7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

POLITIKA: Již třetí zásah

Policie opět navrhla obžalovat Andreje Babiše a projektovou manažerku Janu Mayerovou z dotačního podvodu. Spis byl doplněn o výpověď Andreje Babiše mladšího, který se cítí být bílým koněm.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 22.9.2021 20:49

Pořád si po těch několika dalších letech stále myslím, že Babiš v jistou chvíli pochopil, že ty dvě děti nikdy nebudou schopny zdědit a řídit nějaké větší impérium - holding. A tak pro ně chtěl vymyslet a vymyslel samostatnou živnost - Čapák, coby projekt "rodinného typu" přiměřený chabým podnikatelským schopnostem těchto ne příliš povedených potomků.

Možná jim tak chtěl ušetřit do budoucna spoustu starostí - a podobně jako koupil juniorovi ten dům, co teď junior prodává za 36 mega, tak mu zřídil i samostatnou firmu. Ovšemže to byl "jeho projekt"! Který sám vymyslel! Ale pro děti! A zrovna tak jak se staral Babiš starší o ten opuštěný synův dům, tak poskytnul právní i finanční servis i tomu Čapáku! Ale živnost to byla právně samostatná, takže i ta dotace 50 mega byla podle mě úplně v pořádku!

Babiš nezřídil Čapák samostatně proto, aby vylákal od EU jakousi dotaci. Ale asi spíše jako invalidní vozík pro své debilní děti, aby se nemuseli starat o velký business, ale měli něco jako "domácí ZOO s hotelem"

No a když se ukázalo, že debilní děti nedokáži zvládnout ani ten Čapák a nejeví o něj zájem, tak se to celé vrátilo do holdingu...

Co vlastně na tom bylo špatně?

P. Szirotný 22.9.2021 21:50

Souhlas R^

V. Navrátil 22.9.2021 21:56

Docela dobře údajná " kauza" popsána v krátkosti. Na rozdíl od několika let úmorného vyšetřování. Souhlasím s autorem že trestného ani podvodného na tom není zhola nic.