20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

POLITIKA: Kdo půjde s Babišem? Nehlaste se všichni

Příští koalici bude po volbách skládat Andrej Babiš. Není jisté, zda se mu to podaří. Je však jasné, že na to dostane hromadu času a že ho Miloš Zeman bude ve Strakově akademii držet tak dlouho, jak to bude možné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 23.9.2021 22:57

Autor lže :

https://www.lidovky.cz/domov/uz-nemam-101-hlasu-priznala-nemcove-rysuji-se-predcasne-volby.A130807_204337_ln_domov_sm

P. Szirotný 23.9.2021 20:41

Osobně mi nejvíc ze všeho vadí to neustálé nálepkování stran a jejich označování za populistické, nestandardní, populistické, tradiční nebo třeba "nahnědlé". Každá legální politická strana musí splňovat zákonem daná kritéria. Pokud je splní, má právo na existenci a když ve volbách uspěje, má nárok minimálně na zastoupení v Parlamentu. Jakou stranu chce kdo volit je pouze jeho věc a urážet ho či jinak dehonestovat za politickou preferenci je hloupé, drzé a urážlivé.

J. David 23.9.2021 18:38

Budu volit SPD, moje volba. Má někdo něco proti mé volbě? Stul pysk a nemontuj se do mé volby. Já se do Tvé volby také "nedefekuji" a nehodnotím, zdali jsi blbem. Věc názoru a pocitů.

V. Hodorka 23.9.2021 17:41

Mnoho lidi co znam budou krouzkovat. Protoze nechteji podporit top a piraty.

J. Plzák 23.9.2021 11:41

Zdvořilá otázka. Co má znamenat připitomělý termín "nahnědlá parta"?

Nemusím souhlasit s vystoupením z NATO, nebo se zestátněním exekutorů, ale na příklad, o odpovědnosti politiků za jejich činy, by se mělo mluvit.

SPD má proti příživníkům jako TOP09, KDU-ČSL, ČSSD a Komunistům, o Zelených ani nemluvě, výhodu, že má dostatek svých hlasů a nemusí zakládat podvodné koalice, které se okamžitě po volbách stejně rozpadnou.

V. Braun 23.9.2021 15:14

Dostatek svých hlasů na co? Pokud myslíte na to, aby podnikatelský projet Tomia Okamury fungoval a zajistil mu dostatek peněz tak to ano, na to hlasy mají. Na nějakou změnu? To těžko a vzhledem k byznysovému charakteru SPD je to jen dobře. Je vidět, že Tomio je byznysmen dobrý, rozhodně lepší než Bárta kdysi z VV, byť na Babiše nemá.

P. Molík 23.9.2021 11:38

Babišismus ještě není vyčpělý a nevydává ze sebe tak nechutný odér jako jiné myšlenkové směry, jako třeba eurohujerismus, merkelismus apod. Babiš je tedy přijatelnější než bruselští mocipáni, kteří se v poslední době snaží do naší středoevropské civilizace implantovat zelený fašismus, který je podstatně nebezpečnější než hnědý fašismus. Okamurova SPD má k dokonalosti nekonečně dlouhou štreku, ale i přes tento hendikep se SPD stává součástí těch politických uskupení, které na našem území tvoří předvoj demokracie. Jde o ty nejvíce demokratické politické subjekty, jejichž program je v přímém protikladu k eurohujerským plánům koalic SPOLU a PirSTAN.

V. Braun 23.9.2021 15:15

Tady se tedy sešlo ismů. SPD předvoj demokracie? Spíše její ocas.

V. Klepetko 23.9.2021 22:43

A Fiala je demokracie bez vocasu? :-)

M. Džmuráň 23.9.2021 10:36

Čím je SPD nahnědlá? Mě se jeví jako sice ne úplně normální, ale levičácká strana s levičáckým programem. Chystá snad nějaké pogromy, koncentráky?

I. Schlägel 23.9.2021 11:12

Však NSDAP byla také zkraje levičácká strana s levičáckým programem. OK, je jiná doba. Ale škodit se dá i jinak než s pomocí pogromů nebo koncentráků. Třeba "přímou demokracií". ;-D

J. Plzák 23.9.2021 11:21

Máte nějaký argument proti přímé demokracii?

Kdo pro svou věc má argumenty, ten si musí přímou demokracii přece přát!

I. Schlägel 23.9.2021 11:36

Přímá demokracie v zemi, která s ní má zkušenosti, mi voní velice. Ovšem nemá každý mentalitu Švýcara, není-liž pravda. A už vůbec ne jistý Japonec, který provozuje svou vlastní verzi přímé demokracie ve své vlastní politické straně ve stylu "osvíceného diktátora". Ale věřím tomu, že když nějaký "budelíp" předloží českému lidu tu správnou a hlavně srozumitelně (!!!) formulovanou otázku, jeho čechové ho rozhodně nezklamou.;-D

H. Kotaz 23.9.2021 14:43

;-€ Rv !

I. Schlägel 23.9.2021 17:32

;-DR^V

J. Ráž 23.9.2021 17:59

K nějaké formě osvícené diktatury alá Orbán, dřív nebo později dospějeme a to nejenom my, ale i jiné země.

Slepené vlády různých koalic, kde nikdo za nc neodpovídá a vymlouvají se při neplnění svých volebních programů jeden na druhého končí. Havlovský typ široké občanské demokracie se ukázal jako utopie, což prohlásil i Kalus, když zakládal ODS. Díky pitomému volebnímu zákonu postaveném na této "havlovské" ideologii nejde sestavit odpovědnou funkční vládu, což ukáží zcela jasně příští volby.

V. Braun 23.9.2021 15:18

Kdo nezná historii je odsouzen k tomu si ji znova prožít, bohužel, viz třeba "jak Hitler pomocí referend k moci přišel". Více v následujícím odkazu.

https://www.e15.cz/the-student-times/komentar-referendum-jako-hrozba-demokracie-1363446

V. Klepetko 23.9.2021 22:48

Referendum je zavedené ve většině zemí EU a je to standardní institut moderního svobodného a demokratického právního státu!

V demokraciích západního střihu chybí jen zcela výjimečně!

J. David 23.9.2021 9:55

Nechme předvolebních fabulací, kdo s čím, jak s kým a do čeho. Ponechme to na výsledcích voleb, a "hin se hukáže...". A ty koalice do voleb, kouzelné nesourodé konglomeráty, taková politická mesaliance typu "nám pole, tobě les", ale po volbách se o ty pozemky (koryta) vzájemně servou díky třeba "kroužkování" voličů. Volič ODS musí být zmatený, když p. Fiala jde do holportu s KDU-ČSL a i s jejími odpadlíky (heretiky) TOP09. Nebo STAN (purkmistři) s Piráty. Rozdílné názory na užití a zdanění "kvartýrů", drogy a volnomyšlenkářství squattingu, ilegální migrace. Jo, politická inkluze u žlabu, to chápu. Nu, každé hnutí muselo míti "leadera regentschoriho", v Reichenbergu (Maffersdorf/Vratislavice n. Nis) jistého Konráda, v Suchej Lozi mají Gazdíka zeměpisce, a v Kolíně Rakušana (oblíbeného tamo, ale v politice začíná blbnout, coby také pedagog dvojjazyčný, jako kdysi Konrád). A Bartoš? Bit a byte asi zvládá, možná i nějaký "matroš" také. Nic nemám proti zplstnatělé kštici, ale vši a lojnice se z takovéto kštice blbě vyčesávají, a jsou i do kštic jiných nalétavé. To by měli pedagogové STAN vědět, než své kštice obrní. Fuj, asi jsem již staromilec, zmítán předvolebním kolotáním jalových žvástů. Volit půjdu, a nebudu volit obskurní koalice. Jako odpůrce invazi molů v mé almaře (alegorie na nelegální imigraci), asi to hodím SPD. Kdysi volič ODS.

J. Ganaur 23.9.2021 10:03

Máte tam jednu pravdivou větu.Fuj, ....žvástů.;-D;-D;-D

J. Ráž 23.9.2021 18:02

A argument, že jsou to žvásty by nebyl? Buď lze tvrzení vyvrátit, nebo je lépe mlčet.

J. David 23.9.2021 18:30

Co bych, jako oprávněný volič, nemohl bych si předvolebně žvanit "pod knírem". Ono to "maul halten" tu již mnohokráte bylo (oktrojování "vox populi"). Holt se musíte smířit s tím, že někdo presentuje to, co nelahodí Vašim slechám a potažmo naturelu. Na stará kolena slepence volit nebudu, Národní fronty jsem si za života užil dosti. Takoví Lidovci, ti v NF byli "jako doma", furt byli "u lizu", i odpadlík v TOP09, za NF lučebník gutaperči, byl znamenitý matador. Nevím jak dnes, ale před léty s krevním zámeckým úpírem Šťávou snad pod Bechyňskou skalou krmili sumce "krevní tučnicí". Berte to jako nadsázku, do Bechyně jsem jezdil, a místní to v hospodách "pod fousy" a u piva tak presentovali. Dnes má pan profesor Fiala adlátku z TOP09, Pekari páskované, koulí světly excelentně (Kalousek byl kamenná tvář rétora), a mrmlá nesmysly, aniž je zrovna v chrutí (inkluze nelegálních migrantů). KDU-ČSL Jurečka se sice vzepřel, ale díky korytu v koalici "našaltoval zpátečku". Povedené to souručenství SPOLU, multikulti konglomerát (pragmatismus roubovaný klerikalismem, něco ve stylu Ivana Vladimiroviče Mičurina), roubování švestek na borovici. A PirStan, to asi purkmistrům "jeblo", něco jako umístit nosnice s mustelkami v jednom kurníku k ustájení. Bude srandy kopec. Rád se nechám poučit, jak to dopadne.

V. Kučer 23.9.2021 9:44

ODS se transformovala v KDS. P Fiala je typický křesťanský demokrat, hluboce věřící a smířen s grýn dýlem. T Okamura má extrémní názory jako je vystoupení z EU nebo dokonce z NATO a bojuje proti očkování. Na druhé straně SPD nevadí Rosatom což je velké plus a byli by proto ve vládě užiteční. Ruský atom nevadí ani komunistům, jsou méně levicový než socani kteří začínají zelenat. Ostatní strany jsou malé a mnohdy nečitelné. Nakonec bude nejrozumnější Andrej Babiš.

V. Kučer 23.9.2021 9:49

Oprava - Piráti malá strana nejsou, mají smělé plány a proto by je volili mladí do osmnácti let.

J. Ganaur 23.9.2021 9:53

Máte pravdu, komunisté jsou už neživÝ!;-D;-D;-D

V. Kuhaj 23.9.2021 9:34

Já to pravděpodobně Babišovi hodím. A ne kvůli pohádce, že s ANO bude líp, ale protože mám dost vizionářských střelců, co napřed konají dle svého nejlepšího přesvědčení, a pak z toho pošlý průser hodí na hlavu minulé garnituře, viz Hřibův přístup k jeho odpovědnosti za současný stav pražské dopravy. Dost mám experimentů politických jasnovidců, kteří kvůli ideologii vyhazují lidi z práce. Praha 7 budiž v tomto výstrahou!

Jo, a taky z celého srdce přeji úzdravu prezidentovi, jakož i jeho setrvání ve funkci do konce volebního období. Protože je otázka, jestli nás ten budoucí uchrání nebezpečných eurovýstřelků v oblasti eko, migrace nebo dokonce pokusů o změnu morálky.

V. Kain 23.9.2021 9:50

Volte si koho chcete,ale až začne v plné síle působit Green Deal který Babiš podepsal tak z toho mít radost nebudete.( na Kalouska to svést už nemůže)Když někoho volit tak TSS,tato strana má v programu návrat k normálnímu zdravému životu.To by měli voliči ocenit.

J. Jirka 23.9.2021 10:11

No jo, ale co když po volbách TSS prohlásí, že po seznámení se s novými skutečnostmi už její program není v souladu s realitou a uvědomují si, že Green Deal je jediným možným návratem k normálnímu zdravému životu? Nebudete se pak cítit podveden?

V. Kučer 23.9.2021 12:24

Green Deal může začít podporovat bezemisní jadernou energetiku.

J. Basler 23.9.2021 9:28

Autor má pravdu, Babiše to budeme mít do skončení Zemanova mandátu. A když AB zvládne prezidentské volby, tak dalších 10 let...

Už jsem si podobně tohle nyslel s Jyrkou P., ale nakonec mu to přece jen nevyšlo (premiét --> prezident).

Lidem bohužel na AB očividně žádné jeho problémy nevadí... Je to hrůza, co si necháme jako společnost všechno líbit. Kdekoliv na Západ by AB letěl dávno a ještě teď by odsud letěl...

Židé se tahali 40 let po poušti, takže ještě alespoň 10 let zbývá