2.6.2023 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

POLITIKA: Je to standardní?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Švik 12.12.2010 16:30

Volný pád

J. Heincl 12.12.2010 13:35

Za všechno mohou voliči!

Neboť oni zvolili velkou většinou strany TOP 09, ČSSD, ODS, ČSSD a KSČM, v jejichž vedení jsou lidé dost často schopní všeho. U VV zatím nevím, jestli má ve vedenípřevážně jen neschopné nebo také schopné všeho. Současný stav považuji za postupnou demontáž demokratického systému. Jediným řešením neblahé politické situace v ČR je co nejširší zavedení prvků přímé demokracie, podobně jako to mají Švýcaři. Jenže i to závisí na voličích, takže je to bohužel neproveditelné.

M. Kopřiva 12.12.2010 10:28

Děkuji pane Haasi.

Souhlasím s každým Vašim slovem. Pouze na doplnění by stála za rozbor manipulace vlastního mateřského jazyka. Semantika. Ne všichni s voličským právem mají přehled o tom, jak je podvodně zneužito češtiny ve prospěch darebáků. Slova "kmotři"(ODS) a "šibalové"(ČSSD) nejsou tak popisná, jako "gauneři". Slovo "OPOSMLOUVA" je klasickým podvodem. Ano pane prazidente. Jelikož prostý český člověk asi rozumí nejvíce fotbalu, představme si "oposmlouvu" třeba Sparty a Slavie, nebo těch ještě lépe vyzbrojených ostrých hochů z "Baňyku Ostráwa". A to se jedná o "sport" s přece jen nějakými pravidly. Pokud se tato pravidla ale v kabinách změní na kšeft a kupčení mezi manažery, trenéry, rozhodčími a hráči, pak jde o velmi sprostý PODVOD na zainteresovaném publiku !!! V podvodu "oposmlouvy" jsou zůčastněni dva oponenti. V Praze to bylo trochu jinak.

Pokud se jedná o "komunální" "volby" v Praze ( a jejich význam je celostátní, pokud si uvědomíme, že gaunerské triky zůstanou nepotrestány a replikovány ), je situace jiná. Zde přichází ke slovu "PUČ", chcete-li putsch. Definice puče je: " Tajné spiknutí a náhle uskutečněný pokus o převrat !!!!" V tomto případě jde o převrat vlády v Praze, v klíčové části země. Spiknutí se konalo TAJNĚ v jakési gynekologiské ordinaci, v noci, za nepřítomnosti VÍTĚZE voleb. Myslíte, že by tato kudla do zad prošla bez povšimnutí, nebýt toho, že novináři a jejich paparatziové již spali pod peřinou, což bylo částí spiknutí?

Závěrem: Oposmlouva je korupční podvod a výsledek komunálních voleb je hnusné spiknutí - PUČ, který tak přirozeně odsuzujeme u hunt zemí třetího světa. Takže - trochu rozumu a přemýšlejme i o významu slov "morálka", "etika", "čest" i o tom výsměchu "pravdy" na prezidentské standartě. A Vám, pane Haasi díky.    

  

M. Kopřiva 12.12.2010 9:38

Re: Haas ignoruje realitu

Naprostý nesmysl. Principy a důsledky komunální a celostátní politiky jsou stejné. Jejich propagátoři užívají koomunální prostředí pouze jako přechod do politiky celostátní a zkušenosti, které jim "prošly" v komunitě, přenášejí do parlamentu. Odtud pak pochází tolik "zákonů" které postihují pouze postih gaunerů. "Komunální" politika velkých měst je politikou celostátních důsledků. Pokud se v Praze najde například jeden primátorský pomatenec, který bude prosazovat a u spolupachatelů prosadí třeba Olympijské hry v Praze, postihne to tvrdě i vás na vesnicích. A stejný trouba třeba financuje lyžařské závody v Praze okolo Hradu a sníh nechá dovážet z vašeho Harachova se státní subvencí.

P. Jášek 12.12.2010 9:34

Jeden omyl!

"Voliči ODS jsou lidé inteligentní a vzdělaní, pamatujete?"

Nevím, jak může být inteligentní a vzdělaný člověk, který věří tomu, že ODS někdy byla, je a bude pravicová strana?  

M. Kopřiva 12.12.2010 8:47

Re: Nerecitujte tady verše o nějakých GDP jednotkách,

Sudkulatýrystupijetojekáratentoryje. Asi jste se vrátil z dlouhých cest, že všechno víte, ale.....k sakru....došly Vám buchty. 

J. Tolman 11.12.2010 22:36

Paráda

Pane autore, smekám. Až mi to vyrazilo dech, jak dokonale je to vyjádřeno.

Z. Rychlý 11.12.2010 17:41

Dokonalý popis

není co dodat.

M. Trhlík 11.12.2010 16:52

Re: Trefa do cerneho a vice ... Pan Tomas Haas stoji za to ...

Pane Panský,nemyslím si,že je unás málo politických velikánů.Bohužel brzy po vstupu do velké politiky zapomenou,proč a s jakým předsevzetím do politiky vstupovali.Česká žurnalistika,by asi také potřebovala mladší krev a ne lidi,kteří píší  celé desítky let i kdyř v obráceném gardu.Proto není divu,že současné politiky opomíjí,ale hlavně si včímají těch,kteří z politiky odešli a také někdy až příliš projevují své stranické cítění.Dobrému novináři by tento způsob psaní měl být cizí.

L. Kubeš 11.12.2010 16:24

Díky za článek

je to napsané velmi výstižně a z reakcí některých diskutujících je opravdu patrné, že tady má velmi málo lidí představu, co to je demokracie. Rozhodně to nejsou způsoby lidí, kteří šli do politiky jenom jako ke zdroji vlastního obohacení a mají hodně pružnou páteř.

L. Severa 11.12.2010 15:04

Re: Haas ignoruje realitu

Jistě, pane Šejno, v každém městě je jasné co se musí udělat. Třeba postavit¨čističku, dostavět silnici, či metro. Pak se někdo diví, že se programy levice a pravice prolínají z 95 %. Dokonce někdo vyslovil takovou pitomost, že je to dohrmady 190%. Voliče v Praze nebo v Brně nahnětlo, že volili pravici, či levici a oni se klidně spojili a lidé to viděli tak, že si z nich někdo dělá legraci a upeče si to podle svého. Vyslovím kacířskou myšlenku, že se politici soupeřících stran k sobě na veřejnosti chovají někdy velmi nevybíravě, aby si pak spolu ¨zašli na pivo.

S. Ševeček 11.12.2010 12:35

Re: Haas ignoruje realitu

Pane Šejno, to je snad poprvé, co jsem ochoten s Vámi souhlasit.

M. Šejna 11.12.2010 12:31

Haas ignoruje realitu

Pan Haas nás sice rád školí o demokracii, ale ve skutečnosti má o demokracii krajně zkreslené představy. To o čem Haas píše, se týká celostátní politiky, kdy poslanci a vláda navrhují a schvalují zákony. Pražští zastupitelé žádné zákony schvalovat nebudou. Stejně tak mi nebudou nařizovat, jaké mám platit daně (s výjimkou daně z nemovitosti, ale i tuto daň musí vybírat v souladu se zákonem schváleným parlamentem). Takže ať na magistrátu vládne ODS, ČSSD nebo TOP09, furt se bude v Praze jezdit vpravo, a zákony se měnit nebudou. A pokud si nějaký trouba včetně Haase myslí, že koalice TOP09-ODS nebo koalice TOP09-ČSSD by změnily formu spravování Prahy, tak ať se nechá vyšetřit u psychiatra.

J. Láníček 11.12.2010 10:40

Nerecitujte tady verše o nějakých GDP jednotkách,

a řekněte na rovinu, že USA vydává ročně 70 % celosvětových výdajů na zbrojení, tomu budou lidé rozumnět líp. A že když jim ta ekonomika přestává fungovat a bude nejhůř, tak si to potřebné holt vybombardují. Snad by nedopustili, aby ta jejich nejsvobodnější a nejdemokratičtější společnost utpěla na své životní úrovni. Věčně jim ale ten jejich Americký sen  komunisté z Číny dotovat nebudou. Byl to Bush senior, který v Kongresu hřímal, že Amerika si svůj Americký sen nikým vzít nedá, ten prý není na prodej. Tak nám sem poslali aspoň ten svůj hypoteční sen. Číňani už  z nich začínají být na nervy, protože amíci znehodnocují jejich pohledávky tištěním papírových dolarů až se z jejich rotaček začíná kouřit !

J. Láníček 11.12.2010 10:27

Ano, vyrostli nám chytří političtí šíbři !

Ale musel bych mít zelený zákal a ještě být silně  trefený šlakem, abych neviděl a neslyšel co se tady za posledních dvacet let odehrálo, a zařadil se mezi současné neregulované volnotržní trubadúry, kteří pějí milostné balady o tom, že oním neposkvrněným Mesiášem a čistým vánkem, který přináší kýžený ozón do naší zatuchlé politické scény,  seslaným tedy ku nápravě všech aktuálních pozemských špatností - má být bývalý bratr v kristu Kalousek ! Ten už musí těmi špatnostmi sám smrdět i přes kůži.

P. Fiala 11.12.2010 9:19

StaroŘecké báje - strategie

Nepřipadá vám, že některé řecké báje, se uplatňují i dnes? Ta o trojském koni mi velmi připomíná vstup "bývalých" ruských satelitů do EU, jen je to o množném čísle. Takže, kdopak ví co bude zapsáno v dějinách za několikero desítek let.

P. Fiala 11.12.2010 9:11

Komu to vyhovuje?

Komu to vyhovuje, že naše politická smýšlení jsou uváděná v tak negativní vnímání politiky a demokracie. Logicky té "druhé" straně, straně východní, která přišla o satelity v Evropě i Asii. A to o tak velká GDP, že zbytek SSSR dnes Ruska vykazuje jen 2,7 jednotek (ale má obrovskou vojenskou sílu). GDP současné EU je 14 jednotek. U.S.A. má rovněž GDP ve výši 14 jednotek (naštěstí má také silnou armádu). Čína má GDP asi 8 jednotek.

P. Fiala 11.12.2010 8:54

Souhrn lidských konání

Pokud by zde lidé nebyli, měli bychom opravdu modrou planetu při pohledu mimozemsťana ze vzdálenosti Zěmě - Měsíc. Nicméně, kdyby byl na povrchu planety Země viděl by, že je zelená (kromě pouští a vrcholů hor, či hladin moří a oceánů - zde by to viděl opět jinak).

Autorovo hodnocení je, i dle mne, velmi přesné a stejné z "dálky" i z "blízka". A náprava? Jednotliví voliči (stále je nás lehce přes 50%) si musí stále častěji volit "nebrontosaury". Poznámka k mediím: pokud by člověk setrvával delší dobu jen v domácnosti a byl ovlivňován texty novin či pohyblivými obrázky v TV o dění za dveřmi, asi by se bál opustit teplo domova. Nicméně, jaképak by bylo jeho překvapení po opuštění svého domova?

A. Reček 11.12.2010 8:20

Je to tak.

Autor popsal nynější situaci přesně. Bohužel to naoko soupeření před volbami a kamarádské sblížení po volbách z důvodu ochrany svých vzájemných kšeftů, začalo prorůstat až do dolních pater komunální politiky.

T. Pansky 11.12.2010 1:13

Trefa do cerneho a vice ... Pan Tomas Haas stoji za to ...

... cist.  Je schopen se odpoutat od okamziku politickych handlu a videt politiku (politicka uskupeni) v delsim casovem horizontu.  Po precteni clanku me ale napadlo neco jineho: politici jsou odrazem spolecnosti.  Uz se nemuzeme vymlouvat na to, ze nase ustava byla tvorena v post-komunistickem prostredi.  Pravdou zustava, ze v ceske politice chybi velikani, kteri maji nejake vize pro svou politickou stranu, vize, kterymi by nadchli a pozvedli ostatni obcany.  Skutecne se stalo normalnim, prijatelnym, a dokonce obdivovanym, ze se v ceske politice bezskrupulozne obchoduje.  Uz se to jaksi vzilo a mnoho lidi to prijima jako naprosto normalni.  A proto jsme tam, kde jsme.  ... Sam jsem osobne velmi zklaman ceskou zurnalistikou, ktera je na velmi nizke urovni - chybi novinari schopni tlacit politiky ke standardni transparentni politicke praci.  Jaka je cesta z tohoto zacarovaneho kruhu?  top0625top@hotmail.com