20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POLITIKA: Kalouskův konec

Jsem volička a velmi se zlobím. Se směsicí údivu, odporu a pohrdání sleduji v posledních dnech mediální výstupy pana Kalouska a mohu s jistotou říci, že takový politik nemá ve veřejném prostoru co pohledávat a že jako občan s volebním právem udělám vše pro to, aby byl vykroužkován, vynulován, odstraněn.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 9.7.2012 21:32

Stručně lze článek shrnout takto:

Evropanka Payeur nemá ráda Kalouska. Ještě opomněla, že Kalousek může za povodně.

P. Pruner 9.7.2012 22:21

Re: Stručně lze článek shrnout takto:

Diskutér Jurax má rád Kalouska.

Vašeho oblíbence pana Kalouska byste měl bránit věcnými protiargumenty.

Například ministryně nemůže za to, že její ministerstvo nakoupí letadla, která armáda nechce. Penále při neplnění parametrů 15mil Kč ročně při ceně 1miliardy je naprosto v pořádku, neboť český stát je dobrodincem jak Omnipolu, tak španělské firmy. Je v pořádku imunitu nynější poslankyně vztahovat na to co dělala jako ministryně za jinou stranu. Vazby pana Kalouska na Omnipol jsou čistě soukromé a o penězích se nikdy nebavili apod.

H. Šindelová 9.7.2012 22:42

Re: Stručně lze článek shrnout takto:

Že něco smrdí mi zasignalizovalo to, že se Kalous začal chovat jak rozhořčená hysterická subreta. 

P. Pruner 9.7.2012 22:53

Re: Stručně lze článek shrnout takto:

Já jsem také zpočátku naivně myslel, že píParkanová bude vydána, zjistí se pouze, že nebyla dobrá manažerka a problémy budou mít někteří úředníci. Osobně bych jí nikdy nepodezíral z korupce či lumpáren.

A pan Kalousek začal vyvádět a tím vyvolal protireakci, takže vyplavaly věci o kterých jsme my laici neměli tušení. Jako velmi chytrý politik ví dobře co dělá - obdobně pan Schwarzenberg -  i když se tím TOPka stala nevolitelnou.

I. Malypetr 9.7.2012 21:29

proboha...

Madam...Kalousek je namočen ve všem,potažmo všichni modří i oranžový.Netuším jaké máte zdroje informací,ale co tady předvátíte je presupmce mediální a lidové vinny.Ani já ,či vy,ani ostatní respondenti těchto stránek nemáme hodnověrnou informoaci o které tady diskutujeme.Ač nerad,musím souhlasit s Kalouskem že jde o princip.Pokud žádost o vydání je zdůvodněna neexistencí nějakého posudku,který jak všichni tušíme je na půdě obrany nesmysl,má Kalousek pravdu.Proč je tak velký problém pro vyšetřovatele změnit název žádosti o vydání,jinak formulovat?Příklad:Dovolujeme si požádat imunitní výbor o zbavení pí.Parkanové imunity v zájmu podání vysvětlení o nákupu letadel Casa.Sama Parkanová na to přistuopí,Kalousek to musí odkývnout.Ne,tady nekompetentní idioit stíhá nestíhatelné.Úmysl?

J. Honců 9.7.2012 22:44

Proč je tak velký problém ...?

To není problém, ovšem vyšetřovatel může počítat i s nevydáním a kdyby to tak opravdu dopadlo, nemůže již nikdy o to samé žádat znovu. Proto třeba počítá s tím, že v době, kdy zde bude jiná vláda a jiná parlamentní většina, mohl by žádat o vydání třeba pro to, že nejednala s péčí řádného hospodáře. Jak prosté, že?

I. Malypetr 10.7.2012 23:11

Re: Proč je tak velký problém ...?

Právě proto že může počítat s nevydáním,musí velice pečlivě formulovat podstatu žádosti.Nenechte se unášet formulí péče řádného hospodáře,na to tady nikoho neudělaj.Prostě,armáda má tým odborníků kteří celou koupi připraví a ministr podepíše,předá k posouzení vládě a ta rozhodne.Tečka.Dále pak netuším na čem může vyšetřovatel pracovat,když všechny podklady obrany jsou dle mého názoru v režimu přísného utajení.Tady nám nemůže kdejakej vyšetřovatel nabourávat obranyschopnost státu.Jak prosté,že?

A. Reček 9.7.2012 18:14

Za prodej bytů OKD se musí za nos chytit socani

Oni to za své vlády tak sfušovali. Tehdy Kalousek nebyl členem vlády.

D. Polanský 9.7.2012 15:07

Článek je příliš vykonstruovaný

Osobně Kalouska opravdu nemusím, ale ve fungující demokracii někoho bohatého dostat před soud a ještě jej odsoudit, to není jednoduché.

Ale abych nebyl obecný. Pisatelka uvádí kauzu štábního informačního systému. Zadání na ŠIS bylo tak obecné, nic neříkající, abstraktní, že ani Bůh by podle toho dobrý IS nepostavil. Vím o čem mluvím, měl jsem zadání v rukách. A něco o zadáních pro IS vím. Ale to nebyla chyba Kalouska, leč chyba profesních odborníků, co zadání sestavili a těch, co řekli, že je zadání dostatečné. Po revoluci odborníci, co tomu jakž takž rozuměli byli odstaveni, co by staré struktury a objevili se nové hvězdy bez zkušeností. Motali se kolem ŠISu a přitom nikdy v životě nic v informatice nezrealizovali. Firma realizující tento dodnes ne příliš slavný systém to neměla jednoduše jednoduché.

Doporučoval bych se pisatelce soustředit na určitý bod a ten detailně rozebrat a ne populisticky šlehat blesky horem dolem. Někdy je méně více. Ale myslím, že se to časem naučí. V tom ji přeji moc zdaru.

  

P. Schuster 9.7.2012 16:34

Re: Článek je příliš vykonstruovaný

Podobně je to i s tendrem na sanaci ekologické zátěže, který vycházel z jednoduché úvahy. Jeden tendr se dá daleko lépe uhlídat, než deset menších. I ta cena, co byla uváděna v mediích byl medii chybně interpretována.

J. Svoboda 9.7.2012 14:12

Lhaní v žoldu.

Kolik asi tahle paní dostala od gangu KSČSSD za tyhle nepodložené kydy?

M. Frank 9.7.2012 14:21

Nemyslím, že je paní žoldákem

prostě to tak cítí, Kalousek se jí jeví jako darebák. Já mám to samé se Zaorálkem, podle mne je Zaorálek ztělesněním arogantního hulváta obdařeného neobyčejnou tupostí (pozn.považuji se za sociálního demokrata). Také si myslím, že v politice nemá takové troublo co dělat. Ale abych kůli tomu psal taková smyšlená zdůvodnění, to se na to mohu vyprdout.

J. Boleslav 9.7.2012 14:30

Re: Nemyslím, že je paní žoldákem

Já s oběma, přičemž Kalousek je daleko chytřejší a tím i nebezpečnější.

J. Honců 9.7.2012 22:49

Re: Nemyslím, že je paní žoldákem

Tak, tak ...

R. Langer 9.7.2012 14:34

Re: Lhaní v žoldu.

Hehe, jenom abyste se nakonec nedivil, s jakými "gangy" Kalousek peče doopravdy, až se to provalí... :-D

J. Svoboda 9.7.2012 16:39

Re: Lhaní v žoldu.

Pane Langer, na Kalouska se nic neprovalí. Jediné co se může provalit jsou fekálie, které jste si nechal nakydat do mozkovny.

M. Kosejk 9.7.2012 12:44

další info

Před třemi týdny proběhla v pražské centrále protikorupční policie neveřejná schůzka. Na jedné straně stolu zasedl bývalý detektiv protikorupční jednotky a nyní člověk spojený s ministerstvem financí. Proti němu pak jeho známý ze společné policejní práce a v současné době zároveň jeden z nadřízených šéfa týmu vyšetřujícího letadla CASA, detektiva Jiřího Mazánka. Hlavním obsahem rozhovoru, jak uvádí zdroj Respektu, mělo být policisty přesvědčit, zda by poté, co Mazánek navrhl obvinit v souvislosti se zadáním předražené zakázky Kalouskovu spojenkyni Vlastu Parkanovou, bylo možné vyšetřování pootočit opačným směrem.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-56458150-respekt-kalouskovu-telefonatu-kvuli-parkanove-predchazela-utajena-schuzka-na-policii

Podle Kalouska je to ovšem "policejní provokace".

J. Boleslav 9.7.2012 14:32

Re: další info

Respektu v poslední době už moc nevěřím, ovšem tato věc vypadá poměrně pravděpodobně. Na druhou stranu, policii ani Kalouskovi už nevěřím skoro vůbec.

M. Kosejk 9.7.2012 18:14

Re: další info

Pokud bych měl věřit Kalouskově verzi, tak bych musel uvěřit i tomu, že vyšetřovatel je podplacený, aby se po Kalouskovi vozil. A zároveň by to muselo znamenat, že jsou podplacení i tito: kolegové vyšetřovatele, nadřízení vyšetřovatele, státní zástupce a jeho nadřízení. A to je dost divoká teorie na to, že jejím předkladatelem je člověk jako Kalousek, jehož politická minulost rozhodně není bez poskvrnky.

V. Vlk 9.7.2012 11:51

Ďábel Kalousek

nejprve bych se chtěl omluvit Michaele Payuer , že jsem si ji pletl s Monikou Pajerovou.Když ale ony dvě souzní jak hlásné trouby i ta intonace, to bezbřehé přesvědčení,  že až "oni" to vezmou do ruky a zajistí konečně tu pravou „demográcii“ tak nastane ráj. Marxisticko- eurohujerská dikce je nezaměnitelná.

A jak tak čtu, autorku i mnoho diskutérů, mám dojem, že kalousek musí být nějakým mimozemšťanem, přímo kombinovaným převtělením samotného Satana ,a Babinského  a Al Capona dohromady. Doporučil bych,aby se přezkoumalo,zda za povodně v roce 2002 nebyl náhodou taky zodpovědný Kalousek… On není zrovna můj typ, ale tihle běsnění mi připomíná starý židovský rituál, který znají i křesťané- jednou za rok se obviní kozel ze všech špatných vecí, co s eve skupina staly a vyžene se do pouště. A tím jsou ostatní bez viny …..

 

D. Švik 9.7.2012 11:58

Re: Ďábel Kalousek

Z vašeho příspěvku je patrné že demagog jste vy.

M. Prokop 9.7.2012 12:10

Re: Ďábel Kalousek

Pletete dvě věci. Zda Kalousek je mimořádný hajzl (což IMHO je) a zda jeho mírnou eliminací bude vše zachráněno (IMHO ne, ale prospěje to).

D. Švik 9.7.2012 12:23

Re: Ďábel Kalousek

Takhle jsem to chtěl napsat (moc se to , ale nepovedlo)

J. Boleslav 9.7.2012 12:18

Re: Ďábel Kalousek

Zda obě podobně se jmenující dámy, které jste si spletl, spolu souzní, nevím a je mně to dost jedno.S obsahem článku však z velké části souhlasím.

P. Pruner 9.7.2012 13:07

Re: Ďábel Kalousek

Poněkud podceňujete skutečnost, kterou velmi dobře pochopil pan Kalousek. Tj velký význam toho, zda poslankyně Parkanová bude vyšetřována za své ministerské hříchy a řetězec bude pokračovat k dalším lidem. Proto se chová velmi velmi nestandartně, lže a ovlivňuje kde koho. Je to jeden z významných okamžiků boje proti korupci v ČR.

Poslanecká imunita má chránit poslance při jejich práci, formálně ji tedy má. Věcně je ale nesmyslné ji uplatňovat na činnost ministryně za jinou stranu v minulosti.

J. Boleslav 9.7.2012 14:38

Re: Ďábel Kalousek

Pro vydání Parkanové Parlamentem taky jsem. A že má Kalousek strach, je rovněž evidentní.

D. Švik 9.7.2012 11:39

Vidím to podobně

Ještě tu máme ten politický bonbónek, když hodlal Kalousek vládnout za podpory komančů. Zvolení Kalouska a toho Pravdolásky mekty v červených fuseklích, považuji za projev totální frustrace zmatených voličů.

J. Boleslav 9.7.2012 12:13

Re: Vidím to podobně

Navíc hodlal vládnout s podporou komančů krátce po té, co proti nim těžce brojil po  jejich 1. máji. To byl jeho zatím největší politický kiks. Však ho taky soukmenovci zato shodili.

D. Švik 9.7.2012 12:27

Re: Vidím to podobně

Ano je to tak. Osobně Kalouska považuji za politickou zrůdu. Nemyslím si, že "trestně" Parkanovou, Bartáka, potažmo Kalouska dostanou. Pokud však půjdou od koryt "politicky" (i s knížetem), díky pánu Bohu za to.

J. Boleslav 9.7.2012 14:28

Re: Vidím to podobně

Kníže mně tolik nevadí, pouze jeho eurohujerství. Ale Kalouska nesnáším, je to politický prost.tut.