22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

POLITIKA: K nálezu Ústavního soudu

Někdy je lepší počkat, až se převalí první mediální tsunami, a pak se vyjádřit. Nebude to aktuální, zato s rozmyslem. Je více času seznámit se s názory aktérů i s věcí samotnou. V tomto případě s nálezem Ústavního soudu z 3. února.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Fleishman 9.2.2021 3:17

Co jiného může jeden čekat od staré č*b*y Benešové........???

P. Weisskopf 9.2.2021 2:22

Autor nějak ve své plamené obhajobě zapomněl co všechno se dělo v parlamentu po roce 1990.Co vážený a hájený soudruh předseda US říkal a hájil dříve a co nyní. To jsou pane Stejskale nezpochybnitelná fakta a jestli to tenkrát vám a ještě před třemi roky těmto osobám jako jsou ty mozkové kapacity práve nijek nevadilo tak by jste se sám sebe měl otázat.Komu že to prospěje a proč až nyní.

V. Klepetko 9.2.2021 2:01

Kdyby měl Hitler po ruce Ustavní soud pod vedením dementa Rychetského, nemusel hořet Říšský sněm! Jeho poslancům by v tichosti uplynul mandát, volby by bez volebního zákona už nikdy možné nebyly, a cesta k totalitě by byla otevřená...

Že to nechápe ani justiční tupoň soudce Rychetský, ani ústavní delikvent soudce Filip mě vůbec nepřekvapuje, příroda je neúprosná a neurodegenerativní změny pod vlivem zákeřného viru můžou mít v budoucnu smutné konce nejen v justici... Že by pvní vlaštovka?

Vy jste ale inteligentní novinář, pane Stejskale! Jak můžete tleskat těm 11 zločincům, kteří vás i ostatní občany zbavili možnosti volit a být volen? Což nechápete, že zrušit volební zákon bez toho, že by platila nějaká předchozí právní úprava je doslova ústavní zločin?

Proč veřejně hájite zločince? Až Vám někdo bude chtít podobným ústavním podvodem zrušit svobodu slova, také budete tleskat?

J. Špicner 9.2.2021 1:28

Je to vztaženo k aktuální situaci, v níž paní Benešová vyjádřila svůj pocit ohledně možného ovlivnění ústavních soudců nějakými přísliby, bez doložení nějakými konkrétními důkazy. Což opozice s gustem napadá. Tedy: jak je to na tomhle světě zařízeno – v začátku našich rozhodnutí stojí soubor nezvratných a dokázaných faktů, nebo jistá podezření, jež jsou postupným nalézáním fakt potvrzena či vyvrácena? Z postoje opozice se dá vysoudit, že nejdřív je nutné shromáždit přesná fakta, a teprve pak mít podezření. Pohlédněme tedy na principiální konání složek policie a jurisdikce: je to naprosto jednoznačně úplně a zcela obráceně, než opozice tvrdí. První je podezření, teprve pak nastává důkazní řízení. Ten, kdo se nás pod nějakou záminkou snaží přesvědčit, že důkaz by měl předcházet podezření, že první je teorie, a teprve po ní následuje hypotéza, se jeví jako blbec nebo podvodník. Není to pravděpodobně osoba, která by to s námi myslela dobře.

T. Kohout 9.2.2021 1:08

Tak to je hodně přízemní, utilitární narativ. A co vznešené principy "rovnosti a spravedlnosti"? A příště, v jiných časech a konstelacích zase nabude vrchu to, že potřebujeme silnou, akceschopnou vládu, tedy vládu s "bonusem" mandátů. Jo, časy se neustále mění a budou momentálně převládat zase jiné myšlénky. A pro ně se vymyslí příslušné teorie.

M. Šejna 9.2.2021 0:38

Já doufám, že panu Stejskalovi to také jednou dojde, proč ÚS tak náhle po třech letech nicnedělání rozhodl.

Já panu Stejskalovi napovím:

JUDr.Rychetský je bývalý komunista a bývalý člen ČSSD. Na nucené změně volebního zákona vydělají pidistrany. Těmi jsou aktuálně ČSSD a KSČM.

Jak prosté, milý Watsone.

Na změně prodělá ANO. Jenže prodělají i dva volební koaliční slepence demoblokové opozice.

Takže pan Stejskal se může radovat. Babiš ztratí, hurá, hurá, hurá. Jenže získají komunisté a socani.

Současná demobloková opozice mohla mít bonusy a mohla mít vládní většinu. Teď bude mit kulové

I. Štípek 9.2.2021 0:12

Pane Stejskale, to se bude líbit. Přeju vám, aby se ti, kterým se to bude líbit, nastěhovali k vám do pracovny a nikdy, nikdy už abyste se jich nezbavil.