27.9.2020 | Svátek má JonášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Kdo četl protokol z Melku, zvedne ruku!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 24.12.2006 21:27, přehled diskusí

Politici se bojí říci,...:
Autor: MIda Datum: 24.12.2006 21:27

že nedokáží zabránit agresivní politice Rakouska, které si s českými ubožáky dělá co chce - tu pomluví, tu zablokuje hranice. Co taky s takovým státem, který ani půl roku po volbách nemá vládu?

Arthur Hailey blahé paměti:
Autor: Ignacy M. Datum: 24.12.2006 0:06

už možná bude připadat mladé generaci jako vykopávka, ale v románu Přetížení (téma:  profesní svět pracovníků elektrárny) projevil pro mě nečekaně příjemný, svěží a moderní názor na ekologické aktivisty od těch jenom praštěných až po doslova a do písmene ekoteroristy. V závěru románu jsou to výrobci proudu reálnými metodami, kdo triumfuje nad blázny všeho druhu a komu veřejnost popřává sluchu. A je to už pár desetiletí, co ten román byl napsán (přesně nevím), a z hlediska dalšího vývoje je vlastně prorocký. Vřele doporučuju k přečtení. Kdo ovšem věří na větrníky a blokády hranic, ať to raději nečte.

Nerozumím tomu:
Autor: Bachař Datum: 22.12.2006 23:27

 Muže někdo vysvětlit,jak to že "Dukovany"nevadí a rozhodně jsou o desetileti starší .Kdežto T. je pod přísnou kuratelou?

Re: Nerozumím tomu:
Autor: Milan Datum: 22.12.2006 23:59

Dukovany "vadí" také, ale rozjetá elektrárna, notabene jedna z nejlepších v Evropě, se zastavuje hůře než elektrárna před dokončením. No, navzdory zeleným a Rakušanům Temelín vyrábí elektřinu, ale pro zelené je nutné dál pokračovat v "boji", neboť to stále nese granty, penízky, vlivné funkce a odvádí to pozornost od palčivějších problémů. Přece pro ně není možné přiznat, že prohráli , nebo - dokonce - že ten "schrottreaktor" zase takovým zmetkem není a nikdy nebyl.

Re: Re: Nerozumím tomu:
Autor: jarda Datum: 23.12.2006 9:21

Pokud se pamatuji, tak Dukovany jsou ruská technologie, což někomu vadilo u Temelína a proto si pozvali na dokončení Američany. No a zase někomu vadí, že je to spojení ruské a americké technologie. Čert aby se v tom vyznal, co vlastně chtějí. Nejhorší ovšem je, že zatímco Rakušané vystupují jednotně, celý parlament je proti Temelínu, naši politici jako obvykle si navzájem podrážejí nohy. Vrcholem je Bursík, který si přivede rakouského ministra s lesy v blízkosti Temelína. Koho zájmy bude asi chránit ?

no pánové - je li to tak jednoduché jak pravíte - proč se poruchy typu = doslouživší žárovka vyhodila pojistky nebo :
Autor: herdekbabka Datum: 22.12.2006 23:11

přetížená/otázka je proč/ zásuvka - hlásí rakušákům ?? nějak nechápu

Rakušané drancují Beskydy,:
Autor: standa Datum: 22.12.2006 17:49

Stačí se podívat na jejich pilu a celulózku v Paskově, které požírají Beskydské lesy jako lazebník sibiřský. Ekologové, probuďte se a oplaťte jim blokády !

Re: Rakušané drancují Beskydy,:
Autor: R Datum: 24.12.2006 11:21

To je pravda. Sháněl jsem na podzim tady u nás v Beskydech nějaká prkna a pomalu vyšlo lépe je dovézt odněkud z pil z Jeseníků než je mimo pořadník sehnat tady na nějaké beskydské pile v severomoravském kraji. Všechno dřevo z velkých státních a jiných lesů stahuje Paskov, ze dřeva dělají nábytek, který se vyváží ven a odřezky a piliny spalují nebo zpracovávají na "ekologické" pelety. Které se taky nejspíš vyvá žejí ven, český člověk si je může dovolit vzhledem k jejich ceně tak maximálně o vánocích. Všechny soukromé pily na severní straně Beskyd odebírají dřevo jen z malých soukromých lesů a toho je málo.  Všechno ostatní dřevo tady mizí jako v černé díře. Přitom ta paskovská pila pomalu ani není v telefonním seznamu, aspoň jedno číslo na ně jsem zjistil dotazem na ústředně paskovského biocelu, protože jsem věděl, že ta pila je v jejich areálu.

Re: Re: Rakušané drancují Beskydy,:
Autor: R Datum: 24.12.2006 11:22

Nakonec, protože jsem netrval na kvalitě, jsem získal prkna z malé místní pily,  která zpracovává polomové a kůrovcové dřevo dovážené na Ostravsko až odněkud z okolí Vsetína a Valašského Meziříčí.

"V neposlední řadě věřím, že se podaří vyšťourat na Bursíka nějakou pěknou aférku a znemožnit ho. ":
Autor: AeroKarel Datum: 22.12.2006 16:44

(c) honzak. Také by se mi to líbilo. Pokud by ty zelené hlasy nebyly třeba proti rudým. A zelené snáším přece jenom o něco lépe než rudochy.

Holuba bych nebral moc vážně,:
Autor: AeroKarel Datum: 22.12.2006 16:31

je to něco mezi pravdoláskyplníkem a melounem, ostatně jako celý Respekt, z něhož vzešel.

Zajímavé na čtení (občas), ale nelze to brát moc vážně.

Rakušáci jsou Temelínem posedlí, bude to asi souhrn různých důvodů a hlavně politika. Není-li to pro vládu nádherné, zabývají-li se lidé jakousi elektrárnou za hranicí, místo aby hlídali domácí lumpárny? Něco jako u nás sudeťáci .......

je to paradaxni, ale pokud bude Kuchtova ministryni,:
Autor: Evropan (original) Datum: 22.12.2006 14:01

musim s lehkou davkou skodolibosti prohlasit, ze to je celkem zajimavy uspech Jihoceskych matek, ona ted bude mit celkem silny poradni hlas. ;-)

Re: je to paradaxni, ale pokud bude Kuchtova ministryni,:
Autor: Vifon Datum: 22.12.2006 15:20

Vždy si u takových seskupení, jako jsou Jihočeské kravky kladu otázku, komu prospívají, komu slouží? 6e by třeba rakouským elektrárenským koncernům, které, nebýt Temelína, mohly být bez konkurence? Na vznešené úmysly už dávno nevěřím...

Re: Re: je to paradaxni, ale pokud bude Kuchtova ministryni,:
Autor: AeroKarel Datum: 22.12.2006 16:32

Už to zde bylo, která rakouská firma přišla kvůli Temelínu o zisky .......

Re: je to paradaxni, ale pokud bude Kuchtova ministryni,:
Autor: Pametnik starejch dob Datum: 22.12.2006 16:31

To je, jako škodolibě sledovat, že se do parlamentu Výmarské republiky dostala obskurní strana, vedená jakýmsi Hitlerem.

Re: je to paradaxni, ale pokud bude Kuchtova ministryni,:
Autor: zp Datum: 22.12.2006 17:02

Napadá mne poenta  jednoho  vtipu  z filmu Kameňák I. ... Jedna byla ošklivá, druhá byla pitomá a třetí byla taky učitelka. Na Kuchtovou to sedí. Snad ta osoba zjistí, že Rakušané platí lépe než stát a odejde za cizácký žold  organizovat další blokády. Tam nemá co zkazit.

Bursíku:
Autor: čtenář Datum: 22.12.2006 13:59

umíš číst??

.....:
Autor: oakman Datum: 22.12.2006 11:09

No a po 40ti letech za plotem, který Rakousko rádo pomlouvalo a celkem uvítalo jeho pád(pokud chceme být upřímní, žádná jiná země pro české emigranty neudělala více než Rakousko), jsme se ocitli v bodě nula. Vztahy Vídeň - Praha jen kvetly. Dlouho to nevydrželo. Blazeovaná černorudá koalice náhle pukla ve volbách a do Vídeňského valčíku náhle vstoupily alpské rohy pana Haidera. Tenhle chlápek, takový Sládek mutovaný Standou Grossem (čti populista a zloděj) vpodstatě zformuloval to, co běžný drban z Waldviertel či Weinviertel denně mele u piva - die Scheisstschechen nám berou práci, zlikvidovali nám infrastrukturu 50 kilometrů do vnitrozemí, mají to mrchy levnější, takže musíme jezdit nakupovat k nim. Dnes je situace taková, že v Tullnu natankujete levněji než ve Znojmě a když jedete večer z Vídně do Čech, jedete ze tmy do světel. Nojo sice to žije, ale ty bordely podél silnice, sklady trpaslíků míchané psími klinikami a outlety, to není jen obraz toho, co všechno je Rakušák schopen koupit, ale taky hodně o tom, co všechno jsme schopní my prodat "za tvrdý". On o nás se místní Helmut dozví z Kurieru jen to nejlepší - kolik hurev máme ready na Landstrassen,  co ukradli Tschechen v místním supermarketu, jak mordujeme cikány, s Poláky si notují o naší bezbožnosti a neúctě k církvi, máme tu pár historek z odsunu... Už TGM věděl, co je to PR a přes Živnobanku koupil plátek v každé sousední zemi, kde se neustále "dávaly na správnou míru" pomluvy místních odpůrců parlamentní demokracie. Ono v době, kdy jsme sousedili s Hitlerem, Dolfussem, Horthyim, Stalinem a Pilsudským to bylo jasné. Proč naši levicoví idioti v čele se Zemanem místo toho použili "Dalíkovu" metodu - slíbíme cokoliv, ale se.em vám na to? Takhle se dá skládat vláda v tomhle ulhaném chlívě, ale v mezinárodní politice platí neslibuj, co nedodržíš. Pokud jsme byli za Zemana hauři, za Špidly poserové (tak chápu vaše vnímání Melku), proč jsme hysteričtí s Klausem?

Re: ....A kapr.:
Autor: čtenář Datum: 22.12.2006 14:01

vystrčil z vody hubičku a povídá-Troubo!!

Re: .....:
Autor: zm Datum: 22.12.2006 16:12

a tento popis staví do horšího světla nás nebo Rakušáky;-P? Ono je totiž nejvíc dráždí, že jsou stejní vidláci jako my(Y).

Re: .....:
Autor: AeroKarel Datum: 22.12.2006 16:34

Kde račte viděti tu hysterii, s vyjímkou blokujích Rakušáků?

V kontextu sousedských vztahů:
Autor: oakman Datum: 22.12.2006 10:47

to už není vnitropolitikum Rakouska, ale precedens, na jehož základě si "stará" Evropa dovoluje se montovat do vnitřní politiky u nás. Obecně považovat rakousko - českou válku o cokoliv (JETE, pracovní povolení, Schengen) za vnitropolitikum Rakouska je také poněkud odvážné. Ono to pochází z dob, kdy byl populus v Podunají krmen bájemi o věrolomných Češích. Jak se cítí národy, když jsou "opuštěny" svými podnárody známe sami - co si oni prožili v 18tém, my známe z 93tího. Rozdíl je snad v tom, že my se po deseti letech separace nemusíme koukat menšímu bráchovi na záda. To oni museli kousnout již hned po válce ponižující žádost o uhelnou a cukernou výpomoc. Nic jim nezbývalo, když Německo promptně uznalo ČSR a požádalo o totéž. Životní úroveň v roce 1929? ČSR - Evropa, Rakousko - Balkán (kromě Vídně, ta se má vždy dobře. Následný anšlus je dodnes výmluvou, protože fakticky vzato Hitlerův Mein Kampf je rakouské dílo, stejné provenience je i autor a konečně nikdo ještě nevysvětlil, jak mohla země, která dodala pouhých 10% Hitlerova kanonenfutteru obsadit více než třetinu míst dozorců v lágrech - kromě Mauthausen byly všchny mimo Rakousko... Přichází studený mír a Rusové. Vídeň měla obrovskou kliku, že se jich po 10ti letech zbavila. Tak konečně doputovalo Rakousko "na západ". Od té doby jsou zase "chytřejší".

Re: V kontextu sousedských vztahů:
Autor: Minutus Datum: 22.12.2006 13:52

Styl je jako obvykle dosti syrově konfliktní, a nabitý emocemi, ale vyjímečně se dá v podstatě souhlasit.

Re: V kontextu sousedských vztahů:
Autor: raff Datum: 22.12.2006 15:49

Ještě Dachau

nevím, nevím -možná by stálo za to - podívat se - co za těmi - poruchami u temelína je. :
Autor: herdekbabka Datum: 22.12.2006 9:38

Je - li v pořádku jak tvrdily komise a Dana x , pak je možná někde dobře placená žába na pramení , nebo ni  mají zvenčí přístup přes počítače a někdo může zasahovat do programu - a jen díky patrně slušně fungující kontrole se nic nestalo. Myslím, že ochrana Temelína by se měla zaměřit tímto směrem a patřičně oddělit - počítačově řízený prodej a přenos EE od samotného řízení provozu. Když se dokáží hekří dostat do Pentagonu  nikdo mi nevymluví, že by se nedokázali dostat i do sebelépe chráněného - počítačově řízení provozu T. Ono v našich zemích - nehledě na zelené vždycky bylo dost úplatný ch prevítů.

Myslím, že komise ač studovali kde co - tuhletu možnost v úvahu nebrali a kdo ví. Nějaký prodejný blb se může vždycky najít. 

Re: nevím, nevím -možná by stálo za to - podívat se - co za těmi - poruchami u temelína je. :
Autor: Delfín Datum: 22.12.2006 9:48

Kontrol v JETE bylo nekolik desitek (SUJB, MAAE, WANO, EU) bez nejakych zavaznych pripominek, nebo oznaceni JETE za nebezpecnou. Prave naopak JETE byla schledana jako jedna z nejbezpecnejsich elektraren a dobrou kultuou provozu. To si opravdu myslite ze ridici system jaderne elektrarny jede na Windows XP pripojenych na Internet? 8-o

Re: Re: nevím, nevím -možná by stálo za to - podívat se - co za těmi - poruchami u temelína je. :
Autor: herdekbabka Datum: 22.12.2006 10:18

no, nevím jaké spojení se světem JEtE má, ale faktem je, že nějaké nepřetržité spojení s někým venku ta síť mít musí - ať už pod čímkoliv - takže tohle není argument. - no a tam ... kdoví . Zlehčování - nic neřeší - za prověření by to stálo. ....

Re: Re: Re: nevím, nevím -možná by stálo za to - podívat se - co za těmi - poruchami u temelína je. :
Autor: Delfín Datum: 22.12.2006 10:22

A ma JETE pevnou IP? ;-D

Re: Re: Re: Re: nevím, nevím -možná by stálo za to - podívat se - co za těmi - poruchami u temelína je. :
Autor: Emp Datum: 22.12.2006 10:27

:-D 

Re: Re: Re: nevím, nevím -možná by stálo za to - podívat se - co za těmi - poruchami u temelína je. :
Autor: Emp Datum: 22.12.2006 10:24

Systém řízení elektrárny je zcela samostatná jednotka nepracující na systému Windows. Spojení se světem? jak si představujete nepřetržité spojení se světem? Ano, údaje z monitorovacích stanic a určitých technologických procesů jsou přenášeny, nejedná se ale o "klasický internet" Zkrátka - nelze nikterak zvnějšku řídit zařízení elektrárny