9.12.2023 | Svátek má Vratislav


POLITIKA: Kam nás vedou naši politici

28.10.2011

Existují vlastnosti, které jsou garantem velikosti lidského ducha. Každý z nás tuší, že k nim patří potřeba nezávislosti a svobody, odvaha, činorodost a láska k rodině a k národu. Kdysi se za tyto hodnoty i umíralo.

Proto se mi nechce věřit, že by pro nás už nic neznamenaly. Jen jsme se asi falešně ujistili, že "sametovou revolucí" jsme je znovu získali a už o ně nemůžeme přijít.

Přitom stačí pozorněji sledovat některé naše politiky, jak nás svými pavoučími vlákny čím dál více omotávají a přiškrcují nám křídla. Vnucují nám svou prodejnou morálku a předstíranou starostí o náš kus žvance nás přistrkují do nového chomoutu.

Hospodářská krize se jim velmi hodí. Už zase jsme méněcenní, malí, slabí a bez zachráněné EU, také za naše peníze, nebudeme moci existovat. Je tedy v našem zájmu se dobrovolně vzdát nezávislosti a práva rozhodovat si sami o sobě. Jen prosím nevybočovat z řady, otrocky sklonit hlavu a proboha, nikdy si nepohněvat naše mocné "spojence"!

Stále stejné řeči. Už jimi byla zdůvodněna nutnost přijetí Lisabonské smlouvy, respektování nám vnucených zákonů a nesmyslných příkazů atd. atd. No, a nyní se máme dobrovolně a s radostí zavázat nejen k velkým finančním obětem, ale odevzdat vládu věcí svých do rukou nevolených byrokratů - slouhů velkého Německa a velikášské Francie.

Je mi smutno nad marnou snahou některých našich politických představitelů zastírat své kapitulantství. Např. premiérem chytráckým prohlášením, že lid si sám v referendu rozhodne o přijetí eura, když už dávno jsme dali Bruselu právo rozhodnout za nás. A kolikrát asi budeme muset referendum opakovat, aby se EU dočkala naší kladné odpovědi? Navíc ODS již jen touto zmínkou o referendu, dle předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga,nakopla do zadku německou kancléřku Angelu Merkelovou, což se podle našeho knížete pána vrchnosti nedělá.

Náš slavný NERV, reprezentovaný panem Dlouhým, nás 25.10.2011 na tiskovce v televizi přesvědčoval o tom, jak moc by nás mohla poškodit hospodářská krize, když nebudeme ochotni pro záchranu EU a eura udělat cokoliv. Masíroval nás ekonomickými argumenty, různými rozbory, grafy a statistikami a hrozil tvrdými dopady. Ohromující podívaná k obalamucení nás ostatních!

Pane Dlouhý, i bez Vás je nám jasné, že nepříznivé hospodářské procesy v Evropě pravděpodobně zasáhnou i nás. Otázkou však je, zda tyto předpokládané tvrdé ekonomické dopady nás mají přinutit k tomu, abychom přistoupili na vše, co od nás EU žádá. Tady se hraje nejen o finanční pomoc, ale i o ztrátu zbytku naší suverenity.

Proto se ptám, kolik našich politiků chce, abychom za trochu čočovice zradili sami sebe?

Velmi se obávám, že většina.