Děkujeme za pochopení.
Josef
Také mne to překvapuje ...
Je potřebné, aby to někdo kompetentní vyhodnotil. Živel je živel, ale na druhou stranu mám před očima zdravotníka, který v televizi bez emocí a zdálo se mi, že snad s jakousi divnou pýchou hlásil, jako by se nejednalo o lidský život - že už se tam prostě nedostali. Spíše bych přijal, aby skopil oči se slovy - snažili jsme se přijet, ale už to bohužel nešlo.
Takže jsem pro důsledné vyšetření zda bylo či nebylo možné něco dělat. V tomto směru se mi nezdá, že by se v našich podmínkách někde valilo tolik vody a nikdo by alespoň včas nezapl sirény a nebylo vůbec možné reagovat a činit rychlá opatření.
A pro ty co tu mluví o hyenním nebo generálském přístupu po bitvě. Povodně či jiná neštěstí se mohou opakovat a až se jim stanou, budou hodně rádi, že se objeví někdo kdo je rychlý kompetentní a připravený s pomocí! A ne jen ten doktor ze sanitky, co už se tam prostě nedostal!
P.S. Tímto se mu případně omlouvám, pokud se jen zle vyjádřil.
David
Výtečně a správně
Tohle si myslím už pár dní a šokuje mně, že nikdo nenašel odvahu to napsat. Jakkoliv lze řečnit o lokálně velkých deštích, tak varování zde bylo a je nutné se bavit o :
1) odpovědnosti integrovaného záchranného systému, a to jak z hlediska varování, ta účinější přítomnosti na místě neštěstí
2) odpovědnosti politiků, kteří jsou v čele těchto systémů (a skuteční profíci musí být jejich pouhými poskoky)
a v neposlední řadě v návaznosti na skopičiny socdem na hejtmanstvích:
3) odpovědnosti politiků, zda-li nesáhli do krajských peněz v takovém rozsahu, že není dostatek financí na likvidaci následků povodní a pomoc lidem.
VH
Re: Výtečně a správně
Nestyď se a dej se poznat, bude z tebe dobrej popovodňovej generál.
:-:
prašiváku bartoni,
tobě zpřerážet hnáty, abys nemohl psát, je málo. Jsi jen lidská hyena (skutečné hyeny prominou) radující se z lidských obětí. Bartoni, tebe potkat, tak ti flusnu do ksichtu.
hugo
vzpomínka na komanče...
pršelo druhý de,chlapi seděli v hospodě,načelník hasičů říká:ku...va chčije druhý den,řek sem chlapom ať všetko zkontrolujú a spí v botách,tajemníl mnv říka:du chrápat na rathaus abych byl na telefoně bo budě alarm,tak chlapi ku..va ještě jedno kolo,všeci dom a jak zahůkám všeci už víte co máte dělat...........k ránu zahuhal a všeci věděli co majů dělat a šlo to,děcka a baby z dolního konce ve škole v tělocvičně,auta přeparkované za hřbitovní zdi,dva bagry nachystané před mostem........a všecko jelo,čerti zpropadení ti komančé.....nikomu sa nic nestalo,nejaká ta uplavaná psí bouda
Josef
Re: vzpomínka na komanče...
Holt to je ono. Nemám komouše vůbec rád, ale o některé věci se skutečně starali! Dnes, abys takového tajemníka, předsedu, náčelníka hasičů pohledal. Ona si totiž na ně mohl došlápnout okresní tajmník atd. Dnes na něj nikdo nemá a zodpovědnost často žádná ... Doufám, že to občané pochopí a nebudou jen voli(či) ve vlobách, ale budou důsledně trvat, když už mají zodpovědní funkce, aby trvale makali pro nás a ne do vlastní kapsy. Taky by neškodilo trochu hrdosti pracovat pro blaho občanů.
Pepa
Civilní ochrana umí jenom houkat.
Co umí civilní ochrana?
Jenom každou první středu v měsící zkouší výstražný systém.
Navrhuji zrušit, a za úsporu koupit hasičům vysílačky.
jk-jiny
Modrá hlava....
Bartoni, jakej systém??? To přeci vyřeší trh, jak píšeš ve svých ostatních blábolech. Jako Kinkor tvrdí, že nemají být přechody a pravidla silničního provozu se zjednodušší zavedením přednosti silnějšího auta. Tak co plácáš o nějakém SYSTÉMU? Vždyť to je pro modrostraky neslušný slovo! A navíc tomu nerozumíš.
Vašek
Jak jste na to přišel?
Pane Bartoni, plně bych s Vámi souhlasil, kdyby... přesvědčte mě i čtenáře Vašeho článku, že meteorologové mají k dispozici takový systém který dokáže, řekněme na 10 mm přesně, určit množstvý srážek na každý čtvereční kilometr srážkové oblasti, alespoň tři hodiny předem, že ho využili a že dali všem složkám záchranného systému konkrétní údaje alespoň hodinu po tomto zjištění. Pokud to dokážete, máte pravdu, systém selhal. Jinak jste žvanil.
Malý Aston
My platíme státu prachy a ten by se měl starat o naši bezpečnost!
Ať je u vlády pravice, levice nebo úřednická vláda mne jako občana to v podstatě nezajímá, platím jim daně pořád stejně nebo ještě více. Když stát není schopen zajistit mou bezpečnost na silnicích v ulicích i domovech a to i když neprší a svítí slunce jak může zajistit bezpečnost nebo urychlenou pomoc v případech mimořádných? Přívalové deště nemůže nikdo zakázat ani je předvídat ale když spadne tolik vody v jedné oblasti a nikdo si toho nevšímá a raději schůzuje a připravuje volební program jak vyhrát volby nusím konstatovat, běžte všichni politici do perdelky. Již při prvních náznacích měla vláda postavit do pozoru ležící a spící vojáky, nasadit veškerou techniku a ne to nechat na dobrovolných hasičích a svépomoc obyvatel. Celý systém záchranného systému musí být prověřen, musí být prověřeno kdo spal když spáti neměl a ten debil ostravského kraje postaven před soud jako varování. My si Vás tučňáci platíme tak něco dělejte. Poslat tam na pomoc vojáky dva dny poté a ještě ne všude to je obraz našeho státu a jeho zájem o občany.
hafusak2
Re: My platíme státu prachy a ten by se měl starat o naši bezpečnost!
Zbožňuji rady a kritiku ve stylu: "Tak něco dělejte!"
Lájoš B.
Bartoň může z kleku do vlády
Ten zhodnotí a vysvětlí i to, čemu nerozumí ani za mák a ani o tom nemá informace.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz