12.12.2019 | Svátek má Simona


Diskuse k článku

POLITIKA: Ještě k exekucím

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 2.12.2019 11:04

Vtip je v tom, že exekutoři vymáhají dluhy, o kterých dlužník VŮBEC NEVÍ a ini se to snaží utajit do doby, nedž dluhy "patřičně" narostou.

Nebo také rostou dluhy, které se dlužník sice snaží splatit, ale ony rostou RYCHLEJI, NEŽ JE STAČÍ SPLÁCET!

Popisoval jsem to tu podrobněji, ale systém mě příspěvek "sežral."

Š. Hašek 2.12.2019 11:46

Neznám podíl "neoznámených dluhů/exekucí". A podíl "dlužníky ignorovaných dluhů a exekucí". Poraďte.

To číslo by leccos osvětlilo. A právě zde z okolí vím/dá se tušit, že obě strany lžou jako když tiskne!!!

V. Tencer 2.12.2019 14:51

Aaaale ví, a moc dobře. Nedělejte z dlužníků chudinky.

J. Jurax 2.12.2019 17:43

No,všechno má své. Stačí změnit adresu a upomínka Vás nemusí najít. Zasílatel upomínky nemá povinnost Vaši novou adresu, resp. Vás, aktivně dohledávat. A z drobné blbostí byť i vlastní vznikne při trošce špatné vůle neúměrný průser.

On si prostě jeden musí dávat bacha.

V. Petr 2.12.2019 18:06

ANO, to je to největší svinstvo, FIKCE DORUČENÍ! Každý, kdo by chtěl dát dlužníka k soudu by měl být nucen doložit, že ho o dluhu informoval. Teprve pak by to soud vůbec přijal.

Připomínám další neuvěřitelné svinstvo z počátku exekucí. Dlužník bydlel v nájemním bytě, třeba částečně zařízeném. V tom případě měl MAJITEL BYTU, tedy třetí NEZÚČASTNĚNÁ osoba povinnost dokazovat, že zařízení je jeho. Dokonce byl na to upozorňován v televizi!!!

J. Kouřil 2.12.2019 20:45

V USA dokáží doručit soudní dokumenty i lidem, kteří nemají adresu. Protože v této civilizované zemi fikce doručení neexistuje. A v maličké ČR to funguje prostě jinak. Tak, jak to vyhovuje exekuční mafii, kterou stát svým postojem již víc než 20 let podporuje.[>-]

V. Petr 2.12.2019 18:12

Jaké blbosti. Je tady snad snaha přimět občana, aby se sám pídil, zda někde něco náhodou nedluží. Není to povinnost věřitele?!

Takto ale tento zločinný stát postupuje i v jiných případech.

Ono to ale bylo i jinak. Často např. přestěhováním vznikaly nedoplatky na energiích ve výši např. 35 Kč. To dodavatel zpravidla ignoroval, nevyplatil se mu ani doporučený dopis. JENŽE pak (možná s pomocí spřátelených insiderů) začali tyto pohledávky skupovat exekutoři a vymáhat s několikatisícovou přirážkou!