25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

POLITIKA: Kdo má profitovat na sKartách?

Bývalá pravá ruka exministra Drábka, nyní ministryně MPSV Müllerová brání nesmyslný a veřejností ze závažných důvodů nesčetněkrát odmítnutý projekt sKaret zuby nehty proti všem. Proti všem – až na ministra financí a svého stranického kolegu Kalouska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šimonová 24.4.2013 13:56

Platební karta je super věc

Sama ji používám, ale sKarta se všemi návaznostmi a striktním příkazem je špatný projekt. No - kod tento projekt asi může hájit? Angažovaní, placení roztleskávači, agentisšpořitelny, co jim na projektu visí provize, ... ještě někdo? Kolik je lidí, co platební kartu nemají, a nemůžou se dočkat, až ji dostanou díky projektu sKarta?

M. Kosejk 24.4.2013 15:11

Re: Platební karta je super věc

Ženská jedna demagogická, ve Vašem článku jsem nečetl jediný faktický argument - pouze Vaše úvahy na úrovni: "říkali to na Nově a já to teď papouškuju". Já například ten projekt hájím, i když nesnáším Kalouska - a moje strana, kterou volím, se proti tomu staví. A s projektem nemám nic společného. Proč to hájím? Protože mám ponětí o výdajích státu na rozesílání sociálních dávek na účty a adresy (často změněné a nebo zrušené - z nichž se peníze vrací zpět). A kdo by z sKaret profitoval? No, my všichni, protože zasílání peněž by se výrazně zlevnilo (a nutnost evidence různých BÚ a adres by také odpadla). A navíc na sKartu přicházejí peníze v klidu, i když jste v nemocnici, na dovolené... - prostě Vám příjdou na sKartu - a a vy si je můžete vybrat třeba až za rok. 

Připomínáte mi ty holandské dělníky, co šli zničit stroje, protože jim nerozuměli a báli se, že je připraví o práci.

J. Šimek 24.4.2013 16:14

Re: Platební karta je super věc

No 270 000 lidí už ji používá.

Místo keců, jak je zbytečná by si její majitelé měli vydupat například, že když na ní jdou sociálnéí dávky, tak si banky nesmí strhnout procenta z transakce a podobně. A ne řvát, že ji chtějí zrušit, protože se s ní blbě platí chlast, cigára a žetony v herně.

J. Vyhnalík 24.4.2013 21:39

Re: Platební karta je super věc

Paní Šimonová zkoušela jste někdy posílat peníze cizím lidem? Víte třeba, že Česká pošta Vám dá vědět, že si adresát peníze nevybral (nemoc, ztracená složenka atd.) s několikaměsíčním zpožděním? Napadlo Vás kolik je to práce sebrat od statisíců příjemců správná čísla jejich účtů a aktualizovat je kdykoliv si adresáti svůj účet změní? Víte, že poslání jedné složenky stojí minimálně 34 Kč? Že za bankovní převody se platí zhruba desetkrát méně, ale platí? Že ČS byla ochotná projekt zajistit zdarma, ovšem pod podmínkou, že přes ní potečou všechny dávky (vydělala by na celkovém objemu transakce)?

Víte, že 90 % práce lidí, kteří rozesílají peníze spadá na řešení reklamací a že sKarty by prakticky všechny problémy odstranily?

Podle toho, co píšete nevíte nic, ale zato to nevíte velmi přesvědčeně.