každá strana, která má vliv, působí jako magnet na lidi, kteří prostě chtějí být u toho, když se rozhoduje o společných penězích. Buďto do strany vstoupí, nebo si v ní najdou své "kamarády".

Je to špatně a je třeba s tím bojovat, ale nikdy se tomu nedá úplně zabránit. Omezit se to dá jenom tím, že se omezí na minimum přerozdělování a tedy i peníze, které politikům "protékají rukama".

Žádná politická strana není ideální, je potřeba vybírat z těch, které jsou k dispozici a případně se je snažit ovlivnit k lepšímu. Bohužel žádná pravicovější strana s reálným vlivem na politiku tu není a od listopadu 1989 nebyla. O to víc mne mrzí chyby jejích představitelů, ale nedělám si iluze, že by politici kterékoliv z velkých stran této zemi mohli pomoci více.

Š. Hašek 17.11.2012 18:41

Re: Kongres, který postrádá logiku ad Kusý

Lid nebyl nikdy spokojen se stranami a parlamentem.

Záhy se mu dostalo blahobytu a klidu z rukou komisariátů.

V. Kusý 17.11.2012 19:58

Re: Kongres, který postrádá logiku ad Kusý

Pane Vyhnalíku, tak naivní, abych věřil v křišťálovou čistotu politických stran, opravdu nejsem.Ale ten, kdo myslí, že ODS se s tím, co ji přivedlo na scestí vypořádala, naivní je.Dvacet tři let je historicky krátká doba, jistě, ale na to, aby se vypořádala se šmejdem mohla určtě stačit.A popravdě, znáte Vy nějaký recept na to jak, jak sám píšete,ovlivnit politickou stranu k lepšímu? S názorem, že ze všech špatných volím tu nejméně špatnou jsem volil ODS.Ale tyto volby, s ohledem na své zásady a na svůj názor na to co je pravicové, už nemohu více.Jedině katarze může vést k zásadní změně.Zatím celá situace připomíná to pověstné oživování muže s bruslemi v létě.

V. Plocek 17.11.2012 18:36

Re: Kongres, který postrádá logiku

Na rozdíl od dřívějších let momentálně nejsem příznivcem ODS a v podstatě ani jiné pravicově se tvářící strany. A to je ten malér, protože levici (bez ksč) nemusím. Nevolit? To také nejde. A že by se na obzoru rýsovala nějaká alespoň trochu nadějná pravicová strana, to také nehrozí (viz Lidem).  Takže v tuto chvíli je člověk na nule. Uvidíme.

V. Kusý 17.11.2012 20:11

Re: Kongres, který postrádá logiku

Celkem ralistický pohled, s nímž lze souhlasit.Ovšem skalní příznivci ODS jsou myšlenkově blízcí lidem, kteří v obklíčeném Berlíně očekávali nasazení zbraně pomsty na konci dubna 1945.To že jsem až doposud volil ODS jako nejméně špatnou, s ohledem na svou představu o pravicové politice už neudělám.Ostatní "quasipravicové" strany mne zklamaly, takže pro příště asi SSO.Byť mám k některým jejím členům jistý odstup.Ale její program mohu s klidným srdcem za pravicový označit.Takže uvidíme.