Diskuze
POLITIKA: Když stát či město jásá, že vybralo víc daní
Děkujeme za pochopení.
J. Jurax
Myslet!!!
Paní zastupitelka ve svatém nadšení zkritizovala taky sebe. Neboť i ona má podíl na tom rozfrcání z lidu vydřených peněz, které celkem správně kritizuje. Kdo jiný než zastupitel z peněz lidu žijící by to měl hlídat a měl by tomu zamezit i za cenu krácení odměn?
Poněkud mne děsí, že jí to nedošlo. Nebo že by byl Hodonín bílou vránou?
Jinak ovšem čím nižší daně, tím míň toho bude k rozkradení a přesměrování, zde má autorka pravdu.
Z. Vydra
Vždy je poučné
přečíst si názory půvabné šestadvacetileté členky finančního výboru zastupitelstva města Hodonín, jejíž odbornost v této oblasti vyplývá i z její diplomové práce z roku 2015, která se zabývá úpravou zeměpisného označování zemědělských produktů a potravin v Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1151/2012. Cílem práce je nejen rozbor tohoto nařízení, ale také jeho srovnání s Nařízením Rady (ES) č. 510/2006, které bylo Nařízením č.1151/2012 nahrazeno.
Životní zkušenosti a odměny z daní poplatníků získává jako zastupitelka již od roku 2014. Jisté zkušenosti ovšem jistě také získala poskytováním a zprostředkováním spotřebitelských úvěrů, čehož ovšem letos zanechala. Asi proto, že spotřebitelé ožebračení daněmi už nekupují ani na úvěr.
K76a18r54e30l 20V92y50š94a65t21a
Autorka je pěkná popleta,
vyberou se velké peníze a není to vidět. Co asi dělá ta zastupitelka na radnici, když není vidět výsledky většího výběru daní? Není to snad práce zastupitel vést město k prosperitě a ke správě města? Včetně těch rozbitých chodníků nad kterými se rozčiluje?
Tak zastupitelko, vypátrat, vyhledat a dokázat kam se ty větší daňové výběry poděly a podat veřejnosti zprávu. Eventuelně odstoupit, když je neschopná takovou důležitou věc vyššího výběru daní použít třeba na ty chodníky.
Z. Frys
Daně jsou krádež
a stát je největší zloděj. A daně jsou na počátku celého řetězce dalších zločinů: přerozdělování, dotace, korupce...
I. Novák 763
Re: Daně jsou krádež
Nikoli krádež, ale loupež. Loupež je krádež pod pohrůžkou násilí. Tedy typicky daně. Zloději se můžeme bránit. Třeba i jen zámkem nebo dobrou skrýší. Zkuste to u daní! Loupežníka klasického si spojujeme s pohrůžkou Peníze nebo život! Loupežník státní je naopak charakterizován Peníze, nebo pokuta až basa až zčernáš!
Škoda, že ještě autorka nenapsala vědy,
tam se těch miliard také již požehnaně utopilo. Ale je fakt, že nejlépe investované peníze jsou ty, jež zůstanou v rukách těch, co je vydělali. Určitě nikdo nestojí o to, aby se platili z jeho peněz např. alimenty na dítě, které spolu mají zcela cizí neodpovědní lidé.
Re: Škoda, že ještě autorka nenapsala vědy,
Tak prinos vedy je snad jasny. Tedy mam na mysli exaktni vedy, ne spolecenske.
Žádná zavedená daň nejde zrušit.
Může mi někdo vysvětlit logiku proč se u nás na vesnici platí daň ze psa. Není takto diskriminován slon, obecní bejk,kozel, koza ,kráva,pštros,akvárijní rybička,holub,sklípkan,leguán,kočka,slepice,králík,krocan,skokan, kobyla...... pouze a jen ten chudák pes.
Na vesnici nevím proč, ale ve městě vím:
všechno je tu od nich posrané. Většina psů je napsaných na důchodce, takže daň je 200 Kč ročně, a radnice rozdává majitelům psů igelitové pytlíky na rok minimálně v hodnotě 200 Kč. Takže stát pejsky financuje.
V. Kotas
Daně by se měly vybírat především tam,
kde vznikají. To je na jednotlivých provozech, ne podle sídla " vrchnosti " firmy ( kolik firem je ukryto v Praze, před kontrolami FÚ ? ). A potom by s nimi měli zacházet lidé, kteří si prošli reálným životem ( OSVČ, majitel firmy, podnikatel ). Ne ti kindrmanežéři ze státní správy, kteří do ní nastoupili rovnou ze škol a není za nimi vidět sebemenší výsledek nějaké práce ( Sobotkou počínaje ).
Máte v tom poněkud zmatek
Souhlasím s myšlenkou, že stát by měl vybírat méně daní a méně přerozdělovat. Co jde obcím, co krajům a co zůstává státu je dáno zákonem o rozpočtovém určení daní. Podle mého by kraje a obce měly mít větší podíl, o to však mi dnes tak úplně nejde.
Autorka směšuje stát, obce, kraje a úřady - to bývalo za socialismu - všechno byl stát. Ale dnes je to opravdu už jinak - obecní či krajské peníze nejsou státní, obecní a krajské úřady nemají nic - jsou to jen servisní aparáty. No, je to hodně zjednodušeně, je tu například i výkon státní správy v přenesené působnosti, ale v zásadě - hospodaření obcí, krajů a státu je zcela oddělené.
P. Dvořák
Vy v tom máte totální zmatek.
Sice jste nás poučila o tom, že " . . . . obecní či krajské peníze nejsou státní, obecní a krajské úřady nemají nic . . . hospodaření obcí, krajů a státu je zcela oddělené."
Jenže článek není o hraní si se slovíčky, ale o tom, že občanovi, který vydělává peníze, jsou tyto zákonným způsobem ukradeny a poté použity tak, jak pachatel uzná za vhodné, aniž by okradeného informoval nejen o podrobnostech rozprášení těchto peněz, natož o účelovosti, hospodárnosti a smysluplnosti rozprachu.
A jelikož se tak děje na základě jakéhosi schváleného zákona, tak na rozdíl od jiného schváleného zákona zde platí, že čím větší zlodějna, tím je pachatel úspěšnější.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz