19.10.2019 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Komunální volby ve stínu globální politikyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 2, poslední: 10.9.2014 12:28, přehled diskusí

Politologičtí šarlatáni přijdou o chlebíček ???:
Autor: B. Pauk Datum: 10.9.2014 12:28

V Česku není a ani nemůže být ani jediná autentická tradiční politická strana - jen Potěmkinova vesnice "standardní" Klauzemanovy prognosťácké vylhané "demokracie", složené ze sulcovitých nesoudržných tlup levorukých žvanilů, parazitů a zlatokopů s těmi nejpřízemnějšími motivy, stran a straniček vzniklých na troskách KSČ z jejich bývalých členů nebo jejich potomků. Nešťastní bývalí „pracující“ se drží zoufale těchto trosek jako trosečníci do sebe zhroucené parodie Titanicu. ODS i ČSSD nepřežijí své podvodné, šarlatánské a falešné "zakladatele" a nebude to žádná škoda. Tuto zdánlivě bezvýchodnou situaci lze výhodně využít pro vznik autentické, občanskoprávní politiky, založené na důsledné osobní odpovědnosti jak voliče, tak zastupitele, na zákonné bázi občanského zákoníku - nikoli na vylhaném "veřejném právu".Blíže viz odkaz na konci příspěvku.

„Nepartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.Nepomůže nic jiného, než úplná, obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :

„Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník TGM).

Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné spoluvlastnické demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé tzv. „přímé demokracie“): v článku „Právní stát" na google:

http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby

Že autor psal svou úvahu v Praze?:
Autor: A. Reček Datum: 10.9.2014 8:02

U nás na dědinách řešíme globální politiku zásadně pouze u piva v hospodách. Totiž několik větších štamprlí zcela vyjasní problémy jimiž se musí zabývat politici a média.  Ovšem lokální politika je panečku už něco zcela jiného, tu řešíme i u jídla ve svých chalupách. Proto k ní nepotřebujeme ani média, protože víme oč u nás v obci jde. Proto také účast našinců ve volbách členů zastupitelstva není malá! Totiž víme koho tam chceme a co dokáže! Onen zastupitel také ví, že u piva bychom mu nějaký jeho kiks pěkně vytmavili. A k tomu nepotřebujeme novináře a už vůbec ne nějakou globální politiku. Ta je našincům ukradena a v naprostém stínu toho, co na dědině právě teď potřebujeme! Např. nový vůz pro hasiče.