23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

POLITIKA: Komunistický sjezd

Když se na sjezdu sejde demagogická strana, která je demografickým vývojem předurčena k zániku, ale která se stále zuby nehty drží okolo 15 % všech voličů, je to hodno pozornosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. P 21.5.2016 18:32

Komunisti vždycky byli, jsou a budou pátou kolonou Moskvy

Marx-leninismus už sice naše soudruhy moc nerajcuje, ale nehynoucí láska ke Kremlu jim zůstala, stejně jako nenávist k Západu, hlavně k USA a NATO.

Není pravda že jsou politicky zcela neškodní, jak píše autor. V případě, že by s Babišem po volbách dosáhli na nadpoloviční většinu v parlamentu, mohli by být nebezpeční hodně. Pak by totiž Agrofertu mohli reálně slibovat pohádkové kšefty, výměnou například za blokování rozhodovacích procesů v NATO a EU. Což by se Putinovi v té nadcházející éře formování geopolitických kontinentů (jak to sám takhle pěkně nazval) zajisté velmi hodilo.

J. Laták 21.5.2016 19:06

Souhlasím

ale pravdou také je, že naši komunisté svým ideologickým ukotvením zkejsli v pravěku, z čehož otevřené nebezpečí asi nehrozí.

Ona nebezpečnost čouhá spíš ze známých komunistických praktik a hlavně v jejich oblíbenosti u podstatné části nevzdělaného obyvatelstva - lůzy, v jejichž vodách se v poslední době tak často a rád brodí náš pan prezident a viditelně ho baví zesměšňovat a urážet nejen novináře, nebo inteligenci, ale také hodnoty, jako je třeba ušlechtilost, nebo posvátné tradice. Také nechápu jeho nápadné směřování v cizích službách po krátké míli rovnou do pekel. Nedivme se proto, že když už lidé přijdou k volbám, jsou otrávení a hledají menší zlo. Jenže kultivovaní a vzdělaní lidé do politiky nevstupují, takže strategické pozice opakovaně obsazují mnohdy i političtí dobrodruzi.