10.8.2020 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

POLITIKA: Klimatické ohrožení v Praze 6

Není lepšího důkazu o „progresivním“ pohybu ODS v české politice, než je její podíl na vyhlášení stavu „klimatické nouze“ v Praze 6.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 17.6.2019 13:52

Praha 6 taky úspěšně brání spojení s letištěm

elektrickými vlaky, takže se nechává zatěžovat zbytečnými autobusy s dieslem...

V. Matějovský 17.6.2019 13:47

Dopravní nouze není utopickou klimatickou nouzí

Praha 6 vyhlásila dopravní nouzi, která je opakem blouznivého klimatického ohrožení vyhlášeného například Prahou 7 po vzoru blouznivců po celém světě. Prahou 6 projíždí denně tranzitních (tj. těch co zde nemají ani start ani cíl cesty) cca 100 tisíc automobilů včetně nákladních a autobusů. Snaží se vecpat do koridoru Patočkova-Bělohorská-Karlovarská nebo do druhého, který tvoří Evropská ulice. Do těchto ulic se pochopitelně nevejdou a tak se navíc protlačují přes Prahu 6 všemi možnými zkratkami vnitřkem rezidenčních čtvrtí. Jediným možným řešením tohoto stavu je výstavba Břevnovské radiály s předpokládanou zátěží cca 80 až 90 tisíc automobilů denně, která po dokončení přebere takřka celou zátěž od tranzitní dopravy. Magistrát hlavního města Prahy odmítá jakékoliv práce na její přípravě, konkrétně dokonce i na procesu EIA tj. posouzení vlivu stavby na životní prostředí, což je první krok v projektování takovéto stavby. Zde se tedy jedná o zoufalý krok pro zveřejnění katastrofické dopravní situace na Praze 6, protože řada usnesení zastupitelstva Prahy 6 je ignorována, interpelace na zastupitelstvu hl. m. Prahy rovněž (poslední 25.4.2019 místostarostou Prahy 6 a zastupitelem hl. m. Prahy Jakubem Stárkem (ODS)). Ztížení průjezdnosti Prahy 6 pro nerezidenty je bohužel jediným krokem, který je alespoň částečně v pravomoci městské části Praha 6, když Magistrát na řešení problémů obyvatel Prahy 6 kašle. Autor tohoto článku se bohužel nepokusil sehnat si fakta v této věci a střílí své úsudky od boku. Autoři komentářů k článku rovněž.

V. Petr 17.6.2019 14:19

Bohužel ODS připustila, aby se do tohoto návrhu dostalo

tvrzení o "klimatické nouzi," což celou akci skoro úplně zdiskeditovalo.

Mimochodem, situaci by pomohl i most Suchdol-Bohnice, který právě Praha 6 blokuje. A i kdyby se postavil nesmyslný "obchvat" přes KLECANY, bude to skoro k ničemu, protože takovou zajížďkou nikdo jezdit nebude.

ODS, bohužel, NIKDE veřejně o nutnosti vybudovat Břevnoskou radiálu nemluví. Alespoň ne tak hlasitě, abych si toho vůbec všimnul. Proč to nemá třeba ve volebním programu???

V. Matějovský 17.6.2019 15:41

Re: Bohužel ODS připustila, aby se do tohoto návrhu dostalo

Most Suchdol-Bohnice nebo lépe řečeno stavbu Pražského okruhu (vnější okruh Prahy) dlouhodobě sabotuje všemi prostředky městská část Praha-Suchdol. S městskou částí Praha 6 a vedením hl.m.Prahy je po celou dobu v naprostém rozporu. Její zastupitelstvo je ovšem nezávislé a když s ním nehne hl.m. Praha zde suplující kraj, tak soused tj. Praha 6 nemůže bohužel dělat nic.

Klimatické ohrožení přidala jako další nezávislý bod TOP 09 (čtu to v konečně zveřejněném zápisu z jednání ze zastupitelstva Prahy 6). Ve schváleném návrhu jsou víceméně rozumná opatření, doporučuji Vám přečíst si zápis z jednání. Já z toho jako občan trpící zátěží z dopravy v Praze 6 nejsem úplně nadšen vzhledem k možnému zamlžení původního záměru, ale je to zřejmě daň za koaliční podporu Topky, která jde zmíněným opatřením do boje s Magistrátem, kde vládne spolu s aktivistických stranami.

Je ovšem pravda, že zamlžující text motající dohromady dvě nezávislá usnesení otiskly pouze Lidovky, MF Dnes má celkem korektní půlstranu v pražské příloze tuším, že ze soboty a dokonce i Blesk referoval korektně.

V. Petr 17.6.2019 17:13

Díky za upřesnění

Jenže ono to bylo už tehdy, když byl Suchdol součástí Prahy 6.

J. Jurax 17.6.2019 17:51

Doba je komplikovaná.

On sice popisovaný problém s klimatem nijak nesouvisí (leda snad s mikroklimatem v dané čtvrti), anžto exhalace se akorát přesunou jinam, ale kdyby jej nazvali dopravní nouzí, jíž de facto je, a neblbli k tomu s plastovými brčky, neměli by takovou mediální pozornost.

Soukromě soudím, že jim to stejně nepomůže.

J. Hajský 17.6.2019 10:51

Stav klimatické supernouze v Praze 6 a 7

Podařilo se získat návrh zatím neveřejného společného projektu Prahy 6 a Prahy 7 k vyhlášení stavu klimatické supernouze. Cílem nařízení uvedených v tomto projektu je snížit v oblasti Prahy 6 a 7 do konce roku 2020 průměrné teploty a množství skleníkových plynů v ovzduší na úroveň před industriální revolucí. K tomu budou přijata následující opatření:

1. V oblasti dopravy bude s platností od 1.7.2019 zakázán na území Prahy 6 a 7 pohyb všech dopravních prostředků se spalovacím motorem. Letiště Václava Havla bude uzavřeno.

2. V oblasti zásobování elektrickou energií budou na přívodech elektrické energie do Prahy 6 a 7 instalovány speciální filtry, které do elektrické soustavy Prahy 6 a 7 nepustí elektrický proud vyrobený v tepelných a jaderných elektrárnách. Na věčné časy bude zakázána výstavba tepelných a jedených elektráren na území Prahy 6 a 7. Na letenské pláni bude postaveno 20 větrných elektráren s průměrem vrtulí minimálně 100 m.

3. Jelikož je známo, že hovězí dobytek a prasata svým metabolismem vypouštějí do ovzduší skleníkové plyny bude s okamžitou platností jejich chov na území Prahy 6 a 7 zakázán. Řeznictví a uzenářství budou buď zrušena, nebo budou nabízet jen sojové maso. Všechny restaurace budou smět podávat pouze vegetariánská a veganská jídla.

4. Na úseku školství a kultury budou od příštího školního roku uzavřeny veškeré základní, střední a vysoké školy v Praze 6 a 7. Žáci a jejich vyučující budou povinně každý den manifestovat v ulicích proti globálnímu oteplování. Všechny kostely v Praze 6 a 7 budou přejmenovány na kostely Svaté Gréty a grétenismus se stane jediným povoleným náboženstvím.

J. Jurax 17.6.2019 18:09

Ještě bych k tomu přidal přísný zákaz konzumace luštěnin na nouzí postiženém území, stejně jako zákaz nápojů sycených kysličníkem uhličitým. A hasicích přístrojů plněných CO2.

A vypovězení všech občanů postižených plynatostí za hranice Prah 6 a 7; návrat možný až po předložení lékařské zprávy stvrzující vyléčení z této oteplování působící choroby.

A obecný zákaz jakéhokoliv hoření - od svíček a petrolejek až po kotle ústředního topení a ohřívače vody. Včetně zákazu upalování kacířů nevěřících ve svatou Grétu a její učení. Neboť emise CO2.

P. Klíma 17.6.2019 9:55

Praha je momentálně zaostalá JAKO CELEK! 🦍♿🚾

V. Halašta 17.6.2019 9:18

Hodinky a holínky, to je jedno, obojí se natahuje

Pan Bartoň zřejmě záměrně plete pojmy s dojmy, holínky jako hodinky, hlavní je se trefit do ODS a to se podaří, jen díky záměně dopravní s klimatickou nouzi. Členové ODS podávali, podle dostupných informací, návrh na vyhlášení stavu dopravní nouze. Návrh na klimatickou nouzi podal starosta za TOP09.

Takže zase vedle, Bartoni.

R. Langer 17.6.2019 11:46

Re: Hodinky a holínky, to je jedno, obojí se natahuje

No vida, a jak si navzájem padli do noty, co? :-P

V. Halašta 17.6.2019 12:04

Re: Hodinky a holínky, to je jedno, obojí se natahuje

Po Bartoňově lži zase lež Langerova?

V. Petr 17.6.2019 12:14

ODS to neiniciovala (dík za informaci), ALE byla ochotna

v rámci "koaliční spolupráce" částečně podpořit fantasmagorie TOP 09. Zapomíná, že platí "Kdo s lotry jezdí, s lotry visí..."

Na katastrofální následky koalice ODS se zelenými si dobře pamatuji!

V. Halašta 17.6.2019 13:10

Re:

Tak už ať tam vyhraje VKjr a nemusí se dělat žádné zelené kompromisy!

Jenže zatím to tak není a nějaké kompromuisy se dělat musí. Zajimavé taky sledovat, jak kompromisy by nevadily když šlo o Babiše ale když jde o TOPku, tak je kompromis smrtelný hřích ;)

V. Petr 17.6.2019 14:14

No, jde o to JAKÝ ten kompromis je!

Třeba si lze představit komopromis s NSDAP, podle kterého by Židé nosili žlutou hvězdu menších rozměrů, než bylo původně požadováno.

On se ten původní program ANO více blížil programu ODS, než programu ČSSD. JENŽE pravdoláskovník Fiala dal přednost spolupráci s provařenou TOP 09. Včetně nesmyslů jako "klimatická nouze."

V. Halašta 17.6.2019 18:57

Re: No, jde o to JAKÝ ten kompromis je!

Na Praze 6 je Fiala? AN O mělo nějaký jiný program, než zvyšovat zisky Agrofertu?

A mužete si vy praví pravičáci už odpustit toho Hitlera? bez něj neumíte vyjádřit názor?

K. Janyška 17.6.2019 8:51

ODS se pod vedením rudočerného Fialy zbláznila.

Měla by se přejmenovat. Mně, jako autoru impulsu k jejímu založení a jejímu spoluzakladateli je za ni trapně. Proto v ní od příchodu Fialy už nejsem...Dzp.

P. Klíma 17.6.2019 9:57

Doktorát z politologie nechrání před tupostí, ach jo....

A. Reček 17.6.2019 11:14

Re: ODS se pod vedením rudočerného Fialy zbláznila.

Čím to je, že právě novému vedení ODS na čele s prof. Fialou se povedlo postavit ODS na nohy??

R. Langer 17.6.2019 11:32

Re: ODS se pod vedením rudočerného Fialy zbláznila.

Vám připadá ODS na nohách? No tak jo, no...

I. Lyčka 17.6.2019 11:49

Re: ODS se pod vedením rudočerného Fialy zbláznila.

Taky vám ODS připadá jako potácející se ožrala?

P. Rada 17.6.2019 7:41

Indoktrinace?

Jakkoli lze spolu s autorem polemizovat nad formou, smyslem a účinností náhlých opatření typu ...".vyhlášení dopravní nouze a klimatického ohrožení"... (https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2842133-dvoji-obava-prahy-6-vyhlasila-stav-klimatickeho-ohrozeni-i-dopravni-nouze)

Tak na druhou stranu už desítky let i autorem praktikované ignorování faktu, že klimatická změna nastává a začínají se projevovat důsledky, dnes nese své neblahé plody.

Nikoliv tedy ...."indoktrinace nové generace teoriemi o změnách klimatu způsobených lidskou činností nese své plody" ... ale dlouholetá ignorace projevů změn klimatu, vede dnes u nás pro nízkou prodiskutovanost a připravenost, k překotnému typu reakcí společnosti.

Panu Bartonovi bych proto připoměl písemě vydanou indoktrinaci myšlenkami které se desetiletí dopouštěl V.Klaus a ovlivnil tak možná i jeho: .... "Osobně se domnívám, že k mírnému oteplování dochází. Ale myslím, že oteplování bude daleko menší než predikují současné modely klimatologů. mnohem menší, bude těžko změřitelné." (V.K. Modrá, nikoliv zelená planeta. 2007)

Dnes se totiž naopak naopak ukazuje, že klimatologické modely dvě desítky let staré pravidelně podhodnocovaly dopady právě i na naše podnebí. Schnoucí smrkové ale už i borové lesy které na našem území vegetovaly od nepaměti, jsou jedním s výsledků klausovského ignorování a indoktrinace, které se Barton snaží bezostyšně a hloupě svalit na mladou generaci jež v době vzniku těchto doktrín ani nebyla na světě.

J. Vavruška 17.6.2019 8:57

Re: Indoktrinace?

Schnutí jehličnatých lesů není, vážený pane, nejsou důsledkem "Klausova ignorování", ale naopak plodem naší insititucinální i neinstitucionální "ochrany přírody", která nechala sežrat kůrovcem velkou část Šumavy, důsledku čehož se vytvořila obrovská "tepelná skvrna", kde teplota za slunečných dní může dosahovat až 60 stupňů Celsia a významně ohřívat i ovlivňovat směr proudění vzduchu na naše území od jihozápadu.

Klaus nebyl ten, kdo si nátlakem a vydíráním vynutil "bezzásahové hospodářství" založené na bláhové představě, že "příroda si poradí sama".

P. Rada 17.6.2019 9:24

Re: Indoktrinace?

Také předvádíte důsledky indoktrinaci.

"Tepelná skvrna" je totiž důsledkem velkoplošné defoliace až kácení lesů kdekoliv. U nás jsou žel holotěžby ještě mnohde tolerovanou realitou. Na Š. právě k zmíněným holosečím nakonec i pro odpor ochánců přírody naštěstí na celém postiženém území nedošlo.

Kůrovec tu žil se smrkem bez indoktrinace 65milionů let a nikdy se nevyhubily. Naopak žili symbiotickoy. Dne kůrovec několika druhů "žere" velkoplošně v celém mírném pásmu a zejména vše oslabené monokulturnstí, stejnověkostí a dlouhodobým stresem od sucha a kyselých deštů. Vše naopak v indoktrinační režii homo konzuments.

R. Langer 17.6.2019 11:41

Re: Indoktrinace?

Tak leda houby, Zelený sedmilháři, za 65 miliónů let tady toho bylo vyhubeno tolik, že kdybys to měl všechno za sebou vyjmenovat, tak bys u toho zdechnul hlady, tak zase nelži, ty homo mendosa. :-P

V. Petr 17.6.2019 12:21

Symbioticky s námi žily i bakterie moru nebo cholery.

A ještě déle mikroby malomocenství. Kůrovec JE morem lesa! A za komunistů jaksi kůrovec tak velkým problémem nebyl. A před nimi také NE!

L. Novák 17.6.2019 13:54

Re: Indoktrinace?

Zelený blb "Rada" zřejmě netuší, jaký je rozdíl mezi parazitizmem a symbiózou... :-P

V. Novák 17.6.2019 15:33

Re: Indoktrinace?

Čím prospívá kůrovec smrku?

L. Novák 17.6.2019 17:48

Re: Indoktrinace?

Ničím. :-P

V. Petr 17.6.2019 12:10

Katastrofa našich lesů je dána zelenou fantasmagorií,

konkrétně OCHRANOU KŮROVCE ZELENÝMI MAGORY v čele s Bursíkem a teatrologem V. Justem. Na různé články s titulem typu "Kůrovec do lesa patří" si moc doře pamatuji!

Ostaně, pokud by zelení svým fantasmagoriím SAMI VĚŘILI, museli by podpořit jadernou eneregii. To dokonce v určité fázi udělala i Svatá Gréta a zelení se mohli pos***