14.8.2022 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

POLITIKA: Kalouskův konec

Jsem volička a velmi se zlobím. Se směsicí údivu, odporu a pohrdání sleduji v posledních dnech mediální výstupy pana Kalouska a mohu s jistotou říci, že takový politik nemá ve veřejném prostoru co pohledávat a že jako občan s volebním právem udělám vše pro to, aby byl vykroužkován, vynulován, odstraněn.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Malypetr 10.7.2012 23:11

Re: Proč je tak velký problém ...?

Právě proto že může počítat s nevydáním,musí velice pečlivě formulovat podstatu žádosti.Nenechte se unášet formulí péče řádného hospodáře,na to tady nikoho neudělaj.Prostě,armáda má tým odborníků kteří celou koupi připraví a ministr podepíše,předá k posouzení vládě a ta rozhodne.Tečka.Dále pak netuším na čem může vyšetřovatel pracovat,když všechny podklady obrany jsou dle mého názoru v režimu přísného utajení.Tady nám nemůže kdejakej vyšetřovatel nabourávat obranyschopnost státu.Jak prosté,že?

P. Pruner 9.7.2012 22:53

Re: Stručně lze článek shrnout takto:

Já jsem také zpočátku naivně myslel, že píParkanová bude vydána, zjistí se pouze, že nebyla dobrá manažerka a problémy budou mít někteří úředníci. Osobně bych jí nikdy nepodezíral z korupce či lumpáren.

A pan Kalousek začal vyvádět a tím vyvolal protireakci, takže vyplavaly věci o kterých jsme my laici neměli tušení. Jako velmi chytrý politik ví dobře co dělá - obdobně pan Schwarzenberg -  i když se tím TOPka stala nevolitelnou.

J. Honců 9.7.2012 22:49

Re: Nemyslím, že je paní žoldákem

Tak, tak ...

J. Honců 9.7.2012 22:44

Proč je tak velký problém ...?

To není problém, ovšem vyšetřovatel může počítat i s nevydáním a kdyby to tak opravdu dopadlo, nemůže již nikdy o to samé žádat znovu. Proto třeba počítá s tím, že v době, kdy zde bude jiná vláda a jiná parlamentní většina, mohl by žádat o vydání třeba pro to, že nejednala s péčí řádného hospodáře. Jak prosté, že?

H. Šindelová 9.7.2012 22:42

Re: Stručně lze článek shrnout takto:

Že něco smrdí mi zasignalizovalo to, že se Kalous začal chovat jak rozhořčená hysterická subreta. 

P. Pruner 9.7.2012 22:21

Re: Stručně lze článek shrnout takto:

Diskutér Jurax má rád Kalouska.

Vašeho oblíbence pana Kalouska byste měl bránit věcnými protiargumenty.

Například ministryně nemůže za to, že její ministerstvo nakoupí letadla, která armáda nechce. Penále při neplnění parametrů 15mil Kč ročně při ceně 1miliardy je naprosto v pořádku, neboť český stát je dobrodincem jak Omnipolu, tak španělské firmy. Je v pořádku imunitu nynější poslankyně vztahovat na to co dělala jako ministryně za jinou stranu. Vazby pana Kalouska na Omnipol jsou čistě soukromé a o penězích se nikdy nebavili apod.

J. Jurax 9.7.2012 21:32

Stručně lze článek shrnout takto:

Evropanka Payeur nemá ráda Kalouska. Ještě opomněla, že Kalousek může za povodně.

I. Malypetr 9.7.2012 21:29

proboha...

Madam...Kalousek je namočen ve všem,potažmo všichni modří i oranžový.Netuším jaké máte zdroje informací,ale co tady předvátíte je presupmce mediální a lidové vinny.Ani já ,či vy,ani ostatní respondenti těchto stránek nemáme hodnověrnou informoaci o které tady diskutujeme.Ač nerad,musím souhlasit s Kalouskem že jde o princip.Pokud žádost o vydání je zdůvodněna neexistencí nějakého posudku,který jak všichni tušíme je na půdě obrany nesmysl,má Kalousek pravdu.Proč je tak velký problém pro vyšetřovatele změnit název žádosti o vydání,jinak formulovat?Příklad:Dovolujeme si požádat imunitní výbor o zbavení pí.Parkanové imunity v zájmu podání vysvětlení o nákupu letadel Casa.Sama Parkanová na to přistuopí,Kalousek to musí odkývnout.Ne,tady nekompetentní idioit stíhá nestíhatelné.Úmysl?

M. Kosejk 9.7.2012 18:14

Re: další info

Pokud bych měl věřit Kalouskově verzi, tak bych musel uvěřit i tomu, že vyšetřovatel je podplacený, aby se po Kalouskovi vozil. A zároveň by to muselo znamenat, že jsou podplacení i tito: kolegové vyšetřovatele, nadřízení vyšetřovatele, státní zástupce a jeho nadřízení. A to je dost divoká teorie na to, že jejím předkladatelem je člověk jako Kalousek, jehož politická minulost rozhodně není bez poskvrnky.

A. Reček 9.7.2012 18:14

Za prodej bytů OKD se musí za nos chytit socani

Oni to za své vlády tak sfušovali. Tehdy Kalousek nebyl členem vlády.

J. Boleslav 9.7.2012 17:40

Re: Autorka nám konečně rozjasnila scénu.

Buď a nebo prostě nechce, aby padla vláda.

P. Čech 9.7.2012 17:20

Re: Autorka nám konečně rozjasnila scénu.

Potom vás lituji, nečeká vás nic jiného než zklamání. Žádnému politikovi nelze věřit a takovému, který se jí živí už více než 20 let již vůbec. Panu Nečasovi nelze věřit ani nos mezi očima. Nedávno prohlásil, udělá-li někdo něco podobného jako pan Kalousek, bude odvolán. Ihned na to pan Kalousek něco podobného udělal a odvolán nebyl. Pročpak asi se ho pan Nečas bojí? Že by Kalousek na něj také něco věděl?????

P. Čech 9.7.2012 17:12

Re: Kalousek nezhloupnul

Jeden stát, byť federální, jedno referendum. Jsem ovšem zatím přesvědčen o tom, že i kdyby byla referenda dvě, stejně by se pro rozdělení státu nevyslovilo ani jedno. Nemluvil jsem ovšem o tomto referendu, ale o referendu, kterým by byla zujišťována ona většinová vůle nynější, o které říkáte, že již dávno existuje.

M. Pernický 9.7.2012 16:45

Re: Jen dotaz

   Pane Vlk,to jsem od Vás nečekal.  Takhle napadnout autora.

J. Svoboda 9.7.2012 16:39

Re: Lhaní v žoldu.

Pane Langer, na Kalouska se nic neprovalí. Jediné co se může provalit jsou fekálie, které jste si nechal nakydat do mozkovny.

P. Schuster 9.7.2012 16:34

Re: Článek je příliš vykonstruovaný

Podobně je to i s tendrem na sanaci ekologické zátěže, který vycházel z jednoduché úvahy. Jeden tendr se dá daleko lépe uhlídat, než deset menších. I ta cena, co byla uváděna v mediích byl medii chybně interpretována.

D. Polanský 9.7.2012 15:07

Článek je příliš vykonstruovaný

Osobně Kalouska opravdu nemusím, ale ve fungující demokracii někoho bohatého dostat před soud a ještě jej odsoudit, to není jednoduché.

Ale abych nebyl obecný. Pisatelka uvádí kauzu štábního informačního systému. Zadání na ŠIS bylo tak obecné, nic neříkající, abstraktní, že ani Bůh by podle toho dobrý IS nepostavil. Vím o čem mluvím, měl jsem zadání v rukách. A něco o zadáních pro IS vím. Ale to nebyla chyba Kalouska, leč chyba profesních odborníků, co zadání sestavili a těch, co řekli, že je zadání dostatečné. Po revoluci odborníci, co tomu jakž takž rozuměli byli odstaveni, co by staré struktury a objevili se nové hvězdy bez zkušeností. Motali se kolem ŠISu a přitom nikdy v životě nic v informatice nezrealizovali. Firma realizující tento dodnes ne příliš slavný systém to neměla jednoduše jednoduché.

Doporučoval bych se pisatelce soustředit na určitý bod a ten detailně rozebrat a ne populisticky šlehat blesky horem dolem. Někdy je méně více. Ale myslím, že se to časem naučí. V tom ji přeji moc zdaru.

  

J. Boleslav 9.7.2012 14:38

Re: Ďábel Kalousek

Pro vydání Parkanové Parlamentem taky jsem. A že má Kalousek strach, je rovněž evidentní.

J. Boleslav 9.7.2012 14:36

Re: Kalousek nezhloupnul

Referendum by bývalo bylo zbytečné až škodlivé. Hrozilo například velmi reálně, že by se Slováci vyjádřili pro dva samostatné státy a Češi pro jeden společný. A co potom s tím?

R. Langer 9.7.2012 14:34

Re: Lhaní v žoldu.

Hehe, jenom abyste se nakonec nedivil, s jakými "gangy" Kalousek peče doopravdy, až se to provalí... :-D

J. Boleslav 9.7.2012 14:32

Re: další info

Respektu v poslední době už moc nevěřím, ovšem tato věc vypadá poměrně pravděpodobně. Na druhou stranu, policii ani Kalouskovi už nevěřím skoro vůbec.

J. Boleslav 9.7.2012 14:30

Re: Nemyslím, že je paní žoldákem

Já s oběma, přičemž Kalousek je daleko chytřejší a tím i nebezpečnější.

J. Boleslav 9.7.2012 14:28

Re: Vidím to podobně

Kníže mně tolik nevadí, pouze jeho eurohujerství. Ale Kalouska nesnáším, je to politický prost.tut.

M. Frank 9.7.2012 14:21

Nemyslím, že je paní žoldákem

prostě to tak cítí, Kalousek se jí jeví jako darebák. Já mám to samé se Zaorálkem, podle mne je Zaorálek ztělesněním arogantního hulváta obdařeného neobyčejnou tupostí (pozn.považuji se za sociálního demokrata). Také si myslím, že v politice nemá takové troublo co dělat. Ale abych kůli tomu psal taková smyšlená zdůvodnění, to se na to mohu vyprdout.

J. Svoboda 9.7.2012 14:12

Lhaní v žoldu.

Kolik asi tahle paní dostala od gangu KSČSSD za tyhle nepodložené kydy?

P. Čech 9.7.2012 13:21

Re: Kalousek nezhloupnul

Opravdu??? Potom mám opět jeden drzý dotaz. Jakým způsobem byl tento "většinový názor" obyvatelstva států zjišťován a zjištěn? Pokud je mi známo, tak referendum s touto otázkou se nekonalo ani v ČR, ani v SR. Žádný jiný způsob totiž nemůže nikdy odhalit vůli a názor většiny dospělého obyvatelstva.

P. Čech 9.7.2012 13:14

Re: Ale napadli jsme Jugoslávii, Irák, Afganistán, Libyi

Doporučují k přečtení knihu Noama Chomského - Hegemonie nebo přežití. Tam jsou vysvětleny pojmy preventivní a preemptivní válka.

P. Čech 9.7.2012 13:12

Re: Ale napadli jsme Jugoslávii, Irák, Afganistán, Libyi

Máte to poněkud popletené. Všechny tyto státy byly napadeny NATO. V době, kdy byla NATO napadena Libye, byl tento stát v mezinárodním měřítku reprezentován režimem Muamara Kaddáfího, ať si to kdo chce, vykládá jak chce. V době napadení byl mezinárodně uznaný stát Libye a ne nějaká frakce. Došlo tam k občanské válce a nikdo, ani NATO nemělo jakékoliv právo k vojenskému zásahu. Stejné je to i v případě Iráku a Afganistánu. Trošičku jiné, ale opravdu jen trošičku to bylo v případě Jugoslávie.Toto jsou suchá fakta a nikoliv pravicové, levicové či VUMLové pučení. Ono totiž opravdu nikdo, dokonce ani OSN nemá právo zasahovat vojensky kdekoliv proti komukoliv.

P. Pruner 9.7.2012 13:07

Re: Ďábel Kalousek

Poněkud podceňujete skutečnost, kterou velmi dobře pochopil pan Kalousek. Tj velký význam toho, zda poslankyně Parkanová bude vyšetřována za své ministerské hříchy a řetězec bude pokračovat k dalším lidem. Proto se chová velmi velmi nestandartně, lže a ovlivňuje kde koho. Je to jeden z významných okamžiků boje proti korupci v ČR.

Poslanecká imunita má chránit poslance při jejich práci, formálně ji tedy má. Věcně je ale nesmyslné ji uplatňovat na činnost ministryně za jinou stranu v minulosti.

M. Baloun 9.7.2012 12:45

Re: Kalousek nezhloupnul

Nic si z toho Sheldone nedělej :-)))