7.2.2023 | Svátek má Veronika


Diskuse k článku

POLITIKA: Karel S. není žádný pravicový kandidát

Kníže má brilantní marketing, a tak se mu podařilo prezentovat se jako jediný silný kandidát pravice. To je image, s kterou nejspíš půjde i do druhého kola. Je tedy dobré osvěžit paměť a připomenout, že nikdy nebyl pravicovým a dokonce ani středovým politikem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 16.1.2013 13:29

V jedné věci je pan kníže pravicový

A tou je ochrana soukromého vlastnictví. Ovšem především toho, který pro sebe vysoudil od různých větví rodu Švancenbergů. Získání a udržení tohoto miliardového majetku je očividně hlavním cílem, kterým je pan kníže povinován odkazu svých předků. Je to nejspíš jediný smysl jeho politického života.

To, že v soudech obvykle uspěl, přesto že své nároky opíral i o ne všude platná dědická práva potomků adoptovaných, bezpochyby souviselo s tím, že dokázal být nablízku politické "moci". Zpočátku moci Havlovi, která mu otevřela i cestu k moci rodící se evropské veleříše.

V těchto souvislostech je pochopitelné, proč pan kníže horlivě vykřikuje do očí bijící nesmysly o našem rychlém zapojení do bankovní unie a různých fondů pro záchranu eurozóny, v nichž bychom jako nečlenové neměli právo ovlivnit jednání, pouze povinnost platit. Toto jednání je navíc hrubě nevychované, protože je veřejně vyhlašuje ještě před zasedáním vlády (a navíc bankovní, měnové, finanční a ekonomické otázky nepatří do jeho rezortu.

Z uvedených důvodů je a vždy bude bezcharakterním EU-hujerem, což je v dnešní EU-krizové době ta nejhorší kvalifikace pro úřad našeho prezidenta.

P.S. Hysterická podpora, které se mu dostává od "našich" masmédií to jenom potvrzuje. ODS je opravdu v nezáviděníhodné situaci, když má rozhodovat mezi Eu-hujerským (a tedy levicovým) činitelem své koaliční vlády a nevypočitatelným levicovým eurofederalistou.

B. Rybák 16.1.2013 14:23

Dodatek

V čtenářské reakci pana Machaly na článek "Klausův polibek smrti (J. Bartoň)" jsem nalezl velmi zajímavé rozšíření mých informací o panu knížeti.

K vůli přes něj jdoucí, pro mne neodstranitelné reklamě na levicový tisk, jsem ho musel zkopírovat do Wordu.

J. Kanioková 15.1.2013 18:31

Proč je toto mediální běsnění ? Jen kvůli sesli na Hradě???

Jde především o EU !  Potřebují tam někoho, kdo bude velmi vstřícný k Bruseli. A kdo až tak nebude remcat či vůbec vidět do toho ekonomického průšvihu...

Kdo za Schw. "bojuje" ?  Média poplatná zahr. vlastníkům i svým šéfům, většinou pravdoláskovníkům.  A s nimi naše internacionální kulturní fronta. Všichni P&L !!! Všichni Havlovi pokračovatelé...

J. Kanioková 15.1.2013 23:07

No.... a je to tu....

Schwarzenberg: Do roku 2015 chceme zavést euro

http://www.mediafax.cz/politika/2962724-Schwarzenberg-Do-roku-2015-chceme-zavest-euro

Vždycky jsem tu zachovávala nejvyšší slušnost.... ale teď nemohu jinak - je to hajzl !

J. Václavíková 15.1.2013 23:25

Re: No.... a je to tu....

Hajzl můžete být nanejvýš Vy, když tu uvádíte článek z roku 2009. Možná Vám ale uniklo, co se mezitím odehrálo a žijete ve vzduchoprázdnu.

B. Rybák 16.1.2013 12:23

Re: No.... a je to tu....

Pokud nemůžete doložit, že by pan kníže tyto hlupácké postoje odvolal a že by se za ně omluvil, pak jste měla mlčet. Urážky nejsou argument.

C. Coton 15.1.2013 17:26

Re: O co šlo v článku

Díky, souhlas. Vidím, že jste informován. Ale příznivci K.S. Vás teď sežerou :-))

Avčak v článku šlo o to, kdo reprezentuje koho. A zde je vyjádření předsedy ODS: Jsme ve svých názorech konzistentní, a proto považujeme z tohoto pohledu

za přirozené, že grémium ODS vyslovuje podporu prezidentské kandidatuře

Karla Schwarzenberga a chceme vyzvat voliče, aby ho podpořili ve druhém

kole prezidentských voleb.

J. Kanioková 15.1.2013 18:20

ODS ještě považujete za pravici ??????

D. Polanský 15.1.2013 18:56

Re: O co šlo v článku

Kdo to je ODS? To myslíte ten spolek lumpů?

B. Rybák 16.1.2013 14:26

Re: O co šlo v článku

Pokud je ODS spolek lumpů, tak co jsou podle Vás EU-hujeři (říkávalo se tomu vlastizrádci)?.

M. Pavlíček 15.1.2013 17:15

O co šlo v článku

Autor nikoho nenabádá, jak má volit, ani netvrdí, že Zeman je lepší než Schw.arzenberg. Jen se pokusil uvést na pravou míru některá klišé a mylné interpretace, které o knížeti kolují. A myslím, že velmi dobře.

Schw. se perfektně daří hrát dvě role, jinak by nemohl uspět. Kamarád a opatrovník největšího gaunera v zemi (MK), člověk s problematickými kontakty (zednáři, Bilderberg ap), člověk s plnou odpvědností za největší vládní přešlapy současnosti (to není jen máslo Nečase...). Když upekli na Čunka boudu, protože se vyděsili venkovana, který by mohl udělat neplechu v pražských "pořádcích",  kníže s ním nechtěl být v jedné vládě a povolával Emerický detektivy. S Mirkem ev. nemá problém víc než kamarádit.

Ale ve vlobě prezidenta se tváří jako někdo úplně jiný, s vládou v podstatě nemá nic společného a žádného Mirka nikdy neviděl, o zednářích nemluvě.. Nahlas to samozřejmě neříká, ale umí se tak tvářit. A lidi to žerou...

Přesto je zřejmě menším zlem než Zeman ... nebo ne? :-)

C. Coton 15.1.2013 17:03

Zeman bude hájit naše zájmy. Kníže své.

Zeman je Čech, má sílu osobnosti a je vtipný (ne hrubý) glosátor. Vyjadřuje se zřetelně a nehuhlá. Není mi známo, že by spal v pracovní době a už vůbec na zahraničních návštěvách. Není známo, že by uplácel, podivně restituoval a privatizoval a vždy prosazoval české zájmy.

Schwarzenberg je Švýcar, většinu života žil v Rakousku, občas se vyjadřuje jako hulvát. Naštěstí mu není moc rozumět. Klimbá ve sněmovně i při mezinárodních návštěvách (neváží si řečníků). České zájmy neprosazuje (zavřel obchodní oddělení na většině ambasád a Benešovi dekrety označuje za proti lidským právům.

D. Polanský 15.1.2013 18:58

Re: Zeman bude hájit naše zájmy. Kníže své.

Jo Zemanovi jsme již jasně rozuměli: Akce čisté ruce. Byly z toho nakonec špinavé.

M. Kosejk 15.1.2013 15:35

jistě

Jistě, že Schwarzenberg je klasický levicový politik. Jen existence populistické bolševizující extralevice (ČSSD, KSČM a KDU-ČSL)  to celé spektrum u nás posová tak, že si asi mnozí myslí, že TOP09 je pravicová. 

V zásadě u nás pravicová strana není, i ta Machova strana si pohrává s naprosto jasným levicovým balastem, jako je přímá demokracie a lidová veta zákonů. Ale TOP09 má k pravici ještě podstatně dále než ODS, kterou bych spíš považoval za středovou stranu, pokud jde o kontext ku světu.

R. Tichý 15.1.2013 13:49

Koho volit

Zdá se mi, že KS klame tělem. Projdete-li si dotazníček na volebnikalkulacka.cz  vyjde vám, že konzervativně ("pravicově") se prezentuje MZ.

J. Štrobl 15.1.2013 14:11

Re: Koho volit

Člověk musí mít mimo tabulek i svůj rozum. Od Schwarzenberga vím co mohu očekávat i když se mi to zrovna moc nelíbí, ale nepovažuji to za vážný problém. Od Zemana to nevím a ukázka jak se poštěkal se Slováky ani není ještě na Hradě, mě o jeho soudnosti a politické prozíravosti právě moc nepřesvědčuje. A jeho neprůhledné styky s Rusy se mi také dvakrát nelíbí. Přece jenom je lepší být v EU než být ruskou gubernií.

J. Kadeřábek 15.1.2013 15:03

Re: Koho volit

S ohledem na jedinou pravomoc prezidenta dát stuhu na věnec k hrobu neznámého vojína tu vlevo, tu vpravo mě názory i činy budoucího prezidenta nezajímají. Na našem politickém poli to je nula, která snad jen ve styku se zahraničím může udělat větší nebo menší ostudu. Pravda, jmenuje radu ČNB, soudce a jedou za x let může vyhlásit amnestii a možná i válku.

J. Kanioková 15.1.2013 18:22

To je konina....

B. Rybák 16.1.2013 14:33

Re: Koho volit

A to je Vám málo (něco si třeba o ČNB nebo např. ústavním soudu přečtěte)? A to jste ještě zapomněl na jeho výsostné právo schvalovat mezinárodní smlouvy. Jmenovat předsedu vlády..

R. Tichý 15.1.2013 16:16

Re: Koho volit

Nemám pocit, že Zeman je nečitelný. Mně se naopak líbí, jak Zeman vyběhl s novináři. Nechápu, kde se vzala idea, že novináři jsou neposkvrnění světci toužící informovat nezaujatě o tom, co se kde děje.

Jaké styky s Rusy - máte nějaký konkrétnější odkaz?

J. Štrobl 15.1.2013 18:34

Re: Koho volit

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=622547

J. Štrobl 15.1.2013 19:18

Re: Koho volit

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=622469

http://aktualne.centrum.cz/video/?id=250957

J. Štrobl 15.1.2013 19:31

Re: Koho volit

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/78335-zemanovu-stranu-ovladaji-muzi-s-uzkymi-kontakty-s-moskvou/

J. Kanioková 15.1.2013 20:23

Jo, jo. média se snaží vymést kdeco,

a určitě to nemá žádný záměr....

hilsneriáda !

B. Rybák 16.1.2013 14:52

Re: Koho volit

EU-hujeři (jejich EU-páni) mají pochopitelně hrůzu z toho, že bychom mohli naši téměř naprostou závislost na nové EU-říši snížit hospodářskou spoluprací s kýmkoli jiným a tím spíš ne, se stále významnějším Ruskem (s ním přece mohou jednat jenom Němci, ti tam poslali i na trvalý úvazek i svého exkancléře).

M. Pavlíček 15.1.2013 17:19

Re: Koho volit

No, já myslím, že je to spíš naopak. Zeman je celkově čitelnější (i přes neprůhledný účet), celkem se dá odhadnout, co bude a co nebude dělat, jaké má postoje a co prosazuje. (Tím neříkám, že jsou to postoje mě blízké :-).

Kníže se umí tvářit dost odlišně od toho, co provádí (ví to někdo pořádně?)

P. Moravčík 15.1.2013 12:44

Mylne som sa domnieval,

že v ČR volia prezidenta (s obmedzenými právomocami) a nie vládu?! 

R. Tichý 15.1.2013 13:46

Re: Mylne som sa domnieval,

Je to symbol...

J. Kanioková 15.1.2013 18:25

Kníže na Hradě a ve vládě jeho strana v čele s Kalouskem,

který je Schwarzenbergův loutkovodič...  Bohužel.

Takže si vše prosadí, préza jim to vše hned s radostí podepíše. A nejen jim, komukoliv. Pravdoláskovníci jsou kosmopoliti, světáci. Nás zájem je pro ně druhořadý...

P. Moravčík 15.1.2013 12:43

Mylne som sa domnieval,