15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

POLITIKA: Jako telenovela

Kavárna, s níž sympatizuji, ulpěla ve stereotypních variacích odsudků prezidenta Zemana a jeho osobnostních rysů. Exponovat prezidentovo sebestředné buranství je úlevné, ale občanským postojem to není; je svého druhu jeho náhražkou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hák 31.1.2015 11:52

Souhlas.

přesný a pravdivý popis p.Zemana.

L. Křivan 29.1.2015 9:52

"..firmy, jejichž českost je ostatně sporná..."

Zaměstnávají české dělníky, inženýry, uklízečky,... ?  Platí daně českému státu ?   Tak co by autor ještě chtěl ?

J. Václavíková 28.1.2015 23:11

Re: DĚKUJI,BRILANTNĚ NAPSÁNO !!!

Ano, perfektně!

J. Václavíková 28.1.2015 23:10

Re: Je to přesně tak, pane Kalvodo

Ano, hlupáci to rádi převracejí.

R. Sartori 28.1.2015 22:56

Re: DĚKUJI,BRILANTNĚ NAPSÁNO !!!

... ta sláma z bot !!!

R. Sartori 28.1.2015 22:54

DĚKUJI,BRILANTNĚ NAPSÁNO !!!

... a souhlas !!! Vláda a parlament nám tu předvádí divadelní zpracování pohádky "Císařovy nové šaty".

_________________________________________________________

Dobře jste zvolal ... VOŽUNGR JE NAHÝ !!! Ale řvát by měli lvi !!!

V. Čermák 28.1.2015 22:40

Re: Další stoupenec lumpenkavárny

Ale jděte, že Vy budete ten brepta?

V. Čermák 28.1.2015 22:39

Re: Pane Erate, moc vám to nepálí.

Vina ČR to není. Ta se bránila jak mohla proti podplaceným arbitrážím s podobně vykutálenými právníky jako zde přítomný pan Kalvoda.

M. Balázsová 28.1.2015 20:39

Re: Další stoupenec lumpenkavárny

Pane Kalvoda, Vy byste opravdu měl mlčet.To se nestydíte za všechny Vaše lži?A to, že proti vlastní zemi vystupujete v zájmu cizí podvodně soukromé firmy Vám také nevadí,že?(Diag Humen)Peníze jsou přece peníze!Tak hlavně nepoučujte lidi, kteří k Vaší vyčuranosti se ani zdaleka nepřibližují!!!

E. Erat 28.1.2015 18:33

Re: Pane Erate, moc vám to nepálí.

Každý právník je všeho schopný,To je jeho řemeslo,jinak by nikdo nehájil vrah atd.Fandou D.G. nejsem, a pokud  něco získala neoprávněně na ČR, tak je to chyba ČR nebo konkrétních lidí a ty mají být tedy potrestáni a platit.To že tomu tak není,není chyba D.G.,ale pouze ČR.

Ť. Mráček 28.1.2015 18:31

Re: Další stoupenec lumpenkavárny

Vás zase postrádají v Haló novinách. Houfují se tam milice, vyfasujete Kalašnikov.

Ť. Mráček 28.1.2015 18:10

Každá přehnaná póza mění jakýkoliv divadelní kus ve frašku.

Zemanova snaha přepsat naší nedávnou historii ve svůj prospěch tu skutečnou diskuzi o ní znemožnila a změnila jí v kýč. Jde o jev, tak typický pro neomarxistické vidění světa, ve kterém historie začíná teprve s námi, protože teprve naše myšlenky a interpretace dávají minulosti smysl a význam. Zemanova ahistoričnost je proto vtipem stejně špatným, jako bylo jeho pokrytecké odvolávání se na slova Ruského ministra zahraničí Lavrova, který o Ruských dodávkách zbraní rusky mluvícím Ukrajincům lže celému světu.

Chová-li se prezident jako šašek, nebylo by upřímnější mít za prezidenta rovnou šaška? Krampol, nebo Bohdalová by to určitě vzali.

S. Vaněček Šauerová 28.1.2015 17:50

Stropnický ? :-)

Zeman přece předložil nerealizovaný, a tudíž zcela nesmyslný návrh. Navíc od prezidenta státu, který na obranu vydává 1 - slovy   j e d n o  - procento HDP, a JINÉ vyzývá, aby šli válčit, jde o pouhý joke. Neschopnost přijít s realizovatelným návrhem, nic víc. A vedle toho Moše Kantor, který - kupodivu - v projevu ani slůvkem nezmínil zemi, kde ve státní (!!) TV smí moderátorka beztrestně říkat, že si Židé zavinili holokaust sami.  Krále železnic Jakunina, donátora Zemanových výletů, už ani nezmiňuji.

P. Čech 28.1.2015 17:47

Re: Je to přesně tak, pane Kalvodo

Pan Kalvoda byl ve své době téměř jediným českým politikem. Všichni ostatní,s výjimkou Josefa Luxe byli trapní amatéři. Jako jediný také mluvil. Mluvil k věci a zasvěceně na rozdíl od ostatních t.zv. politiků, kteří jen hloupě žvanili a povětšinou lidem lhali.Pokud je nějakého českého politika škoda, pak je to T.G.Masaryk, Alois Rašín, Václav Havel, Jan Kalvoda a Josef Lux. Všichni ostatní jsou jen žvanilové, kteří navíc většinou neví, o čem mluví.

T. Kohout 28.1.2015 17:28

odpovídá to zavenému systému zde

Nějak je to tu zavedené, moc nerespektovat ty hezké principy, o kterých bývalý šéf ODA mluví. Havel taky přísahal na nějakou ústavu a vážně to asi nemyslel. Bitky (slovní) mezi panem ex presidentem Klausem a panem ex MZV byly legrační i pověstné zároveň. Kdyby pan Kalvoda toto namítal již v těch časech, měl by plné právo namítat i nyní. Zřejmě se mu náhle otevřely oči až teď.

V. Čermák 28.1.2015 16:57

Další stoupenec lumpenkavárny

společně s vykutáleným panem Kalvodou. Teda, že i vy lumpenkavárníci si stěžujete na média, tak to je i pro mě dost překvapující. Inu domluvte jim, ať přitvrdí stávající Propagandu.

V. Čermák 28.1.2015 16:50

Pane Erate, moc vám to nepálí.

Já se učil docela dobře a i teď se mám docela dobře. Chudý tedy rozhodně nejsem. A pokud se týká závisti, tak ta dobrá závist je silnou motivační silou a tá zlá závist- nepřejícnost, no tak tou já pohrdám. A pana autora Kalvodu považuji Né za Schopného, ale za Všeho-schopného. A jestli jste fandou Diag Human, tak jim chudákům přispějte něco ze svého. Jejich plán přece byl vycucat z ČR miliardy a podařily se JENOM Miliony.

E. Erat 28.1.2015 16:05

Re: Je to přesně tak, pane Kalvodo

No,proti Luxovi (neblahé paměti) byl pan Kalvoda velký charakter, a s ním i celá ODA.Je málo stran které jsou tak křivé jako KDU-ČSL,zřejmě je tam ten lidovecký šlem z dob loajlity v době NF.

I. Mertl 28.1.2015 15:20

Dost už bylo Zemana!

O jednom jeho předchůdci, Antonínovi Novotném, jsme zaplaťpámbů skoro nevěděli. A jaký to byl proti dnešnímu prezidentovi moloděc mocný! Svět si s výjimkou Moskvy, jíž se řeči českého prezidenta hodí do propagandistického krámu, pana Zemana prakticky nevšímá. Právem. Proč stejně nepostupují česká média a alespoň ta část obecenstva, která ho nevolila? Vždyť je to jen buranský oratioman, kterému jde o ohlas, když skutečnou moc se mu nepodařilo získat. Všímejme si skutečných velkých problémů, jako je v evropském měřítku narůst ruské agresivity a v domácím prostředí pučící omnipotence majitele Agrofertu.

P. Kmoníček 28.1.2015 15:08

Re: Lhát se nemá, pane Nováčku !

Vůl moc nepřemýšlí,ale i exot by mohl,Nováčku.Navíc,i kdyby v článku pana Kalvody bylo těch 50%cizích slov jak říkáte,na smyslu článku to nic nemění.A to byste Vy ,jako vzdělanec,který ta cizí slova poznal,měl pochopit.

J. Urban 28.1.2015 14:04

Ano, samozřejmě jsem to v jednom svém

příspěvku nedokázal zdaleka tak přesně vyjádřit, jako p. Kalvoda, když jsem uváděl, že k eliminaci Popelníčka bude stačit, když všichni ostatní naši politici budou dostatečně rovní. Jenže jak chtít, aby byli rovní: Babiš, Sobotka, Hamáček, soukmenovci Rychetský, Jičínský a další? Zrovna dnes citovalo rádio toho komedianta, co teď z Božího dopuštění šéfuje obraně, jak Lukoilovičovi přitaká ve věci války proti IS. Kdyby byl MZ jediným účastníkem té jeho debilní hry, kdyby to byla jeho "one man show", nemuseli bychom být ve světě až za takové hňupy. Jenže kdyby byly někde ryby....

M. Prokop 28.1.2015 13:49

Re: Je to smutné,

Fakt je, že v současné době lze za politika považovat maximálně snad Kalouska.

M. Prokop 28.1.2015 13:47

Re: Je to přesně tak, pane Kalvodo

ODA ODEšla na nezvládnuté dluhy a absenci programu. Škoda ji není, stejně jako Kalvody kecálka.

M. Prokop 28.1.2015 13:46

Re: Je to přesně tak, pane Kalvodo

Mgr. Kalvoda byl tak dlouho politikem, dokud to neznamenalo práci, dokud stačily kecy. Pak velmi rychle z politiky utekl.

Práci museli oddřít ti jiní, i ten Klaus.

P. Čech 28.1.2015 13:31

Re: Je to přesně tak, pane Kalvodo

Na rozdíl od Vás je to JUDr, pane Kaine. Ostudu si neuřízl, protože se jako JUDr nepodepisoval. To udělali podlézavě jeho úředníci. Vina pana Kalvody byla pouze v tom, že si toho nevšiml. Nicméně je třeba jej obdivovat, protože se na nic nevymlouval a z politiky odešel na rozdíl od JUDr Bendy a jemu podobných. Je jen škoda, že spolu s ním odešla celá ODA.

P. Čech 28.1.2015 13:27

Re: Je to přesně tak, pane Kalvodo

A vévodí jim Václav Klaus, těsně následován Přemyslem Sobotkou. Judr Bendou, Kalouskem, Schwarzenbergem, Sobotkou Bohuslavem, Škromachem, Filipem a mnoha dalšími.

P. Vaníček 28.1.2015 13:25

Kalivoda,už zapomněli?

Jeden z prvních lžidoktorů se teď prsí jako malý trouba. Mluviti stříbro - mlčeti ZLATO!!!

E. Erat 28.1.2015 12:58

Re: Pan advokát bojující za Diag Human,

Kdyby jste se lépe učil,mohl jste být také advokátem a třeba bohatým.Pokud jste chudý je to z velké části vaše vina a neschopnost a tak nezáviďte těm schopnějším.

E. Erat 28.1.2015 12:55

Re: Je to přesně tak, pane Kalvodo

To máte pravdu.Ale,aspoň sebral dýmku a šel.Byl snad jediný.Řada ostatních politiků má z ostudy kabát,ale nepustí se jako klíště.

V. Čermák 28.1.2015 12:42

Pan advokát bojující za Diag Human,

kterému nestačilo, že DH vycucla miliony, protože chtěla cucat miliardy nemá poctivého Zemana v oblibě. A taky straní kavárně, no spíše lumpenkavárně, jak bylo dříve trefně řečeno. No je fakt, že zbohatlíci nikdy chudáky neměli rádi.