21.5.2022 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nový 19.6.2009 9:02

Proč potřebují Romové spojence? Není to rasismus ?

Proč dělíte  občany podle  etnického původu.

Ať prostě  makají  jako ostatní  a  nebudou  mít problém !

Tedy kromě  toho, že  kolem půlnoci  na ně  padne  únava  a nebudou moci  pařit až do rána.

Nový 19.6.2009 8:59

Re: Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.

Tedy to  je  ale   NEKOREKTNÍ  názor.

Jak  mohou Romové pracovat, když  je  Gadžové po celé  generace  odrazují od  práce  tučnými sociálními  dávkami, invalidními  důchody a  bydlením  zadarmo.

Tomu nedokáže  čelit  ani mnoho  bílých, natož  citliví  Romové.

No... 19.6.2009 8:46

Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.

Problém je, jak tu ruku donutit děl to co má, pracovat a ne být pořád jen natažená....

No... 19.6.2009 8:45

Nejjistější místo nalezení pomocné ruky je na konci Vašeho ramene,romové.

Preoblém je, jak tu ruku donutit děl to co má, pracovat a ne být pořád jen natažená....

Rudolf 18.6.2009 0:05

Re: Bursík Zelené především dokonale odzelenil.

DSZ - a není tam náhodou antijaderná KUCHTA? TO tady chceš Kuchtovou místo Bursíka. Tak tobě to jádro fakt už asi osvítilo mozek

David 18.6.2009 0:02

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

na tema afroamericanu me pred lety pobavil pablbek kdyz nejake francouzske cernochy oznacil jako afroamericany :)

David 17.6.2009 23:55

Re: Zelení Romové ?

a pak ze nic nedelaji.... chovaji si zasoby na horsi casy

David 17.6.2009 23:54

Re: Zelení Romové ?

kdyz je hlad, i potkan je dobrej

mag 17.6.2009 19:34

no, jeden profesionální český boxer s ek cikánské národnosti hlásil

 ale jméno si teď nevybavím; v devadesátých letech s pomocí dotací otevřel boxerskou školu v Praze na Žižkově; ale jak ta škola funguje či nefunguje nevím ;

fg 17.6.2009 18:26

Re: Volební právo

to je blbost

cipísek 17.6.2009 17:55

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

To co si o tom doopravdy myslíme,to  taky.Ale druhý důvod je,že by se to nerýmovalo-a ten bude asi oficiální.:-D

vita 17.6.2009 17:40

Bursík Zelené především dokonale odzelenil.

S výjimkou útoků na energetickou bezpečnost země pustil kvůli moci všechna zelená témata.

DSZ jsou autentičtí Zelení - ať si Havel pábí jek chce. Jenom měli málo času.

Nebepeční jsou ti i ti. A ti Patočkovi dvojnásob.

VL 17.6.2009 17:27

Re: Volební právo

Dovedete si představit, kolik zaplatí průměrná cikáda na spotřební dani za chlast, cigarety, benzín a kolik přispěje na daň, kterou platí provozovatelé "výherních" automatů?

VL 17.6.2009 17:25

Re: Proboha - co chápe autor jako "lidská práva".

Podle Cikánů lidská práva =rómská práva. Protože pouze Róm je člověk.

VL 17.6.2009 17:21

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Omyl, podle Cikánů jste opicí oba a já taky. Protože Róm = člověk. Takže my ostatní patříme do primátů a to jako opice nebo lidoopové.

VL 17.6.2009 17:19

Popis skutečnosti

Myslím si, že problém cikánské skupiny nejlépe vystihuje popis poměrů ve spisech jednoho Cikána z Košic - vojna 1985 - "rodina žije v rákosové chýši za městem bez jakékoli vlastní snahy o zlepšení své bytové situace".

goodday 17.6.2009 16:36

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Správná otázka od individua, které si nedovede představit, že by se z něho osobně stal místo komouše třeba jenom sosák! Vaše ideová i rasová pevnost je obdivuhodná Jen tak dál! Nedejte se nalákat různými bývalými soudruhy, kterým stačilo k proměně jenom pár týdnů! Zdaleka na to nepotřebovali 18 let! Držím vám palce!!! ;-DR^;-DR^

Ludva 17.6.2009 16:33

Zelení Romové ?

Možná by měli začít se životním prostředím kolem svých obydlí. Hromady odpadků svědčí leda potkanům.

Jura Jurax 17.6.2009 16:03

Re: Volební právo

K zodpovědnosti člověk doroste až když má rodinu o kterou se musí starart.  Nikoliv nutně, Marate, i když mnozí ano :-/ 

A k nezralé mládeži - anžto jsem čerstvý šedesátník, přijde mi, že kdokoliv pod pětatřicet je nezralý cucák s mlíčkem na bradičce (mí potomkové ovšem tento názor výrazně nesdílejí) ... připouštím ovšem, že v pětatřiceti jsem měl za nezralce dvacátníky a ve dvaceti jsem pětatřicetileté starce měl za seniliky, co by neměli být ponecháváni bez dozoru a už by ani neměli nic moc o ničem rozhodovat, poněvadž jsou beznadějně mimo ...

17.6.2009 15:25

Kdo je nepřizpůsobivý?

Termín "společensky nepřizpůsobivý" byl zaveden zákonem i s nepřímou definicí. V zákoně z roku 1975 to bylo takto:  Národní výbory ve spolupráci s ostatními státními orgány, společenskými a hospodářskými organizacemi poskytují péči občanům společensky nepřizpůsobeným (například občanům po skončení protialkoholního léčení, po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody), jíž se sleduje řešení sociálních důsledků jejich společenské nepřizpůsobenosti. Cílem této péče je vytvářet aktivní vztah těchto občanů k práci a společnosti a napomáhat k tomu, aby vedli řádný způsob života.

Takto to bylo převzato i do zákona z roku 1988:  Národní výbory ve spolupráci s ostatními státními orgány, společenskými a jinými organizacemi poskytují péči občanům společensky nepřizpůsobeným (například občanům po skončení protialkoholního nebo protitoxikomanického léčení, po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody), jíž se sleduje řešení sociálních důsledků jejich společenské nepřizpůsobenosti. Cílem této péče je vytvářet aktivní vztah těchto občanů k práci a společnosti a napomáhat k tomu, aby vedli řádný způsob života.

V roce 1996 to bylo za zákonů vyškrtnuto a tato nepřímá definice se v nich už nikde nevyskytuje.

Ovšem zcela jistě nejde o Romy. Ti jsou v zákonech opisováni jiným souslovím: osoby ze sociokulturně znevýhodněného prostředí (viz např. zákon o zaměstnanosti).

Jura Jurax 17.6.2009 14:50

Re: Volební právo

No a - stát jednou rukou dá a druhou sebere - a nula od nuly pojde, akorát to něco stojí na manipulačních nákladech ... ;-)

Jura Jurax 17.6.2009 14:46

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Jojo, Marate, Vy, ač Čech, jistě opice nejste, já jako Moravan podle Vás taky ne, že ano - aspoň jste se nezmínil - jinak primární krávovinu s těmi afroameričany a kavkazany spáchali amíci; to s těmi Romy je naše vlastní blbost Amerikou snad ani neinspirovaná. Neupírejte nám schopnost vymyslet vlastní broskvoviny na amerických peachovinách neodvislé!

Jura Jurax 17.6.2009 14:42

Re: Velmi přesný postřeh

Hm, a to nahradit školkou od tří (možná dvou) let. Ne povinnou .. Ovšem jen dítě, které chodí do školky dostává dětské přídavky  a ty Vaše přídavky jen na 2 děti a jen do šesti let  atd. by samozřejmě bylo pro všechny, že ano ... protože cikánů, co se k svému hlásí, je u nás pár tisíc - ostatní mají narodnost českou, resp. moravskou, případně slovenskou ... jak byste jaksi ouředně poznal cikáně, jež by bylo právo Vašeho sonderbehandlungu, a jak bílé dítě ... ono to není v principu špatná idea, ale má četná úskalí a chtěla by ještě domyslet.

Janula 17.6.2009 14:37

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Myslím,že nejzaostalejší jsou Rumungři.Jak je to s tímto etnikem v Polsku,kdýž se o tom nemluví,jen se připomíná jejich neblajý osud u nás,v Maďarsku a na Slovensku?

Janula 17.6.2009 14:28

Re: Kdo je to ten Keller?

Sociolog,asi z F-M nebo Ostravy,velký přívrženec ubližovaného "pracujícího lidu",autor četných článků v Salonu Práva.

brok 17.6.2009 14:22

Re: Velmi přesný postřeh

Zcela správně. Cikáni jsou naopak velice přizpůsobiví. Tuto jejich až extrémní přizpůsobivost by bylo možno využít ke zlepšení jejich situace. Příčiny neúspěchu: šestileté cikánské dítě, když přichází do školy neumí číst, zatímco většina českých dětí ano. České děti v tomto věku už kreslí kompletní postavy, období "hlavonožců" (obrázky bez těl) absolvovali cca ve třech letech. Cikánské děti při příchodu do školy většinou ještě nikdy neviděli tužku. A pod, Není to tím, že by byli hloupější, je to tím, že mají doma destimulují prostředí. To by bylo možno nahradit školkou od tří (možná dvou) let. Ne povinnou, to by k ničemu nebylo, ale dobrovolnou. Ovšem jen dítě, které chodí do školky dostává dětské přídavky. Přídavky vyplácet jen na 2 děti a jen do šesti let. Za to děti, které budou chodit do školy a tam řádně prospívat (dejme jim tu prospěchovou laťku "přiměřeně") budou brát "stipendium". Výše tohoto "stipendia" bude závislá na docházce a prospěchu. Díky cikánské "vyčůranosti" se z cikánských dětí časem stanou vzorní žáci, ze vzorných cikánských žáků se stanou vzdělaní občané a je po rasismu. Proč to nejde? Protože "ochránci lidských práv" by si museli hledat jiná koryta a na to nejsou stavění.

brok 17.6.2009 14:09

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

Je to "plíživé" rómství. Pamatuji doby, kdy se ještě psalo "cikáni-rómové". To mělo dokonce i určitý smysl. Rómové jsou jedním z několika cikánských kmenů, bohužel ten nejzaostalejší. Na své cestě z Indie do Evropy volili t.zv. "severní středomořskou cestu". Během ní procházeli zeměmi spíše zaostalými, které jim velký kulturní nátěr poskytnout nemohly. Jěště ve dvacátých letech min. století byla u nich nejváženější profese zloděj koní.  S politováním je nutno konstatovat, že Hitler vyvraždil především cikány nejkulturnější, kteří do Evropy přišli t.zv. severní cestou, t.j přes pobaltské republiky a Polsko. Dodnes zbytky těchto cikánských kmenů odmítají označení Rom (v tv. byla před časem hádka mezi cikánkou a Rómem na toto téma),jako ponižující.

LJG 17.6.2009 14:06

Re: No,

Stručně řečeno Zelene a Romy spojovala jen touha po dotacích.

Fafa 17.6.2009 13:30

Re: Volební právo

Zkuste metodu Kunetka. Kazdy volic dostane pri vstupu do volebni mistnosti 5,000 Kc, platne jsou pouze hlasy v obalce s 5,000 Kc. ;-)

magi 17.6.2009 13:08

Re: Jak se mohou z cikánů za 18 let stát Romové, vysvětlí mi to někdo?

nevysvětlí ! Jako jihočech vím,že Buvarka hrála krásnou písničku : Kdo to byl,cikán černý cikán ! Ještě dříve se hrálo : Cikánský baron,jsem já..... Ptejte se,proč to dnes nehrajou?