Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Klaus k rozpadu ČSFR

Prezident Klaus ve svém bilančním rozhovoru pro Českou televizi vychvaloval vlastní roli při rozpadu Československa, obhajoval Mečiara a otřel se o bývalého prezidenta Havla. Podle něj nebyla k rozpadu Československa alternativa.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŠH

Š. Hašek

22. 8. 2012 21:54
Je toho tam moc.

Vyberu tedy tu mantru dnešních levičáků - občanskou společnost.

Vám totiž nejde o občanskou společnost osobní odpovědnosti (tam totiž stačí fakt jen občas ty volby, parlament, soudy, policie, armáda), Vám jde o to vybudovat  byrokratickou, přikazovací společnost, která již teď plnou silou  (i díky Vám) programově ruší všechny zpětné vazby ať už v ekonomické či sociální oblasti. Zpětné vazby, které jedině jsou schopny udržet společnost dlouhodobě ve slušné kondici. Vy to nahrazujete programy na změnu množství jednoho plynu v atmosféře na století dopředu. Jste buď snílkem nebo nedoukem. Nebo obojí.

Pan Hayek by zíral.

Po nekonečných hádkách se Slováky (tehdy), které by asi jen pokračovaly, se mi vůbec nestýská. Já pán ty pán. Ale politik vašeho typu by měl aspoň něco na práci, že?

0 0
možnosti
FE

F. Eliáš

22. 8. 2012 21:28
Dezintegrace Evropy

by nebyla prospěšná pro politiky, kteří z EU tyjí. Pro občany státu je současná integrace  velmi neprospěšná. Pan Rouček píše o občanech republiky. Už zapomněl, že  se republika nerozpadla, ale že z  ní vystoupili Slováci a že v tehdejší době neexistoval jediný Slovák, který by netoužil po naprosté samostatnosti Slovenska

0 0
možnosti
PGS

P. Gabriel st.

22. 8. 2012 16:17
Podivné představy

O diskusi a tím i zřejmě o demokracii zde ukazuje dosti podstatná skupina komentátorů. Argumenty a protiargumenty žádné, jenom urážky, nebo nezdůvodněné hrubé odsudky.

0 0
možnosti
JB

J. Boleslav

22. 8. 2012 16:28
Re: Podivné představy

To víte, on totiž už Werich říkal, že nejhorší je srážka s blbcem.

0 0
možnosti
PB

P. Brodský

22. 8. 2012 13:12
Kvalite politika se mimo jiné pozná podle intenzity nenávisti, kterou vyvolává

u skalních občansko demograturních nacionálsocialistů.Z tohoto hlediska (a nejenom z tohoto)je pan Rouček jedním z nejlepších autorů publikovaných na neviditelném Psu.Již několik zdejších Boleslavů Langerů a|Lenců prý při četbě jeho příspěvků ze vzteku vybouchli jako by snědli dynamitovou nálož.

0 0
možnosti
JB

J. Boleslav

22. 8. 2012 16:29
Re: Kvalite politika se mimo jiné pozná podle intenzity nenávisti, kterou vyvolává

Mýlíte se, já se při čtení jeho příspěvků většinou docela bavím.

0 0
možnosti
RL

R. Langer

22. 8. 2012 11:55
Roučku Roučku,

ty se nepoučíš. To chceš kandidovat na prezidenta EU, nebo co?

0 0
možnosti
JB

J. Boleslav

22. 8. 2012 12:10
Re: Roučku Roučku,

Taková židle by mu myslím docela slušela, je pro takové panáky jak dělaná. Stačí se podívat na toho současného, taky toho nebude v hlavě mít o moc víc. 

0 0
možnosti
PK

P. Kolář

22. 8. 2012 9:32
Pan Rouček soustavně prokazuje

že má pravý sociálně demokratický mozek.Pravděpodobně jeho vývoj ustal při vstupu do partaje.Od té doby je schopen pouze přežvykovat stranické pravdy.Diskuse s ním vlastně nemá smysl,protože ten magnetofon v jeho hlavě mu žádné myšlení nedovolí.Jeho vývoj tímto směrem výrazně ovlivnilo vykopnutí do Bruselu.

0 0
možnosti
JB

J. Boleslav

22. 8. 2012 10:10
Re: Pan Rouček soustavně prokazuje

Já bych si dokonce v jeho případě dovolil pochybovat, že jeho výplody vznikají v nějakém mozku, byť oranžovém. Dle mého názoru tento pán musí uvažovat nějakým naprosto jiným orgánem.

0 0
možnosti
PGS

P. Gabriel st.

22. 8. 2012 9:07
K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Animozitu vůči společnému státu začali u Slováků budovat již Masaryk s Benešem, když je  podvedli ohledně autonomie, Bez soudu zavřeli Hlinku, aby nermohl na Pařížskou mírovou konferenci... Ostatně podvodník Masaryk, podobně postupoval i v jiných případech. V Americe mu byli se svou podporou vedle Slováků dobří čeští a moravští katolíci a pak na katolíky bezdůvodně útočil a udělal si z nich terč svého nepřátelství. Podobně se pokusil zlikvidovat i historické země Moravu a Slezsko. Bolševici v této jeho politice pokračovali. Při federalizaci, ser na Moravu a Slezsko jaksi úmyslně zapomnělo a po rozpadu federace byla příležitost to napravit.  místo toho zvítězil čecháčkovský pragocentrizmus a republika byla rozsekána na nefunkční placky, které namají ani dostatečné příjmy, ani pravomoci ani není možné v jejich nesmyslných hranicích koncepčně řešit ani dopravu, ani vodohospodářství...

Klaus by měl mlčet, je to ovoce především jeho a ODS politiky. A Slovensko? Dnes je na tom v mnoha ohledech lépe než Česká republika. I ti politici jsou tam jaksi méně blbí, koncepčnější a schopnější.

0 0
možnosti
OZ

O. Zuckerová

22. 8. 2012 9:15
Re: K rozpadu by došlo dříve, nebo později!

Ještě jste zapomněl že Masaryk střílel do dělníků"!!

0 0
možnosti
PL

P. Lenc

22. 8. 2012 8:25
No, když to píše Rouček...

Překrucování, lhaní, to je parketa na které různí Roučci tancují co levice existuje.Útočit na nejnižší pudy člověka, tak v tom je jejich propaganda nedostižná.

0 0
možnosti
JM

J. Mrázek

22. 8. 2012 8:57
Jde mu o korýtko, Roučkovi....

To jeho hlásání nemá s realitou a fakty nic společného. Navíc člověk z ČSSD od Parouba....nelze slušně komentovat!

0 0
možnosti
VN

V. Němec

22. 8. 2012 8:24
Stejný rozhovor?

Zmíněný rozhovor jsem také sledoval ale jeho účastníkem nebyl nějaký Klaus ale prezident . O panu prezidentovi Havlovi se vyjádří na až opakovaný přímí dotaz a to v tom smyslu že některé výroky prezidenta Havla nebyly šťastné jako například výrok týkající se zbrojního průmyslu což je skutečnost jiná zmínka o Václavovi Havlovi nepadla tak že nevím kde je to "otření" .

0 0
možnosti
PGS

P. Gabriel st.

22. 8. 2012 9:10
Re: Stejný rozhovor?

Zatímco pro mně byl prezident Havel, přes řadu vážných výhrad vžda prezidentem, Klaus, pro to co dělal před tím, než se usalašil na hradě, pro okolnosti obou jeho voleb i pro způsob výkonu jeho funkce nikdypro mě  prezidentem   nebyl a styím se, že někdo takový může na takovém postu sedět!

0 0
možnosti
EH

E. Heusinger

22. 8. 2012 8:14
To se nám po ránu

sešlo echt demokratů, kteří nesnesou jiný názor, argumenty nemají a jsou schopni pouze nadávat.

0 0
možnosti
JB

J. Boleslav

22. 8. 2012 10:09
Re: To se nám po ránu

S články p Roučka nemá smysl seriózně polemizovat, neboť by tyto polemické příspěvky musely být přibližně stejně dlouhé, jako jeho původní články. To je skutečně pro většinu diskutujících včetně mě naprostá ztráta času a nervů. Heslo "Rozčilovat se znamená škodit sám sobě na zdraví pro blbost jiných" platí v tomto případě víc než kdykoliv jindy.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz