1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Štváč 28.12.2006 11:12

servilní rádci

Koukám, že si hradní poradci dali předzdívku "Edmont Dante". Chování hradního intrikána je sice neobhajitelné, ale za pokus to stojí, že Klausi ? Škoda k tomu dnešnímu statečnému prezidentovi něco psát. Téměř vše se o jeho charakteru ví. Jen mu v životopisu nějak vypadl vlastní tatínek. Neměl by se za něj nikdy stydět. Ať byl jakýkoli.

kpt 28.12.2006 16:18

Re: servilní rádci

Klaus Klausovič alias Venca VI. který stejně jako jeho předchůdce Venca V. si samozřejmě neplete království koruny české s parlamentní demokracií, ale co kdyby ti ostatní nevěděli, o co mu jde. Za pokus to přece stojí. Za otce bych jej ovšem nekáral, i když pravděpodobně i on se vyznal v tlačenici. Každý, stojí psáno, zemře za svůj vlastní hřích.

Edmont Dante 28.12.2006 8:59

Vážení přátele

pozorně jsem si přečetl všechny komentáře a rozdělil jsem je na několik druhů. Ne, omyl by bylo myslet si, že na ty které se mnou souhlasí a to jsou ty jediné správné a ty nesprávné, které se mnou nesouhlasí, ale na komentáře od  přemýšlejících lidí, podložené určitým intelektem i když mají naprosto opačný názor a na komentáře exhibionistů nemající svůj názor a projevující chudobou svého ducha vyjádřenou pouhou urážkou a bez vyjádření svého názoru a většinou  s diskutovaným témetem postradajíce souvislost. Proto děkuji všem diskutujícím s opačným názorem podloženým myšlenkovým pochodem. Články zde píší pro lidí svépravné s vlastním úsudkem a ne pro toho, kdo papouškuje momentálně vžitý obraz vytvořený komerčními médiemi, který se obyčejně s dobou ukáže jako iluze. A jestli máte NP za špatný sdělovací prostředek a vadí Vám neotřelý názor zde publikovaný, který si nejste schopni zařadil do škatulky, protože odmítate přemýšlet, tak to není vada NP.

vlk nový 28.12.2006 19:54

Re: Vážení přátele

Koukám, že ty prostě nemáš dost... resp. sebestřednosti a vlezlosti ti skutečně přebývá! Tak tvou cílovou skupinou jsou  lidé svéprávní? A dokonce s vlastním úsudkem, kteří nejdou za modním názorem?! Má ty svatá prostoto!

Takže modním názorem je , že Klaus, je něco jako hlava pomazaná, Genius České kotliny / jeho předchůdce byl Genius Karpat a taky Conducator/ by měl v prvé řadě a za všech okolností dodržovat ústavu? To je  modní názor komerčních medií? Mně se Topolánkova druhá squadra nic moc nelíbí, ale vlády přicházejí a odcházejí, ústava zůstává. Podobně presidenti. Opět ústava zůstává. A je třeba ji ctít. Nikoliv s ní zacházet jako s kořistí, či služebnou děvečkou a rabovat ji podle libosti. A provádět ekvilibristická  gramatická cvičení. Klaus je prvním občanem.Tak ať s epodle toho chová! Nic víc nic míň. No a teď bys měl zkusit sednout a opravdu zkusit něco napsat pro svéprávné lidi s vlastním úsudkem. Zatím jsi na úrovni naši Betyny.

honza 28.12.2006 20:37

Re: Vážení přátele

účelově tvrzené nesmysly nejsou rovnocenný názor.

Edmont Dante 29.12.2006 9:07

Re: Re: Vážení přátele

Děkuji!

Haf 28.12.2006 0:00

Naše zákony

Jasně, musejí bejt jednoduchý, srozumitelný a jednoznačný. A nad nimi by mělo bejt trio Klaus , Rychetskej a Jičínskej (náhradník Monte Chhristo) jako vykladači. Protože tady není žádnej morální kodex (či jiná pomůcka) a proto si tu bramboračku, bolševikama navařenou vykládá každej právník, jak chce...Pozdě plakat nad rozlitým mlíkem ...

Haf 27.12.2006 23:42

sv.Václave, vyslyš mé přání :

Tak končí nám rok 2006, dávno nezdravíme "Práci čest a demokracii jsme chtěli mít. Už můžeme zas o ní snít.  A jestli to tak půjde dál, snad abych se už zase bál, že za rohem je známý čas a soudruzi my budem zas.       Tak přeji sobě a Vám všem, kdo máte rádi tuto zem,  ať najdeme už  v sobě zlost a řekneme jim " Tak tedy dost !"

 

Buvol 27.12.2006 22:17

Připadá mi naprosto komické

co tady sesmolili někteří "intelektuálové" na adresu presidenta! Přitom on jenom nazval věci pravými jmény! Pánové, neříká se snad hlas lidu, hlas boží. Račte se podívat na průzkumy veřejného mínění.... nebo si vzpomente, kam se dopracoval váš guru Havel.... až k humanitárnímu bombardování! Mně osobně se dělá husí kůže právě z tohohle parchanta, kterému bych s chutí dal pár facek!

:-))) 27.12.2006 22:47

"... nebo si vzpomente, kam se dopracoval váš guru Havel.... až k humanitárnímu bombardování! Mně osobně se dělá husí kůže právě z tohohle parchanta, kterému bych s chutí dal pár facek!"

Ty nejsi dobytek, ale rozený milicionář, Bůvole. Rozdej qéry a jde se na věc ...!

vlko nový 27.12.2006 20:19

Edmont Dante aneb skála If a Peklo názoru odlišného od Klause

Dost trapná ekvilibristika slov v podání ED... Onen prastarý vědoucí abbé by byl velmi zmlanám. Zatímco on učil svého ED  faktům a samostatnému myšlení stejná značka na českém Psu  ukazuje skutečně psí věrnost. Náš voříšek Betynka si taky myslí, že co já činím , dobře činím, zejména když jdu k ledničce. A nepřemýšlí o tom. I kdyby jakýkoliv uznávaný dietolog mi stokrát zdůvodňoval, že do té ledničky lézt nemám. .. Prostě- co činím, dobře činím. Pan Ed je se svou argumentací na úrovní  našeho voříška. I kdybY všichni legislativci světa tvrdili, že president musí konat podle zákona, on bude názoru, že Klaus, cokoliv činí, dobře činí. Že při tom rabuje ústavu? Že při tom dává flagrantní příklad toho, že se zákony a dokonce ten nejvyšší dodržovat nemusí? Že dávno vyškrtnul ze slovníku slovo morálka. Nevidí Edmont,takto Dante  vidí své Peklo! Peklo názoru samostaného a odlišného na Klausovi! Ta neuvěřitelná rouhačnost! Někdo má jiný názor než Klaus...On se radši drží deklarovaných dobrých úmyslů taťky Šmouly. A podle Danta, tentokráte Alighieriho je prý nad Peklem nápis- Zanech vší naděje! Ano Dante od  Psa, nebo spíš pod psa, zanechal jsem vší naděje, že by Klaus se někdy mohl chovat jako řádný president.  A ty štěkáš stejně otravěn jako naše Betyna, když nic z ledničky nedostane.

zoch 27.12.2006 21:00

Re: Edmont Dante aneb skála If a Peklo názoru odlišného od Klause

Jseš nějak ve formě !  To nejsou hloupé řádky.

zoch 27.12.2006 19:00

Vážený autore !

Polemizovat se současným poznáním a věděním  p. Cepla je jako polemizovat s čirou pravdou.

Ještě bych připomněl,že žalostný přístup Klause k Ústevě,právu,soudcům a soudním čekatelům je notoricky znám od doby krátce po r.89 do současnosti. Obhajovat jeho postupy znamená dozajista nasazopvání volské hlavy sobě samému alespoň mezi odbornou veřejností. V politické straně je tomu samozřejmě jinak....

vlk nový 28.12.2006 19:46

Re: Vážený autore !

No JArdo, ty taky nejseš špatnej!

AP 27.12.2006 18:00

S pejskem to jde z kopce...

Horší blábol jsem již dlouho nečetl. Článek obdobného obsahu

bych očekával spíše v Blesku.

aristokrat 27.12.2006 18:39

Hubu drží i Kojzar a tiše Dantemu závidí

Olaf 27.12.2006 17:22

S pejskem to jde z kopce...

Pokud se zde objevuje takový nacionalisticko-šovinistický blábol od tak zvaného Danteho,tak je mně to líto.To snad ani nemohl myslet vážně,Nemá cenu to rozebírat-prostě totálsračky.

AeroKarel 27.12.2006 17:25

Re: S pejskem to jde z kopce...

Sláva to není, ale takový Jičínský, Pehe, Vízek nebo dokonce Jelínek jsou podstatně horší.

Jára Kára 27.12.2006 16:45

Autorovi

Za váš článek by se rozhodně posudkovou komisí uznaný idiot nemusel stydět. Je tendenční a zaujatý a jako takový není ani hoden komentáře. Protože ale v podobných výlevech zřejmě nejste osamocen, krátkou poznámku si přece jen dovolím. Naše Ústava (mimochodem - píše se to s velkým "Ú") je pro případ tvorby vlády  velmi jasnou právní normou. Je tedy s podivem, o čem všem mohou "právníci vést spory"! Prezidentovi kompetence končí tím, že "jmenuje předsedu vlády". Dále totiž  "na jeho (premiérův) návrh jmenuje ostatní členy vlády..." ! Je na tom snad něco nejasného !? Prezident si žádné spekulace a vytáčky dovolit nemůže, i kdyby se mu  složení vlády a způsob, jakým vláda dostane důvěru Poslanecké sněmovny, stokrát nelíbilo! Žijeme totiž v parlamentní demokracii !  A Ústava říká, že "vláda je odpovědná Poslanecké sněmovně"! Vyslovení (ne)důvěry je na Poslanecké sněmovně! Prezident do toho nemá, s prominutím, co kecat. Kverulantsvtí Václava Klause je skandální a zrovna tak skandální je se jeho neuvěřitelného kroku zastávat! Tak bycho totiž podporovali systém nikoliv parlamentní, ale totalitní! Chceme-li žít v právním státě, musíme se podle toho chovat. A vámi vychvalovaná hlava státu, pochopitelně, v první řadě!

AeroKarel 27.12.2006 17:26

Re: Autorovi

Jste zřejmě člen ústavního soudu pod pseudonymem ......

gogol 27.12.2006 17:32

Re: Re: Autorovi

Coz nemeni nic na pravdivosti, takze vase poznamka je zbytecna.

Starý J. 27.12.2006 19:03

Re: Re: Re: Autorovi

Takže druhý „ústavní soudce pod pseudonymem“! K té „pravdivosti“ jste se dobral prosím jak? Mohl jste slušně napsat, že podle „Vašeho názoru…“. Jinak si s Klausem nemáte naprosto co vyčítat!

Lerak 27.12.2006 21:07

Re: Re: Re: Autorovi

Aero totiž létá a jaksi se mu nedostává kyslíku do mozku.

SÍLA ODSUDU 27.12.2006 18:32

Re: Autorovi

 Jára omílaný problém popsal stručně a srozumitelně...Obávám se ovšem, že Klaus a spol. včetně fanatických klausofilů, souhlasit nebudou....

bublifuk 28.12.2006 0:23

Re: Autorovi

Naprosto souhlasím! Ale nebylo by lepší, kdyby v Ústavě byla vložena větička : ..."Prezident jmenuje do třiceti dnů"...

jonáš 28.12.2006 2:44

Re: Re: Autorovi

A pod jakou sankcí, třeba zastřelení v jelenim příkopu čestnou jednotkou myslivců hradní stráže? Jinak to tam bude jenom pro srandu hradnim holubům.

gogol 27.12.2006 16:38

Sorted !

dulezite sdeleni. Protoze jedinym duvodem Klause je: "Pan Schwarzenberg je Rakušan, ne?" Coz byl jediny prezentovany duvod panem VK a protoze jinak VK proti osobe Karla Schwarzenberga nic nema, mam za to ze pan Schwarzenbergr muze byt bez problemu jmenovan do funkce a veskere debaty o vhodnosti pana Schwarzenberga jsou bezpredmetne. Tedy i to, jestli byl navrh pana Bursika vhodny ;-)

vladimír 27.12.2006 16:08

POLITIKA: Klaus jako původce krize?

vladimír 27.12.2006 16:08

P Klaus - jeho role v politice

vladimír 27.12.2006 16:08

Pan Klaus a ústava

O panu přezidentovi nechci hovořit - respektuji funkci prezidenta. Ale o p. Klausovi občanovi této země ano. Co v současnostii předvádí do sebe zamyšlený "taképolitik" je k neuvěření.  Bohužel lid této zemně si nechá líbit vše. A tak když konečně se vládní politici dohodnou a v případě ministra zahraničí až neuvěřitelně rozumě, p. Klaus si postaví hlavu. Co si to jeho jednání myslet. Za sebe hovořím, měl již být dávno z politiky pryč. Smekám před rozdělením republiky, byla to úžasná práce. Ale jeho současné působení je na nule, cesty do Kazastánu,  žebrání o přijetí u prezidenta USA a "další politické akce"  včetně vyloučení Česka z politických styků na nejvyšší úrovni přímo volá po jodeslání na zasloužený odpočitek. A proto prosím všichnyi češké občany:   tlačme na politiky, aby příští volba přezidenta byla přímá, abychom si sami zvolili pro nás nejvhodnější osobnost!