20.10.2020 | Svátek má Vendelín


POLITIKA: Kalousek by měl odstoupit

18.8.2011

Kdo by si ještě před pár dny pomyslel, že osoba Ladislava Bátory způsobí vládní krizi! Záminkou k jejímu vyvolání bylo Bátorovo vyjádření na adresu Karla Schwarzenberga, jímž v rámci soukromé facebookové diskuse reagoval na ministrovo prohlášení do médií, že se Bátora na ministerstvo hodí jako pazdeří k jisté části těla.

Schwarzenbergův stranický šéf Kalousek v téže době médiím vykládal, jaký je Bátora nácek a rasista. Každý, kdo se se skutečnými Bátorovými názory nezaujatě seznámil, ho z těchto ideozločinů vinit nemůže. Jako český národovec je nacismu na hony vzdálen a že není rasistou, o tom svědčí nejen mnoho jeho výroků, ale i dlouholetý odborný zájem o dějiny severoasijských národů. Když už se připomíná jeho dávná kandidatura za Národní stranu, proč se nezmiňuje jeho spolupráce s Marcelem Winterem, předsedou Česko-vietnamské společnosti v ČR v rámci kampaně před volbami do Senátu? Inu, prostě se to nehodí do obrazu, který o něm liberální a protinárodně smýšlející novináři a politici účelově vytvářejí.

Je na místě otázka, zda jsou posměšné poznámky na adresu některého z ministrů, vyřčené ve zjevné sebeobraně, oprávněným důvodem k vyhazovu státního úředníku ze zaměstnání. Pokud ano, tak by to mělo platit i opačně. Ministři Schwarzenberg s Kalouskem se urážlivě vyjadřovali o personálním řediteli MŠMT, v případě Kalouska navíc s úmyslem učinit jej vinným ze spáchání trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Proto by si měli vyjmout trámy z vlastních očí a poroučet se z vlády. Ona by ta vzniklá absence čím dále tím méně přesvědčivého předstírání konzervativní politiky stranou TOP 09 ve vládním táboře alespoň pročistila jejím pokrytectvím zamořený vzduch.

Převzato z Blog.ihned.cz/semin se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.