13.12.2019 | Svátek má Lucie


Diskuse k článku

POLITIKA: Jak ven ze šlamastyky

Přátelé mě požádali, abych napsal článek o demonstracích. Měl jsem ho v hlavě a vyzněl by spíše proti nim. Během posledního týdne se toho ale událo tolik významného, že tento článek vyzní dost jinak, než jsem původně zamýšlel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 7.6.2019 23:02

Re: Ale ne

Mně zaráží, že v tom souboji o dotace nejsou vidět zemědělci, jejichž zájmy nedostudovaní študenti hájí. Třeba by stálo za to, vyjednat s EU, že se dotace které Babiš neobdrží nebo vrátí, budou poskytnuty jiným českým zemědělcům transparentním způsobem. Například zemědělci v Pošumaví by mohli dostat dotace, aby mohli chovat a prodávat prasata v Čechách, a nebyli by koseni dumpingovými cenami z Bavor.

F. Švec 7.6.2019 20:10

Re: Pane Pastýři

Dodávám, že panu Kobliháři nijak zvlášť nefandím, ale fandím tomu, čemu se říká demokracie (bez přívlastků), a někdy kvůli tomu stojí za to podržet sám sebe a své názory na uzdě. To by někdo měl vysvětlit těm chaotům na náměstí.

F. Švec 7.6.2019 19:57

Pane Pastýři

běžte pást svoje ovečky a nemontujte se do světských záležitostí. Evidentně Vás to uvádí do zmatku, se kterým si nevíte rady jinak, než papouškováním oficiální liberálně-korektně-mediokratické noty.Zatím jsem Vám celkem fandil, ale všeho do času.

J. Pospíšil 7.6.2019 18:40

Re: ???

No právě, víme, že je někdo, kdo některým přidělí a jiným nepřidělí. To se právě jmenuje korupce. Korumpuje to ty, kterým se přidělí a ti to oplácejí těm, co přidělují. Něco se nechá pro jiné, když si to nechají sepsat a samozřejmě zaplatit řádné sepsání a zvýšení šance taky něco dostat od kamošů těch, co přidělují.

V. Čermák 7.6.2019 18:40

Re: Mně vytočil Babica,

Babica je kuchař a byznisu nerozumí. Nechápe, že Výrobce umí na objednávku Prodejce vyrobit jak Drahou Kvalitu, tak Levný hnus. Možná si na Babišovi přihřívá svoji vystydlou polívčičku...

V. Čermák 7.6.2019 18:35

Re: Ale ne

Vy jste ovšem velký Lhář, protože pro svoje nadávky nemáte žádné důkazy . Myslím, že vám premiér napálil EET, takže z bývalého daňového podvodníka , je nyní náhle aktivní bojovník za tu správnou Demokracii. Toš jak?

V. Čermák 7.6.2019 18:29

Re: hulváte Wisniewski

No, on demencí samozřejmě netrpí. On je jenom volajako zmetěný. Nejdříve ti uprclíci Irátští křesťané, potom vyzýval k válce proti Rusku, nyní bojuje za EU proti zájmům ĆR. Ale pořád se vyvíjí, pořád píše a pořád radí.....

Č. Berka 7.6.2019 18:05

Myslím, že s dotacemi příroděžel nejde jen o Babiše

jak asi budou pracovat do budoucna lidé, kterým je v poslanecké sněmovně vyhrožováno kriminálem? Co asi udělá úředník, který bude hodnotit nějaký projekt a žádost o dotaci? No, pro jistotu nebude riskovat a začne zamítat. Za zamítnutí ho totiž nikdo nepotrestá. To je stará, osvědčená taktika. Oni ti úředníci jsou taky jenom lidé a nestojí o to, aby byli šikanováni opozicí - v které se klidně může ocitnout Babiš. Ač ODS a její politiky nemám rád, musím souhlasit s Pavlem Blažkem, který na Babišovu adresu řekl, že on by se v opozici choval stejně. Věřím tomu, že po odchodu ANO z vlády by se z opozičních lavic Babiš choval k nové vládě stejně hnusně, jako předtím oni k němu. On rozhodně není lepší- je jen schopnější ;-)

Č. Berka 7.6.2019 17:54

Re: přesně tak, pane Berko

to, že je bodově zvýhodněno spojení velké firmy s malou si přeci nevymyslel ad hoc podnik z holdingu Agrofert. Tohle nebyla navíc podpora inovace, ale nějaké školení. Potěšte se ( všimněte si celkové částky a úspěšnosti):

Dotace z evropských a státních fondů

Čerpejte miliony z dotací na financování vašeho projektu. Za 12 let na trhu jsme pomohli klientům s projekty za 21 miliard a stali se tak jedničkou v dotačním poradenství. Zajistíme vše: od výběru vhodného programu přes sestavení žádosti až po administraci projektu. Naše projekty mají stabilně 98% úspěšnost.

Aktuální dotace k čerpání

Aktuálně je otevřeno 37 výzev, kde na vás čekají 4,908 mld. Kč a 0,0025 mld. €. https://www.enovation.cz/eu-dotace/?gclid=CjwKCAjwlujnBRBlEiwAuWx4LRTheWtKxcOQuCmSLdBBrMNXIwPmMzy84ZHT09x1rxQ6mx_4M9tubxoCNCQQAvD_BwE

Č. Berka 7.6.2019 17:22

asi takhle

http://casopisargument.cz/2019/06/07/protesty-narodniho-odcizeni/

S. Sedlák 7.6.2019 17:10

Re: Babiš a audit

Šmarjá!!!

Pod jakým tlakem auditoři byli? Trvalo jim půl roku, než posoudili pár projektů podle volného výběru tak, jak je to běžné. Ten ukňučnec koviči pokaždé, když na něj něco praskne. A prasklo toho toli, že mu z toho hnoje nekouká ani nos.

S. Sedlák 7.6.2019 17:07

Ale ne

Není to jak s EU a motory. To jen tak zastánci toho stbáckého podvodníka a zloděje relativizují různé lumpárny a lumpárničky, aby nepřímo ukázali, že jsou vlastně všichni stejní a Babiš ještě umí být bohatý.

Věc ovšem stojí tak, že mu není žádná dotace dost malá, aby mu za to nestála obrat o ni poslední potenciální žadatelku o pomoc někde v zapadlé vísce. To on, ten bojovník proti korupci a zastánce rovných podmínek zařídí EET, aby babku, která nemá v prodejně přiblblý nápis nebo opomene kontrolorovi vnutit účtenku, ocenil asi desetisícinásobnou pokutou, než představuje její případný prospěch.

S. Sedlák 7.6.2019 17:01

Re: přesně tak, pane Berko

Co to melete. To je audit toho, jak se hospodařilo s evropskými penězi. Jak se naplnil deklarovaná účel pomoci. Jen tupec bude hájit způsob dotace pro velkou firmu, která si tu malou vezme do holportu jen kvůli bodům a malá dostane 0.5% sumy a ta velká zbytek. Ukazuje to na velmi dobrou znalost všeho, co je s tím spojeno a účelové tahání peněz. prostě profíci. K malým firmám a na vývoj se nedostane, protože to schlamstnou dotační podvodníci. Pokud hje to tak, tak dotace jdou proti smyslu požadovaného účelu a naopak posilují postavení velkých vůči malým.

S. Sedlák 7.6.2019 16:52

Re: Vaše víra v dobro člověka vám zatemňuje realitu

Babiš nepřišel k majetku, aniž potřeboval politiku. To bylo právě naopak. On ji velmi potřeboval a právě v době, kdy Nečas naivně rozvázel policajtům a státním zástupcům ruce, tak to projel. Babiš šel do politiky, aby už nemusel hledat všude možně podporu, chtěl si to ošéfovat. nesporný fakt je ten, že nikdo z politiků tak nezbohatl díky prokázané zlodějně.

M. Šejna 7.6.2019 16:21

přesně tak, pane Berko

existují audity interní a externí. Interní většinou řeší procesní nedostaky ve firmě. Externí řeší účetní a daňové standardy.

Já jsem zažil oba druhy auditů. U externího, který je obdobou toho eurounijního na Agrofert, auditor nejprve oznámil firmě, kde se dopustila chyb s doporučením, jak to opravit, aby to bylo účetně a daňově správně. Neexistovala možnost oznámit chyby rovnou na finanční úřad. Takový auditor by okamžitě ztratil důvěru klienta. A protože eurounijní audit už má opozice, je celkem jasné, že se jedná o politické zadání a nikoli o audit v pravém slova smyslu.

M. Šejna 7.6.2019 16:14

hulváte Wisniewski

zkuste polemizovat s autorem, a nikoli urážet autora, vy nevychovanej spratku.

L. Severa 7.6.2019 15:55

Re: Drápal trpí demencí.

Pochopitelně každý kdo má jiný názor trpí demencí. Možná i kdyby to byl mladík.

T. Wiszniewski 7.6.2019 15:43

Drápal trpí demencí.

Což dokazují jeho blábolivé články, jako je tento. Příbuzní, ujměte se toho ubohého starce a zajistěte mu patřičnou péči, úměrnou jeho věku a duševnímu stavu.

M. Čihák 7.6.2019 15:39

Re: Babiš a audit

souhlas, a ten Jaroš to je neco jako Drahoš..

J. Jurax 7.6.2019 15:32

"Co by pomohlo? Sním o charismatické osobnosti s pozitivním programem. Antibabiš nepostačí. Potřebujeme člověka, který dokáže lidi inspirovat a nadchnout. A přitom bude – z hlediska možné korupce, „beyond reproach“, jak říkají Angličané. My máme pěkné rčení: Čistý jako lilium."

Sněte o andělech. Ovšem andělé jsou neexistující mýtické bytosti.

V politice se možná vyskytnou lidé splňující jedno z Vašich kritérií. Ale ne všechna zároveň. Ostatně politik čistý jako lilium je jen politik, na něhož dosud nic neprasklo.

A politický program je vždy pozitivní jen pro někoho, pro jiné je neutrální a pro ještě jiné negativní.

J. Jurax 7.6.2019 15:14

Jistě.

Ale ještě nedávno byl univerzálním zloduchem Kalousek.

J. Jurax 7.6.2019 15:10

"Nikdo ani nepřišel s nějakým dokladem toho, že by tato média nějak prosazovala německé zájmy v České republice."

Ehm ... myslíte?

Já si akorát pamatuju, ze v den výročí vypálení Lidic Němci nebylo v Junge Front Heute o Lidicích ani ťuk, zato tam byl srdceryvný článek o osudech norských žen, co s jaksi sexuálně kolaborovaly (výstižnější výraz mi censor nepustil) s německými okupanty, a potomků oněch okupantů z té sexuální kolaborace vzešlých a v Norsku ponechaných. Norové je totiž celkem pochopitelně neměli rádi.

A pamatuju se, že mne to právě vzhledem k vlastníkům listu nikterak neudivilo.

I. Vermis 7.6.2019 14:28

Re: Myslí to dobře

Problém nespočívá v rozpoznání psychopatické osobnosti, ale v nalezení "nepsychopatické" osobnosti v politice.

K. Vyšata 7.6.2019 14:02

Myslím si pane Drápale,

že nezbývá než šlohnout nějaký ten americký eroplán co se válí na zemi a navštívit toho Vašeho nejvyššího. A požádat ho jménem demonstrantů, opozičního bloku, umělců, novinářů a podobných věřících že Babiš je ztělesnění zla na zemi, zda by to za Babiše nevzal. Alespoň do doby kdy se zjeví nějaký spasitel podle Vašich not.

My, ti neviditelní, co nikde nepotkáte, se budeme zatím bavit.

L. Kubeš 7.6.2019 13:46

Re: mýty

Naprostý souhlas. Nejrozšířenější českou vlastností je ZÁVIST....

M. Valenta 7.6.2019 13:44

Re: Babišovi voliči

Vidíte a já měl za to, že ten kdo volil Babiše je volič Babiše a ten kdo někoho jiného je volič někoho jiného.

L. Kubeš 7.6.2019 13:42

Re: Stejně, jako mně vadí národovci typu

1*

L. Kubeš 7.6.2019 13:42

Re: Babiš a audit

1*

D. Stirský 7.6.2019 13:39

Mně vytočil Babica,

který se na Václaváku - necituji přesně - strefoval do kvality potravin z AGROFERTu. Netvrdím, že Babiš není tak trochu český Tricatel, ale určitě jen v něčem. A jsou i desítky jiných.

R. Vacek 7.6.2019 13:36

Re: mýty

To máte marné. Kdyby ďábej ještě neměl jméno, tak dnes by dostal jméno Babiš. Nebo víte o nějaké špatnosti, za kterou by nebyl Babiš?