27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kolouch 27.7.2010 7:13

Konečně rozumný názor na toto téma

Kdyby bylo možné vybírat z velkého počtu kandidátů na ministra, kteří by měli zhruba stejné šance ministrem se stát, neměl bych nic proti tomu, aby se určitá preference žen zavedla. V současné době ale tomu tak zdaleka není, a další zužování výběru genderovými požadavky může podle mne výrazně zhoršit výsledek volby.

Také názor, že právě vláda není zrovna to pravé místo, kde by větší počet žen mohl mít velký vliv na zlepšení, se mi zdá oprávněný.

P. Čech 25.7.2010 11:19

Vůbec to není důležité.

Důležité naopak je, aby ve vládě byli zodpovědní lidé. Klidně tam mohou být samé ženy, či samí muži.Podobné diskuse, jichž jsme byli v poslední době svědky nejsou totiž ničím jiným, než přihlouplými žvásty feministek a jim podléhajících novinářů. Dokonce ani politická příslušnost ministrů by neměla být kritériem jejich účasti na vládě. Takováto funkce totiž předpokládá naprosto jiné schopnosti, kterých oni povětšinou postrádají. Pohlaví, sexuální orientace či barva pleti objektivně nemohou být kritériem výběru lidí, kteří mají řídit stát. Pokud tomu tak nebude, budeme svědky neustále takových "ministrů" jako byli např. pánové Baudyš, Rath, Julínek, Gross, Kocáb, nebo paní Buzková, Stehlíková, Jacques nebo Parkanová.Stav, který zde máme je povětšinou důsledkem celkového systému a jemu navazující t.zv. politické korektnosti, která sama o sobě je objektivním nesmyslem.