24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

POLITIKA: Komunisté jsou silnější než ODS

Už podle dvou renomovaných agentur posílily obě levicové strany. U sociálních demokratů nejde o významnou změnu, jejich preference se drží okolo pětatřiceti procent. Na dvacet procent si však polepšili komunisté, a to je zřejmě jejich polistopadový rekord.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Slanina 8.5.2012 12:50

Re: A to se vaše kapitalistická propaganda tak snaží, viď Holube?

Rozkošné je, jak se nám soudruh zahradníček snaží namluvit, že poslouchá Svobodnou Evropu, byť bývalou.

BTW: Nejspíš smíchy doma mlátíš hlavinkou o bustu KG, kterou máš vystavenou doma v obýváku, viď?

M. Bílý 8.5.2012 11:49

Autor: Nabízí se tedy úvaha, o co přijdeme, až se komunisté do vlády skutečně dostanou.

Jistě o hodně přijdete, ale zase lecos získáte. Já už se, pro pokročiký věk, nezúčastním. Ale vzpomínám na př. na to, jak jsme za t.zv. socialimu jezdili často (dá se říci pravidelně) na zbytečné "služební cesty". Pochopitelně ve dvou. Bydleli jsme v Interhotelech, tam byla opulentní snídaně v ceně pokoje. Dopoledne jsme se věnovali nějaké kultuře a krátce navštívili nějaký úřad, či podnik, při obědě nás obsluhovali úslužní číšníci, no a po čtrnácté hodině byl pokoj uklizený... Takže mládeži, snažte se, aby ten odporný a zotročující kapitalismus brzo skončil. Jestli ta "nádhera" vydrží zase 40 let, tak se máte na co těšit!

Jo, že si to nemohli všichni dovolit? Jejich chyba! (něco jsem musel umět - hlavou i fyzicky). A abych nebyl osočován z členství ve Straně, dodávám, že jsem to, jako syn kapitalisty, neměl lehké. V době sbližování s dělnickou třídou (coby montér EZ Praha) na dole Ležáky v Mostě jsem síce na služební cesty nejezdil, ale zato jsem bral (pro mnohé nepředstavitelně) velké výplaty . Jen to běžné oslovování mužským pohlavním údem mi vadilo. To víte: zhýčkané bužoazní dítko!

J. Štrobl 8.5.2012 11:37

Re: Komunisté v roce 1946

Už vím. Just to patrně trochu překroutil. Ferdinand Peroutka v Přítomnosti řekl: Hlavní podstatu imunity českého národa vůči brutálnímu antisemitismu vidí v tom, “že podíl židů na veřejném životě nepřesahuje určité rozumné procento. Kdyby jednou přestoupil, také v tomto rozumném národě by se nepochybně zdvihla bouře.” Strach z židů je, podle Peroutky, znakem slabého národa, který jim nedokáže konkurovat. … ale český národ je silný a konkurence schopný, a proto v něm není antisemitismus, protože ho židé prostě neovládají. Přejímá zde i Peroutka stereotyp o snaze židů někoho ovládat? “Soužití židů s naším národem děje se podle zvláštních zákonů, z nichž nejhlavnější je snad nenápadnost,” a proto jim doporučuje, aby nežádali pohostinství pro uprchlíky z jiných zemí. “Musí se tedy naši židé zajímati více o svou košili než o cizí kabát.

G. Zahradníček 8.5.2012 11:20

Re: Komunisté v roce 1946

Název článku neznám, mluvil o tom na ČRo 6 Vladimír Just.

V. Venc 8.5.2012 11:03

Ad Hejna - jak to spravit? - Jednoduchá odpověď

Spravit nejde nic. Důvodem je to, že "lid" byl a je v socialistické Evropě vychováván pod heslem "volnost, rovnost, bratrství", což je dokonalé šidítko vedoucí k demokratické společnosti, bez respektu k autoritám, právu, zodpovědnosti a potřebným znalostem. Lid se cítí okrádán, podváděn, i když mu od převratu stoupla výrazně jeho životní úroveň! Stále se cítí málo "rovný", okradený a ubohý. Dopřejme mu tedy pod levicovým vedením tu radost z rovnosti a pocitu hrdosti, že bude svým pánem! Bude jenom velmi překvapen, když se setká s novým, jemu méně známým typem "kmotrů"! V jeho dobré prostotě mu uniká zcela skutečnost, že každou společnosti konec konců řídí a ovlivňují kmotři!(Pozn.:slovenský termín mecenáši je daleko výstižnější)

J. Štrobl 8.5.2012 10:55

Re: Komunisté v roce 1946

Neřekl bych. Uveďte název článku.

S. Trkola 8.5.2012 10:45

Re: Tohle je guláš !

Souhlasím,i já v tom mam guláš. Vláda nám stále vyhrožuje s komunisty,přesto 2x nám ODS  zvolila na Hrad velkého příznivce bolševíků !! Nyní podle výzkumu má ambice další karierní bolševík ,to jsou ale paradoxi ? Zajímavé by bylo kdyby některý nestraný novinář udělal a uveřejnil statistiku pro nás voliče  počet  kauz  dle pol.stran !! 

 

G. Zahradníček 8.5.2012 10:38

Re: Komunisté v roce 1946

Peroutka se koncem třicátých let výrazně angažoval proti Židům, psal články, jak je v Československu "přežidováno". O tom se ovšem v havlostánu nemluví.

J. Štrobl 8.5.2012 10:36

Re: není čemu se divit

Přesně tak. Stále platí ono možná otřelé, ale pravdivé: "Kdo nevolí, volí komunisty." Komunistům rostou procenta nikoliv kvůli tomu, že by je volilo víc lidí - mají stále stejně početný, neli menší elektorát, ale protože jsou pravicoví voliči zhnuseni politikou pseudopravicových stran a neví koho by volili.

G. Zahradníček 8.5.2012 10:35

A to se vaše kapitalistická propaganda tak snaží, viď Holube?

Já myslím, že když tě lidé slyší v rozhlase, tak nutně musí komunistům hlasy přibývat, já se vždy směji, když slyším tvou demagogii. :)))

J. Štrobl 8.5.2012 10:29

Re: Komunisté v roce 1946

I když si jinak Ferdinanda Peroutky velmi vážím v Dnešku roku 1946 napsal i toto:

"Socialismus je hospodářsky rozumný a lidsky ušlechtilý ideál... Ať tak, či onak, jeho politická pozice v Evropě je nevyvratitelná a do jisté míry jsme přikování k tomu, co - dobrého, nebo zlého - přinese. Tu - ve velkých obrysech viděno - nepomůže opozice proti socialismu: ta ho učiní jen rozčilenějším, a čím více bude rozčilen, tím více chyb se bude dopouštět. I jemu, i ostatním je třeba klidu, jistoty. Potom, budou-li k němu přitaženy všechny nejkulturnější živly a prosytí a zjemní jej, mohou se rozvinout jeho kladné prvky, kterých je více než v kapitalismu."

Opomiňme to, jak tragicky se Peroutka mýlil, ale i jeho uznávané slovo tenkrát tak přispělo k vítězství komunistů.

P. Pruner 8.5.2012 10:22

není čemu se divit

Pane Holube, Zelení a lidovci jsou podle mne dlouhodobě levicové strany a rovněž se divím, proč současné preference pseudopravicových ODS a TOP09 nepovažujete za katastrofu. Jak jste správně uvedl, jejich bývalí voliči nebudou mít důvod se k nim vracet, ony strany měly dost možností jednat lépe. Pokud z průzkumů vyplývá, že skutečně bývalí voliči vládních stran posilují preference zrovna Zelených a lidovců, tak mám obavy, že ti lidé nejsou schopni se poučit.

Preference levicových stran jsou více výsledkem politiky vlády než úspěšností jejich opoziční politiky. Po dvaceti letech mnozí zapoměli a přestali se obávat KSČM, přestože ta se moc nezměnila. Je stejně nebezpečná jako kdysi.

Za důležité považuji, aby se lidé nenechali otrávit, chodili k volbám a dali šanci i  dříve a nyní neparlamentním stranám.

P. Lenc 8.5.2012 10:10

Re: Nemohu s Vámi souhlasit

Pane Štroble,ten prohnilý a zkorumpovaný soudní systém byl zbudován jaksi jinými lidmi.Je třeba trochu zapátrat v paměti a třeba se vám vybaví.Co vám například říká jméno Pithart?Mohl bych pokračovat,ale nechám ti již na vás.Víte,to trefování do ODS mně začíná přípomínat jistou dobu,kdy za všechno mohli zlí imperialisti.

J. Štrobl 8.5.2012 9:53

Nemohu s Vámi souhlasit

Takzvaná protikorupční politika ODS je na stejné úrovni jako člověk se zlomenou nohou, který si na ni dává studené obklady, místo aby si ji dal do dlahy. Pokud se neprosadí služební zákon a zákon o prokázání původu majetku a jeho případném zabavení, tak se korupce nezbrzdí. V neposlední řadě je pak nutné znovu vybudovat prohnilý a zkorumpovaný soudní systém. K těmto krokům však ODS nikdy nepřistoupí, protože jí v tom zabrání kmotři uvnitř strany a proto se ODS nakonec stane marginální politickou stranou, pak ji ovšem opustí i kmotři.

V. Petrová 8.5.2012 9:43

Komunisté v roce 1946

Dostal se mně do rukou DNEŠEK , ročník 1946/47, týdeník vydávaný F. Peroutkou. Ke svému úžasu jsem tam našla několik fundovaných článků (reportáží, rozhovorů ) o tom, proč venkov a dokonce i velcí sedláci, volili KSČ. Měli pocit serióznosti, domnívali se, že bude správné spojit sedláky s dělníky ( jedni budou vyrábět traktory a druzí chleba ), byla v tom i euforie z osvobození  republiky Rudou armádou. Je to otřesné, naivní a hlavně poučné. Stálo by za to jít postopách těhle rozhovorů a podívat se, jak tyhle nadšené a naivní rodiny dopadly. Kolik jich skončilo v uranových dolech, kolik na šibenici, jestli jejich potomci ještě hospodaří v zemědělství, ale  hlavně - rozhlédněte se kolem, jak strašlivě je devastovaná krajina, pole zničené, stahektarové monokultury obdělávané jézéďáckými pohrobky, splavená ornice, mrtvá krajina...Opravdu tohle chtěli sedláci v roce 1946, když volili komunisty ? A tohle chtějí ti, kteří je chtějí volit dnes ...??? Nestačí jedna zkušenost  ??? Když mluví Filip nebo Kováčík či Dolejš, běhá mně mráz po zádech.  Pamatuji, že přesně tak mluvívali Gottwald a Zápotocký... 

M. Šejna 8.5.2012 9:28

Re: Nic nenamítám

přesně tak.

Jak může někdo zelené bolševiky považovat za pravý střed? Jestli jsou melouni pravý střed, tak pak jsou socani ultra-pravice.

P. Jášek 8.5.2012 9:22

Nic nenamítám

až na to, že si nemyslím že jsou ekobolševici pravý střed!

J. Hejna 8.5.2012 9:14

Re: Snad je dva detaily: 1) Pan Holub by se nemel zivit ...

Máte velmi pravděpodobně pravdu, ale, bohužel, je to pravda generála po bitvě.

Problém je, jak to spravit.

P. Fiala 8.5.2012 9:08

"Bourání Evropské Unie" není chaotický proces

Proč?

Vnímám jednotně organizovanou mediální PROPAGANDU v ČR, avšak i v jiných médiích EU. Vnímám jednotně organizované "levicovými vládami" v EU, organizované zadlužování jednotlivých států=občanů (k vyvolání jejich "nálad" ve vhodnou chvíli).

Strategie pro nastolení "revoluce" má své zákonitosti a prvními kroky je ovládnutí médií, pak policie a vojska a vzápětí finančních institucí.

S šířením aktivit "levice" v EU, se mi vyjevuje, že USA pravděpodobně vyklidila území Evropy.

Je to na euroobčanech jakou cestou se chtějí vydat. Ti ze západnějších zemí by si měli promítat dokumenty z těch SSSR satelitů střední Evropy, aby si uvědomi co je bude čekat, pokud budou "levice" podporovat.

P. Lenc 8.5.2012 8:53

Re: Jako cskalní konmzervativec

Pane Pavlovský,často s vašimi názory souhlasím,ale tentokrát musím polemizovat.Především si myslím,že ODS s Nečasem v čele dělá hodně pro ozdravění politickohospodářského prostředí,včetně nových protikorupčních zákonů.Ty samozřejmně potřebují čas na rozběh.To,že Praha a středočeský kraj jsou korupčním vředem ČR je známo roky.Ale nepodílí se na tom jenom ODS.Jde to napříč všemi stranami bez rozdílu.Ale jediná ODS se s novým primátorem rozhodla něco dělat.Že to nebude jednoduché je jasné.Nejsem naivka,abych si myslel,že se roky budovaný systém změní přez noc.A na lokální úrovni bych takový pesimista nebyl,je to zase především středočeský kraj,v jiných krajích je situace naprosto jiná.Tím,co jsem napsal samozřejmně neomlouvám excesy,kterých se ODS ke své vlastní škodě dopustila.

J. Vozábalová 8.5.2012 8:34

Re: Jako cskalní konmzervativec

Vážený pane, mluvíte mi z duše.

Sice ji také nevolím, ale ODS je nevolitelná především pro své kmotrovství a tím staví lidi - své potencionální voliče - do těžkého problému. V regionech to lze často řešit volbou některého regionálního politického uskupení - většinou stejně vzniklo úprkem těch z ODS, kteří měli dost toho, aby byli loutkami v rukou těch v pozadí - ale co na celostátní úrovni. 

A ODSka si vesele podtrhává židli dál - podívejte se na krajské kandidátky,  v jižních Čechách je samozřejmě na čele kandidát z "kmotrovského křídla" a jinde to určitě nebude o moc jiné. Ach jo! 

P. Pavlovský 8.5.2012 6:01

Jako cskalní konmzervativec

nemohl jsem ODS volit nikdy - chovala se národně-socialisticky (ponechávání bank v rukou státu a jejich tunelování) a posléze korupčně. Dnes je ODS nevolitelná především kvůli "kmotrovství" - srůst s mafiemi na celostátní úrovni i na těch lokálních, to co se stalo v Praze je malý zázrak, provedený zjevně proti vůli povolební většiny, která se tehdy spřáhla s bratrskými korupčníky v ČSSD: ODS potřebuje mravní operaci - chirurgický zákrok a následné křížkové lázně - ozdravnou kůru v opozici.

TOP 09 to sama nevytrhne, navíc je v očích většiny voličů diskreditována nutnými ekonomickými reformamy, jejich ž je tahounem a garantem. Nezbyde, než se alespoň na jedno období smířit s vládou levice. Uvítal bych ovšem vládu plně levicovou, bez schovávání komunistů za "tichou podporu" a pod.

Bude zajímavé sledovat, jestli se vůbec obě strany liší a čím. S mafiánskými struturami je samozřejmě daleko srostlejší ČSSD, KSČM bude postavena před dilema připojit se nebo to konfliktně odmítat.

Nekončícím sporem bude zřejmě zahraniční politika, konec konců důvod přílivu voličů ke KSČM (a ne k ČSSD) je třeba spatřovat v jejím euroskepticismu, ke kterému vychovala mnohé voliče ODS.

Z. Rychlý 8.5.2012 4:47

Tohle je guláš !

H. Grúbr 8.5.2012 4:47

Já osobně, ač dlouholetým voličem ODS,

nebudu váhat, a jsem rozhodnutý udělat otočku a ve volbách volit právě je.... . Důvod je nasnadě, do určité doby se daly jisté věci týkající se působení ODS, ale i jiných, takzvaně demokratických stran v politice, omlouvat lidským faktorem, selháním jedince atp. Nyní, jak známo, se ukazuje, že to nejsou jednotlivé excesy, ale řetěz excesů, vyplývající ze systému. Ano to je systematické lhaní, okrádání a tunelování občanů ČR pod pláštíkem demokracie.

T. Pansky 8.5.2012 0:58

Snad je dva detaily: 1) Pan Holub by se nemel zivit ...

... recenzemi na politiku. Radit Zelene do praveho stredu ukazuje neznalost politiky. Mohl by nekdo vysvetlit, proc by tam meli patrit? Protoze je pan Topolanek pozval do sve "pravicove" vlady? Ten to prece neudelal kvuli vladni pravicovosti, zle z vlastni vypocitavosti (respektive vedeni ODS). Byt ve vlade prinasi zisky a o to jde. Ucty za vladni ucinkovani Zelenych prece zaplati obcane a podnikatele. 2) Postaveni pravice a jeji dlouhodoby propad zapricila uz doba velke privatizace. V te dobe se vetsina naroda stala podnikately. Vsichni totiz byli investori kuponove privatizace. Velmi spatne nastavene pravni prostredi umoznovalo celkem rychlou akumulaci kapitalu, ale zaroven dovolilo vyhazet vsechny male akcionare pres palubu. Tim je pravice ztratila, de fakto nahnala nalevo. Na co si tedy stezujeme ????? Sklizime to, co jsme zaseli. top0625top@live.com