15.12.2019 | Svátek má Radana, RadanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Jak ven ze šlamastykyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 106, poslední: 7.6. 2019 23:02, přehled diskusí

Pane Pastýři:
Autor: F. Švec Datum: 7.6.2019 19:57

běžte pást svoje ovečky a nemontujte se do světských záležitostí. Evidentně Vás to uvádí do zmatku, se kterým si nevíte rady jinak, než papouškováním oficiální liberálně-korektně-mediokratické noty.Zatím jsem Vám celkem fandil, ale všeho do času.

Re: Pane Pastýři:
Autor: F. Švec Datum: 7.6.2019 20:10

Dodávám, že panu Kobliháři nijak zvlášť nefandím, ale fandím tomu, čemu se říká demokracie (bez přívlastků), a někdy kvůli tomu stojí za to podržet sám sebe a své názory na uzdě. To by někdo měl vysvětlit těm chaotům na náměstí.

Myslím, že s dotacemi příroděžel nejde jen o Babiše:
Autor: Č. Berka Datum: 7.6.2019 18:05

jak asi budou pracovat do budoucna lidé, kterým je v poslanecké sněmovně vyhrožováno kriminálem? Co asi udělá úředník, který bude hodnotit nějaký projekt a žádost o dotaci? No, pro jistotu nebude riskovat a začne zamítat. Za zamítnutí ho totiž nikdo nepotrestá. To je stará, osvědčená taktika. Oni ti úředníci jsou taky jenom lidé a nestojí o to, aby byli šikanováni opozicí - v které se klidně může ocitnout Babiš. Ač ODS a její politiky nemám rád, musím souhlasit s Pavlem Blažkem, který na Babišovu adresu řekl, že on by se v opozici choval stejně. Věřím tomu, že po odchodu ANO z vlády by se z opozičních lavic Babiš choval k nové vládě stejně hnusně, jako předtím oni k němu. On rozhodně není lepší- je jen schopnější ;-)

asi takhle:
Autor: Č. Berka Datum: 7.6.2019 17:22

http://casopisargument.cz/2019/06/07/protesty-narodniho-odcizeni/

Drápal trpí demencí.:
Autor: T. Wiszniewski Datum: 7.6.2019 15:43

Což dokazují jeho blábolivé články, jako je tento. Příbuzní, ujměte se toho ubohého starce a zajistěte mu patřičnou péči, úměrnou jeho věku a duševnímu stavu.

Re: Drápal trpí demencí.:
Autor: L. Severa Datum: 7.6.2019 15:55

Pochopitelně každý kdo má jiný názor trpí demencí. Možná i kdyby to byl mladík.

hulváte Wisniewski:
Autor: M. Šejna Datum: 7.6.2019 16:14

zkuste polemizovat s autorem, a nikoli urážet autora, vy nevychovanej spratku.

Re: hulváte Wisniewski:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.6.2019 18:29

No, on demencí samozřejmě netrpí. On je jenom volajako zmetěný. Nejdříve ti uprclíci Irátští křesťané, potom vyzýval k válce proti Rusku, nyní bojuje za EU proti zájmům ĆR. Ale pořád se vyvíjí, pořád píše a pořád radí.....

:
Autor: J. Jurax Datum: 7.6.2019 15:32

"Co by pomohlo? Sním o charismatické osobnosti s pozitivním programem. Antibabiš nepostačí. Potřebujeme člověka, který dokáže lidi inspirovat a nadchnout. A přitom bude – z hlediska možné korupce, „beyond reproach“, jak říkají Angličané. My máme pěkné rčení: Čistý jako lilium."

Sněte o andělech. Ovšem andělé jsou neexistující mýtické bytosti.

V politice se možná vyskytnou lidé splňující jedno z Vašich kritérií. Ale ne všechna zároveň. Ostatně politik čistý jako lilium je jen politik, na něhož dosud nic neprasklo.

A politický program je vždy pozitivní jen pro někoho, pro jiné je neutrální a pro ještě jiné negativní.

Ale ne:
Autor: S. Sedlák Datum: 7.6.2019 17:07

Není to jak s EU a motory. To jen tak zastánci toho stbáckého podvodníka a zloděje relativizují různé lumpárny a lumpárničky, aby nepřímo ukázali, že jsou vlastně všichni stejní a Babiš ještě umí být bohatý.

Věc ovšem stojí tak, že mu není žádná dotace dost malá, aby mu za to nestála obrat o ni poslední potenciální žadatelku o pomoc někde v zapadlé vísce. To on, ten bojovník proti korupci a zastánce rovných podmínek zařídí EET, aby babku, která nemá v prodejně přiblblý nápis nebo opomene kontrolorovi vnutit účtenku, ocenil asi desetisícinásobnou pokutou, než představuje její případný prospěch.

Re: Ale ne:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.6.2019 18:35

Vy jste ovšem velký Lhář, protože pro svoje nadávky nemáte žádné důkazy . Myslím, že vám premiér napálil EET, takže z bývalého daňového podvodníka , je nyní náhle aktivní bojovník za tu správnou Demokracii. Toš jak?

Re: Ale ne:
Autor: K. Salajka Datum: 7.6.2019 23:02

Mně zaráží, že v tom souboji o dotace nejsou vidět zemědělci, jejichž zájmy nedostudovaní študenti hájí. Třeba by stálo za to, vyjednat s EU, že se dotace které Babiš neobdrží nebo vrátí, budou poskytnuty jiným českým zemědělcům transparentním způsobem. Například zemědělci v Pošumaví by mohli dostat dotace, aby mohli chovat a prodávat prasata v Čechách, a nebyli by koseni dumpingovými cenami z Bavor.

:
Autor: J. Jurax Datum: 7.6.2019 15:10

"Nikdo ani nepřišel s nějakým dokladem toho, že by tato média nějak prosazovala německé zájmy v České republice."

Ehm ... myslíte?

Já si akorát pamatuju, ze v den výročí vypálení Lidic Němci nebylo v Junge Front Heute o Lidicích ani ťuk, zato tam byl srdceryvný článek o osudech norských žen, co s jaksi sexuálně kolaborovaly (výstižnější výraz mi censor nepustil) s německými okupanty, a potomků oněch okupantů z té sexuální kolaborace vzešlých a v Norsku ponechaných. Norové je totiž celkem pochopitelně neměli rádi.

A pamatuju se, že mne to právě vzhledem k vlastníkům listu nikterak neudivilo.

Myslím si pane Drápale,:
Autor: K. Vyšata Datum: 7.6.2019 14:02

že nezbývá než šlohnout nějaký ten americký eroplán co se válí na zemi a navštívit toho Vašeho nejvyššího. A požádat ho jménem demonstrantů, opozičního bloku, umělců, novinářů a podobných věřících že Babiš je ztělesnění zla na zemi, zda by to za Babiše nevzal. Alespoň do doby kdy se zjeví nějaký spasitel podle Vašich not.

My, ti neviditelní, co nikde nepotkáte, se budeme zatím bavit.

Mně vytočil Babica,:
Autor: D. Stirský Datum: 7.6.2019 13:39

který se na Václaváku - necituji přesně - strefoval do kvality potravin z AGROFERTu. Netvrdím, že Babiš není tak trochu český Tricatel, ale určitě jen v něčem. A jsou i desítky jiných.

Re: Mně vytočil Babica,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.6.2019 18:40

Babica je kuchař a byznisu nerozumí. Nechápe, že Výrobce umí na objednávku Prodejce vyrobit jak Drahou Kvalitu, tak Levný hnus. Možná si na Babišovi přihřívá svoji vystydlou polívčičku...

Namísto 99 Pragováků máme Piráty.:
Autor: P. Zinga Datum: 7.6.2019 13:30

A jako tenkrát i dnes dostatek kolaborantů.

Babiš a audit:
Autor: Č. Berka Datum: 7.6.2019 13:22

Babiš má myslím oprávněný dojem, že audit je zaujatý. Dá se předpokládat, že audit byl iniciován Babišovými odpůrci a zdá se, že autoři auditu "opsali" spoustu věcí z jejich "udání". Pro auditory je to je jednodušší, když mají dopředu určen směr a nemusí prolézat stohy dokumentací k projektům, kterým ani nerozumějí. Kdo někdy prošel auditem, či k němu chodily kontroly, ví, o čem píšu. Většina kontrol kontroluje "papíry", ale nerozumí tomu, jak se k čemu došlo a jak věci fungují- někdy mají až absurdní dotazy či požadavky. Auditoři byli pod časovým tlakem, Piráti si dokonce stěžovali, že vše mělo být už hotovo- takže se narychlo něco dalo dohromady. Udělají-li auditoři chybu, nic se neděje, audit je důvěrný ;-) a nejasnosti a chyby se opraví podle dodaných vysvětlení našich úředníků a navíc je to přeci jen prozatímní text. takže tady mohutní demonstrace na základě neúplných informací, vláda možná vydrží, možná padne... a po pár měsících přijde konečný verdikt a EU si umyje ruce, že oni jen měli podezření a museli je prověřit a za nic nemůžou ... to si to odpůrci Babiše jen špatně interpretovali... Tak nějak si myslím, že to dopadne. Počítám, že pokud demonstranti "vyhrají", bude to Pyrrhovo vítězství a velké rozčarování mnohých. Už se těším, jak se budou Piráti, ODS, STAN a pámbíčkáři dohadovat na vládě ;-) Mě zaujal martin Jaroš, když na podiu prohlásil, že bychom si měli VYDEMONSTROVAT lepší politiky :-D tak jo!

Re: Babiš a audit:
Autor: L. Kubeš Datum: 7.6.2019 13:42

1*

Re: Babiš a audit:
Autor: M. Čihák Datum: 7.6.2019 15:39

souhlas, a ten Jaroš to je neco jako Drahoš..

přesně tak, pane Berko:
Autor: M. Šejna Datum: 7.6.2019 16:21

existují audity interní a externí. Interní většinou řeší procesní nedostaky ve firmě. Externí řeší účetní a daňové standardy.

Já jsem zažil oba druhy auditů. U externího, který je obdobou toho eurounijního na Agrofert, auditor nejprve oznámil firmě, kde se dopustila chyb s doporučením, jak to opravit, aby to bylo účetně a daňově správně. Neexistovala možnost oznámit chyby rovnou na finanční úřad. Takový auditor by okamžitě ztratil důvěru klienta. A protože eurounijní audit už má opozice, je celkem jasné, že se jedná o politické zadání a nikoli o audit v pravém slova smyslu.

Re: přesně tak, pane Berko:
Autor: S. Sedlák Datum: 7.6.2019 17:01

Co to melete. To je audit toho, jak se hospodařilo s evropskými penězi. Jak se naplnil deklarovaná účel pomoci. Jen tupec bude hájit způsob dotace pro velkou firmu, která si tu malou vezme do holportu jen kvůli bodům a malá dostane 0.5% sumy a ta velká zbytek. Ukazuje to na velmi dobrou znalost všeho, co je s tím spojeno a účelové tahání peněz. prostě profíci. K malým firmám a na vývoj se nedostane, protože to schlamstnou dotační podvodníci. Pokud hje to tak, tak dotace jdou proti smyslu požadovaného účelu a naopak posilují postavení velkých vůči malým.

Re: přesně tak, pane Berko:
Autor: Č. Berka Datum: 7.6.2019 17:54

to, že je bodově zvýhodněno spojení velké firmy s malou si přeci nevymyslel ad hoc podnik z holdingu Agrofert. Tohle nebyla navíc podpora inovace, ale nějaké školení. Potěšte se ( všimněte si celkové částky a úspěšnosti):

Dotace z evropských a státních fondů

Čerpejte miliony z dotací na financování vašeho projektu. Za 12 let na trhu jsme pomohli klientům s projekty za 21 miliard a stali se tak jedničkou v dotačním poradenství. Zajistíme vše: od výběru vhodného programu přes sestavení žádosti až po administraci projektu. Naše projekty mají stabilně 98% úspěšnost.

Aktuální dotace k čerpání

Aktuálně je otevřeno 37 výzev, kde na vás čekají 4,908 mld. Kč a 0,0025 mld. €. https://www.enovation.cz/eu-dotace/?gclid=CjwKCAjwlujnBRBlEiwAuWx4LRTheWtKxcOQuCmSLdBBrMNXIwPmMzy84ZHT09x1rxQ6mx_4M9tubxoCNCQQAvD_BwE

Re: Babiš a audit:
Autor: S. Sedlák Datum: 7.6.2019 17:10

Šmarjá!!!

Pod jakým tlakem auditoři byli? Trvalo jim půl roku, než posoudili pár projektů podle volného výběru tak, jak je to běžné. Ten ukňučnec koviči pokaždé, když na něj něco praskne. A prasklo toho toli, že mu z toho hnoje nekouká ani nos.

Stejně, jako mně vadí národovci typu:
Autor: D. Stirský Datum: 7.6.2019 13:08

"každý muslim je terorista", vadí mně hysterické a jednostranné útoky na Babiše. Ano, je to "velkořepkař", jak s oblibou píšu, i jsem si z toho dělal na FB srandu. Ale na druhou stranu: Ta řepka, tím, že je žlutá, je hodně vidět. A tak se nám dá, že je všude. A jak psáno: nepěstuje ji jen Babiš. Třeba podle konsolidované závěrky 2017 byl v AGROFERTU zůstatek účtu rezerv na benefity zaměstnancům 861 mil Kč, tj. 26 tis. Kč na jednoho zaměstnance. To také o něčem svědčí. Nedá se to brát tak, že stejně se za první republiky štvalo proti Baťovi? Ano, měl své hodně špatné stránky, ale dnes je ve Zlíně a Otrokovicích hlavní třída pojmenována po něm a má tam památník. Dost jsem přicházel a občas ještě přicházím do styku s majiteli s.r.o. či a.s. Vlastně to byli továrníci/továrnice. A vždy jsem si uvědomoval, že to vůbec není sranda: Shánět zakázky, postarat se (tu hůře, tu lépe) o zaměstnance (někdy jich bylo i několik set), každý měsíc se třást, abych měl peníze na mzdy, na splátky leasingů a úvěrů... Stovky předpisů a desítky kontrol: bezpečnost práce, sociálka, berňák, požárníci, životní prostředí... To fakt není sranda! Já bych to nezvládl a proto jsem vždy zaměstnancem. Ale mám úctu před těmi, kteří to zvládnou. Navíc mnozí ještě "dělají" charitu, jen o tom moc nemluví.

Re: Stejně, jako mně vadí národovci typu:
Autor: L. Kubeš Datum: 7.6.2019 13:42

1*

mýty II:
Autor: Č. Berka Datum: 7.6.2019 12:55

Většina lidí neví, co znamená slovo holding, mnoho z nich není schopno vysvětlit pojmy jako akciová společnost a čím se liší od třeba s.r.o. . Mnoho lidí nechápe rozdíl mezi účetním majetkem, tržní cenou. v jedněch novinách se dočtou lidé, že Babiš v posledních letech rekordně zbohatnul, v jiných se Babišovi smějí, že Agrofertu klesl ZISK o 40% , další píší, že Agrofert je zadlužen mnoha miliardami. Někteří si zřejmě myslí, že si Babiš může přijít do pokladny pro peníze do kterékoli z 270 firem holdingu a že osobně řídí chod všech firem holdingu.

Spousta lidí si myslí, že ministři mohou zasahovat do činnosti úředníků ministerstev a že ministryně spravedlnosti může poroučet státním zástupcům a soudům a ovlivnit, který státní zástupce případy dostane a který soudce bude soudit obžalované.

Re: mýty II:
Autor: D. Stirský Datum: 7.6.2019 13:10

Plný souhlas.

mýty:
Autor: Č. Berka Datum: 7.6.2019 12:43

Ať je Babiš jaký je, mezi lidmi je o něm mnoho mýtů. Babiš je estébák, donašeč, práskač - ačkoli jediné, co na něho je dostupné je spis ekonomické kontrarozvědky bez jakékoli jeho zprávy. Tvrdí se, že je soudem potvrzený "estébák", ačkoli rozsudky o jeho spolupráci byly v jeho prospěch a zrušeny byly z formálních důvodů, které se spolupráce vůbec netýkaly- prý nebyli svědci/příslušníci STB zbaveni mlčenlivosti ( přitom všechny materiály STB jsou dnes veřejně dostupné) a ÚPN se jen dovolával toho, že Babiš měl žalovat někoho jiného- že oni jsou jen archiv.

Další mýtus- babiš je ztělesněním jedovaté řepky- přestože ji pěstují ve značné míře ostatní zemědělci. Lidé píší, že Babiš trvá na řepce a brání biopalivům druhé generace, na kterou prý EU přešla- přitom v EU se protestuje proti dotacím na palmový olej: "Přestože největším světovým odbytištěm palmového oleje zůstává i nadále potravinářství, v Evropské unii vzrostlo kvůli povinnému přimíchávání biosložky do pohonných hmot množství palmového oleje používaného pro výrobu biopaliv šestinásobně a podle nejnovějších údajů již tvoří přes 50 procent veškerého palmového oleje používaného v EU" Proč tedy EU nepoužívá biopaliva druhé generace? No, protože kromě olejů "z friťáků" žádná na trhu nejsou! V ČR si je má vláda asi vyčarovat...https://www.greenpeace.org/czech/clanek/2432/mame-moznost-skoncovat-s-palenim-biopaliv-z-palmoveho-oleje/

Re: mýty:
Autor: R. Vacek Datum: 7.6.2019 13:36

To máte marné. Kdyby ďábej ještě neměl jméno, tak dnes by dostal jméno Babiš. Nebo víte o nějaké špatnosti, za kterou by nebyl Babiš?