10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 29.5.2020 12:11

Schillerová tam je proto, aby hájila zájmy Babiše a je vidět,že se snaží.

V. Čermák 29.5.2020 18:25

Typický Babišův Syndrom...

J. Stehlik 29.5.2020 10:20

Celé je to postavené na hlavu. Zatímco v americe mají obce svoje daně , státy též své daně a unie také. Tak u nás se vše nahrne do centra a to rozděluje . Kraje a obce jsou takzvaně jen prutokové. V principu budou vždy obce a kraje řvát , že mají málo .Takzvaně nemají žádnou zodpovědnost . Zatímco v americe si musí v každých volbách vybojovat zda ty daně sníží , nebo zvýší u nás nic takového není. Jen se naši papaláši rozplývají co že vše to vybudují (jen nám na to dejte) .

Americký systém svobody a nezávislosti samosprávy tedy zvýraznuje že peníze nepadají shury ale musíte je sebrat lidem . U nás jsme stále v tom feudálním centralismu kdy se dávají dárečky (dotace) a proto je tak mezi politiky populární.

P. Weisskopf 29.5.2020 8:32

Zase ten Jelínek ten proslavený politolog který dokáže politicky zhodnotit kde co takže nakonec podle něj je všechno správné vždy něco špatné a naopak. Jen více těchto politických komentářů. Komunisti měli v armádě politruky a nyní jsou to političtí komentátoři.

Š. Hašek 29.5.2020 8:40

Asi tak.

Uvažuji, že než začnu sekat trávu/štípat dříví, pozvu si trávologa/štípologa. Samozřejmě raději vždy dva!

Je fakt výtečné, pokud strana má v čele politologa. A sledovat, kterak učí jednoho podnikatele podnikání a politice. Má to naštudované!

F. Navrátil 29.5.2020 8:20

Upozornil bych Jelínka, že o mnohé příjmy z daní přijdou nejen obce, ale i stát. Takže naříkat nad tím, že obce by se měly podílet na podpoře podnikání ve svém působišti, není logické. Podle politologa Jelínka se daňový výpadek z doby epidemie přesune na bedra státu a problém je vyřešen! Není.

Š. Hašek 29.5.2020 8:46

Vždy bylo hádání "kolik vybere král, stavové, města" ..... a jak s tím.

Dnes se vybírá tolik, že samozřejmě každý by chtěl něco přidělovat/rozdělovat. Peněz v systemu je dost. Jen se dost překřičujeme, kam s nimi.

Někdo aquapark, někdo technické muzeum. Někdo sdílené koloběžky, někdo peníze nechat občanům, aby si koupili, co chtějí oni ..... (takových politiků ubývá).

J. Jurax 29.5.2020 18:21

Ano.

Jenže obce, půjčí-li si, musí dluhy tvrdě splácet. Kdežto stát holt jen zatne sekyru hlouběji ...

J. Lukavsky 29.5.2020 7:52

"Pokud ale jde o investice, ty by měly být co nejvíc decentralizovány a rozhodovat by o nich primárně měly obce" nemůžete přeci nechat na obci aby rohodla, že se má vyasfaltovat chodník na nádraží. Moudří úředníci v Praze či lépe nejmoudřejší v Bruseli vědí, že obci nejvíce prospěje když postaví 52 oddělených záchodků pro 52 pohlaví. Aby se nikdo necítil sexuálně diskriminován. A na nádraží mohou občani klidně chodit v gumovkách, to je nepodstatné. Probatum est. J.L. end

P. Victorin 29.5.2020 6:26

Autor hned v úvodu uvádí podivnou "moudrost" - "Covid-19 nezacvičil jen s naším zdravím a ekonomikou, ale vrazil také klín mezi vládu a obce... /citace/".

Mám z toho dojem, že v ČR před Covidem - 19 autor patrně nežil. Osobně totiž nepamatuji, že by před tím mezi vládami a obcemi panovala nějaká shoda či harmonie, byť jen náznakem...