15.10.2019 | Svátek má Tereza


POLITIKA: Kam nás vedou naši politici

28.10.2011

Existují vlastnosti, které jsou garantem velikosti lidského ducha. Každý z nás tuší, že k nim patří potřeba nezávislosti a svobody, odvaha, činorodost a láska k rodině a k národu. Kdysi se za tyto hodnoty i umíralo.

Proto se mi nechce věřit, že by pro nás už nic neznamenaly. Jen jsme se asi falešně ujistili, že "sametovou revolucí" jsme je znovu získali a už o ně nemůžeme přijít.

Přitom stačí pozorněji sledovat některé naše politiky, jak nás svými pavoučími vlákny čím dál více omotávají a přiškrcují nám křídla. Vnucují nám svou prodejnou morálku a předstíranou starostí o náš kus žvance nás přistrkují do nového chomoutu.

Hospodářská krize se jim velmi hodí. Už zase jsme méněcenní, malí, slabí a bez zachráněné EU, také za naše peníze, nebudeme moci existovat. Je tedy v našem zájmu se dobrovolně vzdát nezávislosti a práva rozhodovat si sami o sobě. Jen prosím nevybočovat z řady, otrocky sklonit hlavu a proboha, nikdy si nepohněvat naše mocné "spojence"!

Stále stejné řeči. Už jimi byla zdůvodněna nutnost přijetí Lisabonské smlouvy, respektování nám vnucených zákonů a nesmyslných příkazů atd. atd. No, a nyní se máme dobrovolně a s radostí zavázat nejen k velkým finančním obětem, ale odevzdat vládu věcí svých do rukou nevolených byrokratů - slouhů velkého Německa a velikášské Francie.

Je mi smutno nad marnou snahou některých našich politických představitelů zastírat své kapitulantství. Např. premiérem chytráckým prohlášením, že lid si sám v referendu rozhodne o přijetí eura, když už dávno jsme dali Bruselu právo rozhodnout za nás. A kolikrát asi budeme muset referendum opakovat, aby se EU dočkala naší kladné odpovědi? Navíc ODS již jen touto zmínkou o referendu, dle předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga,nakopla do zadku německou kancléřku Angelu Merkelovou, což se podle našeho knížete pána vrchnosti nedělá.

Náš slavný NERV, reprezentovaný panem Dlouhým, nás 25.10.2011 na tiskovce v televizi přesvědčoval o tom, jak moc by nás mohla poškodit hospodářská krize, když nebudeme ochotni pro záchranu EU a eura udělat cokoliv. Masíroval nás ekonomickými argumenty, různými rozbory, grafy a statistikami a hrozil tvrdými dopady. Ohromující podívaná k obalamucení nás ostatních!

Pane Dlouhý, i bez Vás je nám jasné, že nepříznivé hospodářské procesy v Evropě pravděpodobně zasáhnou i nás. Otázkou však je, zda tyto předpokládané tvrdé ekonomické dopady nás mají přinutit k tomu, abychom přistoupili na vše, co od nás EU žádá. Tady se hraje nejen o finanční pomoc, ale i o ztrátu zbytku naší suverenity.

Proto se ptám, kolik našich politiků chce, abychom za trochu čočovice zradili sami sebe?

Velmi se obávám, že většina.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.