28.9.2022 | Den české státnosti


Diskuse k článku

POLITIKA: Jedna svatba a jeden rozvod

Vypadalo to na velké drama, ba místy dokonce na finální akt tragédie, ale nakonec vše prošlo až nečekaně hladce. Členové a členky pirátské strany odsouhlasili v online referendu vstup do vlády výraznou většinou přes 80 procent hlasujících, přičemž ke schválení bylo zapotřebí překonat třípětinovou hranici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Těhanová 23.11.2021 10:19

Máte pravdu, někteří nedospějí nikdy.

Z. Lapil 21.11.2021 15:34

Mně stejně pořád připadá, že základním průšvihem je příliš přísné a zároveň neurčité zadání. Koronavirus nejsou černé neštovice, aby ho bylo možné sebecelosvětovější akcí prostě vymýtit. Takže s ním musíme nějak koexistovat a ne panikařit nad každým, kdo dvakrát kýchne.

A jako mnohým mi naprosto chybí nějaké seriózní informace o léčbě "na domácí způsob". Něco jsem zaslechl, že už jsou nějaké pilulky. Nechat to plavat, když víme, že na to lze umřít, to mi správné nepřipadá, ale snaha dobrat se víceméně k nule, když víme, co pro respirační choroby znamená zimní počasí, taky nevypadá jako realizovatelný nápad.

Popravdě těm nahoře vůbec nezávidím, ale když se postupně rozhodli, že jsme coby lid horda nesvéprávných hlupců, tak mi nezbývá než říkat si, že mají, co chtěli.

P. Hatina 21.11.2021 14:20

Vidíte, zrovna v případě těch škol jsou vidět výhody nebo nevýhody onoho trasování.

Protože, na straně jedný je dobrý, když nějaké dítě ze třídy onemocní, tak škola hned hygieně nahlásí těch ca 20 kontaktů, spolužáků ve třídě na které se to může šířit. Což je (pokud se nepletu) v průměru tak 10x víc než u dospěláků. Tedy ne hned, jak píšete, řadu dní to trvá než se to u toho nosiče potvrdí.

Jenomže, už je taky vidět,(a vidím to i u nás) že ani těch 20 kontaktů na jeden případ ve škole , už hygiena nezvládá obvolat, akurát jim pošle vygenerovanou smsku, ať rodiče těch dětí vypíšou covido formulář na nétu, pak dostanou kód a sami pak mají to dítě "někde jinde" objednat na PCR test a tam s ním pak zajet . Jenomže a bohužel i takto jsou ta testovací místa zahlcená tak tejden dopředu. Bohužel, ani to co soudruh stát sliboval, že do školy přijede mobilní team ihned ty děti společně otestoval a vydal hned výsledky nefunguje.

Čímž ale ta story teprve začíná, pokud je nějaké dítě z té třídy taky nakažené tak se teprve teď začne se zpožděním dalšího ca týdne s trasováním jeho rodiny, ale tam už je to jak píšete složitější, ti už se často rozjížděli do širokého dalekého okolí..

Jo a vlastně že jsem zapomněl, taky z okolí, některý děti se toho dost brutálního PCR testování na ostro bojej, ty tam nedostanete ani heverem.

A tím jsme zase obloukem na začátku - jistě že to všechno odvisí od těch politiků ve vládě, protože právě oni musí - na svou politickou zodpovědnost rozhodnout, kdy se ta opatření mají vyhlásit - ale pozor, taky kdy skončít.

Ono přece a viděli jsme to vloni, to se to hezky slibuje (a tím se hřeje svědomí), přece ten vyhlášenej lockdwn bude jen na 10 dní, a tím to bude v richtiku. Jenomže po těch 10 dnech už jim experti říkaj, tak čísla klesaj ale pomálu, takže ten lockdown zase o dalších 14 , měsíc, další měsíc prodloužíme, lidi už si zvykli a jde přece o veřejné zdraví, soudruhu, a to je to hlavní

Z. Lapil 21.11.2021 12:42

Jo tu mapku sleduju taky. Účinnost lockdownu je evidentně značně proměnlivá v prostoru i v čase.

Jenže zase - ono to trasování je určitě fajn věc, zvlášť jestli NENÍ pravda, že zatímco jedno dítko je v karanténě, druhé vesele chodí do školy, ale taky může fungovat jen velmi částečně, protože mezi nakažením a "je mi nějak blbě" uplyne nějakých 6-7 dní (medián), nemluvě o lidech, kteří by se bez testu o své pozitivitě nikdy nedozvěděli (70%, snad) a nemluvě o tom, že i mezi infekčností a případnou pozitivitou testu je snad den dva odstup.

Mně z toho pořád vychází, že o mnoho víc, než mýt si ruce, v davu nosit respirátor a nechodit s rýmou mezi lidi se s tím dělat nedá, ale jak říkáte - kdo si vezme zodpovědnost.

Taškařice z rodiny: brácha s rodinou jsou v karanténě. Jediný nemocný odmítá být pozitivní, a to přes nátlak matky - lékařky.

P. Hatina 21.11.2021 11:33

Jó taky se na ty grafy dívám, a nedává mi to smysl. Je v tom zahrnuta velká spousta faktorů, které nelze úplně přesně kvantifikovat, ale jen se jejich vliv hrubě odhaduje.

Ono třeba dejme tomu, jestli píšete o těch dětech - tak nejde o jejich samotnou účast ve škole, protože tam pod určitou ochranou jsou, roušky na chodbách, nyní se mají zase opakovat testy, atd. Jenomže už nikdo je nekontroluje, cestou do / ze školy, ale i odpolední lítání venku, kde se to může šířit i mezi naprosto cizími dětmi. atd.

Ovšem ještě jedna věc, při pohledu na web, ta úplně první mapka hovoří za vše, po republice je rozloženo několik velkých ohnisek zatímco jiné části republiky jsou v poho..Ale protože se stát nenaučil za ty 2 roky pořádně trasovat a lokalizovat opatření, tak nás o zase nic jiného než celostátní lockdown nic jiného nečeká. Ale je otázka na jak dlouho, a kdo si pak vezme na zodpovědnost vyhlášení jeho ukončení...

Z. Lapil 21.11.2021 10:20

Rád sem dávám toto: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?utm_source=general&utm_medium=widget&utm_campaign=covid-19

Z grafu aktuálně pozitivních plyne, že ve srovnání s loňským podzimem se měla vlna zlomit už před několika málo dny. A že někdy včera nebo předevčírem bylo dosaženo loňského podzimního maxima. A o kus níž je graf ukazující počet "obyčejně" i JIP hospitalizovaných. Ten je zhruba(!!!) na 60% loňského podzimního maxima těch i těch.

Od loňského stavu se lišíme očkováním (relativně málo lidí v nemocnicích) a ležérnějším přístupem (děti ve školách, předstírání, že očkovaný = neinfekční), čímž si troufnu vysvětlit nárůst pozitivních. Jo - a taky se víc testuje (PCR); placené je to zatím pár dní, to si prozatím troufám zanedbat.

R. Langer 21.11.2021 6:44

Kdepak, až do května to bude furt jedna a ta samá "vlna". Uvidíte.

Š. Hašek 20.11.2021 20:49

Domníváte se?

V. Kučer 20.11.2021 20:37

Malé straně zelených se podařilo zablokovat JE přestože dvě největší politické strany, ODS a ČSSD, byli pro a veřejnost byla také pro.

Š. Hašek 20.11.2021 19:56

R^:-);-)

Š. Hašek 20.11.2021 19:55

Odlišovali se jasnou khmérovštinou, anarchismem, drzostí puberťáků, maminka brusele jim občas dala vařečkou .............. neotřelost beru jinak. Ganz jinak.

Bohužel, tohle asi Fiala nenaštudoval. Nebo naštudoval? Určitě před zrcadlem študuje televizní úsměvy. Takové nahoře a do křiva.

Zkráceno, subjektivní.

F. Zrcek 20.11.2021 19:28

Před volbami se piráti odlišovali od zbytku koalice ve dvou rysech: woke ideologií a politickou neotřelostí, protože ještě neměli žádnou šanci něco politického zvorat. Jejich volební střet s politickou realitou ten druhý rys dost pocuchal.

Předpokládal jsem, že pirátská odpovědnost o spasení planety s přihlédnutím k česku jim nedovolí z vlády odejít. Alespoň ne dřív, než se doopravdy historicky znemožní.

P. Kubáč 20.11.2021 18:58

Ti staří komunisti - ve smyslu KSČM - vzhledem k věku členstva - rozlišují pouze dvě pohlaví, uznávají význam rodiny a práce - což z nich činí krajně pravicové extrémisty

K. Filip 20.11.2021 18:44

také nejsou v parlamentu jako Piráti.

P. Dvořák 20.11.2021 18:23

Paradoxně ovšem KSČM určitě nejsou žádní "ultralevicoví neomarxisti".

Leonide, Gustáve, ty to vidíš!!!!!!!

:-)

P. Dvořák 20.11.2021 18:21

Já to netipuji až na příští podzim. Tato vlna, podzimní, skončí do Vánoc. Potom někdy koncem ledna - v únoru přijde další vlna, předjarní.

Stejně jako vloni. :-/

K. Filip 20.11.2021 18:06

Bez stesku a sentimentu, je jenom šťastná souhra náhod, že ultralevicoví neomarxisti nezaplevelili Sněmovnu ve větším počtu.

Š. Hašek 20.11.2021 17:55

Zdají se mi jako autorizovaní digitalizovaní političtí blbové.

Drzost jim zůstala. Latentní/mladí voliči také.

J. Jurax 20.11.2021 15:24

I tato vlna skončí, ovšem lze čekat, že po milostivém létě k podzimu vypukne vlna další. A tam už výmluva na Babišovu vládu fungovat nebude, zato Babiš v opozici bude moci sžíravě kritizovat cokoliv, co Fialova vláda udělá či neudělá, jakž to opozice nyní u moci jsoucí halasně činila jemu.

Naši stařenka v takovém případě říkali, že pánbu peče oplatky:-)

J. Jurax 20.11.2021 15:15

Přesně.

Ovšem to je politika, a ta má vždy blíž k žumpě než k libosadu.

J. Jurax 20.11.2021 15:13

Ano.

Pak tedy bychom neměli přidávat ještě další škůdce, tedy ty Piráty ... :-)

J. Jurax 20.11.2021 15:10

Nedaly. Naopak zkoaleny kvůli vytvoření vlád s ODS lídrovi - tedy ODS - snaživě okopávaly kotníky a mydlily schody, případně jako bursíci vydírali.

J. Jurax 20.11.2021 15:05

No jo no, Piráti doplatili na neuvážené koalení inspirované výhradně antibabišismem. Měli za to, že hlasy menšinových stanařů ve slepenci je vytáhnou k vítězství a Bartoš bude prvním odreděným premiérem v Evropě - a stanaři je i jej prostě přečůrali. Nicméně strana ochotná jít v touze po moci a korytech do holportu s Piráty ve mně nadšení fakt nevzbuzuje, i když prokázala velkou politickou obratnost, přesněji řečeno vychcanost.

Ono stejný rozbor lze uplatnit na slepenec Spolu, jehož vznik byl též dán výhradně jen antibabišismem. Tam ovšem topáci i lidovci vydělali, neboť samostatně by se do sněmovny nemuseli vůbec dostat. A ODS prodělala, neboť má na krku dvě železné koule koaličních partnerů vítězného slepence, ale zároveň vydělala, neboť bez hlasů obou marginálních příšpulků ve slepenci by sama volby nevyhrála a Fiala by se do premiérské sesle nedostal (ano, ještě se v ní neuvelebil, ale má to prakticky jisté).

P. Molík 20.11.2021 12:55

Přechůdci Pirátů byli různé účelově sestavené politické subjekty v podobě béček či céček ODS pro snadnější oklamání voličů. LIDEM Karolíny Peak či VV-veverky Bárty a další politické subjekty bursíkovského typu se vždy daly do služeb ODS. Piráti nyní opět opakují stejnou chybu - poslouží Fialovi a spol. a odeberou se do politického propadliště.

Š. Hašek 20.11.2021 12:23

Mladík, bakalář nečeho, lupič vodní, anarchista, ........ ministrem??? Palestinec na vedlejšák. bruseleslouha.

Naštěstí ministry jmenuje president republiky. A nejsou automaticky podle seznamu od rozjásané PekarFialaJurečkaRakušanBartoš partičky.

Mohl "jsem se stavět na hlavu", dokud mě nejmenoval vrchní zkušební komisař. Mohli mě navrhovat doteď. A já si kousat nehty.

Jmenovali mě. Byli to všelicí vašnostové, razítka se měnila. I mám s říšskou orlicí. I šišatý. Taky mi to jen ukázali, dali jen kopii. Abych si to nenamnožil pro příště.

Jo, dějou se věci. A budou se dít.

Neočkovaní budou vzati pod ochranu Říše ., .... -., sakra! Státu přece!

M. Koutný 20.11.2021 11:42

Nejvíc mne děsí Ministerstvo zahraničí pro bukanýry. Znamená to servilitu k Bruseli, podporu antisemitismu a "palestinských" teroristů, ústup od Viszegrádské spolupráce... A ve finále se můžeme dočkat i vyhlášení války Rusku.

J. Vavrochová 20.11.2021 10:55

;-DR^

J. Vavrochová 20.11.2021 10:54

R^R^R^

R. Meišner 20.11.2021 10:53

autore, poučení z kroužkování plyne jediné: už nikdy žádné předvolební koalice. koalice se skládají až po volbách. jak prosté. 8-o

Š. Hašek 20.11.2021 10:45

R^R^