18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Klouček 25.6.2022 10:10

Předseda vlády ukázal, že je stále jen politologem a ne hospodářem, kterého bychom v této těžké době v čele vlády potřebovali. Proto mluvil ne o skutečných aktuálních činech vlády ve prospěch většiny našich občanů, ale o slibech řešení důsledků, nikoliv příčin současné situace; někoho možná uspokojí. Autora příspěvku patrně uspokojuje, že tak předseda vlády činil kultivovaně, a chybu na kráse spatřuje pouze v absenci zmínky o uhlí. Kultivovanost v politice také vítám, přednost bych ale dal ne řečem, ale skutečným činům někoho, kdo umí bez ideologické zaslepenosti rozeznat a řešit příčiny zbídačování národa.

P. Brecík 24.6.2022 21:21

Co to autor mele o důsledcích "Putinovi agrese". Krize je způsobena tisknutím peněz "na kamiony". Putin dodával a dodává všem podle smluv. Dokonce i Ukrajině. Když ovšem Západ přišel s "nápadem" Rusové, budete nám dodávat a my vám za to nebudeme platit, tak se nedivme. Tento idiotský nápad položí ekonomicky celou EU. Rusko bude dále vyvážet své produkty kam bude chtít a prodávat komu bude chtít. V r. 2014 bylo Rusko DOVOZCE obilí. Přišly sankce - a tak se stalo největším vývozcem na světě. V r. 2022 vyveze 50.000.000 tun obilí ;-D

J. Pankovic 24.6.2022 21:09

Fiala není politik, je to politolog.... tudíž umí jen žvanit, jaké by to bylo krásné, kdyby to bylo jinak....

Skutečnou tragédií české politiky není JežiBabiš, ale to, že ostatní jsou ještě horší ;-(

P. Černý 24.6.2022 20:57

Buď pan profesor vůbec neví, která bije nebo je mu už úplně jedno, co plácá. Idiotské lhaní se stalo hlavnim způsobem jeho politické existence.

Na jedné straně podle něj největší chybu udělal Babiš, že nenakupoval ruský plyn od Norska, přestože stát celou plynárenskou infrastrukturu dávno zprivatizoval a jako takový nenakupuje ani neskladuje žádný plyn. Jediná státem ovládaná společnost, která by se mohla obchody s plynem alespoň zčásti zabývat, je ČEZ. A nejspíš proto se plánuje odprodej části této firmy, aby se tomu zamezilo.

Na druhé straně Fiala hlásá ovládnutí elektráren státem. Přestože ty stát jako majoritní akcionář fakticky ovládá už dnes. Nikoli jakýsi bájný soukromý sektor. K odchodu z Lipske burzy je potřeba především příslušné politické rozhodnutí. Za pět let, až skončí další nesmyslná a současně nejspíš i podvodna reorganizace a privatizace polostátní energetické společnosti, už může být pro českou ekonomiku ničenou absurdními cenami elektrické energie opravdu fatálně pozdě.

A co znamená energetická soběstačnost? Jak můžeme být soběstační, když trh s plynem je už dávno mimo kontrolu státu a když veškerou u nás vyrobenou elektrickou energii prodáme na německé burze, odkud si ji mnohonásobně předraženou musíme koupit zpět? Kvůli čemu by měl stát v takové situaci investovat do výstavby nových elektráren? Kvůli energetické bezpečnosti Německa?

E. Tkadlec 25.6.2022 8:05

Ano, máme premiéra, který buď není informován, nebo vědomě lže. Obojí je špatně.

J. Černý 24.6.2022 20:42

Kolik vás je těch nadšených?

P. Boublíková 24.6.2022 20:18

Tak nakonec to s uhlím dopadlo tak, že se dnes Fiala sešel s kapitány průmyslu a uhlí se pálit bude.

Asi mu dali pořádně na budku.

O. Seliger 24.6.2022 19:24

Jak správně říká a píše pan docent Koukolík problémy jsou hlavně s debilizací společnosti a ve žvanění. Pan profesor demagogie polopravdy a spásy, nám k tomu přidal ještě spartakiádní rozcvičku na počest korupčního monstra dluhové duhové únie.

V. Čermák 24.6.2022 19:52

;-DR^

V. Kolman 25.6.2022 21:55

Zmínku o "spartakiádní rozcvičce" jste si mohl odpustit, to jsou "laciné" příměry.

Já se také nenavážím do političek (nebudu jmenovat), které dodávají "věrohodnost" svým slovům souhlasným pokyvováním hlavy. Mohl bych přirovnat k slepicím, ale to by byl pokleslý a nevhodný humor;-D

A. Mohela 24.6.2022 18:40

Je rok 1986, probíhá sjezd KSČ? Člověče, vy jste fakt pacholek !!

P. Černý 24.6.2022 18:49

R^ Tito lidé opravdu názorně ukazují, co jsou zač.

V. Podracký 24.6.2022 18:01

Projev byl viditelně k odvedení pozornosti od aféry STANu. Jinak neřekl nic. Projev k národu je velkolepý název, ještě z úst politika, kterého osud českého národa moc nezajímá a hodlá jej rozpustit v Evropě.

P. Pepax 24.6.2022 16:51

Pokud vím tak umělá inteligence, nebo roboti při těžbě uhlí moc nepomůžou, horníci v důchodu v Karviné se asi přestěhují na nové lokality o kterých je známo že mají docela obrovské zásoby černého uhlí. Nicméně zásadní zvýšení povrchové těžby hnědého uhlí a postavení nových uhelných elektráren v Česku by zásadně zvýšilo výrobu el. energie, které by šlo prodávat na lipské burze zpět do naši země k obrovské radosti akcionářů ČEZ.

Elektřiny vyrábíme dostatek, náš problém je ropa a plyn a kdo tvrdí že lze tyto komodity nahradit odněkud odjinud tak prostě lže.

P. Brich 24.6.2022 16:19

Středeční (22.6.22) večerní telešou bylo výživné. Ouvertura patřila předsedovi vlády a ten, jak je jeho zvykem, nasadil laťku hodně vysoko. Kdyby své požehnání národu udílel z lodžie Svatopetrské baziliky, mohlo by se třeba jmenovat Urvi et Orvi. Nebo se též mohlo jmenovat Mým národům: Bylo mým nejvroucnějším přáním, abych léta, která z EU milosti jsou Mi ještě dopřána, mohl zasvětiti dílům míru a uchránil Svoje národy před těžkými oběťmi...., Národy, které právě díky Babišovi vovinula chmurná mračna.

Pokračování bylo přímo z Hlavního stanu EUhnije v Bruseli – přenášeno CNN Prima TV. Největší hlína byla, když se do sebe pustili naši poslanci v eumentu ohledně čerstvě schválené hověziny, které z EUhnije padají jako z krávy placky. Ačkoliv vědou a technikou nepolíbeni, rozhodují komisaři a poslanci eumentu, kam se tyto obory mají ubírat a čeho mají dosáhnout. Včera např odhlasovali, že v brzké budoucnosti nesmějí spalovací motory vypouštět zločinný CO2.

pokračování ...

P. Brich 24.6.2022 16:20

Tak Kateřina Konečná čerpající z marxistické ideologie se začala zastávat práv proletariátu a stále rychleji se proletarizující střední třídy a správně poukazovala na to, že je u nás v důsledku uplatňování těchto a podobných hovězin čeká jen bída. Dita Charanzová, ač s těžkým srdcem, že planeta nebude zachráněna tak rychle, jak by si přála, přiklonila se k argumentům Kateřiny Konečné. Hynek Blažko jako veterán, tak nějak na základě dlouholeté praxe podvědomě cítil, že všechno je jinak, než je obvykle čteno v denním rozkazu. Tuto trojici doplňoval, i když hlasoval pro, Saša Vondra. Také jemu srdce krvácí, když se má planeta ohřát o dva stupně za sto let, proto hlasoval pro, ale nemá se prý tak tlačit na pilu. Tento kluk měl v osmdesátých a devadesátých letech min. století docela rozumné názory. Ale od té doby, co u všelikých státních koryt dosáhl jateční váhy, ztratil soudnost a sebereflexi. Další, kterého klimatické změny dohnaly k tomu, aby hlasoval pro tuto hovězinu, byl Tomáš Zdechovský – typický lidovecký slizoun. A nakonec Marcel Kolaja, pirát zachraňující planetu hlava nehlava třímajíc vlajku té správné zelené ideologie pevně v rukou. Podle urputnosti výrazu a argumentace by jeden nabyl dojmu, že těm blbostem, které z něj padají, snad i věří. Soutěž Blbec k večeři vyhrál před ostatními o několik koňských délek a po zásluze by měl být dekorován šaškovskou čepicí s rolničkami. Není to čistě mezinárodní soutěž. Z domácího kvasu se vyloupla ministryně životního prostředí a výrokem, že ruský plyn v teplárnách nahradíme vodíkem a bioplynem si zcela razantně řekla o místo na bedně. Štafeta bolševického fanatizmu minulého století přešla na fanatiky pirátské a zelené století současného. V minulém století budovatelé nového člověka chtěli poroučet větru a dešti. Ve 21. století budovatelé podobného charakteru chtějí zachránit planetu a vyhlásili boj klimatickým změnám. Pokrok nezastavíš ...!!

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • L. Zídek 24.6.2022 16:05

  Já si,, nevím proč myslel, že je p. Stejskal inteligentní. Asi proto, že když psal o židech, mělo to hlavu a patu. Ale tohle ......!?!?!?

  R. Meišner 24.6.2022 14:40

  to Stejskal 12,14: ale pane autore, vy jste nepsal ten článek kvůli uhlí---prvotní a jediný záměr byl vychvalovat Fialu až do nebes. přiznejte si to. máte smůlu, že mnoho z nás umí ještě z dob komunismu číst mezi řádky. --a těmi vašemi se ta myšlenka táhne jak červená nit. --a ještě něco : kdyby s mými články permanentně nesouhlasilo na 90% (a více) diskutujících, asi bych se nad sebou opravdu pořádně zamyslel. toť vše.8-o

  B. Rudolf 24.6.2022 13:08

  To s uhlím vypadá na rozumnou připomínku.

  Je možné, že se o tom na vládě jedná, ale zatím k tomu není konsensus. Ale také je možné, že se k tomu ani nedostali, ba dokonce i to, že je to zatím nenapadlo.

  P. Čech 24.6.2022 13:07

  " Rozhodnou ale budoucí činy" ???

  Obvykle tomu tak má být a i bývá. V případě Fialy to podle mne nelze očekávat. On a jeho ministři umí pouze žvanit.

  P. Molík 24.6.2022 12:43

  Proč se vláda podvoluje placení uměle předražených vyděračských emisních povolenek, které jsou konglomerátem církevních odpustků a mafiánského výpalného ? Notabene když předtím tyto emisní povolenky skoupili za hubičku němečtí spekulanti, aby je nám pak s impertinencí sobě vlastní vnucovali. Proboha, proč neprovozujeme naše energetické hospodářství bez obrovských škůdcovských vlivů v podobě uměle padesátkrát předražené naší původně levné elektřiny po návratu z lipské burzy, též bez podvodného Zeleného údělu a dalších nesmyslů na bázi dogmat z věrouky o uhlíkové neutralitě atd., tedy bez nesmyslných direktiv ze zahraničí ? Potřebujeme být voděni za ručičku ? Téměř všechny direktivy z Bruselu naši republiku vážně poškozují a tomuto škůdcovskému trendu současný povolební establishment nadšeně tleská při vědomí toho, že se nachází na horní palubě eurohujerského Titanicu a má tedy relativně ještě dost času k barnumským oslavám, než se Titanic potopí.

  F. Zrcek 24.6.2022 12:40

  Vidíme vzácný rozpor mezi politikou EU - konec spalovacích motorů a grýndýl. A Německa - návrat k uhlí a možná vzít na milost i atom. Shodují se opoziční Merz a vládní Lindner. Že by konečně záchvěv realismu proti zelenému fanatismu?

  Pokud je to důsledek putinovy války, musím připustit, že i nejhroznější blbost může přinést společenský pokrok. Nebo aspoň návrat k normálu. Štěpán z Básníku by asi dodal, že jenom jako vedlejší produkt, ale já říkám zaplať pámbů....

  P. Molík 24.6.2022 12:46

  Zelený fašismus si vydobyl významné pozice v nejvyšších mocenských strukturách EU, takže za stávající situace je nevypuditelný, ba naopak, ještě více se uvrtává v nabytých mocenských pozicích a razantně zvětšuje svůj škůdcovský potenciál.

  L. Stejskal 24.6.2022 12:14

  REAKCE AUTORA---Když čtu diskuse pod svými články, mám zhusta dojem, že pisatelé reagují na jiný text, než jaký jsem napsal. Pominu osobní výpady, s těmi musí autoři nesoucí kůži na trh počítat. Jde mi o něco jiného. Podstatnou část tohoto mého článku tvořila zmínka o uhlí – přímo či nepřímo mu byly věnovány čtyři odstavce ze šesti (66,7%). Na téma uhlí diskutoval za 12 hodin naprostý zlomek účastníků, ostatní se věnovali všemu možnému, jen ne této záležitosti. I to cosi vypovídá o kvalitě české internetové diskuse a o úsudku těch, kdo do ní přispívají. Děkuji.

  K. Křivan 24.6.2022 12:43

  Autor by měl mít možnost, právo a možná i povinnost, diskuzi pod svým článkem korigovat a mazat pitomosti a sprostoty. Technicky by to neměl být problém.

  P. Boublíková 24.6.2022 12:46

  Pane Stejskale, právě na tom, že Fiala o uhlí nemluvil, je nejlépe vidět jeho (potažmo naše) pozice: vyčkává, zda Brusel resp. Německo uhlí povolí. Pokud Němci začnou používat uhlí, smíme nejspíš taky.

  A kde je Fialova varianta, pokud Německo na uhlí nepřejde, spolehne se na OZE a na nákup například naší, pro ně levné elektřiny? Nikde.

  Podobně se to má s plynem: jestliže se Německo nějak dohodne s Ruskem, tak budeme dál nakupovat plyn jakože z Německa. Nedohodne-li se, přijdou na řadu různé krkolomné, nespolehlivé a ještě dražší cesty, které Fiala zmiňoval.

  Závislost nejen na Rusku, ale hlavně na Německu, to je ten průšvih, který se Fiala snaží taktně zamlčet.

  F. Zrcek 24.6.2022 12:47

  Jde o to, diskutují-li příčetní lidé z mlčící většiny, nebo fanatici. Dnes vyznáním rádoby levicoví woci či rádoby pravicoví cvoci. S nimi fakt diskutovat nejde, ti už mají své názory fosilizované za živa. A až vymřou, vstanou zase noví. A ti se nezakecaj....

  M. Šejna 24.6.2022 13:14

  Možná by Vám, pane Stejskale, prospělo, kdybyste pochopil, že drahý plyn a ropa jsou výsledkem našich sankcí, kdy jsme sami sobě zakázali od Rusů odebírat tyto komodity.

  Taky by Vám prospělo, kdybyste zaregistroval, že Fiala se pochlubil, jak máme nebývale zaplněné zásobníky plynu.

  Takže plynu máme dost. Dokonce toho fuj-fuj ruského, protože jiný aktuálně není k dispozici. Uhlí tedy není akutně nutné. Stačí neblbnout se sankcemi a energií bude dost a za nízké ceny.

  J. Sedláček 24.6.2022 11:48

  https://www.nespokojeny.cz/kdo-je-to-petr-fiala-vyznavac-sudetske-panevropy-i-placeny-bojovnik-za-demokracii-v-barme/

  J. Milota 24.6.2022 11:18

  Ubohý příspěvek o ubohém projevu.