9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Klaus si chystá půdu pro návrat

Václav Klaus oslavil nedávno svoje 72. narozeniny v plné síle. Ostrými výroky do médií na adresu orgánů činných v trestním řízení v minulých dnech všem politickým hráčům připomněl, že je stále připravený vstupovat do zásadních střetů a je nutné s ním v budoucnu počítat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vyhnalík 31.7.2013 21:30

Re: Sakra pane Vyhnalíku, vy bnyste snad V. K. obhajoval, i kdyby si upekl vlastní babičku!

Děkuji a červenám se ;-)

L. Severa 31.7.2013 21:01

Re: Sakra pane Vyhnalíku, vy bnyste snad V. K. obhajoval, i kdyby si upekl vlastní babičku!

Pane Vyhnalíku,  s Vašimi příspěvky naprosto souhlasím. Paní Klausová mne také zklamala, že neodmítla, vzhledem k okolnostem,  Zemanovu nabídku. Rovněž si myslím, že Klaus vyhodnotil Zemana jako nejmenší zlo. Připomnělo mi to Churchilla, který řekl, že se proti Hitlerovi spojí třeba s ďáblem, což v případě Stalina nebylo daleko od pravdy. Když jsem napsal, že s Vašimi příspěvky souhlasím, platí to pro všechny, které na N.P. uvádíte. Již dávno jsem zjistil  příspěvky kterých diskutujících můžu  vynechat pro naprostou vulgaritu, nebo názory ze kterých čpí závist a zášť, ovšem u Vašich najdu vždy něco co mne zajímá a doplňuje moje poznatky.  Přeji Vám dobrou noc a pevnou naději,  což říkával sir Robert Lockard  ve vysílání BBC za komunistů.

P. Vítek 31.7.2013 19:27

Re: dokud tento člověk bude běhat na svobodě bude to známka, že je stále něco špatně

Ano.A zduraznuji-souhlasi s nim DOBRI lekari,NADANI vedci,USPESNI podnikatele(mladi borci,co zacali od nuly-ne ti soudruzi,co jdou ze statnich zakazek).Ti neuspesni se vseho,co chce prosadit BOJI!,protoze by se to vsechno ukazalo v cele sve nahote......

J. Vyhnalík 31.7.2013 19:00

Re: Sakra pane Vyhnalíku, vy bnyste snad V. K. obhajoval, i kdyby si upekl vlastní babičku!

Ani ODS, ani TOP 09 nedokáží vládnout jedna bez druhé a pokud se budou hádat, tak ztratí obě. TOP 09 je stoupající hvězda, ale jako taková přitahuje zlatokopy i nadšence. Nadšenci mohou odpadnout, mohou se vybarvit jako šílenci, ale zlatokopové zůstanou dokud TOP 09 poroste.

ODS si tím už prošla, teď zlatokopové odpadávají, ale ODS pořád zůstává 23 000 členů a pozice v lokální politice napříč republikou.

Na druhé straně jak ODS, tak TOP 09 chybějí výrazné osobnosti schopné přitáhnout voliče. Nic ve zlém, ale zdravotní problémy budou KS limitovat stále výrazněji a Kalousek je sice dobrý taktik a zkušený politik, ale jeho "popularita" TOP 09 voliče nepřivede.

Miroslava Němcová je solidní politička, ale je příliš přímočará a není jí vlastní schopnost myslet tři tahy dopředu. Martin Kuba není zatím příliš populární a je vůbec otázka, jestli to někdy dokáže. Takto lze pokračovat dál a dál. Pravici, ale i levici chybějí vůdci a silné osobnosti. To není náhoda. To je důsledek špatného nastavení politického systému (volební systém) a medializace politiky, kdy média nepomáhají lidem pochopit složitost problémů, ale pouze rozdávají jednoduché nálepky. Lidé mají sice "jasno", co je správně, ale odnaučují se přemýšlet a chápat souvislosti.

M. Bílý 31.7.2013 18:55

Re: dokud tento člověk bude běhat na svobodě bude to známka, že je stále něco špatně

Kdyby byl Václav Klaus skutečně takový zloduch jak se traduje, muselo by se to alespoň náznakem (ale spíše razantně) projevit i v jeho textech. V jeho knihách jsem nenašel nic s čím bych nemohl, coby normální důchodce, souhlasit.

J. Vyhnalík 31.7.2013 18:48

Re: Sakra pane Vyhnalíku, vy bnyste snad V. K. obhajoval, i kdyby si upekl vlastní babičku!

Kde vidíte podporu. Jasně jsem napsal, že se mi nelíbí snaha Livie Klausové dostat se do Bratislavy proti vůli vlády a z využitím podpory Miloše Zemana. A už rozhodně ne poté, co Miloš Zeman zneužil vládní krizi k prosazení svojí presidentské vlády.

Pouze jsem si dovolil odhadnout, proč VK dal přednost Zemanovi před dalšími kandidáty. Já osobně jsem Zemanovi hlas nedal. Nemyslím, že by Karel Schwarzenberg dokázal být tak extenzivní jako Miloš Zeman, jenže nebýt Ištvanovy kauzy, útočily by Zemanovy aktivity hlavně na soudržnost ČSSD a i takhle dostává současné vedení ČSSD od Zemana docela na frak. KS v presidentské funkci by naopak sjednotil levici a naopak rozdělil pravici.

Kauza CASA a Parkanová je dobrým příkladem rozdílnosti v přístupu ODS a TOP 09 ke koalici. Principiálně se jedná o problém TOP 09 (Parkanová, Omnipol), ale Nečas se odpovědnosti nevyhnul a Parkanové se zastal. Nakonec je otázkou, zda k nějaké zásadní chybě došlo. Problémy se zprovozněním všech systémů u letadel CASA byly předmětem reklamačního řízení a dostali jsme za ně odpovídající náhradu, jiné systémy by byly nesrovnatelně dražší. To, že ministerstvo muselo nakupovat prostřednictvím Omnipolu je důsledkem Kalouskových předpisů.

Podobně to bylo s sKartami. Mám solidní zkušenost s rozesíláním peněz velkému množství adresátů (i když já jich měl v databázi pouze cca 30 000), a jsem přesvědčen, že sKarta byl zdaleka nejlevnější a nejefektivnější způsob, jak peníze lidem doručit. Pokud by došlo k rozšíření možnosti výběru peněz na poštách, jak exministr Drábek dojednal, odpadla by kritika i kvůli problémům vozíčkářů s bankomaty. Jediný, kdo se sKaret a ministra Drábka zastal přitom byl právě Petr Nečas a Miroslav Kalousek se začal angažovat až poté, co Ludmila Müllerová svým lavírováním a ústupky všem celý projekt efektivně potopila a ODS ho odmítla dál podporovat.

M. Bílý 31.7.2013 17:51

Re: Návrat Klause do politiky? Včera bylo pozdě!

Nebylo by to marné, ale doma je ho zapotřebí víc.

P. Pavlovský 31.7.2013 17:51

Sakra pane Vyhnalíku, vy bnyste snad V. K. obhajoval, i kdyby si upekl vlastní babičku!

To, co tu s naším politickým systéímem vyvádí M. Z.,. by K. Schw. určitě nedělal.

V čem je TOPka horší než ODS netuším, Kalousek není o nic větší darebák než Nečas, jeden za 18 a druhý bez dvou za 20.

Projevilo se to už při vydávání Parkanové.

Oba mají stejné máslo na hlavě, začalo to minimálně už při společném hlasování pro nákup letadel CASA.

J. Vyhnalík 31.7.2013 17:19

Re: V. K. sice mnohokrát úspěšně vsadil na amnézii voličů,

Sakra pane Pavlovský, můžete si odpustit tyto fauly ad hominem? Jak jste se jmenoval za svobodna Vy, abychom Vás mohli oslovovat celým jménem?

Zpět k věci. Osobně mne velmi štve, že Livie Klausová Zemana s tím postem dávno neposlala do háje. IMHO to měla udělat nejpozději po jmenování Jiřího Rusnoka premiérem.

Nevidím Václavovi Klausovi do hlavy a tak nemohu mluvit za něho pokud jde o podporu Miloši Zemanovi v presidentské volbě, ale myslím, že podíl VK na tom, jak byla tato podpora veřejnosti servírována je maximálně 10 % a zbytek je práce médií, která VK pronásledovala a neustále se ho ptala na to, koho on bude volit, nebo podpoří. Zpočátku se jednalo hlavně o to, zjistit, zda podpoří Přemyslovce Sobotku, eurokritickou Janu Bobošíkovou, či Miloše Zemana. Osobně mne jeho podpora Miloše Zemana velmi zklamala, ale VK se s ní nijak zvlášť nechlubil. Byla to hlavně práce médií, která v průběhu končící kampaně vycítila šanci přenést na Miloše Zemana negativní sentiment spojený s Klausovou amnestií a proto jsme denně slyšeli a četli o tom jak VK Zemana podporuje i když kvůli tomu museli novináři odchytit VK na lyžích při příjezdu k lyžařské lanovce.

Z racionálního hlediska měl VK ovšem pravdu. Lepší občas šílený Zeman, než Fischer podléhající každému náznaku nějakého tlaku. Nakonec je pro pravici možná lepší Zeman rozkládající levicové strany, než Schwarzenberg likvidující ODS jen proto, aby ji nahradil TOP 09 (jak předvedl na pražské radnici a jak naznačil ve svém nedávném dopisu straníkům z TOP 09). Rozbroje na pravici je to poslední, co ODS a TOP 09 před blížícími se volbami potřebují.

M. Bílý 31.7.2013 14:48

Jak je to možné, že náš chytrý, poctivý a dobrý lid si soustavně volí prolhané a zlodějské politiky?

Vezměte takového Václava Klause. Lump nad lumpy, zloděj nad zloděje a syčák až na půdu, ješita, narcis atd atd.(do večera málo času na vyjmenování všech jeho nectností). Zničil Československo, rozkradl Česko a protože toho neměl dost jel si ještě někam do Tramtárie ukrást propisku. Nenažranec!

Stihl toho tolik, že mi nezbývá nic jiného než jej obdivovat, protože tolik zla nemůže napáchat normální člověk, to nemůže stihnout ani Genius! Leda nadpozemská bytost. A protože se nadpozemské bytosti z naší společnosti vytrácejí, je třeba je tam zase posadit.

Jinak mně nic neukrad ani naší rodině. To se nedá říct o bolševíkách. A píše docela zajímavé knížky. Ani tu letušku mu nezávidím...

B. Graf 31.7.2013 14:46

Návrat Klause do politiky? Včera bylo pozdě!

Pro začátek - na rozehřátí oleje v převodovce - bych ho posadil na místo toho flámského spisovatele haiku.

P. Vítek 31.7.2013 13:56

Re: Už je to tady!

Klaus a Zeman jsou dvojcata.Kazdy pulku volicu.Bez sebe nemohou existovat.A je to tak dobre.Protoze vysachuji extremisty z obou koncu(pravi a levi jsou v jadru ti sami "socialisti",protoze "Zeme je kulata" a na koncich se setkali)Dve protichudne myslenky-prava leva- beze zmen(neni to kam vitr tam plast).Bude to dobry

P. Vítek 31.7.2013 13:44

Re: dokud tento člověk bude běhat na svobodě bude to známka, že je stále něco špatně

Jste jednostranny-prectete si take nejaky blog chvalici Klause.Souhlasi s nim velmi vzdelani a slusni lide(dobri lekari,dobri matematici,uspesni mladi opravdovi podnikatele....,kteri se nikdy napriklad nenamocili s komunismem-coz je temer zasadni meritko! Neni to zvlastni?Ze by ztratili rozum?Nebo si prectete primo Klausovu odpoved Kellerovi.

P. Vítek 31.7.2013 13:36

Re: Už je to tady!

Hra Klaus Zeman jeste neskoncila.Ale i kdyz to vypada ze zacatku drsne,konec by nemusel byt spatny.Pokud vysledkem budou mimo hru lidi typu Zaurvalek a Istvanek,tak mne to bohate staci.

L. Novák 31.7.2013 10:38

Re: Už je to tady!

Zeman vládne s doporučením Klause. Copak už jste zapomněla? 8-O

P. Běhounek 31.7.2013 10:07

dokud tento člověk bude běhat na svobodě bude to známka, že je stále něco špatně

volit jej mohou jen jeho věřící, proti víře nelze argumentovat

P. Běhounek 31.7.2013 10:04

ZDE O TOM ROK STARÝ ČLÁNEK

http://petrcech.blog.idnes.cz/c/289262/Bude-v-2013-premierem-Vaclav-Klaus.html

R. Langer 31.7.2013 10:02

Re: Nepotřeboval bych

Zlatá slova!

S. Ševeček 31.7.2013 9:24

Re: Nepotřeboval bych

Tak !

S. Ševeček 31.7.2013 9:23

Alternativní pohled, nebo pokus o nové okurky

Tak tedy, po přečtení Hamerského nevím - ten KLAUZ až moc rasantně křičí, nebo "nám nic neříká a měl by se vyslovit!"?

Zvonka to vyzerá, že ľudia potrebujú tatíčka. Ten starej byl přece jenom dobrej, amnezie neamnezie ...

P. Götze 31.7.2013 9:19

RE

e autora, nazyva frasku ohledna globalniho oteplovani "Klausovou hrozbou", to chce teda opravdu slusnou davkou alzheimra.

K. Kužel 31.7.2013 9:01

Autore, ještě že jste zmínil tu debilní šaškárnu

s "velezradou".

Jsou ti "velcí zloději a korupčníci" opravdu tak jasní, když je naše příslušné orgány nedokázaly odsoudit třeba i za více než deset let?

K. Kužel 31.7.2013 8:56

Re: Nepotřeboval bych

Každý chce naše dobro.

Nedejme si ho nikým vzít!

Je to fór, ale myslím ho vážně.

J. Schwarz 31.7.2013 8:18

Nepotřeboval bych

jednoduchý svět a rozdělení na my a oni, kdyby mne ostatní ve složitém světě nechali napokoji. To se bohužel neděje, v komplikovaném světě se to jen hemží skupinami snažícími se využít své kolektivní síly k okrádání jednotlivců ve svém okolí, většinou přes hlásání kolektivismu a svévolné přiřazování jednotlivců do "kolektivů"  proti jejich vůli - jenom proto, aby poté je mohli  "v souladu s demokratickými principy" okrást, neb člen se musí podřídit vůli většiny. Co na tom sejde, že dotyčný žádným "členem kolektivu" být nechce! No, ale protože skutečnost už je taková, jeden se musí, ať chce nebo ne, k někomu přidat, když není možné zůstat mimo ony "soudružské kolektivy". A je lépe přidat se k někomu, kdo mu sedí než se nechat přiřadit k někomu násilím podle cizích priorit. Pak se ovšem  zákonitě vytvoří situace "my a oni".

V. Heidlerová 31.7.2013 8:05

Už je to tady!

Zlatý Klaus. Zeman se odkopal moc brzo, jeho ovar se třese obrovskou chutí po moci a odvetě.

P. Pavlovský 31.7.2013 0:55

V. K. sice mnohokrát úspěšně vsadil na amnézii voličů,

ale tentokrát by mu to, IMHO, nevyšlo. Tedy pokud by se vymezil proti Zermanovi.

Účast celé jeho rodiny na presidentské volební kampani nelze zapomenout a jmenování paní Mištinové - Klausové do Bratislavy to jenom znovu a znovu připomíná.

Dovedl bych si představit Rusnokovo jmenování V. K. ministrem financí místo J. Fischera.

Nedovedu si představit V. K. v čele strany, která mobilizuje proti SPOZ!