6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hlavatý 28.5.2020 8:28

Stará pravda říká - "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej".

D. Müller 27.5.2020 23:42

Tak se nám to začíná klubat. Už mu dotace nestačí, už musí omezit i konkurenci. A to máme potraviny, také má kliniky na oplodnění. Možná nám zakáže i tyto kratochvíle a komu to "ujede" a bude se množit postaru, tak přijde o rodičovský příspěvek. Že to přeháním? Uvidíme. Toto je "řídit stát jako firmu" v praxi. Myslí si, že obchody jsou jeho kantýny. Děkujeme jeho voličům, doufám že cítí spoluzodpovědnost. Jo, že jsem ho nejmenoval? Aha, je to BudeLíp I., pardon celým jménem BudeMiLíp I.

6. . 27.5.2020 20:03

Základ je, najít užitečného idiota (idiotku) Bylo by divné, kdyby s tím přišel sám nemajitel firem.

Š. Hašek 27.5.2020 16:57

"Zesložiťuje se to". Už i "zákon"!

Mám nejasný dojem, že pokud někde je orná půda, pastviny, počasí ......... tak se to nemá vozit z daleký pr..... !

A jenom pro to, že někdo to řídí dotačním financováním a ochranou "svých" zemědělců. Lumpárna! A tak "bramborově průhledná"!

Netýká se oliv a banánů, to zas vytáhnou modernisti v diskusi.

Faktem je, že za Husáka se republikou potloukaly podvyživené mátohy, sousedé nezabíjeli ani jediné prase ....... říkal to Rakušan. Já osobně bych dovážel dotovaný chmel z Islandu, byl by klid. Tam by se mohl i přesunout i chov kaprů, vody tam dost. Bude sucho.

J. Vágner 27.5.2020 15:45

Obecně pryč s příkazy. Ovšem koronavirus ukázal drsně. Stačily jeho o trochu jiné parametry, dejme tomu desetkrát větší smrtnost a nejen u seniorů a hranice, přes které se k nám dopravují nutné potraviny, by byly suše a neprodyšně uzavřeny, bez našeho nároku to nějak reálně ovlivnit. Od průšvihu bylo jen kousek. A jestli si někdo myslí, že by na nás bylo kašláno méně než na Itálii, ať si ponechá optimismus. Každá seriózní vláda musí přemýšlet o obnovení potravinové soběstačnosti země.

J. Jurax 27.5.2020 13:17

No jo, snažím se jíst česky, potažmo moravsky, už dnes. Tedy pokud to jde, ono v hyper super je zaručeně české nanejvýš čerstvé pečivo (tedy ne rozmrazený polotovar), mouka, mléko a semtam sýr a uzenina. I ty tvarůžky, tedy "tvarůžky", se vozí z Germánie; pravda, jsou levnější. Ostatně samotné hyper super taky nejsou české, nýbrž nadnárodní, a nemají tedy důvod upřednostňovat české výrobky, zato mají dobrý důvod dovážet západní, případně víc dotované produkty. Protože je skutečností, že u nás se prodá kdejaký šunt, hlavně když je levný.

P. Brich 27.5.2020 15:49

Jo, ty německé tvarůžky - také jsem si je jednou koupil a řekl si, že je nechám dozrát. Ovšem to průsvitné, co mi vypadlo potom z papíru mi připomínalo něco mezi PVC a želatinou, shora posypané čímsi bílým, aby to člověka přivedlo na myšlenku, že je to snad z mléka a tvarohu.

Š. Hašek 27.5.2020 16:34

Zde pozor, pane Brichu! Ti Němci vyrábějí i "takový, mírně oslizlý "tvarůžky", uvnitř tvaroh tvrdý, navrch kmín/Kümmel". Neříkaj tomu olomoucký tvarůžky. Jinak lahoda. Jinakost!!! Dělala to i moje teta, z domácího mlíka, no, moc potom domácnost nevoní pro návštěvy ......

Je třeba se rozhlédnout u regálu a nechtít "české utopence v Japonsku".

A zas jsme u toho, že se toho rychle chopí nějaké přiblblo v brusele. A bude normovat, předepisovat, kancelářovat .....

Stále mě fascinuje, že "si mnohej po tý Evropě ještě dělá, co chce"!

Stačí název, stačí základní škola, stačí peněženka, stačí ochutnat, nedivit se, stačí ....... a Jourovou kopnout do pr......

P. Moravčík 27.5.2020 12:07

Jeden fakt, na ktorý by sa nemalo zabúdať. Ovocie a zelenina, pestované v skleníkoch a fóliovníkoch má jednu zásadnú chybu krásy - vysoký obsah nitrátov. Tie sú v plodinách postupne slnečným žiarením redukované na nitrity, potom na dusík, a tým sa zabraňuje, aby sa nitráty dostávali vo zvýšenej miere do organizmu, kde sa postupne menia na nitrozamíny, látku patriacu do pätice najúčinnejších karcinogénov. Naši hygienici nás v laboratóriách požiadali, aby sme sa v nedeľu stravovali podľa bežných zvyklostí, a potom stanovili koncentráciu v pondelňajšom rannom moči. 33 vzoriek bolo v poriadku, jediná vzorka u našej vegetariánky mala 5x prekročenú povolenú hranicu. Bolo to v januári a pani sa ládovala dovezenou zeleninou.

Kto pestuje rajčiny vie, že na okamžitú spotrebu sa trhajú zrelé, na neskoršiu sa berú nie celkom zrelé, ktoré dochádzajú niekoľko dní. Žiadny problém by som v tom nevidel. Riešim súčasnú situáciu s nitrátovým svinstvom tak, že si síce zeleninu z dovozu dám, ale namiesto octu na okyslenie šalátu používam vitamín C, ktorý sa odporúča na redukciu nitrátov v tráviacom trakte. Nie som chemik, a tak dopredu sa ospravedlňujem odborníkom, ktorí nájdu v mnou vymenovanom postupe chyby, ale princíp ostáva. Problém je v tom, že dokonca aj na južnom Slovensku sa všetci hodili na skleníky a fóliovníky, tak asi nezostáva nič iné ako pestovať zeleninu samozásobiteľsky :-/.

R. Lávička 27.5.2020 11:04

Řeznictví uzenářství pan Mátl Kozlov u Jihlavy. Chov, porážka vepřového, a veškeré produkty z něj. Doporučuji.

P. Staronový 27.5.2020 10:53

Je zajímavý, jak se ta pitomost stále znovu vynořuje.

Ve spojení se zelenými nápady soudruhů a soudružek z Brusele zřetelná snaha zvýšit spotřebitelům ceny, nebo je rovnou vyhladovět.

M. Krátký 27.5.2020 10:45

7 let jsem cestoval a pracoval ( i obráceně ) služebně po Bulharsku - párkrát jsem dostal za úkol zaskočit za přejímače Koospolu při přejímce čerstvých rajčat v chlaďácích do ČSSR - to se otevře již naložený chlaďák a skutečně náhodně se sáhne pro dostupnou bedýnku, ve všech jsou téměř brčálově zelená rajčata a pár se jich rozkrojí - a když jsou ( a skutečně jsou ) uvnitř červená tak se to podepíše a jede se např do Ruzyňských skladů a pak postupně se to zboží přemístí do uzavřených kójí - ty se napustí dusíkem a pod plynem - rajčata zčervenají a už si může národ pomlaskávat - hezký den

P. Staronový 27.5.2020 10:54

Alternativa by byla pěstování ve vytápěných sklenících, to má taky své mouchy.

P. Selinger 27.5.2020 11:17

Vytápěné skleníky místo chladících věží u elektráren, pěstování hydroponicky - nezdá se Vám to lepší než vozit rajčata z Maroka nebo Španělska ? Místo řepky pěstovat brambory místo vozit brambory napadené suchou hnilobou a drátovci z Německa ?

Z. Lapil 27.5.2020 12:02

Alternativou jsou hlavně rajčata rozměklá až nahnilá. Ono i ze skleníku, není-li zrovna za barákem, je to kus cesty.

M. Krátký 27.5.2020 13:36

jakýkoliv transport je na úkor kvality - takže si je pěstuji sám - letos mám vysazeno 66 kusů. Odmítám nákup jakéhokoliv ovoce, které se nedá normálně utrhnout a ihned sežrat. Mezi ně patří meruňky, broskve, hrušky a pod - od roku 1946 jezdím na chatu na pravém břehu Sázavy ( 23 km od soutoku s Vltavou ) a tak jsem zhýčkaný kvalitou čerstvě utrženého ovoce - o čerstvém ovoci v Bulharsku ani nemluvě - hezký den

Š. Hašek 27.5.2020 17:05

Jste dosti nemoderní, pane Krátký.

Já taky.

Trefná poznámka o Bulharsku! Za časů mého otce tady byly bulharský papriky, rajčata (parním vlakem), Bulhar byl zahradník u Berouna.

Nic proti Belgii a Nizozemsku. Ale vod jedněch je dobré chtít pralinky, od druhých sejra. Dneska od nich bereme "všetatskou cibuli, mrkev v září, celer, křen a fazole". Zítra jdu pro šroubky do cukrárny.

RVHP hadr.

Z. Lapil 27.5.2020 22:47

To od vás není hezký, takhle mi dělat chutě :-).

Za trest vám doporučím, pakliže tak nekonáte, obyčejnou mátu, případně marockou či citrónovou. Natrhat něco listí, já ty listy ještě zpřetrhám nebo nakrájím, zalejt vodou, zvlášť mlsní mohou přidat dvě tři kolečka citrónu nebo pomeranče, něco ledu a slzu vodky, a v parném létě není ke knížce nebo pozorování vodaček nic lepšejšího.

P. Brich 27.5.2020 15:41

Nejde o barvu rajčat, ale o chuť. Dnes už jsou i zelené odrůdy. I přes Vaše tvrzení, rajčata z Bulharska měla chuť rajčat. Ale ta z Holandska. To snad chutnější jsou tulipány.

Ovšem nejchutnější byla rajčata z naší zahrádky.

Š. Hašek 27.5.2020 17:23

Souhlas.

Z Nizozemska sejra. Mrkev maj stejnou, je ale dost hovadina ji prodávat v Mělníce.

Samozřejmě nebráním nikomu si kupovat cokoliv. Klidně jablka z Belgie v říjnu/okurky ze Švédska v srpnu. Jen bych takovým rozumbradům dal zaplatit ty dotace. Ty dotace totiž zaplatí ti normální.

L. Severa 27.5.2020 10:12

Když převzal nový majitel Kostelecké uzeniny, tak se zbavil vlastního chovu dobytka a začal dovážet maso z Polska. Nevím zda to platí dodnes, ale splňují takové potraviny podmínku o českých výrobcích, když základní suroviny dovážíme ? Nebo, mléko vyvážíme aby z ní v cizině vyrobili mléčné produkty které pak dovážíme. V tomto případě je surovina naše, výsledný produkt tedy trochu také ?

O. Schnabl 27.5.2020 10:08

Pokud by se v potravinách prodávali jen vodňanské kuřata a kostelecké uzeniny, tak bych se ve svých 80 letech stal raději vegetariánem.

P. Selinger 27.5.2020 11:19

Prosím o seznam podniků vyrábějících potraviny spadajících do Agrofertu, abych věděl, čemu se mám kromě Vodňan a Kostelce vyhýbat...

O. Buda 27.5.2020 11:52

Od našich dětí jsme získali aplikaci "Bez Andreje" - stáhne se jednoduše do mobilu z Obchod Play a můžete podle čárového kódu zjistit, zda daný výrobek kupujete od Andreje Babiše. Velmi rozšířená hra mladých lidí a nyní i moje

O. Buda

Š. Hašek 27.5.2020 19:38

Někomu smrdí Babiš. Mně rajčata v srpnu ze Španělska.

V lednu je nepotřebuji, stačí zelí od Bohušovic nad Ohří, zlatý pruh země České. Kysané i hlávkové ....

Agrofert stopro platí daně tady ......

Mladí si hrají, já si hrál s děvčaty v parku na lavičce ....

M. Vlasák 27.5.2020 9:22

Pamatujeme si na takové šílenosti až budou volby.

J. Ptáček 27.5.2020 9:11

Jenom nevím, jestli drůbeží separát, jako podstatná složka jak kuřat, tak i uzenin, je ryze český produkt nebo import v tvrdé měně.

V. Novák 27.5.2020 9:37

"drůbeží separát, jako podstatná složka kuřat" - zajímavé vyjádření...

V kuřeti to ovšem ještě nění separát, že...

M. Valenta 27.5.2020 9:09

Osobně nejím v zimě jahody z JAR, hrozny z Chile a na steak z argentinského býčka si také nechám zajít chuť. A babišova chemická kuřata u nás v krámě nemáme. Naštěstí.

J. Nevrkla 27.5.2020 9:05

EU už všemi možnými dotacemi a podporami biopaliv potravinovy trh tak znetvorila, že v zájmu potravinové bezpečnosti následují zoufalé činy. Dost pochopitelně.