23.9.2020 | Svátek má BertaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Když stát či město jásá, že vybralo víc daníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 25.4.2017 23:48, přehled diskusí

Myslet!!!:
Autor: J. Jurax Datum: 25.4.2017 23:48

Paní zastupitelka ve svatém nadšení zkritizovala taky sebe. Neboť i ona má podíl na tom rozfrcání z lidu vydřených peněz, které celkem správně kritizuje. Kdo jiný než zastupitel z peněz lidu žijící by to měl hlídat a měl by tomu zamezit i za cenu krácení odměn?

Poněkud mne děsí, že jí to nedošlo. Nebo že by byl Hodonín bílou vránou?

Jinak ovšem čím nižší daně, tím míň toho bude k rozkradení a přesměrování, zde má autorka pravdu.

Vždy je poučné:
Autor: Z. Vydra Datum: 25.4.2017 19:55

přečíst si názory půvabné šestadvacetileté členky finančního výboru zastupitelstva města Hodonín, jejíž odbornost v této oblasti vyplývá i z její diplomové práce z roku 2015, která se zabývá úpravou zeměpisného označování zemědělských produktů a potravin v Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1151/2012. Cílem práce je nejen rozbor tohoto nařízení, ale také jeho srovnání s Nařízením Rady (ES) č. 510/2006, které bylo Nařízením č.1151/2012 nahrazeno.

Životní zkušenosti a odměny z daní poplatníků získává jako zastupitelka již od roku 2014. Jisté zkušenosti ovšem jistě také získala poskytováním a zprostředkováním spotřebitelských úvěrů, čehož ovšem letos zanechala. Asi proto, že spotřebitelé ožebračení daněmi už nekupují ani na úvěr.

Autorka je pěkná popleta,:
Autor: K. Vyšata Datum: 25.4.2017 18:33

vyberou se velké peníze a není to vidět. Co asi dělá ta zastupitelka na radnici, když není vidět výsledky většího výběru daní? Není to snad práce zastupitel vést město k prosperitě a ke správě města? Včetně těch rozbitých chodníků nad kterými se rozčiluje?

Tak zastupitelko, vypátrat, vyhledat a dokázat kam se ty větší daňové výběry poděly a podat veřejnosti zprávu. Eventuelně odstoupit, když je neschopná takovou důležitou věc vyššího výběru daní použít třeba na ty chodníky.

Daně jsou krádež:
Autor: Z. Frys Datum: 25.4.2017 7:53

a stát je největší zloděj. A daně jsou na počátku celého řetězce dalších zločinů: přerozdělování, dotace, korupce...

Re: Daně jsou krádež:
Autor: I. Novák 763 Datum: 25.4.2017 13:00

Nikoli krádež, ale loupež. Loupež je krádež pod pohrůžkou násilí. Tedy typicky daně. Zloději se můžeme bránit. Třeba i jen zámkem nebo dobrou skrýší. Zkuste to u daní! Loupežníka klasického si spojujeme s pohrůžkou Peníze nebo život! Loupežník státní je naopak charakterizován Peníze, nebo pokuta až basa až zčernáš!

Škoda, že ještě autorka nenapsala vědy, :
Autor: D. Polanský Datum: 25.4.2017 7:01

tam se těch miliard také již požehnaně utopilo. Ale je fakt, že nejlépe investované peníze jsou ty, jež zůstanou v rukách těch, co je vydělali. Určitě nikdo nestojí o to, aby se platili z jeho peněz např. alimenty na dítě, které spolu mají zcela cizí neodpovědní lidé.

Re: Škoda, že ještě autorka nenapsala vědy, :
Autor: J. Tachovský Datum: 25.4.2017 11:35

Tak prinos vedy je snad jasny. Tedy mam na mysli exaktni vedy, ne spolecenske.

Žádná zavedená daň nejde zrušit. :
Autor: A. Bocek Datum: 25.4.2017 6:51

Může mi někdo vysvětlit logiku proč se u nás na vesnici platí daň ze psa. Není takto diskriminován slon, obecní bejk,kozel, koza ,kráva,pštros,akvárijní rybička,holub,sklípkan,leguán,kočka,slepice,králík,krocan,skokan, kobyla...... pouze a jen ten chudák pes.

Na vesnici nevím proč, ale ve městě vím::
Autor: D. Polanský Datum: 25.4.2017 7:04

všechno je tu od nich posrané. Většina psů je napsaných na důchodce, takže daň je 200 Kč ročně, a radnice rozdává majitelům psů igelitové pytlíky na rok minimálně v hodnotě 200 Kč. Takže stát pejsky financuje.

Re: Na vesnici nevím proč, ale ve městě vím::
Autor: A. Bocek Datum: 25.4.2017 8:36

Nebylo by účelnější těch 900 psů ve městě neúčtovat a propustit tu zbytečně dotovanou daňovou fakturantku? Igelitový pytlík má být součástí dobrého vychování.

Re: Na vesnici nevím proč, ale ve městě vím::
Autor: P. Lenc Datum: 25.4.2017 10:36

Pane Bočku, vy opravdu věříte na dobré vychování?To se už pár let nenosí.

Re: Na vesnici nevím proč, ale ve městě vím::
Autor: J. Tachovský Datum: 25.4.2017 11:37

Spis by bylo lepsi, kdyby mestaci vybirali po tisicovce za kazde hovno na chodniku. Vybralo by se vic a ulice by byly cistejsi.

Re: Na vesnici nevím proč, ale ve městě vím::
Autor: A. Bocek Datum: 25.4.2017 12:26

Věřím ale dá to fušku i na vesnici.

Re: Na vesnici nevím proč, ale ve městě vím::
Autor: J. Schwarz Datum: 25.4.2017 19:17

Vy vidíte rozdíl ve vychování majitele psa který sbírá výkaly do svého pytlíku a majitele, který je sbírá do pytlíku erárního / obecního /?

Daně by se měly vybírat především tam,:
Autor: V. Kotas Datum: 25.4.2017 6:07

kde vznikají. To je na jednotlivých provozech, ne podle sídla " vrchnosti " firmy ( kolik firem je ukryto v Praze, před kontrolami FÚ ? ). A potom by s nimi měli zacházet lidé, kteří si prošli reálným životem ( OSVČ, majitel firmy, podnikatel ). Ne ti kindrmanežéři ze státní správy, kteří do ní nastoupili rovnou ze škol a není za nimi vidět sebemenší výsledek nějaké práce ( Sobotkou počínaje ).

Máte v tom poněkud zmatek:
Autor: J. Vozábalová Datum: 25.4.2017 1:22

Souhlasím s myšlenkou, že stát by měl vybírat méně daní a méně přerozdělovat. Co jde obcím, co krajům a co zůstává státu je dáno zákonem o rozpočtovém určení daní. Podle mého by kraje a obce měly mít větší podíl, o to však mi dnes tak úplně nejde.

Autorka směšuje stát, obce, kraje a úřady - to bývalo za socialismu - všechno byl stát. Ale dnes je to opravdu už jinak - obecní či krajské peníze nejsou státní, obecní a krajské úřady nemají nic - jsou to jen servisní aparáty. No, je to hodně zjednodušeně, je tu například i výkon státní správy v přenesené působnosti, ale v zásadě - hospodaření obcí, krajů a státu je zcela oddělené.

Vy v tom máte totální zmatek.:
Autor: P. Dvořák Datum: 25.4.2017 1:49

Sice jste nás poučila o tom, že " . . . . obecní či krajské peníze nejsou státní, obecní a krajské úřady nemají nic . . . hospodaření obcí, krajů a státu je zcela oddělené."

Jenže článek není o hraní si se slovíčky, ale o tom, že občanovi, který vydělává peníze, jsou tyto zákonným způsobem ukradeny a poté použity tak, jak pachatel uzná za vhodné, aniž by okradeného informoval nejen o podrobnostech rozprášení těchto peněz, natož o účelovosti, hospodárnosti a smysluplnosti rozprachu.

A jelikož se tak děje na základě jakéhosi schváleného zákona, tak na rozdíl od jiného schváleného zákona zde platí, že čím větší zlodějna, tím je pachatel úspěšnější.

Re: Máte v tom poněkud zmatek:
Autor: J. Tachovský Datum: 25.4.2017 11:39

Stat, kraj, obec, urad - to je jedno. Je to stejna pakaz.