26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

POLITIKA: Jana Maláčová – naděje, nebo pohroma?

Jana Maláčová není předsedkyní, ale jen místopředsedkyní České strany sociálně demokratické. Přesto je to ona, kdo udává agendu – celkem logicky, když trůní v křesle ministryně práce a sociálních věcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hofman 4.9.2020 16:22

Maláčová je dobrá. Dělá přesně to, co dnešní sociální demokracie potřebuje.

Že se to zdejším pravičákům z leknutí nelíbí, je logické. Já socdem nevolím, ale Maláčová je pro mne jednou z mála českých autentických levičáků.

J. Jurax 3.9.2020 20:14

Takže pro soudruha Jelínka jsou nacionální postoje – ať už směrem k migraci, nebo k evropské integraci - nahnědlé. On asi rád rudý internacionalismus, jak se na socana sluší. Dnes arciť rudozelený, eurohujerský.

V. Pavelka 3.9.2020 18:19

Pomáháte venezuele statečně ,ale je zaplacený Lidový Dům? Dostal Sobotka za OKD aspon pokutu a náhradní práce za vytunelované miliardy ,klepl někdo Hamáčka Chovance , přes prsty za svévolné přestavby a bourání na vnitru, zametání stop spolustraníků na zlodějinách v Olomouci a spousty leváren navyklých s ODS...?[>-] Nic ...?

J. Kanioková 3.9.2020 16:52

Jana Maláčová – POHROMA !

P. Moravčík 3.9.2020 13:06

Je to ako u nás. Len rozmýšľam, prečo sa v názve tohto ministerstva vyskytuje slovo "práce".

T. Zlesa 3.9.2020 10:38

Lidi, pravičáci, proberte se! Vždyť skoro celá ekonomika v této zemi probíhá mimo "stát". Stát jen rozděluje ty peníze, co z té ekonomiky vybere zákonem. A kritizovat politiky, že dělají to proč tam jsou - tedy rozdělují ty peníze, je krátkozraké. Můžeme je samozřejmě kritizovat, že je rozdělují špatně, nespravedlivě apod., ale tak to rozhodli voliči, rozděluje se to podle nich.

Pravičáci se pořád chovají jakoby ten stát byl pořád hlavní hybatel pokroku v zemi. Vždyť to už změnil Klaus a od té doby je to jinak. Až budou pravičáci zase u kormidla, budou taky jenom rozdělovat peníze. Doufám, že nebudou chtít se státem podnikat.

J. Kulheim 3.9.2020 11:24

Daň z příjmů + sociální a zdravotní pojištění cca 45%. Dále daň z nemovitostí, daň z nabytí nemovitých věcí, silniční daň.

Daň dědická, darovací a z převodu nemovitosti

Daň spotřební, DPH /podnikatel, zákazník v obchodě/, ekologická (daň z elektřiny, ze zemního plynu a z pevných paliv), poplatky za znečištění vzduchu či vody, poplatky za odpad, solární daň /po dobu 20-ti let 40-50 miliard ročně.

Poplatky dálniční, koncesionářský, soudní, notářský, správní, poplatky místní/např. lázeňský pobyt, ubytovací, psi, parkovací a p./, déle clo, bankovní, komora, poštovné, balné, atd. rozhlas, televize, komora, ap

Složená daňová kvota je jedna z nejvyšších v Evropě.

T. Zlesa 3.9.2020 11:47

No, tady jste konečně na správné stopě.

Jinak tu všude brečíte, že z cizího. Jakoby to snad mohlo být z vlastního...:-/

M. Šejna 3.9.2020 12:30

Pan Kulheim se Vám snaží vysvětlit, že levice rozdává z cizího, zatímco jím milovaná pravice rozdává ze svého. ;-D

J. Kulheim 3.9.2020 13:27

Argumentujte.

M. Šejna 3.9.2020 13:55

ok. Takže argumet je zde:

Česko má 14. nejvyšší daňovou kvótu se zemí EU.

Členských zemí je 27, takže Česko má zároveň 14.nejnižší daňovou kvótu z členských zemí EU.

:-P

J. Kulheim 3.9.2020 14:50

Víc než jednoduchá daňová kvóta říká složená daňová kvóta.

"S rekordním navýšením daňového zatížení počítá ministerstvo financí na příští rok. Složená daňová kvóta, která vyjadřuje podíl výnosů z daní, cel a povinných příspěvků za sociální a zdravotní pojištění na HDP, totiž vzroste na 35,9 procenta. Data evropský statistický úřad Eurostat však ve své prognóze na příští rok zhoršuje, protože uvádí navýšení na 36,2 procenta. Šlo by tak o nejvyšší daňové zatížení za posledních 25 let.

„Naše vláda utrácí rychleji, než roste ekonomika. Ve výsledku ji nezbývá nic jiného, než se zadlužovat, nebo zvyšovat příjimy..."

"I kvůli dorovnání tak budou výdaje celkem ve výši 509 miliard. V dalším roce se pak chystá další navýšení, protože podle programového prohlášení mají důchodci pobírat 2021 přes 15 tisíc korun. https://echo24.cz/a/STfdk/stat-utraci-vic-nez-poslednich-25-letroste-ekonomika-budeme-platit-nejvyssi-dane-za-

M. Šejna 3.9.2020 15:54

to Vaše sdělení nic nemění na tom, že složená daňová kvóta je u nás čtrnáctá nejvyšší (nejnižší) z 27 členských zemí EU. Jsme totiž přesně uprostřed.

J. Kulheim 3.9.2020 16:39

VČesku je nejvyšší podíl sociálního pojištění na daních v celé Evropské unii. Vyplývá to ze srovnání Eurostatu, které zahrnuje data od roku 1995 do 2010.

Zatímco v Evropě v průměru tvoří sociální pojistné na daních 31,1 %, v Česku je to téměř polovina (45,2 %). Celkové zdanění práce tvoří 52,3 % všech daní, spotřební daně se podílí třetinou a majetkové daně zabírají 15 %.

V. Pavelka 3.9.2020 18:26

Ale máme velmi dobré a kvalitní Zdravotnictví a za to si taky platíme !?[>-]

J. Kulheim 3.9.2020 19:36

To je na jinou diskusi. Zdravotnictví je děravý koš.

V. Pavelka 3.9.2020 18:30

Tak škrtneme nějaké nuly na konci ,a jedeme dále močálem černým ,kolem bílých skal co?

J. Jurax 3.9.2020 20:17

Flaška tedy není poloprázdná, nýbrž poloplná. Jak optimistické!

J. Kanioková 3.9.2020 16:47

p. Kulhejm že .. brečí ???

Jste normální ?

V. Pavelka 3.9.2020 18:54

zvířátka to prohrábla, vzbudila se

J. Kanioková 3.9.2020 16:45

1*****

J. Kanioková 3.9.2020 16:43

"Až budou pravičáci zase u kormidla, budou taky jenom rozdělovat peníze." ...... KRISTOVANOHO !

Bolí paranoia ?

T. Zlesa 3.9.2020 16:58

A osobo, Vy jste byla kde, když se tady řešilo rozdělování rozpočtu? Teď v tom máte chaos. A nevypadne z Vás, jako obvykle, nic lepšího než ta trapná věta. Argumenty, argumenty, ...to se počítá. Nadávajících politruků netřeba.

M. Šejna 3.9.2020 10:38

Mě se činnost Maláčové v pozici ministra práce a sociálních věcí líbí. Asi jsem jeden z mála, protože mezi snoby a pravičáky z leknutí se sluší na Maláčovou nadávat.

Poprve mě příjemně překvapila při televizní diskuzi s Pekarovou Adamovou. Tehdy Pekarová vytýkala Maláčové, že podpora lidí v době pandemie je moc nízká a že zaměstnanci a živnostníci by měli dostat od státu vyšší náhrady.

Maláčová tehdy ironicky předsedkyni TOP09 pochválila za její mimořádné sociální a levicové myšlení a sdělila jí, že TOP09 je levicovější než Sociální demkracie. ;-D

Podruhé mě Maláčová potěšila návrhem, aby se platy politiků zvedaly podle minimální mzdy. To je geniální návrh, když vidím pravicové politiky, jak na jedné straně odmítají hlasovat pro zvýšení minimální mzdy, ale zároveň hlasují pravidělně pro zvyšování svých vlastních platů. ;-D

J. Kulheim 3.9.2020 11:17

Paní Maláčová chce rozdávat z cizího. Jak jsem již napsal solidarita je chvályhodná a není to nějaký výmysl levicově myslících lidi. Existuje i u zvířat. U zvířat, na rozdíl od lidí neexistuje vynucená solidarita. Tomu se říká zlodějina. Když lev uloví antilopu, tak ho obklopí hyeny a jeho úlovek mu sežerou. Socialisté si na to udělají zákon. Nedávat panu je trestný čin.

Proč by se komunisté jako pan Babiš nemohli vzdát svých dotací, proč si berou tzv. veřejné peníze na stavbu různých hnízd. Proč ožebračují ty nejchudobnější? Já to nechápu.

Solidarita je prvotně, hodnota pravicová. Pomáhat je potřebné těm, kdo se dostane do existenčních potíží. Socialisté to rozšířili na plošné rozdávání cizích peněz.

V minulosti na vesnici , když ještě socialističtí ideologové neexistovali, pokud někdo vyhořel, tak celá dědina pomohla tím, že dali slámu, seno, obilí apod. Sám to dobře pamatuji. Občané k tom nepotřebovali paní Maláčovou ani vás, pane Šeno.

Paní Maláčová, pan Zlesa a vy, rádi rozdáváte peníze. Proti tomu nic nemám. Problém mám s tím, že jsou to cizí peníze.

M. Šejna 3.9.2020 12:28

Uf, to se mi ulevilo, pane Kulheime, že jste to tady vysvětlil ;-D.

Malačová chce rozdávat z cizího, zatímco Kalousek rozdával ze svého, a jeho nástupkyne Adamová Pekarová chce rozdávat ještě víc, než Maláčová, ale narozdíl od Maláčové také ze svého. ;-D

Volme naše hrdinné pravicové sponzory ODS, TOP09 atd.. Ti nám totiž rozdávali a budou rozdávat ze svého, zatímco hnusní socani rozdávají z cizího.

J. Kulheim 3.9.2020 13:26

Kalousek rozdával také z rozpočtu, ale hádejte kdo hlasoval pro zvýšení mandatorních výdajů, které v době celosvětové ekonomické krize, dosahovaly 82% příjmů státního rozpočtu? Vláda, ve které seděl, měla pouze 18% rozpočtu na vlastní použití. Investoval ví do infrastruktury než tato vláda v době nebývalé prosperity. V průběhu jeho hospodaření byla výměnná hodnota důchodů 40%. V průběhu vládnutí těchto dobráků, klesla na nebývalých 36%.

Tak je to pane Šejno.

T. Zlesa 3.9.2020 13:45

Že jsou mandatorní výdaje vysoké je správně. Přece nechceme, aby vláda měla k dispozici více peněz, aby tomu dala, tomu dala podle svých priorit každé volební období jinak. Mandatorní znamená určeno zákonem, nemandatorní znamená povoleno vládě k rozhazování.

Že je poměr důchodů k platům menší je tím, že formulka k valorizaci je tak nastavena. A nikdo, až Babiš, nic proti tomu nedělal. I ten Babiš zatím jen nesystémově přihazuje.

J. Kulheim 3.9.2020 15:14

Stát je služba. Nebo měl by být služba. Měl by se postarat o to, co si nemůže jednotlivec zařídit sám nebo za pomocí své rodiny. Tj. vnější a vnitřní bezpečnost, infrastrukturu a vymahatelnost práva.

Neměl by se v srovnávat s Jánošíkem. Jednomu svévolně brát a jinému dle libosti dávat a z lidí, kteří pracují udělat dojné krávy. Ona i ta kráva pokud nedostane do žlabu, tak přestane dávat. Nedostanete do dížky, ale do ..

T. Zlesa 3.9.2020 15:25

Měl byste to ujasnit, v jednom příspěvku tvrdíte, že dojná kráva pracující má stále více a více než důchodce. A tomto zase zase naopak. Tak by to mělo být?